Da li priznati ili ne?

mplava79

Početnik
Poruka
8
Sa 18 godina sam bila u vezi u kojoj mi se desilo da sam ostala trudna i ja sam tad odlucila da abortiram .Hvala Bogu, nije bilo nikakvih komplikacija i danas, nakon 10 godina, svi moji organi su potpuno zdravi. Zasto sam dozvolila da ostanem trudna kao i razlozi zasto sam abortirala potpuno su irelevantni za ono sto zelim da pitam, pa bih zamolila da me postedite moralnih pridika i ironicnih komentara.
Sad imam dugu vezu, prilicno ozbiljnu, i interesuje me , po vasem misljenju , da li bih trebala svom sadasnjem momku, tj. mozda i buducem muzu, priznati da sam imala abortus prije 10 godina. On je prilicno konzervativna osoba, i nisam sigurna sta da uradim.

Hvala unaprijed .
 
Sa 18 godina sam bila u vezi u kojoj mi se desilo da sam ostala trudna i ja sam tad odlucila da abortiram .Hvala Bogu, nije bilo nikakvih komplikacija i danas, nakon 10 godina, svi moji organi su potpuno zdravi. Zasto sam dozvolila da ostanem trudna kao i razlozi zasto sam abortirala potpuno su irelevantni za ono sto zelim da pitam, pa bih zamolila da me postedite moralnih pridika i ironicnih komentara.
Sad imam dugu vezu, prilicno ozbiljnu, i interesuje me , po vasem misljenju , da li bih trebala svom sadasnjem momku, tj. mozda i buducem muzu, priznati da sam imala abortus prije 10 godina. On je prilicno konzervativna osoba, i nisam sigurna sta da uradim.

Hvala unaprijed .

Priznaj mu zbog sebe, više nego zbog njega. Samo tako "oslobođena" ceš mu moći dati maksimum u vezi.
 
ne trazi savete za to...to moras sama da odlucis i da se nosis sa tom odlukom..moras da budes nacisto sama sa sobom..da li zapoceti odnos neiskreno i nositi teret neiskrenosti ili biti iskren i suociti se sa posledicama kakve god da su
mozes nas pitati sta bismo mi uradili u tom slucaju
ali nemoj da te price uticu na tvoju odluku.uostalom ti svog partnera znas najbolje
evo ja ti mogu reci sta bih ja uradila
sa partnerom jednim sa kojim sam i dan danas .nikad to ne bih rekla....jer znam kakav je i kako bi reagovao i ceo zivot bi se nosila sa takvom lazi
jedan drugi partner sa kojim sam bila.njemu bih rekla sve.jer bi me shvatio
tako da takve odluke zavise i od partnera.bar u mom razmisljanju
 
Svašta. Ako se nađeš u situaciji da razgovarate o tome mislim, ja bih mu svakako rekla, tj. ne bih krila, ali ne bih ni insistirala da započinjem priču na tu temu. Bilo je, desilo se, bože svašta, tolike žene i pre tebe..... i starije :roll: jaka stvar :kafa:
 
Ne razumem, šta ima da ga boli abortus koji nema veze sa njim, a pogotovo što se desio davno pre njega :dontunderstand:

:) Nisam mislila konkretno na abortus .. Abortus je jednak nekoj ruznoj prici, tipa ostavio je, ... Zasto da mu daje objasnjenja i da rizikuje da je on zbog toga osudi ? ;)
Vidis da pise da je jako konzervativan.. Takve tipove abortus ili bilo sta bukvalno boli Moral..
A kad kazem ovo sta ne zna to ga ne boli ja to uopsteno :lol: stalno primenjujem i na svoje veze :mrgreen::rumenko:
 
ako imas vezu koja vredi treba i da ste bliski a bliskost podrazumeva i poznavanje osobe sakojom si....znaci, bez deljenja dobrog i loseg nema kvalitetnog odnosa.....ne treba ti samo pred njim da se predstavljas u lepom svetlu...a niko nije ni crn ni beo pa ni on....a ako te to muci, kazi ako ne i nemoras.....samo, ako ikada sazna mozes da imas problema.....ljude sa puno tajni je tesko voleti......
 
Hvala vam na odgovorima!
I slazem se da to da li priznati ili ne zavisi od osobe s kojom ste i njenog tzv. praga tolerancije,razumjevanja i sl.
Nisam sigurna da bih naisla na razumjevanje mog sadasnjeg momka, jer su njegova razmisljanja sto se tice takvih stvari "prepotopska" , al se plasim da li cu se ja moci nositi s tim da sam mu to precutala.
A opet, otkud ja znam sta je sve on meni precutao!?
I ne mislim da se o partneru mora znati apsolutno sve iz njegove proslosti,al neke "krupne" stvari, kao sto ja smatram da je taj abortus, nisam sigurna da li treba precutati.
Nikako ne mogu da se odlucim sta je ispravno i kako postupiti,al najradije bih to zadrzala za sebe.Samo kako da umirim savjest o tome da sam mozda ipak trebala to da mu kazem.:roll:
 
:) Nisam mislila konkretno na abortus .. Abortus je jednak nekoj ruznoj prici, tipa ostavio je, ... Zasto da mu daje objasnjenja i da rizikuje da je on zbog toga osudi ? ;)
Vidis da pise da je jako konzervativan.. Takve tipove abortus ili bilo sta bukvalno boli Moral..
A kad kazem ovo sta ne zna to ga ne boli ja to uopsteno :lol: stalno primenjujem i na svoje veze :mrgreen::rumenko:

Ma onda bolje da promeni stav i makne se od "konzervativca"... jednog dana će kao bula da sedi zaključana u stanu zahvaljujući njemu :roll:
Vidiš da već sada pazi kako i šta da kaže i šta iz njene prošlosti ima težinu za njega... ma to mi bzvz :neutral:
 

Back
Top