Promena maticne ploce i dodavanje HDDa

sikeyy

Početnik
Poruka
25
Imam neki stari racunar 1.7GHz Celeron ,HDD60GB ,Gforce ,FX 6200,maticna .Izvadio sam staru plocu(EliteSecurity P4VXASD2+ ) i procesor i ubacio plocu MSI645E Max2 sa procesorom 2.4GHz i HDD80GB koji je prazan(formatiran).
E sad kako da povezem i jedan i drugi HDD a da igre i programi sa diska starog mogu da se koriste i igraju?
Ja sam na IDE 1 kabal povezao kao master HDD 80 i na njega instalirao Windows XP a na kraj istog kabla postavio sam HDD 60 (koji je pun programa i igara i ima instaliran Windows XP) kao slave .To tako radi ali ne mogu da otvorim igre koje su na tom starom HDDu (izbaci mi prozorce sa greskom i kaze da probam da reinstaliram igru) niti mi programi rade (Photoshop,Word ,Excel,...)
Na IDE 2 kablu su mi DVD rezac (master) i CD RW(slave).

Pokusao sam da stavim taj stari HDD kao master a novi kao slave ali onda mi sistem nece da se podigne.


Sta da radim a da ne moram da reinstaliram igrice ?Programe imam na disku pa mi i nije problem.:dash:

HVALA!
 
Ja sam sve formatirao .Plocu i procesor sam dodao ,instalirao XP SP3.Oznake particija su mi pomerene a ne znam kako da ih podesim da budu C i D.I Hdd sam dodao od 250Gb. Problem koji imam je u tome sto mi mis i tastatura brljaju posle dvadesetak minuta rada. Misem kada kliknem jedan folder,on selektuje i sve ostale koji su u tom prozoru.A tastatura me zeza sto kada igram igrice stalno bipce (zvucnik na kucistu) i gube mi se komande.Npr. Stiskam Esc a ono ne reaguje,vozim trke i skrecem levo, desno i odjednom me odvuce u stranu i nista ne funkcionise.A iskljucio sam Sticky key (tako nekako). A odjednom se sve vrati i tako u krug.
Sta bi to moglo da bude , i mis i tastatura su mi radili sa starom plocom? Da li treba da instaliram neki drajver za ploctu? Instalirao sam drajver za zvuk,pa neki drajver SisAGP_1.21 i siside47.Da li treba neki jos?Da nije nesto sa Windowsom,ili mozda treba Bios osveziti ili sta vec?
Molim za pomoc !
 
Ja sam sve formatirao .Plocu i procesor sam dodao ,instalirao XP SP3.Oznake particija su mi pomerene a ne znam kako da ih podesim da budu C i D.I Hdd sam dodao od 250Gb. Problem koji imam je u tome sto mi mis i tastatura brljaju posle dvadesetak minuta rada. Misem kada kliknem jedan folder,on selektuje i sve ostale koji su u tom prozoru.A tastatura me zeza sto kada igram igrice stalno bipce (zvucnik na kucistu) i gube mi se komande.Npr. Stiskam Esc a ono ne reaguje,vozim trke i skrecem levo, desno i odjednom me odvuce u stranu i nista ne funkcionise.A iskljucio sam Sticky key (tako nekako). A odjednom se sve vrati i tako u krug.
Sta bi to moglo da bude , i mis i tastatura su mi radili sa starom plocom? Da li treba da instaliram neki drajver za ploctu? Instalirao sam drajver za zvuk,pa neki drajver SisAGP_1.21 i siside47.Da li treba neki jos?Da nije nesto sa Windowsom,ili mozda treba Bios osveziti ili sta vec?
Molim za pomoc !
Promeni tastaturu , najverovatnije je zveknuo kontroler na njoj.
 
Probao sam i drugu tastaturu ali isto se desava. A i mis mi poludi kliknem na desktopu na My Computer a on selektuje i otvori i My documents i jos neke foldere koji se nalaze iznad .U BIOSU sam stavio na Optimized Defaults(tako nesto ).
Da nije problem sa maticnom ? Ili Drajverima ? Koje drajvere treba da instaliram za plocu MSI645E Max2 ?
 
60-ticu stavi kao master , formatiraj 80-ticu neka ti sluzi kao druga particija,a sve ovo pod uslovom da 60-ticu nisi formatirao odn. da ti je sistem ostao na njoj.Tako ce ti se sistem podizati sa starog HDD-a, i trebalo bi da sve radi, a i na 80-tici postavi jumper da on bude slave.Gresku ti pokazuje zato sto ti je najverovatnije jumper na starom HDD-u ostao na slave, pa zbog toga pravi brlju.
 
60-ticu stavi kao master , formatiraj 80-ticu neka ti sluzi kao druga particija,a sve ovo pod uslovom da 60-ticu nisi formatirao odn. da ti je sistem ostao na njoj.Tako ce ti se sistem podizati sa starog HDD-a, i trebalo bi da sve radi, a i na 80-tici postavi jumper da on bude slave.Gresku ti pokazuje zato sto ti je najverovatnije jumper na starom HDD-u ostao na slave, pa zbog toga pravi brlju.

Novi disk sam formatirao,i na njega instalirao XP i on mi je master jer stari disk vadim kada skinem podatke. Znaci , stari je slave a novi master ali su na istom kablu i idu na IDE 1 konektor na ploci.Na ide2 su dvd rw ,jedan slajv,a drugi master.Stari hard nisam formatirao jer treba da presnimim sa njega moje dokumente. Da nije problem to sto na starom disku imam windows, instalirane programe i drajvere?
 
Ja sam provalio jednu firmu, brate doktori su za racunare.Infinitycom 011-2414-318 , sve sto treba ima tamo

Hvala,brate ali daleko mi je .
Inace prikljucio sam drugu tastaturu i mis sa Usb prikljuckom i nema vise prblema. Da li to znaci da su crkli ps/2 portovi na plocî i da moram samo preko usb a? I sta mislite ,da li bi pomogao adapter ps/2 na usb,pa da mogu da koristim stari mis i tastaturu?
 
Uzeo sam tastaturu (USB) i mis (USB) od druga na zajam i lepo rade.Moja stara tastatura i mis rade super na drugom kompu,a to znaci da je problem sa ps/2 konektorima na mojoj ploci ploci ,zar ne?
Sve je moguće , mada šta da ti kažem retko riknjavaju ps2 portovi na matičnim pločama , mnogo je češći slučaj da ode tastatura ili da posle izvesnoga vremena počne neki taster da zaglavljuje. ja kada vidim da mi se tastatura ne ponaša kako treba ja je promenim , uvek imam jednu u rezervi za nedaj bože (otkada sam prosuo vrelu kafu na staru koja je u momentu pobrljavila :( ) isto važi i za miša.
 
Sve je moguće , mada šta da ti kažem retko riknjavaju ps2 portovi na matičnim pločama , mnogo je češći slučaj da ode tastatura ili da posle izvesnoga vremena počne neki taster da zaglavljuje. ja kada vidim da mi se tastatura ne ponaša kako treba ja je promenim , uvek imam jednu u rezervi za nedaj bože (otkada sam prosuo vrelu kafu na staru koja je u momentu pobrljavila :( ) isto važi i za miša.

Imam i ja jednu novu,novcatu (ps/2 prikljucak) ali se i ona ponasa isto tako.Zaglupi se kao i stara.Jedino mi je radila tastatura na USB prikljucak.A i mis odlepi posle dvadesetak minuta rada.Jedino zajednicko im je PS/2 konektori pa sam mislio da je problem i u ploci.
Jel postoji neki nacin da proverim plocu ,neki program ? Da li bi pomoglo da se bios osvezi?
:dontunderstand::dash:
 
Imam i ja jednu novu,novcatu (ps/2 prikljucak) ali se i ona ponasa isto tako.Zaglupi se kao i stara.Jedino mi je radila tastatura na USB prikljucak.A i mis odlepi posle dvadesetak minuta rada.Jedino zajednicko im je PS/2 konektori pa sam mislio da je problem i u ploci.
Jel postoji neki nacin da proverim plocu ,neki program ? Da li bi pomoglo da se bios osvezi?
:dontunderstand::dash:

OUUPS - Koliko sam ja shvatio :Ti imaš dve ploče koje se isto ponašaju kada utakneš isti set miša i tastature!

Ako je tako : ja bih toga miša i tu tastaturu zveknuo na đubrište u roku od 10 minuta dok ti ne sjebu još koju matičnu ploču.

Ili pogrešno sam shvatio pa imaš dve tastature koje se isto ponašaju na istoj ploči . *** crkao ps2 port ali šta misliš zbog čega je crkao ? - nego do neispravnog hardvera koji je bio priključen na njega prvi put. Drugi miš ili druga tastatura ne može da radi ispravno na tom ps2 portu ako ga je skrnjačio prethodnik. *** ploča je oštećena sa tim međutim možeš joj produžiti radni vek mišem i tastaturom na usb portove.
A staru tastaturu i miša bi opet zveknuo na đubište, jer su oni doveli do crkavanja ps2 portova - bez obzira koliko oni ispravno radili na nekom drugom kompu jer postoji mogućnost da od njih i taj drugi komp doživi istu havariju kao i prethodnik!
 
OUUPS - Koliko sam ja shvatio :Ti imaš dve ploče koje se isto ponašaju kada utakneš isti set miša i tastature!

Ako je tako : ja bih toga miša i tu tastaturu zveknuo na đubrište u roku od 10 minuta dok ti ne sjebu još koju matičnu ploču.

Ili pogrešno sam shvatio pa imaš dve tastature koje se isto ponašaju na istoj ploči . *** crkao ps2 port ali šta misliš zbog čega je crkao ? - nego do neispravnog hardvera koji je bio priključen na njega prvi put. Drugi miš ili druga tastatura ne može da radi ispravno na tom ps2 portu ako ga je skrnjačio prethodnik. *** ploča je oštećena sa tim međutim možeš joj produžiti radni vek mišem i tastaturom na usb portove.
A staru tastaturu i miša bi opet zveknuo na đubište, jer su oni doveli do crkavanja ps2 portova - bez obzira koliko oni ispravno radili na nekom drugom kompu jer postoji mogućnost da od njih i taj drugi komp doživi istu havariju kao i prethodnik!

Ma neee! Jeste da sam promenio plocu ali ne zato sto sam imao problema sa tastaturom i misem nego zato sto sam od druga dobio plocu sa jacim procesorom od mog celerona 1.7ghz a i vise rama moze na nju i zato sam je pronenio.Stara je radila bez problema,ispravna je.Dodao sam jos jedan hard i digao Xp.
E kad sam sve to sklopio onda sam primetio da mi se posle odredjenog vremena zaglupe tast.i mis. Vratio bih staru plocu ali ova mi se cinila malo bolja od stare moje .
Nova tastatura na ps/2 kod mene ne radi a drugova polovna radi kod mene na usb prikljucak.
Sve to ukazuje da nesto nije u redu sa plocom (elektronika) jer da je u pitanju konektor ne bi uopste hteli da rade mis i tast. a ovako rade neko vreme pa se slude.
Deluje zbunjujuce,zar ne?
 
Poslednja izmena:
Sto se tiče ove moje dve ploče ,znam da su obe mnogo zastarele ali ce mi posluziti do sledece godine dok ne kupim novi racunar,ali koja je bolja ,koju da stavim u racunar?
Imam procesor P4 od 2.4GHz,HDD 250 i HDD 60 GB,GForce 6200 sa TV out,Tv karticu Kworld,i 2x 1GB DDR1 memorije na 400 i jednu od 256MB
Ja se slabo razumem u te stvari evo i linkovi da ne morate da trazite.
http://www.dooyoo.co.uk/motherboard/elitegroup-p4vxasd2-v5-x/details/
http://www.dooyoo.co.uk/motherboard/msi-645e-max2/details/

HVALA !
 

Back
Top