Tablete za poboljsanje koncentracije i pamcenja

ivana bg

Aktivan član
Poruka
1.491
Da li neko od vas koristi ili je ranije imao iskustva sa nekim od ovih tableta (Memoaktiv, Ginko i sl.)? Pomazu li ista? I da li mogu da se uzimaju stalno (mogu li tada da se jave neka nezeljena dejstva) ili mora da se pravi pauza? Da li se organizam navikne i prestane da reaguje nakon duze upotrebe? Ajde, pomagajte, pravila sam duzu pauzu u strebanju i sad sam zakucana skroz...
 
Poslednja izmena:
Probala Acutil Fosforo jos u srednjoj, ne pomaze. Ovo ostalo nisam ali koristim Guaranu ponekad, kad je bas frka, kad treba duze da sedim nad knjigom jer je sutra-prekosutra ispit. U principu vazno je da imas volju da sednes da ucis, kad sednes povecavaj svaki put vreme ucenja i koncentracija ce ti polako ulaziti u stos:)


Tako i racunam, tj. nadam se da ce biti....da cu se postepeno vratiti u igru.:neutral:


A za med, ja sam bas obrnuto procitala negde, da on polako podize secer:neutral:
 
voće je zakon!
Smiley-IPB-138.gif
 
Da li neko od vas koristi ili je ranije imao iskustva sa nekim od ovih tableta (Memoaktiv, Ginko i sl.)? Pomazu li ista? I da li mogu da se uzimaju stalno (mogu li tada da se jave neka nezeljena dejstva) ili mora da se pravi pauza? Da li se organizam navikne i prestane da reaguje nakon duze upotrebe? Ajde, pomagajte, pravila sam duzu pauzu u strebanju i sad sam zakucana skroz...

IVANA , NEMOJ DA SE IGRAŠ DAVNO SAM IMAO PRILIKE DA VIDIM KOLEGE KAKO EKSPRESNO ZAVRŠAVAJU STUDIJE UZ KORIŠĆENJE RAZNIH STMULANSA.

DANAS NISU UPOTREBLJIVI LJUDI SVAKO JE NA SEBI SVOJSTEN NAČIN OŠINUO.

BIRAJ ,RAZMISLI,ŠTA JE VAŽNIJE OD Z D R A V LJ A.
 
Da li neko od vas koristi ili je ranije imao iskustva sa nekim od ovih tableta (Memoaktiv, Ginko i sl.)? Pomazu li ista? I da li mogu da se uzimaju stalno (mogu li tada da se jave neka nezeljena dejstva) ili mora da se pravi pauza? Da li se organizam navikne i prestane da reaguje nakon duze upotrebe? Ajde, pomagajte, pravila sam duzu pauzu u strebanju i sad sam zakucana skroz...

Sedi da radiš, i otkucaćeš se. :D
Ako ne istog trena, a ono malo kasnije. :D
Nikad nisam probala nijedan od tih stimulansa za učenje i koncentraciju, ali ih smatram nepotrebnim glupostima, iako nisam imala iskustva sa njima. :neutral: Najbolja je nesintetička volja. :D Uopšte, da sebe nekako zainteresuješ za to što čitaš/učiš... Razmišljanje o stimulansima je linija manjeg otpora.

Probala Acutil Fosforo jos u srednjoj, ne pomaze. Ovo ostalo nisam ali koristim Guaranu ponekad, kad je bas frka, kad treba duze da sedim nad knjigom jer je sutra-prekosutra ispit. U principu vazno je da imas volju da sednes da ucis, kad sednes povecavaj svaki put vreme ucenja i koncentracija ce ti polako ulaziti u stos:)

Probala sam nekoliko energetskih pića, ne za potrebe koncentracije i učenja, već ovako.
Gospode, pijenje tih pića je ravno lizanju pepeljare, valjda. :confused:
Aprorpo, nisu mi delovala. :confused:
 
Acutil Fosfor treba da se uzima sa nekom kombinacijom B vitamina i Lecitina (stimulise dugotrajnu memoriju).

Ali daleko bolja ali i znatno skuplja varijanta je sledeca.

L-Tyrosine (kupuje se u podavnici sportske prehrane) - prevodi se u organizmu u adrenalin i dopamin. Adrenalin vam daje osecaj poleta i energije ali ne preveliki u toj dozi necete postati euforicni a dopamin osecaj srece dok ucite, i strahovito povecava kratkotrajnu memoriju. Znaci daje jedan divan osecaj poleta i stimulacije pa jos kad vidite kako pamtite ne mozete da prestanete da ucite.

DMAE i Lecitin (bolje DMAE ali je skuplji) dizu nivo acetilcholina i poboljsavaju dugotrajnu memoriju.

To je sve od mene.
 
Ne znam zasto se ljudi toliko plase i imaju predrasude. Uglavnom te tablete koje su KAO iskljucivo na biljnoj bazi, od kojekakvih travuljaga, retko kad imaju ikakav efekat i poprilicno su slabe. Ne mogu da izazovu ni dejstvo koje treba, a ne neke negative efekte. Ja sam jedno kratko vreme uzimala onaj izvikani Persen za smirenje, i to ne da je slabo....:thumbdown:.Cak i na uputstvu prise da ukoliko se neko predozira i popije celu kutiju, da maltene nikakve posledice nece osetiti..
Tako da, kao sto je neko gore rekao vec, ne verujem da stete, ali isto tako tesko da ce i da pomognu.

I o kakvom onda kockanju gorovimo? Pa ne pricamo o ekstaziju ili lsd koji trajno unistavaju npr. mozdane celije. Memoaktiv, ginko ii ostale te travulje ne mogu da se porede sa tim, a ljudi se vecito boje i povezuju ih u glavi sa narkoticima. I niko ih ne uzima u ne znam kojim kolicinama i ne znam koliko dugo,(ako i ima takvih idiota, njima nije mesto na ovoj temi vec u nekoj klinici, jer je tu onda vec u pitanja zavisnost), vec mesec, dva dok spremas ispit i zdravo dovidjenja......
 
Poslednja izmena:
[/QUOTE]IVANA , NEMOJ DA SE IGRAŠ DAVNO SAM IMAO PRILIKE DA VIDIM KOLEGE KAKO EKSPRESNO ZAVRŠAVAJU STUDIJE UZ KORIŠĆENJE RAZNIH STMULANSA.

DANAS NISU UPOTREBLJIVI LJUDI SVAKO JE NA SEBI SVOJSTEN NAČIN OŠINUO.

BIRAJ ,RAZMISLI,ŠTA JE VAŽNIJE OD Z D R A V LJ A.[/QUOTE]




Covek verovatno misli na belo, a ne na memoaktiv.:lol: Od tog memoaktiva ne moze nista da ti bude, ali ja ne verujem da moze da pomogne.


Eto i primera....
Una:ok:
 
Ljudi sve je u glavi ... Ako ti mislis da ti pomaze , pomoci ce ti ... Kao ono kad su ljudima davali bombone umesto tableta , ne znam kako se zove pomozite mi :think:

Placebo. Ali poenta je u tome da nikakve tablete nece uciti umesto vas, one samo mozda duze vreme odrzavaju paznju i to je sve. Takodje vas ne mogu naterati da uzmete knjige u ruke, sto je obicno najtezi deo procesa ucenja:lol:
 
Ne znam zasto se ljudi toliko plase i imaju predrasude. Uglavnom te tablete koje su KAO iskljucivo na biljnoj bazi, od kojekakvih travuljaga, retko kad imaju ikakav efekat i poprilicno su slabe. Ne mogu da izazovu ni dejstvo koje treba, a ne neke negative efekte. Ja sam jedno kratko vreme uzimala onaj izvikani Persen za smirenje, i to ne da je slabo....:thumbdown:.Cak i na uputstvu prise da ukoliko se neko predozira i popije celu kutiju, da maltene nikakve posledice nece osetiti..
Tako da, kao sto je neko gore rekao vec, ne verujem da stete, ali isto tako tesko da ce i da pomognu.

Što ti onda treba preporuka nekog sredstva, ako ih i sama smatraš beskorisnima? :confused:
Meni je nekako... antipatično kad mlad stvor razmišlja o milion tableta, ili oseća potrebu za njima. Za smirenje, za glavobolju, za učenje, za spavanje... O, mladosti.

P.S. Kad je bilo koja sintetika u pitanju, bolje je plašiti se i biti podozriv, nego ne.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pocela da pijem Acutil Fosforo negde pred kraj prve godine faxa, na preporuku zene koja je radila u Hemofarmu par godina, a sada je istrazivac u jednoj holandskoj farmaceutskoj kompaniji -ona kaze da i sama to pije kada ima nesto vise da uci i to minimalnu dozu, 2 tablete dnevno, jednu cim ustane, drugu negde sredinom dana kad se umori. Najbolje je uzimati mesec dana pred ispit i onda prekinuti-do sledeceg ispitnog roka:), pauza je jako bitna. Osim toga, ne sadrzi nista stetno-asparagin, glutamin, fosforilserin i B6...doduse, 1. izdanje uputstva za upotrebu je bilo nebulozno u opisu dejstva (iskreno,bila sam skepticna), ali ovo sadasnje je korektno...uzimala sam i Memoaktiv kratko vreme, prva 3 dana me bolela glava, stalno mi se spavalo i imala sam ˝zivlje snove˝, ali nisam bila nervozna... s druge strane, ako uzmes vise Acutil Fosfora poceces da histerises, makar je meni bilo tako, mozda su nadolazeci ispiti bili u pitanju:)-...u principu, ako mislis da deluje, onda deluje, placebo ne treba omalovazavati...ali, nista nece delovati, pod uslovom da stvarno deluje, ako ga uzimas samo par dana, to definitivno...najbolji recept je naspavati se, 7.5-8 h je vise nego dovoljno, kazu naucnici, ustati odmah, ne razvlaciti se po krevetu, ono jos 5 min i slicne fore, uraditi neke vezbice istezanja 15-ak minuta, pojesti musli za dorucak, sa jogurtom, mlekom, ko sa cim voli, popiti zeleni caj-bolji je od kafe, ima sporije, ali dugotrajnije dejstvo...kafa deluje ujutru tako sto ublazava apsinencijalnu krizu nastalu tokom noci (inace, potrebno je 4 dana za odvikavanje od kafe, uz glavobolje)...mada ja je volim:D...sto se tice energetskih napitaka, brojnih, to je apsolutno djubre, svi do jednoga,kratko deluje, postanes hiperaktivan, nervozan, ne uradis nista i cao... osim toga moze biti jako opasno- zabelezeni su slucajevi srcanih udara kod mladih ljudi koji su konzumirali nesto od toga posle jace fizicke aktivnosti...
 

Back
Top