Moje kreacije

Ženske brzo mi treba šema sa pletenicom ali onom duplom , valjda se tako zove .Do sada kopah po netu i ništa ne nadjoh od šema.:(

http://4.***************/_s2DozjzKM6A/SaP5CMCC39I/AAAAAAAAAuo/QjpH2Rs9p5E/s320/1web.jpg

Mislim na ovu veliku gornju što je na slici.
 
Mogla bih i ja da malo obnovim znanje sto se pletenja tice. Elem razmisljam da pletem dzemper tj rolku, al nisam sigurna koliko bi mi vunice trebalo.

Sta mislite? Vunica je cista vuna, 100 g po pakovanju i ako se dobro secam 180 ili 190 m (nit je mozda oko 1mm u precniku, doduse nisam bas merila :))

Koliko da uzmem? Uopste nemam osecaj. Hvala unapred :)
 
Mogla bih i ja da malo obnovim znanje sto se pletenja tice. Elem razmisljam da pletem dzemper tj rolku, al nisam sigurna koliko bi mi vunice trebalo.

Sta mislite? Vunica je cista vuna, 100 g po pakovanju i ako se dobro secam 180 ili 190 m (nit je mozda oko 1mm u precniku, doduse nisam bas merila :))

Koliko da uzmem? Uopste nemam osecaj. Hvala unapred :)

Zavisno od toga koliko dugačak i širok treba da bude džemper i konfekcijskog broja koji nosiš,
treba će ti ca. 650-700 grama te vunice za jedan komotan džemper sa većom rolkragnom i dužine oko 15 cm ispod struka.
 
Ženske brzo mi treba šema sa pletenicom ali onom duplom , valjda se tako zove .Do sada kopah po netu i ništa ne nadjoh od šema.:(

http://4.***************/_s2DozjzKM6A/SaP5CMCC39I/AAAAAAAAAuo/QjpH2Rs9p5E/s320/1web.jpg

Mislim na ovu veliku gornju što je na slici.

Evo jedne takve pletenice levi model br. 28 na slici i uputstvo i šema na druge dve slike:
 
Žene, ima li koja heklani prsluk ili šemu za isti, znate one okrugle, samo oko ramena pa onda sve u krug, kao bolero. Uf, al' ga objasni! Kupila sam danas belu vunicu u St George, ali ne znam kako ću. Mislim da se prvo isplete pravougaonik, koji se zatim presavije pa su sa strane ruke a okolo ogromna čipka. Pomagajte ako Boga znate! :lol:
 
Žene, ima li koja heklani prsluk ili šemu za isti, znate one okrugle, samo oko ramena pa onda sve u krug, kao bolero. Uf, al' ga objasni! Kupila sam danas belu vunicu u St George, ali ne znam kako ću. Mislim da se prvo isplete pravougaonik, koji se zatim presavije pa su sa strane ruke a okolo ogromna čipka. Pomagajte ako Boga znate! :lol:

Rado bacaš se na pletenje :eek: ;)
Nego čula sam za tu vunicu pa jel možeš da mi javneš gde se to nalazi kupila bih i ja kod nas je nema, samo sam čula od jedne žene da ona od nje plela šalove i da su ispali super , kao iz prodavnice njihove.:D
 
U ulici Svetozara Markovića, iza apoteke Higija i poslastičarnice Emona. Izgleda kao prirodna vuna, mada je 20% vune i 80% akrila, jednokatna, 60m u 50g. Zove se Idila i košta 69 din.
 
Žene, ima li koja heklani prsluk ili šemu za isti, znate one okrugle, samo oko ramena pa onda sve u krug, kao bolero. Uf, al' ga objasni! Kupila sam danas belu vunicu u St George, ali ne znam kako ću. Mislim da se prvo isplete pravougaonik, koji se zatim presavije pa su sa strane ruke a okolo ogromna čipka. Pomagajte ako Boga znate! :lol:

rado, tachno znam na shta mislish
tako sam i ja mojoj mami objashnjavala kako se shtrika to, al kanda nije tako:lol:
kad dodje s posla potrudicu se da shto jasnije objasnim kako se to radi, jedna njena prijateljica je nedavno shtrikala unuci bash takav bolero pa je pokazala mami i objasnila...
ja ne mogu da se otrgnem od mog smishljenog objasnjenja nikako, pa bolje da ni ne pochinjem....
ili pak da pochnem pa da te zabunim josh vishe:think:
a mozda ce ti ceci naci shemu dok moja mama zavrshi s poslom:mrgreen:
 
meni taj bordo izgleda kao da je sve izjedno:eek:
kao da nigde nije spojen
e shto me nervira shto ne umem da objasnim, pa sve cupkam dok mama ne dodje
ja sam prestala da shtrikam, malo sam se zasitila, a nemam hrabrosti da uzmem neshto vece jer ne znam koliko cu biti istrajna
kao i u svemu, jako sam nestrpljiva da vidim konachni rezultat, pa ako se ne nazire kraj bojim se da cu bataliti
 
meni taj bordo izgleda kao da je sve izjedno:eek:
kao da nigde nije spojen
e shto me nervira shto ne umem da objasnim, pa sve cupkam dok mama ne dodje
ja sam prestala da shtrikam, malo sam se zasitila, a nemam hrabrosti da uzmem neshto vece jer ne znam koliko cu biti istrajna
kao i u svemu, jako sam nestrpljiva da vidim konachni rezultat, pa ako se ne nazire kraj bojim se da cu bataliti

Tako sam ja, dok sam bila kod majke. Počnem nešto da šijem ili pletem, pokvarim, onda njoj bude teže da isprevi nego ispočetka da uradi. :lol:
 
evo stigla mama:mrgreen:
prvo ispletesh/isheklsh ledja duzinu i shirinu koju zelish
onaj gornji deo za rukave pletesh koso, ne pravo kao za obichne, nego se oduzimaju mashne da bi se napravila kosina
mama kaze da se to zove reglam rukavi
zatim pletesh/heklash rukave duzine koje zelish, isto sa tom kosinom da bi se uklopilo
rukav spojish samo na ledjima i onda ako pletesh nahvatash mashne u krug, recimo pochnesh gore na sredini ledja i hvatash u krug
ako heklash isto u krug heklash do odredjene shirine tog okruglog dela
jesi shvatila kako ili da mozda i nacrtam?
:)
 
evo stigla mama:mrgreen:
prvo ispletesh/isheklsh ledja duzinu i shirinu koju zelish
onaj gornji deo za rukave pletesh koso, ne pravo kao za obichne, nego se oduzimaju mashne da bi se napravila kosina
mama kaze da se to zove reglam rukavi
zatim pletesh/heklash rukave duzine koje zelish, isto sa tom kosinom da bi se uklopilo
rukav spojish samo na ledjima i onda ako pletesh nahvatash mashne u krug, recimo pochnesh gore na sredini ledja i hvatash u krug
ako heklash isto u krug heklash do odredjene shirine tog okruglog dela
jesi shvatila kako ili da mozda i nacrtam?
:)
Ovaj deo ne razumem. Prednji deo kosine rukava mi služi umesto prednjice koja ne postoji, je l' tako? Pitaj mamu da li bih mogla da pletem pravougaonik za leđa, napred lančić umesto rukava, a rukave naknadno da eventualno heklam nekim bodom bordure. Da li bi efekat bio isti? A bilo bi mi lakše. ;)
 
Ovaj deo ne razumem. Prednji deo kosine rukava mi služi umesto prednjice koja ne postoji, je l' tako? Pitaj mamu da li bih mogla da pletem pravougaonik za leđa, napred lančić umesto rukava, a rukave naknadno da eventualno heklam nekim bodom bordure. Da li bi efekat bio isti? A bilo bi mi lakše. ;)


da
prednji deo kosine ti sluzi umesto prednjice i na nju bukvalno hvatash mashne da bi dobila okruglinu za napred
pokushavam da prevedem ovo objashnjenje na matematichki da me razumesh:lol:
a shta je lanchic?
 
ej vidi
sad cu da nacrtam sve:D
mislim da bi ti najlakshe bilo da ledja i rukave ispletesh, a taj deo shto ide u krug da heklash jer taman ce tako daj deo shto je prednjica biti kao chipka
kaze mama da mora da postoji ta kosina da bi se dobio taj efekat okruglog dela napred
i mislim da ce ceci da se valja od smeha kad prochita moje objashnjavanje:lol:
 
eve crtez :lol:
kosina (d) se pravi tako shto se svaki drugi red, znachi kad si na licu, gubi po mashna
isto tako i za rukav
sad mi je palo na pamet, ako recimo zelish bolero da mu duzina bude pa do pola ledja-struka recimo, onda ledja morash nashtrikati kao pola duzine ukupne jer na njih takodje naknadno shtrikash/heklash onaj deo koji ide u krug
 

Back
Top