Istraga o odgovornosti medija za ratne zločine

aram

Početnik
Poruka
8
Ne znam vama, ali meni se ovo svidja

Tužilaštvo za ratne zločine Srbije najavilo je pokretanje istrage o ulozi medija u ratnim sukobima u bivšoj Jugoslaviji, 90-ih godina, odnosno o eventulanom uticaju novinara na podstrekivanje na ratne zločine koji su u tim sukobima počinjeni.

Portparol Tužilaštva Bruno Vekarić za sada je saopštio da se specijalno tužilaštvo usredsredilo na prikupljanje podataka koji bi mogli da dovedu do otvaranja prave istrage.

Krajnje je i vreme bilo da se razne Štule, Baletićke i Dmitrovići malo počešu po glavi i prisete se gde su bili i šta su radili.
 
odlicno,, ima tu gomila pacijenata ,pogotovo u Srbiji i Hrvatskoj , verovatno i u BiH mada su mi njihovi manje poznati ,a i u CG je bilo par nesreca

Ти си један од њих. Подржао си словенског политичара који је продавао оружје српским непријатељима и написао на форуму да би и ти то радио, ниси добио бан што је срамота за форум.

На крају ће се морати срби бране свим могућим средствима и неће бити пардона. Има границе за антисрпску хајку коју срби трпе.
 
Ne znam vama, ali meni se ovo svidja


Krajnje je i vreme bilo da se razne Štule, Baletićke i Dmitrovići malo počešu po glavi i prisete se gde su bili i šta su radili.

Хоштаплер се жалио на овчару, а није споменуо масовне тешке ратне злочине које је хрватска војска чинила и то уз подршку усташке пропаганде на хрватским медијама и антисрпског запада.
 
Ти си један од њих. Подржао си словенског политичара који је продавао оружје српским непријатељима и написао на форуму да би и ти то радио, ниси добио бан што је срамота за форум.

На крају ће се морати срби бране свим могућим средствима и неће бити пардона. Има границе за антисрпску хајку коју срби трпе.
cuj podrzo , prodo !:mrgreen:
 
bas naprotiv prilicno dobro poznajem taj zakon ,a ono "valjda " sam napisao zato sto jos nisam video detalje eventualne optuznice

pa o kom zakonu se radi, kad je napisan (znas recimo da ne moze da se sudi retroaktivno) i kako je krsen zakon, kojim cinom tacnije?
ja sam u to doba bio u otadzbini, nigde i nikad nisam cuo da su novinari sa ratista porucivali i huskali da se ubijaju zene deca i starci - civili.

znas, moze da ovo lako bude i politicki obracun zato i pitam sta su ti ljudi zapravo uradili protivzakonito.
ti, bez obzira za koga glasas, imas pravo na informacije i iz opozicionih novina, pravo slobodnog informisanja je jedno od tvojih osnovnih prava, opet bez obzira koje si politicke orijentacije.

dozvoli sebi privilegiju i pravo da preispitas sve sto cujes, procitas na medijima.
 
pa o kom zakonu se radi, kad je napisan (znas recimo da ne moze da se sudi retroaktivno) i kako je krsen zakon, kojim cinom tacnije?
ja sam u to doba bio u otadzbini, nigde i nikad nisam cuo da su novinari sa ratista porucivali i huskali da se ubijaju zene deca i starci - civili.

znas, moze da ovo lako bude i politicki obracun zato i pitam sta su ti ljudi zapravo uradili protivzakonito.
ti, bez obzira za koga glasas, imas pravo na informacije i iz opozicionih novina, pravo slobodnog informisanja je jedno od tvojih osnovnih prava, opet bez obzira koje si politicke orijentacije.

dozvoli sebi privilegiju i pravo da preispitas sve sto cujes, procitas na medijima.

ТВБ су крили многе злочине над србима, и уместо да се подигне оптужба за то, антисрпски хашки трибунал се одлучио да пороби србе који су само извештавали са ратишта. А усташко време које је писало свакакве антисрпске бљувотине, они наравно нису оптужени. Ово је само један у низу хајке на србе.
 
ovde se i dalje vodi debata je li mucenje na ovaj ili onaj nacin, kako to oni zovu "tehnika isledjivanja" legalna ili ne.
ima novinara koji su za tu vrstu isledjivanja i ima novinara koji tvrde da je nacin na koji se vrsi isledjivanje - mucenje i time nelegalno.

treba li ovu prvu grupu novinara strpati u cuzu zbog huskanja na ratni zlocin?

naravno da ne.

radi se ovde o pravu na govor.
 
Pravo na govor nije i pravo na zloupotrebu govora. Problem je samo u tome što je ovo sad totalno besmisleno. Posle ovoliko godina se to ne pokreće. Ako nisu do sada, te ako nisu sproveli lustraciju, ne trebaju ni sada.

ko odlucuje sta je zloupotreba govora?
vidis, pravo na govor je ili apsolutno ili ga nema. cim se napravi neka tamo komisija i kaze e to i to moze a ovo ne moze jer se nama tako cini, nema vise prava govora.

mi smo odgovorni jedni drugima za ono sto kazemo, ali pred zakonom smo odgovorni za ono sto cinimo a ne za rec i misao.
 
ko odlucuje sta je zloupotreba govora?
vidis, pravo na govor je ili apsolutno ili ga nema. cim se napravi neka tamo komisija i kaze e to i to moze a ovo ne moze jer se nama tako cini, nema vise prava govora.

mi smo odgovorni jedni drugima za ono sto kazemo, ali pred zakonom smo odgovorni za ono sto cinimo a ne za rec i misao.

Zloupoteba govora je svesno plasiranje dezinformacija. Novinar koji izvesti o zločinu koji sedogovio je profesionalac. Ali novinar koji izvesti o nečemu što se nije dogodilo, a zna da je to neistina, je ratni huškač. Priomera za to je bilo na svim stranama. Ko je gledao prilog o poklanim vukovarskim bebama nije mogao ostati ravnodušan. Ali to se nikad nije desilo i to je demantovano kasnije. Šteta je već načinjena jer ko zna koliko je njih počinilo zločin nad hrvbatskim civilima jer su videli taj prilog. Ako su markale stvarno srpski zločin to je onda za haški sud. Ali akoo su Markale samo isceniran zločin, sa fatalnim posledicama, u propagandne svrhe, onda bi za to na Haški tribunal morali da idu i oni koji su to uradili i oni koji su o tome izveštavali, a zanli su da za to nisu krivi Srbi. Da li sad vidiš razliku?
 
Jos ce da ispadne moguce da neko ode na ratiste i ubija zato sto mu je receno na televiziji pa tako ucini. Pa jesu li ljudi mozda bez mozga i idu li na ratiste zabave radi?
motiv za odlazak u rat tesko da moze da bude taj sto je tako receno na televiziji. Ratiste nije supermarket gde se kupuje ono sto se na tv-u reklamira. Ratiste nije skolsko dvoriste da se tamo ide da bi se isprobavali potezi iz kung-fu filmova. To ljudi jednostavno ne rade zbog ratnohuskackih emisija nego iz drugih pobuda.

Uostalom ako cemo tako... Onda uhapsiti i suditi Veranu Maticu. Pustao je filmove sa nasilnim scenama, Pa se deca zato tuku u skolama. Pustao je serije u kojima se afirmativno govori o drogi. I zato se omladina drogira. Pocistite prvo u sopstvenom dvoristu.
 
Zloupoteba govora je svesno plasiranje dezinformacija. Novinar koji izvesti o zločinu koji sedogovio je profesionalac. Ali novinar koji izvesti o nečemu što se nije dogodilo, a zna da je to neistina, je ratni huškač. Priomera za to je bilo na svim stranama. Ko je gledao prilog o poklanim vukovarskim bebama nije mogao ostati ravnodušan. Ali to se nikad nije desilo i to je demantovano kasnije. Šteta je već načinjena jer ko zna koliko je njih počinilo zločin nad hrvbatskim civilima jer su videli taj prilog. Ako su markale stvarno srpski zločin to je onda za haški sud. Ali akoo su Markale samo isceniran zločin, sa fatalnim posledicama, u propagandne svrhe, onda bi za to na Haški tribunal morali da idu i oni koji su to uradili i oni koji su o tome izveštavali, a zanli su da za to nisu krivi Srbi. Da li sad vidiš razliku?

jel si ti cuo za rec "novinarska patka"?
znas koliko novinari lazu? pa sta bi ostalo od njih kad bi ih sve pohapsili?

ako tebe neko moze da nahuska da pocinis zlocin, pa super, sretan ti zatvorski zivot, novinar me se ne tice.
da li bi ti u ovom slucaju, da si cuo od nekog novinara da su te i te bebe pomrle krenau na neko ustasko porodiliste i pobio njihove bebe?

nauci da se informises kako treba i ne dozvoli da te huskaju druze, sam si odgovoran za svoja dela.
 
Zloupoteba govora je svesno plasiranje dezinformacija. Novinar koji izvesti o zločinu koji sedogovio je profesionalac. Ali novinar koji izvesti o nečemu što se nije dogodilo, a zna da je to neistina, je ratni huškač. Priomera za to je bilo na svim stranama. Ko je gledao prilog o poklanim vukovarskim bebama nije mogao ostati ravnodušan. Ali to se nikad nije desilo i to je demantovano kasnije. Šteta je već načinjena jer ko zna koliko je njih počinilo zločin nad hrvbatskim civilima jer su videli taj prilog. Ako su markale stvarno srpski zločin to je onda za haški sud. Ali akoo su Markale samo isceniran zločin, sa fatalnim posledicama, u propagandne svrhe, onda bi za to na Haški tribunal morali da idu i oni koji su to uradili i oni koji su o tome izveštavali, a zanli su da za to nisu krivi Srbi. Da li sad vidiš razliku?

Доказано је да су Маркале починили муслимани, а запад их подржао (тема је била на форуму). Док су РТБ крили многа зверства над србима, хрватски, муслимански и шиптарски медији су хушкали константно против срба и измишљали.

Стравична зверства у Вуковару над србима што су полинили хрвати као што су бацање кашикаре у подруме пуних срба, су истините.
 
Uostalom ako cemo tako... Onda uhapsiti i suditi Veranu Maticu. Pustao je filmove sa nasilnim scenama, Pa se deca zato tuku u skolama. Pustao je serije u kojima se afirmativno govori o drogi. I zato se omladina drogira. Pocistite prvo u sopstvenom dvoristu.

Веран Матић неће бити оптужен зато што је антисрпски медијски могул којег запад подржава.
 
]Jos ce da ispadne moguce da neko ode na ratiste i ubija zato sto mu je receno na televiziji pa tako ucini. Pa jesu li ljudi mozda bez mozga i idu li na ratiste zabave radi?[/B]
motiv za odlazak u rat tesko da moze da bude taj sto je tako receno na televiziji. Ratiste nije supermarket gde se kupuje ono sto se na tv-u reklamira. Ratiste nije skolsko dvoriste da se tamo ide da bi se isprobavali potezi iz kung-fu filmova. To ljudi jednostavno ne rade zbog ratnohuskackih emisija nego iz drugih pobuda.

u.[/COLOR]
naravno da i to ima velike veze, nisu svi isli zbog propagande ,neki su isli i zbog slepera i bele tehnike al veliki broj je isao bas pod uticajem medijske propagande,pogotovo je to osetljivo u Srbiji , jer za razliku od Hrvatske , BiH i RS ,Srbija zvanicno nije bila u ratu pa je udeo propagande jos i veci ,jer nije postojala obaveza odlaska u rat kao u onim entitetima pogodjenim ratom ,ne mislim na Kosovo naravno
mislim ako propaganda i mediji nemaju veze , onda je i Gebels bio budala sto se ubio i sto mu je zena utepala onoliku decicu i nejac , em nikoga nije ubio, a nije bio ni vojni komadant , niti se bavio konc logorima ili gestapom , samo se covek bavio medijima ,znaci nevin je
 
Poslednja izmena:
naravno da i to ima velike veze, nisu svi isli zbog propagande ,neki su isli i zbog slepera i bele tehnike al veliki broj je isao bas pod uticajem medijske propagande,pogotovo je to osetljivo u Srbiji , jer za razliku od Hrvatske , BiH i RS ,Srbija zvanicno nije bila u ratu pa je udeo propagande jos i veci ,jer nije postojala obaveza odlaska u rat kao u onim entitetima pogodjenim ratom ,ne mislim na Kosovo naravno
mislim ako propaganda i mediji nemaju veze , onda je i Gebels bio budala sto se ubio i sto mu je zena utepala onolku decicu i nejac , em nikoga nije ubioi, a nije bio ni vojni komadant , niti se bavio konc logorima ili gestapom , samo se covek bavio medijima ,znaci nevin je

isli su zbog propagande?
koliko si ti siguran u to?
 

Back
Top