Abortus - ubistvo sa predumisljajem

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
I nauka i religija se slazu u jednom: covekov zivot POCINJE OD ZACECA, A NE OD RODJENJA!"

Znaci, ubiti dete od 2-3 meseca ili od 10 meseci je POTPUNO ISTA STVAR.

U Srbiji bi trebalo doneti zakon o NAJTROZIJEM KAZNJAVANJU ABORTUSA - kako NESAVESNE MAJKE, tako i NESAVESNOG LEKARA!

Oboma po 10 godina strogog zatvora za tezak oblik ubistva deteta sa predumisljajem.

Ovo bi bilo i moralno, i verski i drustveno sasvim opravdano i korisno.
 
Аууу ниси требао да започнеш ову тему, сад ће те на нож дочекати све оне савесне мајке и жене које дубоко верују да у абортусу нема ничег лошег.... Угасио си :sad2:
 
I nauka i religija se slazu u jednom: covekov zivot POCINJE OD ZACECA, A NE OD RODJENJA!"

Znaci, ubiti dete od 2-3 meseca ili od 10 meseci je POTPUNO ISTA STVAR.

U Srbiji bi trebalo doneti zakon o NAJTROZIJEM KAZNJAVANJU ABORTUSA - kako NESAVESNE MAJKE, tako i NESAVESNOG LEKARA!

Oboma po 10 godina strogog zatvora za tezak oblik ubistva deteta sa predumisljajem.

Ovo bi bilo i moralno, i verski i drustveno sasvim opravdano i korisno.
A tati?? :sad2: njemu ništa, a? :lol:
 
I nauka i religija se slazu u jednom: covekov zivot POCINJE OD ZACECA, A NE OD RODJENJA!"

Znaci, ubiti dete od 2-3 meseca ili od 10 meseci je POTPUNO ISTA STVAR.

U Srbiji bi trebalo doneti zakon o NAJTROZIJEM KAZNJAVANJU ABORTUSA - kako NESAVESNE MAJKE, tako i NESAVESNOG LEKARA!

Oboma po 10 godina strogog zatvora za tezak oblik ubistva deteta sa predumisljajem.

Ovo bi bilo i moralno, i verski i drustveno sasvim opravdano i korisno.

Da li smatraš da ovo treba da važi za svaki abortus ili postoje posebni slučajevi koji se mogu izuzeti? :think:
 
I nauka i religija se slazu u jednom: covekov zivot POCINJE OD ZACECA, A NE OD RODJENJA!"

Znaci, ubiti dete od 2-3 meseca ili od 10 meseci je POTPUNO ISTA STVAR.

U Srbiji bi trebalo doneti zakon o NAJTROZIJEM KAZNJAVANJU ABORTUSA - kako NESAVESNE MAJKE, tako i NESAVESNOG LEKARA!

Oboma po 10 godina strogog zatvora za tezak oblik ubistva deteta sa predumisljajem.

Ovo bi bilo i moralno, i verski i drustveno sasvim opravdano i korisno.

Šta nauka i religija misle....puca mi donja kopča na brusu...posebno za religiju...
Moje telo je moje vlasništvo.
Hoću slobodu da sa njim radim ono što želim. Da ga prodam, založem, iskasapim, poboljšam ili unakazim. I šta se koga tiče.
Materinstvo je takođe stvar izbora. Fetus je deo MOG tela. I prema tome on je MOJ. Ja ću da procenim šta ću sa njim. I ja ću da živim sa tom odlukom. Ko je merodavan da takvu odluku donosi umesto mene?
A kad si već tako dubokomoralan kaži mi da li je abortus pogrešan i kad žena zatrudni nakon silovanja, kada se recimo u petom mesecu utvrdi da će beba biti rođena sa ozbiljnim oštećenjima...hoće li tada Religija ili Država da preuzme na sebe brigu o mom bolesnom detetu? Neće! To ću morati ja. Zato ja jedina i mogu da odlučim da li će ono da živi ili ne.
 
Šta nauka i religija misle....puca mi donja kopča na brusu...posebno za religiju...
Moje telo je moje vlasništvo.
Hoću slobodu da sa njim radim ono što želim. Da ga prodam, založem, iskasapim, poboljšam ili unakazim. I šta se koga tiče.
Materinstvo je takođe stvar izbora. Fetus je deo MOG tela. I prema tome on je MOJ. Ja ću da procenim šta ću sa njim. I ja ću da živim sa tom odlukom. Ko je merodavan da takvu odluku donosi umesto mene?
A kad si već tako dubokomoralan kaži mi da li je abortus pogrešan i kad žena zatrudni nakon silovanja, kada se recimo u petom mesecu utvrdi da će beba biti rođena sa ozbiljnim oštećenjima...hoće li tada Religija ili Država da preuzme na sebe brigu o mom bolesnom detetu? Neće! To ću morati ja. Zato ja jedina i mogu da odlučim da li će ono da živi ili ne.

Da li to isto mislis i kada ti se rodi dete i ima recimo 2 meseca?
 
Postoje posebni slucajevi, ali oni su vrlo retki i treba ih dobro i detaljno obrazloziti od strane kompetentnih komisija.
Медицински индикован абортус:
Апсолутне индикације:
1. кад трудноћа угрожава живот мајке
2. кад трудноћа додатно погоршава већ нарушено здравље мајке

Реалативне индикације:

1.еугенични разлози = наказност, аномалије плода
2. правно- морални разлози = кад је трудноћа последица противприродног блуда (силовање)
3. кад ће рођење детета нарушити већ тешке социјалне, економске и породичне односе

Мени лично, ово под три , у склопу релативних индикација, није разлога за абортус



:bye:
 
Poslednja izmena:
Fetus nije dete.....

До сад још нико није доказао да фетус не осећа !!!

Ко то буде доказао, добиће Нобелову награду.

Постоје бројни радови написани на ту тему, коју не садрже , суштински, ни једну чињеницу која би то потврдила.

У медицини се још увек нагађа и механизам настанка бола, а камоли да говоримо о томе да ли фетус осећа бол,да ли он има чиме да мисли, да ли ово, да ли оно, тачније ДА ЛИ ЈЕ СВЕСТАН СЕБЕ...свако може имати свој став, али искрено, смета ми овакво просипање теорија, које су претстављају аксиомима! То није уреду.

п.с. ни многи људи нису свесни себе, па нам је ипак забрањено да их убијамо ;)
 
Nemoj da karikiras stvari!

Abortus je jedino opravdan kada LEKARSKA KOMISIJA utvrdi da ima problema sa plodom ili je zivot majke u pitanju.

(A to je u jako malim procentima)


A sta kaze LEKARSKA KOMISIJA za mnogobrojne trudnoce maloletnica, trudnoca iz svaleracija, neprijavljenih silovanja i inih groznih slucajeva?

Umesto propagirati zdrave nacine zastite od nezeljenih trudnoca pa samim tim i od abortusa ovde se "u ime nauke i crkve" atakuje na licni izbor - radjanje ili ne.....

Ili ce drzava da mi odredjuje sta cu, kada i kako da radjam?
 
Šta nauka i religija misle....puca mi donja kopča na brusu...posebno za religiju...
Moje telo je moje vlasništvo.
Hoću slobodu da sa njim radim ono što želim. Da ga prodam, založem, iskasapim, poboljšam ili unakazim. I šta se koga tiče.
Materinstvo je takođe stvar izbora. Fetus je deo MOG tela. I prema tome on je MOJ. Ja ću da procenim šta ću sa njim. I ja ću da živim sa tom odlukom. Ko je merodavan da takvu odluku donosi umesto mene?
A kad si već tako dubokomoralan kaži mi da li je abortus pogrešan i kad žena zatrudni nakon silovanja, kada se recimo u petom mesecu utvrdi da će beba biti rođena sa ozbiljnim oštećenjima...hoće li tada Religija ili Država da preuzme na sebe brigu o mom bolesnom detetu? Neće! To ću morati ja. Zato ja jedina i mogu da odlučim da li će ono da živi ili ne.

Ali bebin zivot nije tvoje vlasnistvo...... Ukoliko se dogodi da je beba ugrozena, da nema mogucnosti da zivi, da je ugrozena i majka i fetus, tada naravno da treba otici na abortus. Drzava brine o zaostaloj deci, postoje ustanove u koje se smestaju, i o njima brine drzava, ali ne dati sansu ............... Kada se rodjena sestra porodila, gledam onog malog bebca, spava u belom kreveticu, a posteljina bela, beli jorgan, kao andjeo na oblaku, suze su mi krenule. Sada ima dve godine. kada vikne ujoooo srce mi je tako puno.....:D:D
 
До сад још нико није доказао да фетус не осећа !!!

Ко то буде доказао, добиће Нобелову награду.

Постоје бројни радови написани на ту тему, коју не садрже , суштински, ни једну чињеницу која би то потврдила.

У медицини се још увек нагађа и механизам настанка бола, а камоли да говоримо о томе да ли фетус осећа бол,да ли он има чиме да мисли, да ли ово, да ли оно, тачније ДА ЛИ ЈЕ СВЕСТАН СЕБЕ...свако може имати свој став, али искрено, смета ми овакво просипање теорија, које су претстављају аксиомима! То није уреду.

п.с. ни многи људи нису свесни себе, па нам је ипак забрањено да их убијамо ;)
Ni za biljke isto nikada nije utvrđeno..... pa nas to ne sprečava da ih jedemo. Pazi, za BILJKE, kamo li za životinje..... a fetus po svoj logici u vr' glave može da se posmatra sa svešću jedne... gliste :neutral:
Znam koliko je grozno i bolno i straaašno tako govoriti o "deci" ali ako smo već krenuli po nauci, bilo bi malo bljutavo da izbegavamo logiku.
 
Ali bebin zivot nije tvoje vlasnistvo...... Ukoliko se dogodi da je beba ugrozena, da nema mogucnosti da zivi, da je ugrozena i majka i fetus, tada naravno da treba otici na abortus. Drzava brine o zaostaloj deci, postoje ustanove u koje se smestaju, i o njima brine drzava, ali ne dati sansu ............... Kada se rodjena sestra porodila, gledam onog malog bebca, spava u belom kreveticu, a posteljina bela, beli jorgan, kao andjeo na oblaku, suze su mi krenule. Sada ima dve godine. kada vikne ujoooo srce mi je tako puno.....:D:D

Немој тако, ипак она одлучује о свему, зато што има и контролу над свиме у своме животу и око њега..... или нема?!?
 
paaaa... gledajuci tako, to verovatno jeste ubistvo. veoma zeznuta tema. imala sam dva abortusa koja sam odradila bez ikakve grize savesti i osecaja, ne razmisljajuci o tome kao o ubistvu, ali da mogu ponovo da ostanem u drugom stanju i da me muka natera da moram da abortiram, verovatno mi sada ne bi bilo bas svejedno.
zasto mislis da bi to "bilo drustveno opravdano i korisno"?
slusaj za ovaj primer iz mog komsiluka:
bracni par sa sestoro dece. mladi su, imace ih jos ko zna koliko. debelo religiozni. ona ne ide na abortuse zato sto se to kosi sa njihovom verom. ona ne radi naravno nista, on nesto bzvz za neku sicu od koje ne mogu da prezive. znaci siromasci teski. ali naravno treba prehraniti i obuci tu silnu decu i sebe. zbog toga dobijaju neku pomoc od drzave, deciji dodatak, vise stalno ispred crvenog krsta, prose po stanovima i svaki dan ulaze u radnjice ne bi li iskamcili neki dinar. znaci, zive na grbaci drugih. da li je to moralno, drustveno opravdano i korisno?
ko zna koliko bi bilo takvih slucajeva kada bi se zabranili abortusi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top