PREDBRACNI UGOVOR

Bio sam sklopio brak pre tri godine sa francuskinjom radi papira.Naravno uz novcanu nadoknadu.Morali smo svo vreme da zivimo zajedno zbog eventualnih kontrola od drzave,ali smo u sustini ziveli odvojeno,osim sto smo ponekad,ali vrlo retko imali sex i to samo onda kada bi oboje bili bez partnera.Sad posto sam stekao pravo na boravak i dozvolu za rad poveli smo brakorazvodnu parnicu.I oboje smo sretni zbog realizacije tog usmenog ugovora-njoj pare,meni papiri.Doduse,kostala me je malo zivaca:bila je prava lujka,ali sve sam uspesno podneo hvala Bogu!
 
Znas malo je nezahvalno da osobi koju volis i zelis dfa ostatak zivota provedes sa njom,predlozis tako nesto....mada sa druge strane svi poznati rade to,e sad je pitanje da li se uopste udaju iz koristi(slave,novca.....),ali i ako je iz ljubavi,pametno je da se osiguraju,jer kada zivis takvim zivotom nikad nisi siguran/a u ljude,a danas sutra mozes da ostanes na ulici......bezveze!Mislim da kod nas to nije nesto sto je neophodno,mada bi mozda bilo pametno....to ti je moje misljenje,mozda malo staromodno,ali........ :wink:
 
tailor:
Da li bi ste napravili predbracni ugovor?
Mislim da je predbracni ugovor pametna stvar jer od samog pocetka stvara ciste racune. Tako si siguran da se neko nije vencao sa tobom iskljucivo zbog unapred smisljenog plana da se ogrebe o tvoju imovinu, jer se ugovorom unapred definise sta mozes, a sta ne mozes da dobijes posle razvoda braka.
E sad, problem je sto u nasem pravnom sistemu institut predbracnog ugovora ne postoji. Odnosno, sva prava i obaveze osoba koje su u braku definisu se iskljucivo zakonom. To znaci da kad hoces da se razvedes ides u brakorazvodnu parnicu ciji rezultat moze da bude porazavajuci-da onaj koji je u braku bio parazit dobije polovinu zajednicki stecene imovine. Sve zavisi od odluke suda. Naravno, u podelu imovine ne ulazi ona koja je stecena nasledstvom.
 
alle:
tailor:
Da li bi ste napravili predbracni ugovor?
Mislim da je predbracni ugovor pametna stvar jer od samog pocetka stvara ciste racune. Tako si siguran da se neko nije vencao sa tobom iskljucivo zbog unapred smisljenog plana da se ogrebe o tvoju imovinu, jer se ugovorom unapred definise sta mozes, a sta ne mozes da dobijes posle razvoda braka.
E sad, problem je sto u nasem pravnom sistemu institut predbracnog ugovora ne postoji. Odnosno, sva prava i obaveze osoba koje su u braku definisu se iskljucivo zakonom. To znaci da kad hoces da se razvedes ides u brakorazvodnu parnicu ciji rezultat moze da bude porazavajuci-da onaj koji je u braku bio parazit dobije polovinu zajednicki stecene imovine. Sve zavisi od odluke suda. Naravno, u podelu imovine ne ulazi ona koja je stecena nasledstvom.

Sledi da je ovde jedino resenje braca blizanci i fora iz ALO ALO.
Vishe puta u toku zivota nasledjuj imovinu svog "brata" blizanca.
:lol: :lol: :lol:
 
alle:
tailor:
Da li bi ste napravili predbracni ugovor?
Mislim da je predbracni ugovor pametna stvar jer od samog pocetka stvara ciste racune. Tako si siguran da se neko nije vencao sa tobom iskljucivo zbog unapred smisljenog plana da se ogrebe o tvoju imovinu, jer se ugovorom unapred definise sta mozes, a sta ne mozes da dobijes posle razvoda braka.
E sad, problem je sto u nasem pravnom sistemu institut predbracnog ugovora ne postoji. Odnosno, sva prava i obaveze osoba koje su u braku definisu se iskljucivo zakonom. To znaci da kad hoces da se razvedes ides u brakorazvodnu parnicu ciji rezultat moze da bude porazavajuci-da onaj koji je u braku bio parazit dobije polovinu zajednicki stecene imovine. Sve zavisi od odluke suda. Naravno, u podelu imovine ne ulazi ona koja je stecena nasledstvom.
:cry: tuzno je sto se u ljubavi koja se kreira i pretpostavlja razvija i postuje, ispostavi da je nekome potreban termin zastita da se neko ogrebe o tvoju imovinu. AKo su dvoje normalnih ljudi dogovorice se lako ma kolikoto tesko zvucalo. Ugovor je samo papir. Kad pogledas u nebo i kazes oche nas obecavam, to je jedini ugovor koji moze da bude vazan i pre svih. Sve drugo je glupost i ljudska beda. :wink:
 
gost0707:
alle:
tailor:
Da li bi ste napravili predbracni ugovor?
Mislim da je predbracni ugovor pametna stvar jer od samog pocetka stvara ciste racune. Tako si siguran da se neko nije vencao sa tobom iskljucivo zbog unapred smisljenog plana da se ogrebe o tvoju imovinu, jer se ugovorom unapred definise sta mozes, a sta ne mozes da dobijes posle razvoda braka.
E sad, problem je sto u nasem pravnom sistemu institut predbracnog ugovora ne postoji. Odnosno, sva prava i obaveze osoba koje su u braku definisu se iskljucivo zakonom. To znaci da kad hoces da se razvedes ides u brakorazvodnu parnicu ciji rezultat moze da bude porazavajuci-da onaj koji je u braku bio parazit dobije polovinu zajednicki stecene imovine. Sve zavisi od odluke suda. Naravno, u podelu imovine ne ulazi ona koja je stecena nasledstvom.
:cry: tuzno je sto se u ljubavi koja se kreira i pretpostavlja razvija i postuje, ispostavi da je nekome potreban termin zastita da se neko ogrebe o tvoju imovinu. AKo su dvoje normalnih ljudi dogovorice se lako ma kolikoto tesko zvucalo. Ugovor je samo papir. Kad pogledas u nebo i kazes oche nas obecavam, to je jedini ugovor koji moze da bude vazan i pre svih. Sve drugo je glupost i ljudska beda. :wink:
E vidis, ljudi tek kad pocnu da se razvode pokazu koliko nenormalni mogu da budu. I bas zbog toga, da ne bi bilo ko od (bivsih) supriznika bio zrtva nenormalnosti onog drugog, predbracni ugovor je koristan.
A ako smatras da je ugovor samo papir, ne zaboravi da je i brak samo papir, te ga po sopstvenim recima svodis na glupost i bedu.
 
alle:
gost0707:
alle:
tailor:
Da li bi ste napravili predbracni ugovor?
Mislim da je predbracni ugovor pametna stvar jer od samog pocetka stvara ciste racune. Tako si siguran da se neko nije vencao sa tobom iskljucivo zbog unapred smisljenog plana da se ogrebe o tvoju imovinu, jer se ugovorom unapred definise sta mozes, a sta ne mozes da dobijes posle razvoda braka.
E sad, problem je sto u nasem pravnom sistemu institut predbracnog ugovora ne postoji. Odnosno, sva prava i obaveze osoba koje su u braku definisu se iskljucivo zakonom. To znaci da kad hoces da se razvedes ides u brakorazvodnu parnicu ciji rezultat moze da bude porazavajuci-da onaj koji je u braku bio parazit dobije polovinu zajednicki stecene imovine. Sve zavisi od odluke suda. Naravno, u podelu imovine ne ulazi ona koja je stecena nasledstvom.
:cry: tuzno je sto se u ljubavi koja se kreira i pretpostavlja razvija i postuje, ispostavi da je nekome potreban termin zastita da se neko ogrebe o tvoju imovinu. AKo su dvoje normalnih ljudi dogovorice se lako ma kolikoto tesko zvucalo. Ugovor je samo papir. Kad pogledas u nebo i kazes oche nas obecavam, to je jedini ugovor koji moze da bude vazan i pre svih. Sve drugo je glupost i ljudska beda. :wink:
E vidis, ljudi tek kad pocnu da se razvode pokazu koliko nenormalni mogu da budu. I bas zbog toga, da ne bi bilo ko od (bivsih) supriznika bio zrtva nenormalnosti onog drugog, predbracni ugovor je koristan.
A ako smatras da je ugovor samo papir, ne zaboravi da je i brak samo papir, te ga po sopstvenim recima svodis na glupost i bedu.

Da ali brak nije samo papir, i nije samo glupost i beda. Tu je i ljubav i postovanje i radost i poverenje, i u sustini moze da bude razvencan uvek, ako su ljudi normalni. AKo su nenormalni ne pomaze im ni sto papira, jer ima pravnih nacina da se prevazidju stanja svesti koja su u datom trenutku bila takva i takva, a kasnije budu drugacija. Sem toga forma predbracnog ugovora kakve imaju neke zemlje kod nas je smesno postavljena. :(
 
pa zar to vec zakonom i zavetom nije regulisano...
mislim sve sto ste stekli zajedno delite...
izvinite ako sam neupucen,verovatno sam jos uvek mlad a svakako premlad da bih razmisljao o tome
 
Vidis gost0707, ono sto razlikuje ljude koji nevencani zive zajedno u ljubavi, postovanju, radosti i poverenju (sve ono sto si naveo) i ljude koji zive u istim takvim okolnostima (ili drugacijim-nebitno), samo sto su ovi vencani, jeste upravo papir. Papir koji, kad potpises, stupas u brak. I zato brak jeste papir, ali naravno ne samo to vec i mnostvo nekih drugih, jos bitnijih stvari.

A ta stanja svesti sto ih spominjes, da li zaista verujes u to? Nadam se da si svestan koliko je uzak krug situacija u kojima se stanje svesti moze na sudu koristiti kao argument. Pa zamisli samo kako bi se komercijalni ugovori ponistavali da se taj argument siroko moze koristiti.
"Sudija, znate, ja kad sam sklopio taj ugovor zbog kog je moja firma izgubila 10 miliona dolara, znate, ja sam imao jedno specificno stanje svesti u tom trenutku"
"Da gospodine, bili ste glupi"
Toliko o tome.

I jos jednom, kod nas NE POSTOJI predbracni ugovor, tako da ni njegova forma ne moze biti smesno postavljena, kako si izjavio.
 

Back
Top