Moje kreacije

evo je moja kreacija>

ja nesto umisljam, hehe... Ne moze svako ni krojac da bude.



Uploaded with ImageShack.us

mogla si to malo drugacije mada je i ovako originalno ...u formi X recimo da si skrojila tu mrezu pa imas onu lepenku sto se stavlja izmedju dva materijala i samo zalepis pa ukrasis tim dugmetima ( sta li sam sad napisala neznam ali razumeces) ...ili si mogla poceti sa vratne okrugline pa nadole na nuli kao trougao ...samo pretpostavka , mada ponovicu i ovako je originalno :)
 
mogla si to malo drugacije mada je i ovako originalno ...u formi X recimo da si skrojila tu mrezu pa imas onu lepenku sto se stavlja izmedju dva materijala i samo zalepis pa ukrasis tim dugmetima ( sta li sam sad napisala neznam ali razumeces) ...ili si mogla poceti sa vratne okrugline pa nadole na nuli kao trougao ...samo pretpostavka , mada ponovicu i ovako je originalno :)

nemam pojma sta je lepenka...
Napravicu sledecu gde je mrezica kao korset sa onim srcastim vrhom a dole kao trapez. Samo nisam bas sigurna da li cu to umeti da isecem da ispadne dobro. Ovo mi delovalo najlakse za pocetak...
 
Samo svratih da vidim šta se radi....
Je l' vi nešto stvarate?
Ja se kao spremam da odratim neke sitne popravke tipa porub koji se oparao, zamena zipera i sl.
pa kad to završim, videću da li mogu da ugrabim malo više vremena narednih 7 dana, dok je MM na putu da sašijem nešto sebi za jesen.
A baš bi mi trebala po neka suknjica, maijca ili bluza, a možda padnu i jedne pantalone...
 
...ne radi se ništa Ceci, bar kod mene..:rumenko:
...stoji mi gomila tih sitnih ručnih ppopravki, al' nikako da se zaletim...
...a i trebala bih mašinu da otvorim, ima i nekih jačih zahvata...al' nikako...
...i , kad sam nešto sređivala, ispadoše mi igle za pletenje...i tačno me savjest grize kad sam se sjetila otkad ih nisam koristila...a što je najgore, volim da pletem,,,
 
...ma meni je problem što ovdje, gdje živim, ništa od pomoćnog materijala nema...nema ni vunice...a baš bih sad nešto sebi neki džemperič oplela, i već znam kako bi izgledao...

Draga Esterka,

evo tebi link za jedan sajt sa svime što je potrebno za ručni rad...
a i ostalima koji bi nešto pleli, vezili, hekalali, a nemaju gde da nabave...
možda bi omi mogli i da ti pošalju... :)

http://www.marti.rs/Default.aspx
 
...razmišljala sam gde da napišem ovo, pa rekoh najbolje ovde....
...u usterenu Beograđanke..imaju nešto tipa prodavnice...pozamanterija i vunice,
konca, dugmadi, ma svega što je potrebno za šivenje i štrikanje....
...inače sam iznenađena koliko tamo ima raznoraznih prodavnica, i u većini je
veliko sniženje, nisam kupovala samo sam gledala...tamo stvarno ima za svakog
po nešto....
 
ceci, ovde traze neki sms za pasvord za dowload:think:
je l to mora tako, vidim da je 300dindzi sms:eek:

Ne treba ti password, imaš u gornjem redu opciju free,
klikneš na to i posle na download file i otvori se stranica sa reklamama i u dnu stranice kućica (belo polje) u koju treba da upišeš širfu koju vidiš, pa enter... P
Potom se čeka 60 sekundi (1 minut) da ti postavi link, na koji treba da klikneš i da sačuvaš fajl na svom kompu... i gotovo.
Jedino je malo zaheb što se otvaraju te reklame (pop-ups), ali navikneš...
 
Poslednja izmena:
Pošto je onaj prethodni link bio za časopis za heklanje, evo sad jedan (isto na nemačkom) za pletenje - novi jesenji broj "Lea Maschen Trends"

http://www.***********/document/UhaHTcHL/Lea_Maschen_Trends_LH846.html
 
fala ceci:hvala:
ja zaboravila da prijavim...
sad kad sam bila u ns-u, podivljala sam u prodavnici sa materijalima:rumenka:
i sad samo prebiram po glavi shta bih shila, prosto ne znam shat cu pre..
a i iskopala ovde neke zaboravljene materijale, pa me i to muchi:think:
slikacu shta sam kupila i predlozi su dobrodoshli, sa slikama naravno:mrgreen:
 
fala ceci:hvala:
ja zaboravila da prijavim...
sad kad sam bila u ns-u, podivljala sam u prodavnici sa materijalima:rumenka:
i sad samo prebiram po glavi shta bih shila, prosto ne znam shat cu pre..
a i iskopala ovde neke zaboravljene materijale, pa me i to muchi:think:
slikacu shta sam kupila i predlozi su dobrodoshli, sa slikama naravno:mrgreen:

Davaj slike ... :)
ja sam puna ideja za šivenje, ali nemam vremena u poslednje vreme... :(
a u ormanu imam preko 20 materijala koji čekaju da od njih postanu unikatni odevni predmeti...:sad2:
 
Poslednja izmena:
evoooo:D
od ova tri ce biti neke bluzice-koshuljice...
e sad...
za ovaj maslinasti i za ovaj "na ćurke"-prva slika (kaze mama tako su pre zvali tu sharu) skoro da znam shta i kako cu, kad nadjem slichke neke da liche okachicu
ali muchi me ovaj braon:think:
prvo sam mislila neki tunika-koshulju, sad mi se muva neka haljinica po glavi...
prelozi su dobro doshli:)
 
ovi su za suknje ili mozda neshto drugo:think:
prvi je krupno-rebrasti tegljivi somot, to ce biti obichna uska suknja, ni do kolena, ni minjak, neshto izmedju...ne znam kakav detalj da bude...
drugi je neki shtofic, od toga planiram suknju i sakoic, ali nishta jako ozbiljno...e sad..za suknju imam neke ideje, okachicu kasnije...ne znam samo da li ce i kako taj model meni da stoji... a za sako-blejzer nemam ni najmnju ideju:confused:
i ovaj treci koji me muchi, pa me muchi...cigla boja, mekan je jako, nije shtof, ne znam kako se zove i ne znam shta cu sa njim:dash: hocu neku kao shtrebersku suknju:lol: jer me ta shara asocira na shkolske uniforme, ali nikako da se dogovorim sama sa sobom
predloge potkovane slikama, molim:rtfm:
 

Back
Top