Moje kreacije

Ja predlazem endlaricu koja seche vishak, ne znam koja je marka dobra, al na endlarici moze skoro sve da se sashije...naravno, pocnes od jednostavnijih stvari kao sto su majice. Odmah zatim kupis i ravnu za ono sto ne mozeda se radi na endlarici.
 
A ako ne znate sami da šijete, da li biste voleli da znate?

Cestitam ti i na temi i na umecu :)

Ne znam da sijem - davno me je mama naucila osnove, ali nemam masinu i nisam imala prilike da vezbam. I baka i mama odlicno siju (dobro, baka je bila stvarno talentovana, moja mama je prakticar :) ), ja sada povremeno narucujem stvari od krojaca - imam konkretan problem: ne svidja mi se nista sto se prodaje u radnjama, a stvari koje mi se dopadaju su preskupe.
Bas sam razmisljala o tome da na jesen odem na kurs, i drago mi je da postoji ova tema - imacu koga da davim i trazim savet :) Pozdrav
 
Jao, tabe oduševila sam se kad videh ovaj pdf.

Nego drage moje i dragi moji, ko još ov vas volim sam da kreira i šije garderobu za sebe i još po nekog, a da mu to nije profesija?

Kako se počeli sami da šijete, da li ste samouki ili ste išli na neki kurs?
Da li šijete iz ljubavi ili iz potrebe, bilo materijalne bilo da vam je građa zahtevna?

A ako ne znate sami da šijete, da li biste voleli da znate?

Kačite i fotke svojim kreacija, pa da se malo hvalimo svojim umećem!
Ova tirkizna majica i satenska suknja (šila sam i top od istog materijala) su mojih ruku delo

I Vama savet, udjite na www.dishobby.com i obradujte se.
 
Evo da ti dam predlog. udji na www.dishobby.com. Verujem da ce te interesovati ako volis da sijes.:)

Bila u toj radnjici negde u aprilu i oduševila sam se, em ljubazni, em pristojne cene, em stvarno svašta može da se nađe. Ja sam pazarila samo dva Burda kroja koja sam odavno šmeknula na Burdinom sajtu www.burdafashion.com :klap:, ali samo zbog trenutne bezparice. Kad odem sledeći put ima da poharam radnju!
 
Poslednja izmena:
Meni se dopada i ova duzina, ali mozda mozete da je skratite par centimetara, tik ispod kolena.

Sto se tice sivenja, ne umem to da radim. :(
Nekada smo ovde u stanu imali masinu, sad je kod bake. Volela bih da umem da sijem, recimo zato sto nekada imam idealnu zamisao za neku torbu, a takvu ne mogu da nadjem u prodavnicama. I tako bih mogla da kombinujem materijale, dezene, detalje.
I savrsen je hobi, za one kojima to nije profesija.
Korisno i lepo. A i bastovanstvo je savrsen hobi. :D
 
Evo ja počela ponovo da se bavim jednim starim hobijem - kukićanje ili ti heklanje. :)

Nekada davno (pre nekih 15 godina) sam mnogo volela ta heklam, a ovih dana sam nešto nervozna, pa me komšinica podsetila na smirujući efekat heklanja, te ponovo latih kukice i konca:
 
A ovako treba da izgleda kad bude gotova šustikla:

Kad završim milje, sledeće je neki odevni predmet, možđa neki heklani topic. Imam predivnih modela sa jednog ruskog sajta. Tamo je ovaj hobi veoma rasprostranjem
 
Zene ja narucila industriske mashine za sivenej , polako mi se san ostvaruje....izbacicu modnu liniju na narednom sajmu zdravlja Boze....u medjuvremenu cu postaviti fotke onog sto sam sama sasila ( obecala sam ja to odavno :roll: ) .....:D
 
Naletela sam na ovu temu...:) Koliko je u proseku najobicnija masina za sivenje?

Pa ome jednostavne za početnike su između 12.000 i 18.000 dinara, mislim da mogu i na rate da se kupuju.
Kod mene u Zemunu ima jedan majstor za popravke mašina za šivenje i pletenje u zmaj Jovinoj ulici blizu pijace.
kod njega možeš da kupis i remontovane polovne mašine sa garancijom od 6 meseci do godinu dana.
Cene su pristojne oko 100 do 200 eur, zavisno od mašine.
 
Poslednja izmena:
ja slabo znam da sijem.. otprilike umem da od haljine napravim suknju, od majice suknju, od duze suknje kracu suknju :) u prevodu, znam da porubim :)

gde i kako mogu da naucim da sijem? da kupim neke novine? da idem na kurs? ili cisto da isprobavam kod kuce pa tako da se usavrsavam? savet :)
 
Mislim da bi bilo dobro da ti neko "uživo" pokaže neke osnovne stvari vezane za krojeve, krojenje i šivenje. Ako imaš nekog poznanika super, ako ne možda je najbolje da odeš na neki kurs. Samo što ne znam gde kod nas ima tih kurseva.
 
Davno nisam ništa sašila, sticajem baš nesrećnih okolonosti, ali to nije za ovu temu.
Nego, orman mi vapi za nekim novim stvarima, pa se nadam da ću ovih dana stići konačno da sebi sašijem neke pantalone. :)
 
Leptiru, može da probaš da haljinu pretvoriš u balon haljinu, tako što ćeš donji deo na ivici nabrati (a možda i malo skratiti, zaviši od dužine koju želiš da imaš) i podaviti ka unutra na dužinu koju želiš, pa onda nabranu ivicu ušiti za postavu koju ćeš morati da skratiš, tj. odsečeš na visini gde ti dođe nabrana ivica.
Kad reče krut materijal, predpostavljam da se radi o nekoj vrsti tafta? Može li slika te haljine koju želiš da prepraviš?
A balon haljine su odprilike ovakve:

Ceco, pitah te na ovoj temi za savjet... i prepravila sam haljinicu, i izgleda divno:D
Ove balon haljine mnogo lijepo stoje, i bas su prijatne za nosenje, bar o guzvanju tokom sjedenja ne moras da razmisljas
Onaj moj materijal je bio poliester.... i nisam je skracivala, samo sam je podvila, i napravila faltnice a isjekla visak materijala u vidu klinova... znaci, podstava je bila od istog materijala od kog i haljina... bila sam u skripcu sa vremenom, pa nisam mogla da se bavim krojenjem svilene podstave, jer ako zeznem nesto, nema popravnog... tako da je zbog vrste podstavljenom materijala haljinica dobila na punoci
Na prvoj strani sam okacila one dvije slike djevojaka u crnim haljinicama... izgledala je bas kao prva... osim sto moja haljina nema masnu, i sto ja imam sesi, pa je haljina meni bolje stajala nego ovoj ribi:D

Ako i dalje imas prilike za koje bi sila haljinice, ja dajem svoj glas za ovaj model:D
 
Ceco, pitah te na ovoj temi za savjet... i prepravila sam haljinicu, i izgleda divno:D
Ove balon haljine mnogo lijepo stoje, i bas su prijatne za nosenje, bar o guzvanju tokom sjedenja ne moras da razmisljas

Na prvoj strani sam okacila one dvije slike djevojaka u crnim haljinicama... izgledala je bas kao prva... osim sto moja haljina nema masnu, i sto ja imam sesi, pa je haljina meni bolje stajala nego ovoj ribi:D

Ako i dalje imas prilike za koje bi sila haljinice, ja dajem svoj glas za ovaj model:D

BAš mi drago, nego daj fotku:)
 
evo da se i ja javim ovde, sijem oko godinu dana. u porodici niko ne zna da sije, tako da sam isla na odlican kurs u bozidaru adziji, veoma povoljno, preporucujem svima, dole je objasnjenje kako to funkcionise.
imate 3 kursa: pocetni, srednji i visi [ja sam nazalost samo prva 2 zavrsila, na 3. krecem uskoro], svaki kosta oko 10-11,000 din [nekad ima i popusta, pa se cena zna smanjiti za hiljadu-dve], tamo imate masine za svakog polaznika, soba u kojoj je kurs i nije neka, ali atmosfera je radna i predavac je odlicna. ima casova 2-3 puta nedeljno, fond je 48 skolskih casova, imate blok po 5 u okviru jednog casa. na pocetnom se rade suknja i pantalone [od kroja do gotovog proizvoda, tako da naucite i nesto krojenja osnovnih stvari], na srednjem sivenje kosulja i haljina [koristi se kroj iz burde], a na visem jakne/sakoi i kaputi [opet burdin kroj]. postojao je i jedan, ne tako trazen, kurs iz krojenja koji sam takodje pohadjala, gde se uce osnove krojenja, samo sto mi je to nesto traljavo islo :( i ti kursevi se retko odrzavaju zbog slabe zainteresovanosti]
steta je sto ima jako malo devojaka mojih godina [17-18] koje se za ovo zanimaju. inace imam bernininu bernette e65 [idealna za pocetnike i srednji nivo], placena je oko 250e.
nazalost, ne sijem cesto jer nemam vremena, a zelela bih :( krenula sam na kurs bas da bih mogla da pravim unikatnu odecu za sebe [a i druge jer planiram da se bavim modom u buducnosti]. uglavnom jurim tutoriale po internetu ili pokusavam sama nesto da napravim, a u planu mi je da nadjem neku krojacicu pa da idem na praksu, jer me narocito zanima krojenje [ono, od modne skice do finalnog proizvoda :D]. modne skice radim u okviru skolskog programa, jer sam u dizajnerskoj na smeru tekstil...
inace, kreacije su vam super! :) i molila bih vas da mi preporucite neke dobre radnje s materijalima [po mogucstvu da nisu preskupe a najbolje bi bilo da imaju metrazu na kilo], obicno zavrsim u italtesu nakon obijanja nogu i plakanja nad visokim cenama :sad2:
 
Poslednja izmena:
Super što si postavila ono za kurseve, pošto sam se baš pitala, kao i drugi ovde, gde ih još ima u današnje vreme.
A šta se materijala tiče i ja uglavnom kupujem u Italtes, pa onda ima jedna radnjica u Čumićevom sokaku, kojoj nikako da zapamtim ime, u donjem nivou, tamo je i radnja "Trajković i sin" gde ima pristojam izbor, a cene nisu previsoke.
Retko kad kupujem npr. u Karanu, zato što ubijaju sa cenama, pa samo kad mi treba nešto very posebno., i još ređe u "Kući svile" blizu Doma Simdikata, gde imaju mnogo lepim materijala, a su cene da umreš.
 

Back
Top