Moje kreacije

cecilija64

Iskusan
Poruka
5.057
Jao, tabe oduševila sam se kad videh ovaj pdf.

Nego drage moje i dragi moji, ko još ov vas volim sam da kreira i šije garderobu za sebe i još po nekog, a da mu to nije profesija?

Kako se počeli sami da šijete, da li ste samouki ili ste išli na neki kurs?
Da li šijete iz ljubavi ili iz potrebe, bilo materijalne bilo da vam je građa zahtevna?

A ako ne znate sami da šijete, da li biste voleli da znate?

Kačite i fotke svojim kreacija, pa da se malo hvalimo svojim umećem!
Ova tirkizna majica i satenska suknja (šila sam i top od istog materijala) su mojih ruku delo
 
Poslednja izmena od moderatora:
Цецилија, јако ми се допада то што си сашила.:ok:
Ја сам годинама шила себи гардеробу, и штрикала сам, и свима се допадало (а мени посебно), но, већ дуго не шијем.
Док сам шила, волела сам да седим и шијем док не завршим то што сам започела, а онда, кад су се родила деца, то је било неизводљиво, тако да сам престала, али можда не заувек...
 
Kad već otvorih ovu temu, evo prva da odgovorim na svoje pitanja:

Dok sa bila dete, mama je šila sestri i meni dobar deo garderobe, pošto je ona šnajderka po struci, a nismo baš bili ni siromašni, ali ni bogati, pa neki moderne firmirane krpice koje su po mišljenju moje mame bile preskupe, ona nam je šila iste takve za mnogo manje para.

Počela sam da šiljem još kao devojčica od 12-tak leta, tada smo predmet u školi koji se zvao "domačinstvo i ručni radovi" koji se meni jako dopadao.
Tu sam naučila osnovne stvari oko šivenja, pletenja, kukičanja, veza i mnogih drugih vrsta ručnih radova, a mam me je podržala u tome i od nje sam još dosta toga naučila.

Iz finansijskih razloga ne bih morala da šijem, ali volim da posedujem po neki lep i unikatni komad, valjda što volim da se razlikujem od mase. A pored toga uz šivenje se i psihički odmaram od sive svakodnevnice.

Trenutno šijem maturske haljine za svoje ćerke, tj. mlađoj sam sašila dve po njenom nacrtu, a starijoj upravo završavam haljinu po slici koju je našla na netu.

Sutra ču da kačim slike gotovih haljina, pošto moram prvo da ih slikam, a trenutno sam na poslu.
 
Цецилија, јако ми се допада то што си сашила.:ok:
Ја сам годинама шила себи гардеробу, и штрикала сам, и свима се допадало (а мени посебно), но, већ дуго не шијем.
Док сам шила, волела сам да седим и шијем док не завршим то што сам започела, а онда, кад су се родила деца, то је било неизводљиво, тако да сам престала, али можда не заувек...

Nikad ne reci nikad. Sam se treba pokrenuti, početi ponovo sa nečim jednostavnim koji se lako i brzo završi, da ne izgubiš volju.
 
Super tema :)
Umem i da strikam i da vezem i da heklam, ali se u sivenju nisam bas pokazala :( ima vremena, naucicu :)
A mama mi redovno strika i hekla svasta nesto, sad me mrzi da slikam stvarcice, ali obecavam da cu ovih dana okaciti :)
 
Priznajem da sam i ja manje šijla dok su deca bila baš mala, ali sad imam dovoljno vremena da ponešto sašijem.
E, da evo bar jedne haljine što sam šila mlađoj za malu maturu, koju sam doduše već negde kačila. Drugu još nisam uslikala, ali obećavam da ću je okačiti čim pre stignem.
 
Mene je baba naucila da sijem. Kao mala igrala sam se sa barbikama i stalno nju gnjavila da mi nesto sasije,a njoj zeni dosadilo,pa me jednom tako u trenutcima krajnjeg ocaja naucila da sijem. Ona je imala onu staru masinu na "pogon noge" :) Sada je kod mene. Zaplenila sam je! :D

I tako.... Pocela sam da sijem lutkama,jel. Onda krenula gumice za kosu,tasnice....

Zatim sam otkrila brdo maminih stvari iz mladalackih dana i pocela te iste da prepravljam. Imam srecu da je moja majka uvek kupovala kvalitetne stvari,koje se i danas uz izvesne prepravke mogu furati. Najskorije sam prepravila neku njenu svilenu haljinu. Haljina uopste nije komlikovana. Kao neki fini dzak,rekla bih. Posto je dosta siroka i dugacka. Medjutim,pocepala se bas negde na guzi,pa sam se ja skratila. Sad je kosuljica! :heart:
 
Napokon pdf za mene. Jupiii. Fala kolezi Tabu 503:hvala::lol: sto je postavio obavestenje o ovom pdf na pdf Politika, inace nikad ne bih otkrila Modu na Krsti pa bih ostala zarobljena sa onim usijanim glavama tamo.:mrgreen:
Ja sve sijem sama al me jaaako mrzi da uslikam, stalno zaboravljam il me mrzi. Jos pre sam na jednoj temi obecala da cu postaviti fotke pa nikako da se setim da se obucem i uslikam stvarcice. E sad, cim pocne raspust, nabacicu ovde slicice.
Pozdravljam sve one koji se raduju ovom podforumu koliko i ja.:manikir:
 
ja bih volela da znam iz cisto prakticnih razloga
posto ne mislim da sam nesto spektakularno kreativna

smorim se kad vidim da mi se nesto malo otparalo ili se napravila rupica koja moze da se zakrpi
a ja numem da zasijem i zakrpim

kad sam konacno bila malo slobodnija-pre par godina
bio ukinut bagatov kurs u bg-u, valjda zbog premalog interesovanja
i tako
ostah ja neuka za sice:neutral:
 
Jeko, pa svaka čast, ti si baš profesinoalac.
meni se svidele posebno pantalone

Ja sam totalni amater, cak sam i butik zatvorila jer me mrzelo da sijem nesto sto ce drugi nositi (nije mi bilo inspirativno), al sam pokupila zanat od vise profesionalki folirantkinja koje sam placala debelo... da me ne bi varale kao poslodavca; i to sve krisom, praveci se blesava i posmatrajuci jer krojacice su od najjednostavnije stvari pravile dramu i dokazivale da je uzasno tesko ovo ili ono da bih na kraju otkrila da je sivenje na industrijskim masinama macji kasalj. Mislim da skoro svako moze da kupi jednu malenu endrlaricu sa nozem i jednu ravnoshtepku i da malo pomalo savlada sivenje i da ushtedi sebi dobru kintu mesecno. E sad za krojenje, da bi model bio savrsen na nesavrsenom telu, stvaaarno treba biti majstor, ali cak i da se nema dara za to, tu su stare omiljene, a ofucane stvarcice koje se mogu oparati i po njima se moze lako napraviti kroj.:)
 
Jeko, oduševljena sam jaknicom.
Mislim da bi ipak trebala da i sebi sašiješ jednu takvu.
Samo šivenje kao što ti reče nije nikakav bauk, a šta se krojenja tiče , ja se služim krojevima iz Burde, Mia Boutique, koje kombinujem, već prema modelu kakav sam zamislila i naravno param stare krpice da bi po njima šila nove.

U subotu mi crko komp kod kuće , pa sam ostala dužna slike moje maturantkinje.
Gornji deo modela je inače rađen po kroju iz Mia Boutique, a dole sam jednostavno našila suknjicu pon krug, uz dodatke satenskih traka:
 
Jeko, oduševljena sam jaknicom.
Mislim da bi ipak trebala da i sebi sašiješ jednu takvu.
Samo šivenje kao što ti reče nije nikakav bauk, a šta se krojenja tiče , ja se služim krojevima iz Burde, Mia Boutique, koje kombinujem, već prema modelu kakav sam zamislila i naravno param stare krpice da bi po njima šila nove.

U subotu mi crko komp kod kuće , pa sam ostala dužna slike moje maturantkinje.
Gornji deo modela je inače rađen po kroju iz Mia Boutique, a dole sam jednostavno našila suknjicu pon krug, uz dodatke satenskih traka:

Odlicno uradjen korset, a jel znas za foru da se umetne brushalter u haljinu? Svi poznati dizajneri rade nesto tako slicno, zato im se haljine dobro drze u grudima.
 

Back
Top