Da li su Srbi veci pravoslavci od....

Zazijavalo, kako ti lepo paše ovaj avatar, baš je u tvome duhu!Svaki put kad ga vidim puknem od smeha!:lol:
Nemoj tako da budeš grub prema Samsonu,molim te, ne misli on nikom loše, niti je zajedljiv iz neke namere, on samo iznosi stvari u koje veruje vrlo direktno(možda malo previše direktno:D) bez mnogo obrazlaganja i uvijanja -zato zvuči tako ljuto i uvredljivo,a inače nije takav, zaista...U većini slučajeva njegove tvrdnje jesu(barem pravoslavni i kanonički gledano) istinite, ali ih on tako "izruči" da se ljudima malo zavrti u glavi...:lol:To samo pokazuje njegovu prostodušnost i iskrenost u nastupanju...više volim da čujem njegov sud,makar bio i ne ispravan,nego sudove nekih diplomata i laskavaca, koji ti sve tako uviju, da na kraju ne znaš na čemu si...:)
Dobar je samson, on je čak i za tu sahranu govorio po akrivičnom zakonu crkve, ne uzimajući u obzir da crkva čini ikonomije i da i njegovi jereji čine ikonomije...
Samsone, nemoj da te ovo rastuži, evo ti poljubac:zag:
 
Blagodarim. :mrgreen:
Samson nije kanonički gledano u pravu povodom masona. Bez obzira kolko bio prostodušan.
Demokratija je nastala znatno pre masona i bila je prilično civilizacijsko dostignuće svog vremena.
Moderna demokratija značajna je prepreka lomačama, što je samo po sebi dovoljno da opravda njeno postojanje.
A "prostodušnost" iskazana kao prizivanje diktature može biti opravdana samo ukoliko prostodušnik prihvata da živi i pod diktaturom "drugih". :mrgreen:
 
Nema ja sta da proucavam.

I iz aviona se vidi da je autokefalnost GLOGOV KOLAC U SRCE PRAVOSLAVLJA!

Crkva nije i ne moze biti DEMOKRATSKA USTANOVA u kojoj svi imaju pravo odlucivanja.

Tacka.

pa Onda je i 1054. Glogov kolac u srcu Hriscanstva? Ne? Pogotovu sa Rusima veoma malo stvari zelim da petljam. Iovako hoce da centar prebace iz Carigrada u Rusiju jos da se ujedinimo pa ce prirodno, njihov patrijarh biti glavni posto je veci... Ma ajde...:roll:
 
Blagodarim. :mrgreen:
Samson nije kanonički gledano u pravu povodom masona. Bez obzira kolko bio prostodušan.
Demokratija je nastala znatno pre masona i bila je prilično civilizacijsko dostignuće svog vremena.
Moderna demokratija značajna je prepreka lomačama, što je samo po sebi dovoljno da opravda njeno postojanje.
A "prostodušnost" iskazana kao prizivanje diktature može biti opravdana samo ukoliko prostodušnik prihvata da živi i pod diktaturom "drugih". :mrgreen:

Slažem se povodom masona, ali ne mislim da Samson želi diktaturu kao takvu, već kako sam i rekla veruje u ono što govori i to vatreno ispoveda...ne kažem da je to u današnja vremena pravilan i pedagoški opravdan pristup(s obzirom na visoku slobodu pojedinca i autonomiju mišljenja) i sama nisam za takav pristup, ali samo želim da kažem, da se samim tim što je on takav i ne uviđa da ljudi ne žele da čuju šta on ima da im poruči, ne bi trebalo i njega samog nazivati plaćenikom i zaverenikom(kao je to negde već spomenuto), ili pogrdnim imenima i podsmesima.Na kraju krajeva, nas niko ne može ubediti u nešto svoje ako mi sami ne želimo da verujemo u to...i svako ima puno pravo da bira...;)
 
Срби су највећи православци.

Остали не могу ни да се упореде са нама.

Да знате кад вас неко пита, ви му овако одговорите и реците да сам вам ја то рекао ;)
 
Срби су највећи православци.

Остали не могу ни да се упореде са нама.

Да знате кад вас неко пита, ви му овако одговорите и реците да сам вам ја то рекао ;)
Genetski.. a? Vidi sad.. nisam pravoslavac ni komunista...

Šta nije u redu sa mojim genima? :hahaha:

Srbi su većinom pravoslavci. Srbi većinom o pravoslavlju znaju samo da treba da se krste sa tri prsta i da slave slavu.
A sve to zato što su im, kad su se rodili rekli ''ti si srbin pravoslavac''. :lol:
 
Срби су највећи православци.

Остали не могу ни да се упореде са нама.

Да знате кад вас неко пита, ви му овако одговорите и реците да сам вам ја то рекао ;)

...ma Srbi su u svemu najbolji...još kad bi znali da ne potenciraju to toliko,možda bi i bili među "boljima"...ovako...:roll:
....a ko si ti? :lol:
 
Slažem se povodom masona, ali ne mislim da Samson želi diktaturu kao takvu, već kako sam i rekla veruje u ono što govori i to vatreno ispoveda...ne kažem da je to u današnja vremena pravilan i pedagoški opravdan pristup(s obzirom na visoku slobodu pojedinca i autonomiju mišljenja) i sama nisam za takav pristup, ali samo želim da kažem, da se samim tim što je on takav i ne uviđa da ljudi ne žele da čuju šta on ima da im poruči, ne bi trebalo i njega samog nazivati plaćenikom i zaverenikom(kao je to negde već spomenuto), ili pogrdnim imenima i podsmesima.Na kraju krajeva, nas niko ne može ubediti u nešto svoje ako mi sami ne želimo da verujemo u to...i svako ima puno pravo da bira...;)

Ova tema je drugi derivat teme o rumunskim starokalendarcima. Pa bih iskoristio jednu statistiku koje se sećam, ali je nemam pri ruci. Tamo gde su bili rasprostranjeni starokalendarci (po Moldavi pretežno), danas ima najviše sektaša. U županiji Olt nije bilo starokalndaraca, a današnji broj sektaša je negde ispod dve stotine!

Daklem, nije važno u šta veruje Samsung. Važno je da svojim govorima rastače jedinstvo srpskog naroda i zato neće biti ostavljen na miru. :mrgreen:
 
Genetski.. a? Vidi sad.. nisam pravoslavac ni komunista...

Šta nije u redu sa mojim genima? :hahaha:

Srbi su većinom pravoslavci. Srbi većinom o pravoslavlju znaju samo da treba da se krste sa tri prsta i da slave slavu.
A sve to zato što su im, kad su se rodili rekli ''ti si srbin pravoslavac''. :lol:

ne...sve to zato sto smo usli u tu nesrecnu tvorevinu Jugoslaviju i tako zatrli sebe i svoju veru... a sad tapkamo po mraku ne bi li je ponovo nasli i pri tom se medjusobno udaramo...dok svi oko nas imaju naocare za nocni vid(ne i svetlo) pa nam se smeju....
 
ne...sve to zato sto smo usli u tu nesrecnu tvorevinu Jugoslaviju i tako zatrli sebe i svoju veru... a sad tapkamo po mraku ne bi li je ponovo nasli i pri tom se medjusobno udaramo...dok svi oko nas imaju naocare za nocni vid(ne i svetlo) pa nam se smeju....

Тапкате по мраку јер идете од светлости.Знате где је сунце,али се кријете по духовним пећинама лажних учења.
 
Srbi većinom o pravoslavlju znaju samo da treba da se krste sa tri prsta i da slave slavu.
A sve to zato što su im, kad su se rodili rekli ''ti si srbin pravoslavac''. :lol:
мени кад сам се родио су рекли да сам најлепша беба у породилишту :)
затим су ме учили да сам југословен и да су партизани победили немце у 2 светском рату.

ова прва реченица коју сам ти цитирао се у потпуности слажем, нажалост:(.
али много има да се учи и никад није касно.:)
 
Poslednja izmena od moderatora:
мени кад сам се родио су рекли да сам најлепша беба у породилишту :)
затим су ме учили да сам југословен и да су партизани победили немце у 2 светском рату.

ова прва реченица коју сам ти цитирао се у потпуности слажем, нажалост:(.
али много има да се учи и никад није касно.:)

Jeсте има пуно да се учи.Али прво мора да се дође до шокантних сазнања од којих многи окрећу главу кад чују за њих.:sad2:
 

Back
Top