Sletanje čoveka na Mesec:laž ili istina (sa osvrtom na religijska tumačenja)

valaam

Domaćin
Poruka
3.988
Temu Sletanje čoveka na Mesec:laž ili istina (sa osvrtom na religijska tumačenja) postavila je Magdalina ...
Učlanjen: 06.05.2009.
Pol: ženski
Poruke: 157
Sletanje čoveka na Mesec:laž ili istina (sa osvrtom na religijska tumačenja)

--------------------------------------------------------------------------------

Evo ovde je prebačena tema koja će se baviti istinitošću sletanja čoveka na Mesec pošto je ova interesantna rasprava nastala na temi Florentinske unije, koja nije nikako povezana sa istom, pa sam zamolila moderatore da se ovo izdvoji kao posebna tema.Moderatori će prebaciti deo razgovora sa teme Florentinska unija na ovu temu.
Takođe bi moglo da se čuje mišljenje i tumačenje ovog događaja iz ugla raznih verskih učenja.
Hvala

---------------------------------------------------------------------------------

Svaki astronom koji ima pristupa odgovarajućim teleskopima. :roll:
Dalje, što se konkretnog sletanja na Mesec tiče, nekako si previdela da je isto izvedeno u jeku Hladnog rata, te da bi bilo kakva senka sumnje bila od strane Sovjeta propagirana putem svih svetskih medija.
Osim toga, nije bilo jednog sletanja na Mesec, već više, da ne pominjem stotine kilograma materijala koje su sonde donele, tragove astronauta na Mesecu, itd. :roll:
.

Нема везе са темом, али морам да питам, пошто ме то питање донекле мучи... ако можеш да ми објасниш, како су се астронаути, који су ишли на месец, изборили са проблемом радијације? Волео бих, чисто због себе, да сазнам одговор...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Нема везе са темом, али морам да питам, пошто ме то питање донекле мучи... ако можеш да ми објасниш, како су се астронаути, који су ишли на месец, изборили са проблемом радијације? Волео бих, чисто због себе, да сазнам одговор...

U svemiru nije tolika radijacija...;)
 
Нема везе са темом, али морам да питам, пошто ме то питање донекле мучи... ако можеш да ми објасниш, како су се астронаути, који су ишли на месец, изборили са проблемом радијације? Волео бих, чисто због себе, да сазнам одговор...

Ako misliš na Van Alenovu radijaciju putanje letelica "Apolo" su tako projektovane da astronauti prime minimalno moguću dozu ove radijacije, te je praktično neškodljiva, iako se smatra da astronauti imaju nešto povećan procenat verovatnoće oboljevanja od raka.
 
Ako misliš na Van Alenovu radijaciju putanje letelica "Apolo" su tako projektovane da astronauti prime minimalno moguću dozu ove radijacije, te je praktično neškodljiva, iako se smatra da astronauti imaju nešto povećan procenat verovatnoće oboljevanja od raka.

Ali ta radijacija je mnogo puta manja nego u određenim područjima zemlje..A mnogi astronauti provedu tamo i po nekoliko meseci...i ne bude im ništa..
 
Dalje, što se konkretnog sletanja na Mesec tiče, nekako si previdela da je isto izvedeno u jeku Hladnog rata, te da bi bilo kakva senka sumnje bila od strane Sovjeta propagirana putem svih svetskih medija.
.

Интересантно запажање, али је још интересантније - зашто Руси никада нису слетели на Месец?!
 
Интересантно запажање, али је још интересантније - зашто Руси никада нису слетели на Месец?!

A šta je Luna-2, Luna-3, Luna-9, Luna-16, itd.? :think:
Ako misliš na slanje čoveka na Mesec, Hruščov je procenio da je to preskupo.
Poenta u slanju čoveka na Mesec je isključivo doakz izvodljivosti i što je još važnije prestiž.
Kada se Hruščov predomislio, Koroljev je umro, a "Sojuz" je imao neuspešno prvo lansiranje, pa se od toga odustalo.
Po istom principu možemo pitati zašto je "Apolo 17" bio poslednji let čoveka na Mesec, a to je bilo 1975. godine (možda i grešim oko godine, baci pogeld po netu). ;)
 
A šta je Luna-2, Luna-3, Luna-9, Luna-16, itd.? :think:
Ako misliš na slanje čoveka na Mesec, Hruščov je procenio da je to preskupo.
Poenta u slanju čoveka na Mesec je isključivo doakz izvodljivosti i što je još važnije prestiž.
Kada se Hruščov predomislio, Koroljev je umro, a "Sojuz" je imao neuspešno prvo lansiranje, pa se od toga odustalo.
Po istom principu možemo pitati zašto je "Apolo 17" bio poslednji let čoveka na Mesec, a to je bilo 1975. godine (možda i grešim oko godine, baci pogeld po netu). ;)

Корољев умро...

Гадно зло била та Флорентинска унија... :per:

;)
 
A šta je Luna-2, Luna-3, Luna-9, Luna-16, itd.? :think:
Ako misliš na slanje čoveka na Mesec, Hruščov je procenio da je to preskupo.
Poenta u slanju čoveka na Mesec je isključivo doakz izvodljivosti i što je još važnije prestiž.
Kada se Hruščov predomislio, Koroljev je umro, a "Sojuz" je imao neuspešno prvo lansiranje, pa se od toga odustalo.
Po istom principu možemo pitati zašto je "Apolo 17" bio poslednji let čoveka na Mesec, a to je bilo 1975. godine (možda i grešim oko godine, baci pogeld po netu). ;)

За Русе скупо, а за Американце, који су ишли чак шест пута, није?!
Да ли би Руси стварно себи дозволили да због пара одустану или је посреди нешто друго...иза кулиса:cool:
1975. колико је земаља до тада имало сателите којима су могли да прате пут на месец?
 
За Русе скупо, а за Американце, који су ишли чак шест пута, није?!
Да ли би Руси стварно себи дозволили да због пара одустану или је посреди нешто друго...иза кулиса:cool:

A kakvo je bilo stanje ekonomije SSSR-a, a kakvo ekonomije SAD? ;)
Rekoh ti već, Hruščov je doneo odluku da je slanje čoveka za Mesec preskupo. Imaš njegove izjave na tu temu, u stilu "nećemo slati čoveka na Mesec, ali se ne povlaimo iz svemirske trke", itd.
Kada se Hruščov predomislio, Koroljev je umro, a "Sojuz" je imao prvi let koji je bio neuspešan i od daljeg projekta se potpuno odustalo.
Što se mene tiče, tu je SSSR doneo ispravnu odluku, jer bi još više upropastili ekonomiju da su se time bavili.
Stvarno ne razumem potrebu da se ovakve odluke koje su potpuno jasne i svrsishodne objašnjavaju nekim zakulisnim radnjama.



1975. колико је земаља до тада имало сателите којима су могли да прате пут на месец?

:roll:
Zar se put na Mesec pratio satelitima? :rtfm:
Misliš li da su kretanje modula "Apolo" Amerikanci pratili satelitima? Zbog čega im je bila onda potrebna australijska stanica?

Nekako imam utisak da slanje čoveka na Mesec doživljavaš kao neki mistični čin, ili prevaru a la tekstovi koji se objavljuju u "Zoni sumraka" ili "Trećem oku".
Moj predlog, ukoliko imaš volje i vremena, je da sam potražiš relevatne izvore i sam utvrdiš neke činjenice u vezi slanja čoveka na Mesec.
Na primer, materijal koji su doneli, tragovi astronauta na površini Meseca koji su i danas vidljivi, ogledala koja su tamo ostavili radi određivanja položaja, itd.
I tada ćeš moći da odgovoriš na pitanje da li moguće da skoro 40.000 ljudi koji su učestvovali u projektu "Apolo" u stvari učestvuju u velikoj zaveri. :roll:



Da li veruješ u zmajeve i znaš da oni postoje?
Što se tiče onoga što ja sanjam i mogu da zamislim, ah... bila bi vrlo iznenađena, jer u osnovi, ti, za razliku od mene, prihvataš vrlo uzak snop od čitavog spektra. ;)



I za tebe isto pitanje.



Ono što ste izneli do sada, ne razlikuje se od verovanja u nevidljivog zmaja koji bljuje nevidljivu vatru.
Stoga ne vidim razloga da ne verujete i u ovakvog stvora. :bye:
 
A kakvo je bilo stanje ekonomije SSSR-a, a kakvo ekonomije SAD? ;)
Rekoh ti već, Hruščov je doneo odluku da je slanje čoveka za Mesec preskupo. Imaš njegove izjave na tu temu, u stilu "nećemo slati čoveka na Mesec, ali se ne povlaimo iz svemirske trke", itd.
Kada se Hruščov predomislio, Koroljev je umro, a "Sojuz" je imao prvi let koji je bio neuspešan i od daljeg projekta se potpuno odustalo.
Što se mene tiče, tu je SSSR doneo ispravnu odluku, jer bi još više upropastili ekonomiju da su se time bavili.
Stvarno ne razumem potrebu da se ovakve odluke koje su potpuno jasne i svrsishodne objašnjavaju nekim zakulisnim radnjama.





:roll:
Zar se put na Mesec pratio satelitima? :rtfm:
Misliš li da su kretanje modula "Apolo" Amerikanci pratili satelitima? Zbog čega im je bila onda potrebna australijska stanica?

Nekako imam utisak da slanje čoveka na Mesec doživljavaš kao neki mistični čin, ili prevaru a la tekstovi koji se objavljuju u "Zoni sumraka" ili "Trećem oku".
Moj predlog, ukoliko imaš volje i vremena, je da sam potražiš relevatne izvore i sam utvrdiš neke činjenice u vezi slanja čoveka na Mesec.
Na primer, materijal koji su doneli, tragovi astronauta na površini Meseca koji su i danas vidljivi, ogledala koja su tamo ostavili radi određivanja položaja, itd.
I tada ćeš moći da odgovoriš na pitanje da li moguće da skoro 40.000 ljudi koji su učestvovali u projektu "Apolo" u stvari učestvuju u velikoj zaveri
. :roll:
:bye:

Сад спамујемо, али Зилоти ће опростити:)
Све што си горе навео неко лако може да обори...:think:
1. Зар и Руси нису поставили огледала на Месецу, додуше, мало непрецизније, али ипак су успели...:)
2. Камење са Месеца су и роботи могли да донесу:)
3. А што се трагова на Месецу тиче, па нигде се не види и траг кратера од лунарног модула, а требало би, с обзиром да је било чак шест спуштања...:think:
4. Ако рачунаш и оне који за Насу производе шарафе, па лекаре, затим администрацију, заиста ће се набројати њих 40.000, па можда и више, али издељених по разним секторима...Па што су могли да виде, видели су само преко ТВ-а, тако да нису никакви озбиљни сведоци:(
Људи имају право да сумњају, и могу на основу свега до сада, да верују да је слетање на месец било управо овакво..
 
Сад спамујемо, али Зилоти ће опростити:)
Све што си горе навео неко лако може да обори...:think:
1. Зар и Руси нису поставили огледала на Месецу, додуше, мало непрецизније, али ипак су успели...:)
[/QUOTE]

Na osnovu čega?
Neznanja? Nerazumevanja? Odbijanja da se prihvate činjenice? :dontunderstand:
 

Retroreflektori koje su astronauti misije "Apolo 11" postavili na Mesecu 21. jula 1969. godine

:bye:

Roboti iz misije "Apolo 11"? :roll:

Lunarni modul nije pravio krater, zar ne? :roll:


Na osnovu čega?
Neznanja? Nerazumevanja? Odbijanja da se prihvate činjenice? :dontunderstand:

1. Зашто мислиш да нису били у стању на направе роботску руку која ће прикупити материјал са Месеца, а успели да пошаљу људе на Месец?
2. То је и чудно, јер се на снимку, приликом полетања модула са месеца, не види издувни млаз из мотора, а ваљда би требало да се види?
 
:rotf::rotf::rotf:
De_Sisti, najbolji si!!:hahaha:
No,naravno da meni lično ne smeta da čujem ovakvu raspravu, pošto prva sumnjam u sletanje čoveka na Mesec...;)
Ali bi zaista bilo jako lepo kada bi sve ovo prebacili na drugi topic, jer ovako ne dolazi do izražaja: ove genijalne tvrdnje i jednog i drugog i možda nekog ko bi se još ovoj raspravi pridružio treći, bilo bi lepo da i drugi vide koga to interesuje, ovako oni koje ne interesuje Florentinska unija ne znaju kako se zapravo zanimljivi sadržaji što filozofskog, što naučno-istorijskog konteksta kriju pod ovako "smornim" naslovom:per::lol:

Valaame, super link!:dash::rotf::hahaha:
Nisu ga dobro zakačili,...:lol: to je trebalo da bude sunčeva svetlost...:lol:
 
1. Зашто мислиш да нису били у стању на направе роботску руку која ће прикупити материјал са Месеца, а успели да пошаљу људе на Месец?

Da li sam napisao da nisu bili u stanju da je naprave? Nisam, reč je o tome da nisam bio jednoznačan (što je moja greška), a ti si to protumačio kako ti odgovara.
Poenta je u delovima modula koji je sleteo na Mesec u okviru misije "Apolo 11", o kojima se možeš lako informisati na netu.
Bolje sam to da uradiš i da se sam uveriš šta je moglo, a šta nije. ;)



2. То је и чудно, јер се на снимку, приликом полетања модула са месеца, не види издувни млаз из мотора, а ваљда би требало да се види?

U kojoj atmosferi? :roll:



I na kraju, šta bi sa retroreflektorima? ;)
 
Da li sam napisao da nisu bili u stanju da je naprave? Nisam, reč je o tome da nisam bio jednoznačan (što je moja greška), a ti si to protumačio kako ti odgovara.
Poenta je u delovima modula koji je sleteo na Mesec u okviru misije "Apolo 11", o kojima se možeš lako informisati na netu.
Bolje sam to da uradiš i da se sam uveriš šta je moglo, a šta nije. ;)

U kojoj atmosferi? :roll:
I na kraju, šta bi sa retroreflektorima? ;)

Без обзира у којој и каквој атмосфери, прашина се морала подићи приликом полетања модула, али Ок. да не спамујемо више, мада ми је тема врло интересантна...:)
 
:rotf::rotf::rotf:
De_Sisti, najbolji si!!:hahaha:
No,naravno da meni lično ne smeta da čujem ovakvu raspravu, pošto prva sumnjam u sletanje čoveka na Mesec...;)
Ali bi zaista bilo jako lepo kada bi sve ovo prebacili na drugi topic, jer ovako ne dolazi do izražaja: ove genijalne tvrdnje i jednog i drugog i možda nekog ko bi se još ovoj raspravi pridružio treći, bilo bi lepo da i drugi vide koga to interesuje, ovako oni koje ne interesuje Florentinska unija ne znaju kako se zapravo zanimljivi sadržaji što filozofskog, što naučno-istorijskog konteksta kriju pod ovako "smornim" naslovom:per::lol:

Valaame, super link!:dash::rotf::hahaha:
Nisu ga dobro zakačili,...:lol: to je trebalo da bude sunčeva svetlost...:lol:

:mrgreen::lol:
захваљујем :hvala:

И нећу више да сметам људима овде, када су се већ озбиљно распричали (без обзира на наслов теме)...
 
Без обзира у којој и каквој атмосфери, прашина се морала подићи приликом полетања модула, али Ок. да не спамујемо више, мада ми је тема врло интересантна...:)

Zašto se prašina "morala" dići? :dontunderstand:

Ne odgovori mi šta bi sa retroreflektorima?
Može i Magdalina da odgovori, pošto vidim da se oduševljava scenskim nastupom zagovrnika teorije zavere. :roll:
 
Zašto se prašina "morala" dići? :dontunderstand:

Ne odgovori mi šta bi sa retroreflektorima?
Može i Magdalina da odgovori, pošto vidim da se oduševljava scenskim nastupom zagovrnika teorije zavere. :roll:


:lol::lol::lol:
Meni je baš interesantno da čitam razgovor između tebe i Valaama, i ne bih se mnogo mešala u njega...samo bih pokvarila zadovoljstvo...:lol:
A što se ti toliko opterećuješ u šta ja verujem?:DMeni se konkretno sviđa da trenutno verujem u to da ljudi nisu sleteli na Mesec, pošto postoje i dokazi koji osporavaju to da su se spustili na Mesec, bez obzira na to što si ti rekao da je Rusima to bilo skupo, zašto Ameri to nisu opet ponovili, ili neko kasnije to izveo?;)
No, dobro, ovde se vraćamo na ono što si i sam tvrdio da je istina relativna, što se tiče ovozemaljske ljudske logike i tvrđenja tačnosti nečega:mogu da tvrdim da je tačno ovo ili ono, dok se ne dokaže suprotno.Dok po pitanju apsolutne Istine, može biti samo Jedna Istina i to je sam Bog.I On je kriterijum Istine samim time i za sve ostale "istne" kako ih ti nazivaš ili mnjenja kako se to zove u pravoslavlju.:bye:
 
Svejedno, ukoliko se slažete ja bih ovu temu o spuštanju ljudi na Mesec ipak zamolila Moderatora da premesti kao posebnu temu, jer vidim da ima potencijala da se o njoj raspravlja.:)

Може да остане и овде, уколико се расправа своди на датум одласка људи на месец...да ли по старом или новом календару?
 

Back
Top