Vernost je utopija

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Monogamiju su izmislili ljudi.

Po svojoj prirodi, u biti, ljudska bica nisu monogamna.

Nauka tvrdi da ljubavni zar moze da traje NAJDUZE 18 meseci kod ljudi.
Kasnije - to vise nije ljubav nego navika, interesi, okolis...

Zeni (ali ni coveku) nije u prirodi da opsti citavog zivota samo sa jednom jedinkom....U prirodi nam je da MENJAMO PARTNERE s vremena na vreme.

A priroda je jaca od zakona koji su nametnuli ljudi..

Zato, recimo, postoje po celom svetu toliki MOTELI.....I svi rade punom parom...

Ja, u svojih 40 + godina jos NIKADA nisam uspeo da sretnem zenu koja NIKADA nije prevarila svog muza (sem onih koje nisu mogle). A poznao sam ih ..mnooooogo. Samo, zene su u neverstvu mnogo diskretnije. Muskarci daleko vise vole da se pohvale...

Neka ozbiljna istrazivanja tvrde da kada su muskarci ljubomorni - u 95% slicajeva IMAJU PRAVO!
 
DESET BOŽJIH ZAPOVESTI :rtfm:

1. Ja sam Gospod Bog tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvome.
5. Poštuj oca svoga i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svoga.
10. Ne poželi ništa što je tudje.
 
da porazavajuce je stanje na sceni oko svrljanja
tu su oba pola podjednako kriva

parodicna je cinjenica da se prvo vencaju a onda ona njemu nabija rogove a on se zali drugoj na nju i ubedjuje je da je bolja a ipak josh neko vreme furaju zajedno

HA-HA

malogradjanstina rodjaci

monogamija je ipak moguca ali ako su osobe dovoljno svesne
taj trip o tome da ljubav traje 18 meseci voleo bi da neko dokaze na osnovu cega to tvrdi jer je to nonsense
 
Monogamiju su izmislili ljudi.

Po svojoj prirodi, u biti, ljudska bica nisu monogamna.

Nauka tvrdi da ljubavni zar moze da traje NAJDUZE 18 meseci kod ljudi.
Kasnije - to vise nije ljubav nego navika, interesi, okolis...

Zeni (ali ni coveku) nije u prirodi da opsti citavog zivota samo sa jednom jedinkom....U prirodi nam je da MENJAMO PARTNERE s vremena na vreme.

A priroda je jaca od zakona koji su nametnuli ljudi..

Zato, recimo, postoje po celom svetu toliki MOTELI.....I svi rade punom parom...

Ja, u svojih 40 + godina jos NIKADA nisam uspeo da sretnem zenu koja NIKADA nije prevarila svog muza (sem onih koje nisu mogle). A poznao sam ih ..mnooooogo. Samo, zene su u neverstvu mnogo diskretnije. Muskarci daleko vise vole da se pohvale...

Neka ozbiljna istrazivanja tvrde da kada su muskarci ljubomorni - u 95% slicajeva IMAJU PRAVO!
jako fino, a poenta teme je... ? :dontunderstand:
 
Cista nauka....

Kod svih zivotinjskih vrsta polni (ljubavni) zar ima odredjenu duzinu trajanja.

Kod ljudi je to maksimalno 18 meseci.

Puno puta dokazano i provereno.

kako da ne cim kazes to puno puta i provereno to daje izvesnu tezinu
lupas johny

u prirodi sisara od kojih ljudi najduze odgajaju mlade
je da ostanu zajedno bar dok odrastu mladi (deca)

u modernom dobu nekad deca spasu brak i tome slicno

a druga stvar je da u svemu postoje izuzeci i cak i da je/nije tako

mnoge zivotinje isto biraju partnera za ceo zivot

ako tu trazite opravdanje za preljubu necete ga naci jer to rade samo funjare
mogu lepo se razvedu pa nek rade sta im volja
kad su teatralno se zaklinjali na vernost onda lepo teatralno prvo nek podele krpice
i sa misljenjem crno belo na ovu temu samo vredjate one koji ne varaju niti su prevareni
 
poenta teme je da su ljudi po prirodi neverni i da je glupo boriti se protiv toga. Treba se pustiti u promet i ne zamerati onima koji to rade jer je to u ljudskoj prirodi

dzaba evolucija stanje svesti obrazovanje intiligencija i tome slicno
ljubav je isto uvek prolazna

to je to..
... i dalje ne vidim materijal za temu.... niti poentu generalizacije na citav zivotinjski svijet, kao da su sve rase iste....
 
DESET BOŽJIH ZAPOVESTI :rtfm:

1. Ja sam Gospod Bog tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvome.
5. Poštuj oca svoga i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svoga.
10. Ne poželi ništa što je tudje.

AUUUUUUUUUUUUU :eek:

pa ja idem u Pakao :eek:
 
kako da ne cim kazes to puno puta i provereno to daje izvesnu tezinu
lupas johny

u prirodi sisara od kojih ljudi najduze odgajaju mlade
je da ostanu zajedno bar dok odrastu mladi (deca)

u modernom dobu nekad deca spasu brak i tome slicno

a druga stvar je da u svemu postoje izuzeci i cak i da je/nije tako

mnoge zivotinje isto biraju partnera za ceo zivot

ako tu trazite opravdanje za preljubu necete ga naci jer to rade samo funjare
mogu lepo se razvedu pa nek rade sta im volja
kad su teatralno se zaklinjali na vernost onda lepo teatralno prvo nek podele krpice
i sa misljenjem crno belo na ovu temu samo vredjate one koji ne varaju niti su prevareni

Tacno tako.

Ali, nakon 18 meseci to vise nije ljubav izmedju dvoje ljudi, vec kao sto sam kazes zajednicki interesi, navike, odgajanje dece.....

A poneka ljubav ponovo naidje...

"Covekov zivot je isuvise dug za samo jednu ljubav"....Ko to rece? Remark?
 
Ne lupetaj gluposti:thumbdown:
Uostalom,necu ovde da spamujem temu nego dodji kod nas na religiju pa otvori svoju o tome ako hoces da diskutujemo.
A imas i Klub Religion...
interesantno... svaki put kada mi neki vjernik kaze da lupam, a ja ga zamolim da dokaze da grijesim tj nadje dio u bibliji koji se ne poklapa sa mojom izjjavom o genocidu.... nastane muk
hehe
 
ako tu trazite opravdanje za preljubu necete ga naci jer to rade samo funjare
mogu lepo se razvedu pa nek rade sta im volja
kad su teatralno se zaklinjali na vernost onda lepo teatralno prvo nek podele krpice
i sa misljenjem crno belo na ovu temu samo vredjate one koji ne varaju niti su prevareni

Sta mislis duso, zasto onda postoje toliki moteli po celom svetu, uvek puni, kada to rade samo funjare...?

Bice da su sve zene i muskarci po tom kriterijumu - funjare?
 
interesantno... svaki put kada mi neki vjernik kaze da lupam, a ja ga zamolim da dokaze da grijesim tj nadje dio u bibliji koji se ne poklapa sa mojom izjjavom o genocidu.... nastane muk
hehe

Prvo,ko je rekao da sam vernik?
Poslednjih 11000 postova sam deklarisani ateista :rtfm:
Ali jednostavno ne mogu da dozvolim tekve satanisticke ispade i velicanje Sotone...procitao sam vecinu tvojih postova na religiji,sve ima crno na belo tamo ;)
Ko mi ne veruje neka vidi :rtfm:
 

Back
Top