Moje kreacije

pa za suknju ti treba duzina plus josh malo za porube i ako ti se omakne sa makazama:lol:
tj ako je redovna suknja, ako nije pun krug, karniri, ili puno falti-onda treba dupla duzina(tako mene moja krojachica nauchila)
a za ovu tulip skirt mislim da je dovoljna samo duzina, jer se iz shirine taj prednji deo moze fino izvesti, bar ja tako kontam:think:
 
pa za suknju ti treba duzina plus josh malo za porube i ako ti se omakne sa makazama:lol:
tj ako je redovna suknja, ako nije pun krug, karniri, ili puno falti-onda treba dupla duzina(tako mene moja krojachica nauchila)
a za ovu tulip skirt mislim da je dovoljna samo duzina, jer se iz shirine taj prednji deo moze fino izvesti, bar ja tako kontam:think:

Dupla duzina, a jao nemam pojma na sta tacno mislis. Jel dupla duzina materijala, tj ono kako ga prodaju? ili duzina koliko ocu suknju?
Jer znam da je drugacije kad kupujes matarijal u normalnim prodavnicama za metrazu, tamo je manji restl nego kod onih sto prodaju na kilo. Ili je to sirina?

edit- kapiram sta si mi rekla. jel znas kolika je ta standardna sirina za materijale.
 
Poslednja izmena:
za suknje koje nisu standarda shirina(gore navedene) ti treba dupla duzina suknje koju planirash da shijesh
i u obichnim prodavnicama i onim na kg je uglavnom uvek dupla shirina materijala
ta dupla shirina se krece od 130-150cm
a ti kupujesh duzinu koliko ti treba
ne znam sad da li si nehsto skontala:lol:
znachi ako hocesh duzinu suknje od nekih 40-50 cm(to je meni skoro do kolena, a mereno od kukova, ne od struka) i suknju redovnog kroja kao npr ona tvoja rozikasta sa po dve falte napred, onda toliko i uzmesh plus 10cm za pojas ako ga hocesh i 2x5cm za porube i tako to

e sad recimo za onu shkotsku faltanu suknju bi ti trebala dupla duzina suknje jer mislim da iz standardne duple shirine materijala(150cm) ne bi mogla da izvuchesh to....
mislim da sam te josh vishe zabunila, a znam i zashto si ti zbunjena
u redovnim prodavnicama materijal stoji slozen po pola, pa onda tek savijen
a u onim na merenje stoji skroz razvijen u tube
 
E pa sad mi je jasno:)
Pa da, to me bunilo. Mislila sam da su veci materijali tamo na kilo, a u stvari to isto samo drugacije slozeno.
Super, hvala Majce. Sad znam koliko treba da kupim:)
 
Evo mene, nešto ne stižem ovih dana na forum....

Trojanka, majche ti vidim već objasnila za materijale i potrebne količine, i samo da potvrdim šta je rekla.
A šta se falti tiče, ne moraju da se prave pod presom (mada onda budu "trajnije"), može i obična pegla preko blago vlažne krpe...
 
Jel zna neko gde ima da se kupe materijali na kilo u Bg?
Ja znam za Carice Milice i za Zelenjak, ali te dve su zatvorene.
Znam za jos jednu kod Palilulske pijace, ne znam da li jos uvek postoji?
 
Jel zna neko gde ima da se kupe materijali na kilo u Bg?
Ja znam za Carice Milice i za Zelenjak, ali te dve su zatvorene.
Znam za jos jednu kod Palilulske pijace, ne znam da li jos uvek postoji?

Zemun: Prvomajska ulica imaju više radnjica metraže na kg i Ugrinovačka čim se popneš iz prvca bolnice prvi semafor sa leve strane.
Stari merkator - Italtes ponovo otvorio na dva sprata...
 
Poslednja izmena:
Hvala Cecilija.
Saznala sam na drugojj temi da ima i kod Kalenica. To mi je usput. Idem da vidim sta ima.
Sta mislis da uzmem za onu suknju sto si crtala? Neki deblji sa elastionom?
 
e sad shto se tiche dzempera, strikala ga moja mama i josh nije zavrshen, fale dugmici..
mislila sam one kao za djubretarac, ali ne mogu da nadjem odgovarajuche, chak uopshte ne mogu da ih nadjem ovde kod mene pa stoga pojas
i ramena mi nisu taaaako shiroka(nadam se bar:confused:), moja mama bash nije spretna sa aparatom, uvek mi gornji deo tela bude mnogo velik, al shta cu-bolje nego da sam se sama slikala, onda boje nisu realne:confused:
sve u svemu:DPogledajte prilog 156660Pogledajte prilog 156661Pogledajte prilog 156662Pogledajte prilog 156663
 
Majce,mnogo su ti lepo ispale stvarcice. Bas lepo.
Sve je super. A za dzemper mami svaka cast. Moze da ti istrika kais, pa da nosis tako?
Ja sam bila juce u onoj radnji na Kalenicu. Jao:eek: Kolika radnja i cega sve ima...Bazala sam tamo 45 min sigurno. Ima sve!
Uzela sam crni somot, ko majcetova suknja i jedan beli vuneni. Od crnog cu moci dve suknje posto je 140 duzina. I to sam sve zajedno platila 350 din:lol:
A imam i dve knjige, dobila od drugarice- Burdino "Perfetkno krojenje i sivenje" i "Teoriju krojenja". Knjige su iz 1976. ali ima sve detaljno nacrtano, objasnjeno, cak i sa merama svim za neki 38 broj.
I danas cu da krenem nesto da radim:)

edit- nisam uzela postavu:(
 
...Majče svaka čast...salče ko šećer, za prvi put bolje nije moglo..:super:

...bluzice i suknja, tačno bolje izledaju kad obučeš, mnogo mi se dopadaju
modeli i kako ti stoje naravno....imaš odličnu krojačicu i drži je se i dalje
em ume da ti ugodi, em to što želiš teško možeš naći u prodaji....

...bravo za mamu, žemper je divan, i što reče Trojanka, ja bi samo jedan
kaiš isplela, ako ima još te vunice i rešila pitanje....:heart:
 
Bas je lep:) A jel strikas za poklon?
Moja suknja napreduje. Gotove su falte za prednji deo i za dva zadnja. Sad treba da spojim zadnje delove sa rajerslusom, pa cu na kraju da iskrojima oblik. Tako mi lakse, posto provaljujem kako je sasivena jedna haljina koju imam.
Nadam se da cu veceras okaciti gotovu suknju da vidite.
 

Back
Top