Hasasini

Imam negde knjigu koja govori o njima,pa ako je nadjem prekucacu nesto,ovako napamet ne bih.

Bilo bi extra da je nadjes i da mi kazes ime autora i knjige :ok:

Koliko se ja secam, expedicija Marka Pola je ostavila pisane tragove o Hasasinima.

Secam se jednog odlomka koji govori o Hasasinu koji je imao zadatak da ubije nekog vezira. Posto je taj vezir imao jako obezbedjenje velika verovatnoca je bila da Hasasin nece preziveti.
Par dana pre nego sto je trebao da krene, Hasasinu je data ogromna kolicina hasisa (mozda i zato Hasasin - hasis, mada ovo je samo u domenu teorije) od koje bi se on onesvestio.
Njega tada odnose u "zabranjeni deo " grada, koji se sastoji od rajskih basti, kupalista, sve je krcato zenskama, najfinija hrana i naravno, hasis u neogranicenim kolicinama.
Hasasin se budi, ubedjen da je u raju i tako uziva dok se ponovo ne onesvesti od hasisa. Tada ga vracaju u njegovu sobu, ubedjuju ga da je bio u raju i da ce se tamo ponovo vratiti kada umre, tako da nema potrebe da se plasi za svoj zivot.

Ovako nadrukani ideologijom, hasasini nisu imali nikakva ogranicenja niti su se plasili za svoj zivot. Usled toga, postali su najefikasnije placene ubice na srednjem istoku.

Njihov centar na bliskom istoku je bio Alepo.
 
bolje pročitaj Samarkand
i par Laguninih izdanja, Maluf ili neko od "tih" pisaca
može sasvim lepo da pojasni pojmove...

by the way, ALEP je u Siriji i nema slovo "o"
koliko ja znam...
 
Rijec assassin je francuskog porijekla, jer su krizari prozvali tu elitnu islamsku sektu koja je bila obucavana za atentate na mnoge tadasnje krizarske vojskovodje, kao i vladare.
Sjediste im se nalazilo u Iraku, na planinu Almut, podrucje koje je veoma nedostupno.
Poznato je da su koristili i hashish i bili poznati po svojoj fanaticnosti!
 
bolje pročitaj Samarkand
i par Laguninih izdanja, Maluf ili neko od "tih" pisaca
može sasvim lepo da pojasni pojmove...

by the way, ALEP je u Siriji i nema slovo "o"
koliko ja znam...

Jeste Alep u Siriji. To je bila baza njihovih operacija na srednjem istoku, nisu oni drzali Alep ali su tamo bili vrlo aktivni. A njihova glavna tvrdjava bi bila Alamut.


Moja greska, napisah po engleski ali sam progutao "p". Trebalo je Aleppo.
Ali svaka cast sto znas da je Alep a ne Alepo i da je u Siriji.
 
Na tom linku sve pise ?

Ne razumem sta znaci ovaj znak pitanja na kraju recenice. Ako si pogledao sta pise na wikipediji o Hashshashin-ima, o Allepo-u http://en.wikipedia.org/wiki/Aleppo i mnogim drugim stvarima video bi da tamo sve vec pise sto je ovde napisano i nema mesta nikakvom iscudjivanju o tome sto neko zna gde je ili gde nije Aleppo.
Nemojte da ovde pametujete kao da konstruisete rakete kad sve lepo ima na netu, i jos ti neko to servira a ti ga podjebavas :thumbdown:
 
Ne razumem sta znaci ovaj znak pitanja na kraju recenice. Ako si pogledao sta pise na wikipediji o Hashshashin-ima, o Allepo-u http://en.wikipedia.org/wiki/Aleppo i mnogim drugim stvarima video bi da tamo sve vec pise sto je ovde napisano i nema mesta nikakvom iscudjivanju o tome sto neko zna gde je ili gde nije Aleppo.
Nemojte da ovde pametujete kao da konstruisete rakete kad sve lepo ima na netu, i jos ti neko to servira a ti ga podjebavas :thumbdown:

Ko mi bre servira ?
Koliko se ja secam, ja sam prvi pomenuo Alep (Aleppo), medjutim bejah ispravljen zato sto sam progutao "p".
Dalje, za toliko sam obrazovan da znam da je Alep u modernoj Siriji , i to sto je meni "servirano" sam ja znao, a verujem i vecina diskutanata ovde.
Samo ne znam zbog cega se to isticalo kao vrlo bitno ? Da je Alep u Siriji ?



A sto se tice linkova, tako se ne vodi diskusija, vec treba procitati i napisati (pozeljno je svojim recima), a ne ostavljati linkove(i to sa wikipedie :hahaha:).
To je idiotski i sta mislis na sta bi licila tema da ljudi umesto da pricaju ostavljaju linkove. Gluposti.

Ti si se vec 3 puta obrukao :

- Ostavio si link a nisi ni procitao sta pise
- Rekao si da rec hashashin potice od reci assasin.
- Predlozio si ljudima igranje igrice Assasins Creed, gde je ta igrica utimativno sredstvo informacija o Hashashinima. Jos jedna idiotarija.

Nego, sta si ti napisao sem sto si ostavljao linkove ?
 
Za ovo sto sam pogresio u vezi imena sam se ispravio jer sam povezao ime i englesku rec.

U vezi igre Assassins Creed verovatno si video da stoji smajli na kraju recenice, ali pretpostavljam da tebi to nista ne znaci posto si pored linka za wikipediu takodje stavio smajli koji nije svrsishodan (verujem da je to zbog toga sto je tvoje znanje daleko iznad znanja koje se tamo plasira :thumbdown: ). I jos, ko je spomenuo da je Assassins Creed ultimativno sredstvo informacija. Ajde procitaj sta pise pa se javi. Inace, informacije radi sama igra je bazirana na noveli Vladimira Bartola Alamut, pa kog interesuje neka procita.
A sto se tice linkova

Cuo sam za ovu sektu ali na netu ne mogu naci neke podatke bar ne na srpskom pa bih zeleo nesto da saznam u vezi tog.

mislim da su za svakog ko nesto trazi na netu Goggle i Wikipedia dva mesta od kojih mora da krene.
 
Za ovo sto sam pogresio u vezi imena sam se ispravio jer sam povezao ime i englesku rec.

U vezi igre Assassins Creed verovatno si video da stoji smajli na kraju recenice, ali pretpostavljam da tebi to nista ne znaci posto si pored linka za wikipediu takodje stavio smajli koji nije svrsishodan (verujem da je to zbog toga sto je tvoje znanje daleko iznad znanja koje se tamo plasira :thumbdown: ). I jos, ko je spomenuo da je Assassins Creed ultimativno sredstvo informacija. Ajde procitaj sta pise pa se javi. Inace, informacije radi sama igra je bazirana na noveli Vladimira Bartola Alamut, pa kog interesuje neka procita.
A sto se tice linkova


mislim da su za svakog ko nesto trazi na netu Goggle i Wikipedia dva mesta od kojih mora da krene.

Hoces li najzad napisati nesto o temi ?

Ili, nema vise linkova - nema vise sta da se kaze ?
 
Slazem se.

Ali ne priznajem da mi neko ostavlja link i kao, evo sve je tu.
Jos link sa wikipedie.

Mislim da neko mora da nauci po kom principu funkcionise forum.

Da, ti ces meni da objasnis kako funcionise 4um :worth: Uopste ne vidim razloga sto si mene morao da spominjes. Jel imas potrebu da se sa nekim macujes. Ako je tako, stani ispred ogledala i bori se celu noc :thumbdown:
 
Da, ti ces meni da objasnis kako funcionise 4um :wo: Uopste ne vidim razloga sto si mene morao da spominjes. Jel imas potrebu da se sa nekim macujes. Ako je tako, stani ispred ogledala i bori se celu noc :thumbdown:

Upravo ti objasnjavam.

Ti si mene prvi prozvao kada sam spomenuo hashish i hashashine u istom kontekstu. A to nisam ja izmislio i jos sam napomenuo da je to u domenu teorije.
A onda si se ti na mene brecnuo da lupam gluposti a sam nisi nista napisao sto ima veze sa temom.

Dakle, imas li da kazes nesto o temi ?
 
Upravo ti objasnjavam.

Ti si mene prvi prozvao kada sam spomenuo hashish i hashashine u istom kontekstu. A to nisam ja izmislio i jos sam napomenuo da je to u domenu teorije.
A onda si se ti na mene brecnuo da lupam gluposti a sam nisi nista napisao sto ima veze sa temom.

Dakle, imas li da kazes nesto o temi ?

Neka sine, zadrzi objasnjenja za sebe i svoja pokoljenja, mozda oni budu imali zivaca da te slusaju. A to sto si napisao, sve to pise na wikipediji, za koju btw koliko sam shvatio mislis da je crap. Da li sam trebao da ono sto pise na wikipediji ispisem ovde, i onda se divim svom znanju. No 10x, samozadovoljavanje ostavljam tebi. Poz i nema potrebe da vise diskutujemo.
 

Back
Top