Злодела власти после Другог светског рата

"Жртава комунистичке репресије од 1941. до 1948. год."

Српски либерални савет и удружење политичких затвореника жртава комунистичкога режима започели су акцију прикупљања имена и презимена "Жртава комунистичке репресије од 1941. до 1948. год." .

Попис споменутих политичких осуђеника ће бити предат међународном удружењу жртава тоталитарних жртава у Стразбуру.

Поменути попис имена биће предат и надлежним органима Србије од којих ће се тражити рехабилитација и праведна новчана надокнада за преживљену физичко и менталну тортуру само због различите идеологије од идеологије Титових комуниста.

Овом приликом молимо све преживеле политичке затворенике као и породице жртава да се јаве на тел: 3621-134 или на меил:

sls_seobe@hotmail.com.

У Београду 22.12.2010год

Е сад сам се баш узнемирио. Па ти има још 10 година да се бију око станова са фамилијом Николе Милошевића. Они ће да праве списак? Правни наследници профашистичке СЛС
 
Е сад сам се баш узнемирио. Па ти има још 10 година да се бију око станова са фамилијом Николе Милошевића. Они ће да праве списак? Правни наследници профашистичке СЛС

Кад си прешао на ћирилицу?
 
Prvo: Valjda si punoletan da razmisljas svojom glavom.
Drugo:Nema heroja medju partizanima.
Treće:U poslednjih 20 godina nema partizana (osim na filmskom platnu), oni su postali vlast još 50ih godina proslog veka i njihovi potomci su jos su na vlasti.
Četvrto:Ne pravi tu ustašku propagandu- nisam ja nigde pomenula SS uniforme,Nedićevce i Ljotićevce - niti moj stav prema njima,samo ih ti pominjes kad se suočiš sa činjenicom da su komunisti ubijali u miru stanovnike Srbije.

Poslednje:Ako ti baš treba moj savet, i da bude baš vezan za tvoje ponašanje i tvoju budućnost, evo ga:uradi šta je uradio komunista i funkcioner Zoran Sokolović.
U tvom slučaju, to je najčasnije.

Ti ne zaslužuješ ni da budeš isprdak tih kojih nema medju partizanima.
 
Ми смо космополити!

Istina je da su prvi partizani, dopremljeni planski u Srbiju 1941. bili izuzetno mešanog etničkog sastava.
Vidite samo po imenima:

Aca Barnic, trgovac iz Novog Bečeja,
Vencel Bauer,
Aca Mežnar,
Henrih Melcer,
Luka Šurl,
Roža Šulman,
Mladen Šturza,
Avram Pijade,
Josif Majer,
dr Kraus,
dr Kurt Levi, lekar iz Zemuna sa ženom,
Franc Ber,
Franjo Bogve,
dr Josip Buzek, lekar,
Buyat Dželilović iz Gradice,
Franc Bankiber,
Izrailo Hasan, student medicine,
Valent Horvat,
Alojz Hiršl,
Haim Haraban,
Vinko Folinović iz Zlatara,
Emerik Geduldih,
Leopold Grašničar,
Konrad Terglovčnik,
Joža Tot,
Haim Abraham sudija,
Isak Solomon Anaf, advokat,
Aleksandar Turk,
Milutin Turoman,
Johan Pakaji,
Johan Rithen,
Janoš Sečenji,
Franc Vizek,
Jure Sarić,
Josif Fajl,
Janoš Jerković,
Josif Erjavec,
Ivana Siter,
Stevan Steler,
Martin Mikuš,
Rozalija Kern,
Martin Krasno,
Ivanka Kuhar,
Joha Lenđel,
Hajim Horovaš,
Erih Koen,
Isak Forka,
Aleksandar Devajid,
Moša Benvenisti,
Moske Konfino,
Isak Beara,
Haim Sadikarijo,
Valter Koen,
Bencion Levi,
Elida Ilešković,
Feodor Mahin,
Skuz Bamnović,
Mujo Ibrić,
Štefica Kosijer,
Ante Mihaljević,
Mika Arpad,
Adam Mulaosmanović,
Haim Medina,
Nikola Krga, Hrvat iz Koreničkog sreza,
Marko Daniti,
Živa Frenč,
Andrija Kokotović, Hrvat,
Bela Aranji,
Fadim Mulić iz Bijeljine,
Petar Labeš,
Živko Šinšar,
Aleksandar Ušćebrka,
Boganić,
Jankulov,
Botev,
Zvonimir Odak,
Masteljica,
Valentin Kozomarnik,
Murat,
Hinko Majer, veletrgovac iz Zagreba, komandant komunističkog odreda koji je srpskim seljacima testerisao glave,
Lazar Lalije,
Ištvan Borota, komandant komunističkog odreda koji je sekao srpskim podoficirima, dobrovoljcima i četnicima ruke i noge, nos, uši i polne organe,
Bela i njegov sin Karlo Hiršvald,
Hudales,
Franjo Puncer,
Šober,
Hribernik,
Alija Fotić,
Almuzlino, otac, sin i ćerka,
Zdenko Senjić,
Drumka ćurđević,
Pera Jurković,
Eva Graušnik,
Hrvoje Beloš,
Lujo Hitri,
Mole Rabas,
Jakov Albahari,
Toma Vodniček,
Ivan Dakler,
Ivan Puhlovec,
Barbareze,
Vita Gutman,
Ivan Ventriček,
Nisim Baruh,
Franjo Marter,
Moša Kabiljo,
Irena Munker,
Ivan Katić, Hrvat,
Šerif Husrefović, musliman koji je zaklao nekoliko desetina Srba, među njima i pravoslavnog sveštenika Miloševića iz Azanje:
Ivan Mihar,
Ivan Kap,
Muhadinović, musliman iz Bijeljine,
inženjer Vajner, Jevrejin iz Sarajeva,
Pišega,
Ivan Bajazit,
Joži Baruh,
Lindmajer,
Ivan Garanski, Hrvat iz Sarajeva,
krvoloci Murat i Smajo iz Tuzle,
crevar Asim iz Sarajeva koji je umesto ovčjih i goveđih, parao creva pravoslavnih Srba usred Srbije

Eto, to su ti koji su pošli da „oslobađaju Srbiju”:mafijas:

U jednom komunističkom biltenu pominje se da su 8. avgusta u borbi kod Kosmaja poginuli ovi komunistički banditi: Fric Rajnpreht, Nikola Zubov i Juro Kotro.
U drugom jednom komunističkom izveštaju, koji je pao srpskim oružanim odredima u ruke, piše da su 8. oktobra u borbi kod Venčana poginuli komunisti Edi i Fric, a da je ranjen Mahlajger.

..
 
Poslednja izmena:
Tužilaštvo za ratne zločine počelo je proveru navoda bivšeg načelnika Udbe Jove Kapičića (90) da je učestvovao u likvidacijama četnika i nemačkih zarobljenika neposredno nakon Drugog svetskog rata! Govoreći o potrazi za mestom gde je pokopan Draža Mihailović, Kapičić je j rekao da on i njegovi drugovi posle rata „nisu imali milosti, jer su čistili smeće"!?!

- Ubijeni su tada nemački zarobljenici, pa onda oni koji su radili za okupatora, a onda i četnici - doslovce je rekao Kapičić, koji smatra da je pomirenje u Srbiji nemoguće:

- Šta ja sada imam da se mirim sa nekim kome sam brata ubio?! - upitao je Kapičić, koji je 1946. postao načelnik Udbe za Beograd.

- To je tada bilo kao da sam bog. Nije bilo propisa, a mogli ste da sudite i da odlučujete! Ne bi' sada rek'o gde je Dražin grob ni da mi glavu uzmu, pa da pljunem na svoju brobu, ideologiju i mrtve drugove?! - ljutito je poručio Kapičić.
 
Ovo nije prvi put da se Kapičić u javnosti hvali svojim ratnim i posleratnim krvavim podvizima. Međutim, portparol Tužilaštva za ratne zločine Bruno Vekarić kaže da se ovoga puta Kapičićeve tvrdnje „najozbiljnije proveravaju":

- Ratni zločini ne zastarevaju! Mi smo odmah po svedočenju Kapičića počeli da proveravamo njegove navode. I reagovaćemo u skladu sa zakonom. Ono što je u ovom trenutku najbitnije jeste da utvrdimo kada su se ti događaji koje on opisuje desili. Dakle, ako su bili u vreme ratnih dešavanja, nadležno je ovo tužilaštvo, a ako su se dogodili posle rata, onda to ide u obično tužilaštvo. Niko ne može da se nekažnjeno i javno hvali zločinima... - kategoričan je Vekarić. On kaže da Tužilaštvo već istražuje komunističke zločine:
 
- Mi već imamo jedan slučaj iz Zaječara za ratni zločin koji se dogodio tokom Drugog svetskog rata. Radi se o zločinima nad „narodnim neprijateljem" - kaže Vekarić.

Državni sekretar Ministarstva pravde Slobodan Homen najavio je da će do kraja septembra biti formirana posebna komisija za utvrđivanje svih zločina od 1944. do 1946. godine. Procenjuje se, naime, da je za te tri godine u Srbiji streljano oko 80.000 ljudi!

- Po odluci Vlade Srbije u toku je formiranje komisije za utvrđivanje svih zločina koji su se desili od 1944. do 1946. godine - kaže Homen. On je izrazio očekivanje da će komisija biti formirana do kraja meseca kao nepristrasan i transparentan organ jer je, kako je naveo, „to posao koji će se raditi narednih nekoliko godina".
 
Homen je kazao da će rad te komisije biti specifičan i komplikovan jer prve analize pokazuju da je u tom periodu streljano oko 80.000 ljudi, od čega su 60.000 bili Srbi, a 20.000 pripadnici drugih nacionalnih zajednica.

- Ovaj posao neće biti nimalo lak. Jer, ako se uzme u obzir da je u Sloveniji poznato oko 500 masovnih grobnica, sigurno je da će taj broj u Srbiji biti daleko veći - kazao je državni sekretar za Tanjug.

Jovo Kapičić u izjavi za Press kaže da se ne plaši najave istrage iz Tužilaštva za ratne zločine.

- Ma ja se njih ne plašim! Neka otvore istragu, pa da vidimo ko je šta radio?! Već mi je dosta ovih danas, kojima su puna usta Draže Mihailovića! Znate li vi šta su ti ljudi radili?! I neću da ćutim. A ja vam kažem da se ne bojim. Nisam učestvovao u likvidacijama. Ja sam samo tokom 1945. godine i delimično tokom 1946. bio na specijalnom zadatku u našoj ambasadi u Francuskoj. Kao poverljiv čovek pripremao sam teren za dolazak našeg ambasadora Marka Ristića! Čak i ako me pozovu da nešto kažem, videću sa advokatom da li ću da idem... U svakom slučaju, od mene ništa neće saznati, pa ni to gde je grob Draže Mihailovića, Kalabića! - poručuje Kapičić.

Eto šta je zlikovac- i pred smrt skoro jednom nogom neće da prizna a ni da se pokaje- pa šta onda očekivati od lignmjoslava, kameleona, kiselog, save i drugih njemu sličnih! Sve to u Lazu i vezati za krevet, jer su opasni za okolinu. Ali zato za zlodela koja su napravili ima i da odgovaraju! Zločin komunisti ne zastareva i zato ćete odgovarati što ste uništili ovu zemlju!
 
Poslednja izmena:
Tužilaštvo za ratne zločine počelo je proveru navoda bivšeg načelnika Udbe Jove Kapičića (90) da je učestvovao u likvidacijama četnika i nemačkih zarobljenika neposredno nakon Drugog svetskog rata! Govoreći o potrazi za mestom gde je pokopan Draža Mihailović, Kapičić je j rekao da on i njegovi drugovi posle rata „nisu imali milosti, jer su čistili smeće"!?!

- Ubijeni su tada nemački zarobljenici, pa onda oni koji su radili za okupatora, a onda i četnici - doslovce je rekao Kapičić, koji smatra da je pomirenje u Srbiji nemoguće:

- Šta ja sada imam da se mirim sa nekim kome sam brata ubio?! - upitao je Kapičić, koji je 1946. postao načelnik Udbe za Beograd.

- To je tada bilo kao da sam bog. Nije bilo propisa, a mogli ste da sudite i da odlučujete! Ne bi' sada rek'o gde je Dražin grob ni da mi glavu uzmu, pa da pljunem na svoju brobu, ideologiju i mrtve drugove?! - ljutito je poručio Kapičić.

Ovo nije prvi put da se Kapičić u javnosti hvali svojim ratnim i posleratnim krvavim podvizima. Međutim, portparol Tužilaštva za ratne zločine Bruno Vekarić kaže da se ovoga puta Kapičićeve tvrdnje „najozbiljnije proveravaju":

- Ratni zločini ne zastarevaju! Mi smo odmah po svedočenju Kapičića počeli da proveravamo njegove navode. I reagovaćemo u skladu sa zakonom. Ono što je u ovom trenutku najbitnije jeste da utvrdimo kada su se ti događaji koje on opisuje desili. Dakle, ako su bili u vreme ratnih dešavanja, nadležno je ovo tužilaštvo, a ako su se dogodili posle rata, onda to ide u obično tužilaštvo. Niko ne može da se nekažnjeno i javno hvali zločinima... - kategoričan je Vekarić. On kaže da Tužilaštvo već istražuje komunističke zločine:

- Mi već imamo jedan slučaj iz Zaječara za ratni zločin koji se dogodio tokom Drugog svetskog rata. Radi se o zločinima nad „narodnim neprijateljem" - kaže Vekarić.

Državni sekretar Ministarstva pravde Slobodan Homen najavio je da će do kraja septembra biti formirana posebna komisija za utvrđivanje svih zločina od 1944. do 1946. godine. Procenjuje se, naime, da je za te tri godine u Srbiji streljano oko 80.000 ljudi!

- Po odluci Vlade Srbije u toku je formiranje komisije za utvrđivanje svih zločina koji su se desili od 1944. do 1946. godine - kaže Homen. On je izrazio očekivanje da će komisija biti formirana do kraja meseca kao nepristrasan i transparentan organ jer je, kako je naveo, „to posao koji će se raditi narednih nekoliko godina".

Homen je kazao da će rad te komisije biti specifičan i komplikovan jer prve analize pokazuju da je u tom periodu streljano oko 80.000 ljudi, od čega su 60.000 bili Srbi, a 20.000 pripadnici drugih nacionalnih zajednica.

- Ovaj posao neće biti nimalo lak. Jer, ako se uzme u obzir da je u Sloveniji poznato oko 500 masovnih grobnica, sigurno je da će taj broj u Srbiji biti daleko veći - kazao je državni sekretar za Tanjug.

Jovo Kapičić u izjavi za Press kaže da se ne plaši najave istrage iz Tužilaštva za ratne zločine.

- Ma ja se njih ne plašim! Neka otvore istragu, pa da vidimo ko je šta radio?! Već mi je dosta ovih danas, kojima su puna usta Draže Mihailovića! Znate li vi šta su ti ljudi radili?! I neću da ćutim. A ja vam kažem da se ne bojim. Nisam učestvovao u likvidacijama. Ja sam samo tokom 1945. godine i delimično tokom 1946. bio na specijalnom zadatku u našoj ambasadi u Francuskoj. Kao poverljiv čovek pripremao sam teren za dolazak našeg ambasadora Marka Ristića! Čak i ako me pozovu da nešto kažem, videću sa advokatom da li ću da idem... U svakom slučaju, od mene ništa neće saznati, pa ni to gde je grob Draže Mihailovića, Kalabića! - poručuje Kapičić.

Eto šta je zlikovac- i pred smrt skoro jednom nogom neće da prizna a ni da se pokaje- pa šta onda očekivati od lignmjoslava, kameleona, kiselog, save i drugih njemu sličnih! Sve to u Lazu i vezati za krevet, jer su opasni za okolinu. Ali zato za zlodela koja su napravili ima i da odgovaraju! Zločin komunisti ne zastareva i zato ćete odgovarati što ste uništili ovu zemlju!

Umeš li ti da napišeš jednu rečenicu bez copy/paste

Obećavam da nećemo da te zezamo.
 
Mali čoveče još manje pameti. Ne znam gde si sp*co tolike godine, a neznaš osnovno pravilo istorijske raSprave, da se duel vodi argumentima, a ne naklapanjem tipa rekla - kazala; i sve što drugi iznese omalovažavaš jer se to ne slaže sa tvojom doktrinom naučenom na filmovima nepogrešivog hoštaplera! Znali ste da sakrivate sve te zločine, sada ih poričete, ali slaba vajda , moraćete da odgovarate za svaku nevino prolivenu krv, a polako ćemo da vam pored vašeg imena lepimo etiketu UBICA SVOGA NARODA! jOŠ ĆETE MORATI I DA VRATITE SVE ONE PENZIJE KOJE STE PRIMALI , JER IH NISTE POŠTENO ZASLUŽILI.
IZRDI SRPSKOG NARODA!!!!!!!!
 
Ma brate samo nastavi da iznosis sta imas i ne obracaj paznju na ovog prolupalog matorca z:mrgreen:...nije njemu lako....

on je vec u domenu moderatora...pa ako neko i dalje uredjuje ovaj forum vec ce se pozabaviti ovom cirkuskom tackom...

sta ce mucenik, nije u mogucnosti da se uhvati u kostac sa iznetim, pa resio malo da pravi budalu od sebe i spamuje temu...

znas kako vele...

dont-feed-the-troll.jpg
 
I danas se, međutim, polemiše o tome da li su folksdojčeri bili
nacisti ili žrtve kominizma?
- Istina je uvek negde između. Nemci usijanih glava prihvatili su nacizam, i
bili su u manjini – tumači za “Reviju 92” Zoran Janjetović, istoričar. -
Većinski deo nemačkog stanovništva iz Vojvodine postali su, posle povlačenja
nemačkih okupacionih snaga, žrtve komunističkog režima. Od jeseni 1944. do
proleća 1948. godine podunavske Švabe doživeli su tešku sudbinu. Muškarci su u
jesen 1944. godine streljani, pojedinačno, a bilo je i grupnih i masovnih
ubijanja najčešće u Banatu i Bačkoj. Često su ginuli ne oni koji su imali
“putera na glavi” zbog grehova u ratu, već nedužni, a zbog samovolje lokalnih
komandanata. Potom su formirani logori u kojima je umrlo oko 50.000 staraca,
žena i dece, od gladi, bolesti i teškog rada.
 
Pre Drugog svetskog rata u tadašnjoj Jugoslaviji živelo je oko pola miliona
Nemaca, Srbiji oko 350.000 i još oko 150. 000 u Hrvatskoj. Na prvom posleratnom
popisu 1948. godine zabeleženo je da ih ima oko 50. 000, ali se njihov broj iz
decenije u deceniju smanjivao. Prema rezultatima popisa iz 2002. godine u
Srbiji ih je ostalo 3.901. Nekoliko godine posle završetka Drugog svetskog rata
broj stradalih domaćih Nemaca stalno je “rastao”, pa je u jednom trenutku
dostigao drastičnih 112.000.
- Nemačka propaganda je otišla još dalje pa je javno iznela “podatke” da je
komunistički režim pobio 300.000 folksdojčera – nastavlja naš sagovornik. -
Početkom šezdesetih službena zapadno - nemačka vlada uz konferenciju mira
pripremala je kontraargumente. Pokrenula je opsežno istraživanje o sudbini
Nemaca ne samo u Jugoslaviji, nego u celoj Evropi. Tim je vodio Hans Ulrih
Veler, velika zvezda nemačke istoriografije, koji je potvrdio naša saznanja da
je u tadašnjoj Vojvodini stradalo 50.000 Nemaca u logorima i da je oko 10.000
streljano.
 
I danas se, međutim, polemiše o tome da li su folksdojčeri bili
nacisti ili žrtve kominizma?
- Istina je uvek negde između. Nemci usijanih glava prihvatili su nacizam, i
bili su u manjini – tumači za “Reviju 92” Zoran Janjetović, istoričar. -
Većinski deo nemačkog stanovništva iz Vojvodine postali su, posle povlačenja
nemačkih okupacionih snaga, žrtve komunističkog režima. Od jeseni 1944. do
proleća 1948. godine podunavske Švabe doživeli su tešku sudbinu. Muškarci su u
jesen 1944. godine streljani, pojedinačno, a bilo je i grupnih i masovnih
ubijanja najčešće u Banatu i Bačkoj. Često su ginuli ne oni koji su imali
“putera na glavi” zbog grehova u ratu, već nedužni, a zbog samovolje lokalnih
komandanata. Potom su formirani logori u kojima je umrlo oko 50.000 staraca,
žena i dece, od gladi, bolesti i teškog rada.

Pre Drugog svetskog rata u tadašnjoj Jugoslaviji živelo je oko pola miliona
Nemaca, Srbiji oko 350.000 i još oko 150. 000 u Hrvatskoj. Na prvom posleratnom
popisu 1948. godine zabeleženo je da ih ima oko 50. 000, ali se njihov broj iz
decenije u deceniju smanjivao. Prema rezultatima popisa iz 2002. godine u
Srbiji ih je ostalo 3.901. Nekoliko godine posle završetka Drugog svetskog rata
broj stradalih domaćih Nemaca stalno je “rastao”, pa je u jednom trenutku
dostigao drastičnih 112.000.
- Nemačka propaganda je otišla još dalje pa je javno iznela “podatke” da je
komunistički režim pobio 300.000 folksdojčera – nastavlja naš sagovornik. -
Početkom šezdesetih službena zapadno - nemačka vlada uz konferenciju mira
pripremala je kontraargumente. Pokrenula je opsežno istraživanje o sudbini
Nemaca ne samo u Jugoslaviji, nego u celoj Evropi. Tim je vodio Hans Ulrih
Veler, velika zvezda nemačke istoriografije, koji je potvrdio naša saznanja da
je u tadašnjoj Vojvodini stradalo 50.000 Nemaca u logorima i da je oko 10.000
streljano
.

Neverovatno je koliko su naši desničari, kleronacionalisti i ostali ekstremisti sumanuti. Ako je i kada bi, ovo što je nesretni Miškoni prepisao iz nekih novima, od nekog novinara koji je na platnom spisku Udruženja podunavskih Nemaca, biklo tačno, s obzirom da krivično delo genocida ne zastareva, Srbija bi stvarno morala da vrati zemlju Nemcima kojih bi, u vidu naslednika, bilo oko 600.000 - 650.000

Tako bolesna, patološka, izopačena mržnja prema komunistima tera totalno sumanute ljude da lupetaju svašta i nanose ozbiljnu štetu Srbiji.

Ja mogu da shvatim da se na forumu nalaze mladići profiltrirani kroz naš izopačeni nastavni plan i program u kome su četnici antifašisti a partizani grobari srpskog naroda, ali ipak treba voditi računa šta se ovde lupeta.

Ja moram da ponovim. Milislav Samardžić i izvesni Dinčić iz kragujevačkih "Pogleda" proizvode lažna dokumenta i truju gradjane Srbije. Ovde na forumu ima ljudi koji ništa druge ne rade, ne umeju jednu svoju rečenicu da napišu, samo prenose te izopačene stavove i "dokaze" iz Kragujevca.
 
Neverovatno je koliko su naši desničari, kleronacionalisti i ostali ekstremisti sumanuti. Ako je i kada bi, ovo što je nesretni Miškoni prepisao iz nekih novima, od nekog novinara koji je na platnom spisku Udruženja podunavskih Nemaca, biklo tačno, s obzirom da krivično delo genocida ne zastareva, Srbija bi stvarno morala da vrati zemlju Nemcima kojih bi, u vidu naslednika, bilo oko 600.000 - 650.000

Tako bolesna, patološka, izopačena mržnja prema komunistima tera totalno sumanute ljude da lupetaju svašta i nanose ozbiljnu štetu Srbiji.

Ja mogu da shvatim da se na forumu nalaze mladići profiltrirani kroz naš izopačeni nastavni plan i program u kome su četnici antifašisti a partizani grobari srpskog naroda, ali ipak treba voditi računa šta se ovde lupeta.

Ja moram da ponovim. Milislav Samardžić i izvesni Dinčić iz kragujevačkih "Pogleda" proizvode lažna dokumenta i truju gradjane Srbije. Ovde na forumu ima ljudi koji ništa druge ne rade, ne umeju jednu svoju rečenicu da napišu, samo prenose te izopačene stavove i "dokaze" iz Kragujevca.

Динчић није из Крагујевца, него из Ниша и никад није био ништа у листу Погледи.
Друго, Мољевићев пројекат хомогене Србије је намеравао исељења фолксдојчера и Албанаца, пресељење Хрвата у хрватску и Срба из хрватске у српску федералну јединицу.
За муслимане Мољевићев пројеката је предвиђао исељење у Турску, али се на крају одлучило да муслимани који се изјасне као Срби остану у српској федералној јединици.
Мало елементарног знања молим.
 
...na ovim osjetljivim temama i jos uvijek kratko-distanciranim istorijskim razmacima a, posebno sto jos ima aktera, nemoguce je imati sopstveni stav o desavanjima koje istorija mora oznaciti kao njene istine i karike lanca koji je u nauke broji...polemike koje vidim sa mnogo žuči ne mogu a da se ne naljutim na sebe zasto nemam riječ koja ima snagu 'zrenja' jer svi imamo pravo a , nemamo pravo da dajemo izricitosti...skoro svaka ratna dejstva koja su prosla ovim prostorima bila su iste nesretne boje kao i ova poslednja, da Bog da i zadnja...
kragujevac pominjete i djake strijeljane, nazalost to je bila samo odmazda njemacka za pobijene kadete koji su putovali od Bugarske prema lukama na hrvatsko primorje i partizani su ih strijeljali u vozu...komanda je komandantu dosla iz Berlina da se isti uzrast djece i broj strijelja...tako je bilo u Kragujevcu..nije ovo nigdje nadjeno u zutoj stampi nego u arhivima...
General Kapidzic-Kapa, nema sta da govori ili da je govorio jer svoje predpostavljene je mucio na Golom...on i Savo Joksimovic...
Naturalizovani njemci u Vojvodini i danas neki zive u tim krajevima ili su pobjegli mnogi bez razloga jer dok dokazu da nijesu 'prljavi' , 'odose'...
Vojvodina je veliko pitanje cistote , kako nače , tako i 'saveznika'...
Sremski - front ?

P.S.
Tema je osjetljiva i ne treba neke kosti pretresati koje su i onako neduzno , rano 'upokojene'....
 
Forumaši će morati da se odluče prema pisanju a ne prema dokumentima. Sve što napišem ima iza sebe dokument i to primarni istorijski izvor. Da ja to sad tražim za tebe, Koču i ostale lažove koji citiraju novine i knjige pijanih Dražinih odbeglih oficora, ne pada mi na pamet.

Ko verije veruje, ko ne veruje taj je vaš i nema mu pomoći. Ne vredi ni ono sa "Pomirenja" gde sam pokazao kako izgledaju vaša "dokumenta". I da ste to samo vi balavci sa foruma, to je bre 90% srpskih istoričara mlade generacije.

Sve go lažov i plaćenik SPO, NS, DS i DSS /čitaj četničke, Nedićevske i Ljotićevsje srpske "elite"/

Znaci slobodno mozemo reci da izmisljas, sto za tebe nije nista novo, naprotiv, standardno?
 
Ovaj frik nikako da shvati kako funkcionise ovaj pdf....Gotovo nikad ne postavlja izvore za ono sto iznosi (verovatno izmislja), osim jednom prilikom kada je citirao sam SUBNOR :dash:

Ali izgleda vise niko ne vodi racuna o ovom pdf...pa svako moze da radi sta mu se prohte....ne vidim onda u cemu je razlika u odnosu na pdf Politika....pretvori se ovo u sprdacinu....

Ajde sad hitno kod Rechkea, tužibaba bio i ostao!
 
Znaci slobodno mozemo reci da izmisljas, sto za tebe nije nista novo, naprotiv, standardno?

Prvo ti nama "istoričaru" kaži kako su to partizani pobili 16000 Čačana 1944, a onda nam objasni kakvi su to istorijski izvori "Novosti", "Politika" Pijani Dražini oficiri koji pišu memoare. Tek onda mene možeš da pitaš za izvore.

Sve što ja napišem može se naći u Zbornicima dokumenata četničkih, italijanskih, nemačkih i partizanskih arhiva. Uskoro će biti sistematizovani i britanski. Američka bagra ima dosta toga ali ne da zato što je suviše kompromitujuče za tvoje.

Kad me ne bude mrzelo postaviću original CIA dokument u kome slavnog Jovana Dučića na koga srpska elita seče vene, nazivaju srpskim ekstremistom i profašističkim, intimnim Frankovim prijateljem a njegovog brata lopovom i švercerom viskija.
 

Back
Top