Potpuno bez ideje za letovanje,molim za predloge..

besame

Zainteresovan član
Poruka
345
Na Tasosu sam vec bila i isla bih ponovo i juce mi neljubazna djevuska rece da nema termina u ambasadi za predaju dokumenata vise za jun mesec..A ja vec se videla na putu za Tasos,aranzman pocinje 22.06.
Pisala sam i konzulu pokusavajuci da ga zamolim da mi dodeli termin kako bih otisla u njihovu zemlju u kojoj planiram da ostavim svoju ovogodisnju ustedjevinu..
Jako besna zbog cele situacije okrenuh se zemljama bezviznog rezima -Turska i Egipat..U tUrskoj bili vec nekoliko puta bez deteta i sad sam potpuno zatecena cenama,nesto mi je sve to skupo,a ni ne znam gde bih u Turskoj..
Egipat,tek to ne mogu da zamislim sa detetom,ne znam zasto..razuverite me..isto bih isli sad za koji dan kako bi izbegli vrucine ali sve jedno..
Ne znam sta da radim.Ideje?
 
Ako se ipak odlučiš za Egipat sa malim detetom evo predloga:
http://www.kontiki.rs/destinacije.20.html?hid=911&pid=354#
Da prelepo stvarno ali nemaju aranzman u trajanju od 10 dana..
Celo prepodne gledam ponude raznoraznih agencija i dolazim do zakljucka da nigde ili skoro nigde jedno dete od 5 godina nema gratis smestaj..
Ne znam,tek sad nista ne znam..Bojim se tog Egipta i bezbednosti,samo zbog deteta,mada..
Opet Turska,nije ni ona losa,ali mi nesto sve skupooo..
Tasos je meni rajski i sad necu iz principa da idem u Grcku!! Vize,i zivot sa vizama!!
Dajte mi predlog,dajte mi destinacije na koje ste se vi odlucili..ili bi ste se odlucili..
 
Ne znam sta podrazumevas pod 'bezbednoscu' u Egiptu, jer ako racionalno razmisljamo, a pricam ti i iz iskustva, da sam se mnogo vise osecala 'bezbednom' u Egiptu nego u Grckoj ili Spaniji, pitaces se zasto?
Zato sto u Egiptu biras mnogo 'kvalitetnije' hotele koji nisu toliko skupi, koncentrisan si svo vreme da budes obazriv prvenstveno zbog vode, u Grckoj si tu malo opusteniji ali generalno gde god da odes pijes flasiranu vodu... Opsta bezbednost je u Egiptu na mnogo vecem nivou nego bilo gde u Grckoj, turisticke i one druge policije i vojske imas na svakom koraku, u bolje hotele retko neko moze da bane tek tako, sto je u Grckoj totalno otvoreno znaci verovatnoca veca. Drugo, iz iskustva, strajkovi, pozari (sto je jako karakteristicno postalo za Grcku) su nesto na sta treba biti spreman.
Volim Grcku i letujem tamo sa prekidima od `76.godine kada je sa ovih prostora bilo jako malo nasih turista, ali posle nekoliko boravaka u Egiptu jednostavno moram da priznam da su za cenu koju placas bolji od Grka... proslog oktobra u hotelu u Hurgadi je bila sa nama porodica sa dvoje dece jedno je imalo 4 godine i beba od 8 meseci, a u grupi dva para sa decom od 3 godine nikakvih problema nisu imali cak su ih 'klackali' do Kaira i nazad busom...

Tunis ti je mozda 'blaza' varijanta Egipta, ali i ako izgleda malo jeftinija, zbog avio karte, treba imati u vidu da se u Tunisu u vecini hotela placaju lezaljke na plazi... Egipat ima i tu pogodnost da kad platis hotel platio si i lezaljke i suncobrane i na bazenu i na plazi...
 
Zapostavih sve svoje obaveze trazeci aranzman i tako taman negde skontam da bi bilo idealno od 22.06.i izbor svedem na Egipat,nadjoh i neke koji daju gratis za dete snestaj..kad moj muz uze da me baca u frku kako se svi nasi razbole od stomacnih virusa,kako nije bezbedno i ja sam opet na pocetku..
Nije u parvu,zar ne..dajte mi argumente da mu zac...
 
Zapostavih sve svoje obaveze trazeci aranzman i tako taman negde skontam da bi bilo idealno od 22.06.i izbor svedem na Egipat,nadjoh i neke koji daju gratis za dete snestaj..kad moj muz uze da me baca u frku kako se svi nasi razbole od stomacnih virusa,kako nije bezbedno i ja sam opet na pocetku..
Nije u parvu,zar ne..dajte mi argumente da mu zac...

U principu svi Evropljani se razbole od tog virusa, to je tacno. I mi smo se razboleli kada smo bili pre par godina. A da li ste razmisljali o Ohridu. Ja nisam bila, ali tri moje bliske drugarice su bile, jedna sa muzem vec 2 godine uzastopno, a druga sama sa sinom od 5 godina a treca sa majkom i detetom, proslog leta.. I sve su odusevljene.
 
U varijanti ulta all incluziva nema nikakve bojazni jos ako je rec o hotelu sa 4 ili 5 zvezdica nikakve sumnje.
Jednostavno preventivno se pije lek koji se ikljucivo kupuje u Egiptu antinal ili anital tako nekako bese (jako delotvoran, pa gledam kad god neko ide da mi donese kutiju jer ovde kada imamo stomacnih problema jedna max dve tablete i problem je resen). Kako imam problema sa zucnom kesom ja sam tokom boravka u Egiptu redovno kao preventivu uzimala taj lek ujutru i uvece, nikakvih problema nije bilo.

Bitno je samo se vodom cesmovacom tusirati i voditi racuna da ti ne udje u usta, pranje zuba je flasiranom vodom (koju u varijanti all incluziva dobijate kad god zatrazite).

Bitno je da ako izadjete i neki njihov restoran (ja sam to izbegavala) vodite racuna da ne pijete pica sa ledom
jer on moze izazvati stomacne probleme. Sto se tice nekoh 'smeka' koji ima njihova hrana zbog zacina uvek imate dovoljno, cak i vise nego dovoljno da izaberete grilovano povrce, dinstano meso... i naravno uvek su tu spageti kao opcija.

Cedjeni sokovi su uvek na raspolaganju bez dodanog placanja, pojedine vrste piva i viskija se samo placaju...

Sve je samo na vasoj proceni, ali trovanja je bilo i prosle godine u Grckoj u Galaxis beachu na Agia Triadi na nekih 20km od Soluna u hotelu sa 4 zvezdice i to salmonelom...
 
Na Tasosu sam vec bila i isla bih ponovo i juce mi neljubazna djevuska rece da nema termina u ambasadi za predaju dokumenata vise za jun mesec..A ja vec se videla na putu za Tasos,aranzman pocinje 22.06.
Pisala sam i konzulu pokusavajuci da ga zamolim da mi dodeli termin kako bih otisla u njihovu zemlju u kojoj planiram da ostavim svoju ovogodisnju ustedjevinu..
Jako besna zbog cele situacije okrenuh se zemljama bezviznog rezima -Turska i Egipat..U tUrskoj bili vec nekoliko puta bez deteta i sad sam potpuno zatecena cenama,nesto mi je sve to skupo,a ni ne znam gde bih u Turskoj..
Egipat,tek to ne mogu da zamislim sa detetom,ne znam zasto..razuverite me..isto bih isli sad za koji dan kako bi izbegli vrucine ali sve jedno..
Ne znam sta da radim.Ideje?

Ako nemas ideju onda nemoj ni da ides nigde
 
Mi Srbi u nasem susedstvu imamo izuzetnu ponudu za odmor na moru kakvu malo ko ima. Svakako najbolja su grcka ostrva, i ona zahtevaju putovanje avionom i nesto dublji dzep.
Za sve one koji bi da se provedu jeftinije, a veoma kvalitetno, i kao prevoz koriste kola ili autobus, Halkidiki je pravi izbor, pre svega poluostrva Kasandra i Sitonija. Na Halkidikju ima za svakog ponesto, od soba za izdavanje do super luksuznih hotela. Izbor je neverovatno veliki (samo ukucajte, radi sticanja utiska, na google, “halkidiki hotels greece” i videcete sajtove sa velikim brojem hotela od tri do pet zvezdica, i detaljno za svaki hotel).

Ovo je jedna od top world destinacija, i to samo sesto i nesto km od Beograda. Prelepe plaze Halkidikija su mozda jedinstvene u svetu sto svedoci i veliki broj plaza sa blue flag, cak 47 (dva i po puta vise od cele Crne Gore i kao pola hrvatskog primorja)!!! Hanioti i Pefkhori su kod nas najpoznatniji, ali to su samo dva u moru drugih mesta (videti kartu).
www.travel-greece.org/nothern_greece/chalkidiki/map.png
Na Halkidikiju se mogu cuti mnogi svetski jezici engleski, ruski, nemacki, francuski, arapski, italijanski, kineski, i td. i podrazumeva se, srpski. Za sve one koji ne znaju kuda bi a zele dobro, i ne skupo da prodju, Kasandra i Sitonija su verovatno najoptimalniji i najbolji izbor.
 
Na ovom i slicnim forumima (narocito putovanja.info), moze se mnogo toga nauciti. Ipak uvek ima nesto novo da se uoci. Primetila sam da se posetioci sajta malo obaziru na vremensku prognozu. Na jednom drugom sajtu mozemo procitati da je posetiteljka citala vremensku prognozu za Crnu Goru koja je nepovoljna u iducih sedam dana i da se pita da li da ide ili ne. Svakako malo kome je u interesu da ide na more i gleda kisu kako pada i slusa grmljavinu iz hotelske ili neke druge sobe. Dala sam jedan odlican sajt woozor.co.uk na kome se moze videti prognoza za deset dana u mnogim mestima u Evropi i svetu (i pregled vremena u pet primorskih gradova u regionu) na temi “Crna Gora potpuno drugaciji pristup”.
Neki od sajtova koji imaju dobar pregled vremena za iduci period su svakako i news.bbc.co.uk/weather i uk.weather.com. Znaci ako nemamo ideju gde bismo tacno isli ovih dana a zelimo negde na more jedna od prvih stvari je citati prognozu i ici tamo gde je suncano. Ali za one koji uplate aranzman, a narocito su kriticni jun i septembar, ponekad i prva polovina jula i druga polovina avgusta dobro je da postoje sajtovi na kojima se moze naci kvalitetno uradjena dugorocna prognoza. Da li ima i da li neko prati takve sajtove. Dobro je edukovati se u tom smislu i voditi racuna o vremenu. Koliko primecujem, Englezi vremensku prognozu najvise prate.
 

Back
Top