Da li ste nekad bili na Kosovu?

Da li ste nekad bili na Kosovu?

  • da

    glasova: 26 63,4%
  • ne

    glasova: 15 36,6%

  • Ukupno glasova
    41
  • Anketa je zatvorena .

Rudjer

Iskusan
Poruka
5.513
Mnogi od nas se hvale srpstvom i patriotizmom, ali mislim da velika vecina Srba nije nikad bila na Kosovu, sto prirodno rezultira manjkom istinskih osjecanja prema Kosovu. Ako ne potices sa Kosova i niko tvoj nije sa Kosova, kako onda mozes osjecati toliku ''ljubav'' prema toj pokrajini? Zato sto je Lazar tu poginuo i sto je to ''sveta srpska zemlja''? Ma, dajte! Mislim da Srbiju uglavnom nije briga za Kosovo, ali ne smije to da prizna jer je to nemoralno! Ti jadni Srbi na Kosovu su ostavljeni na milost i nemilost siptara! Srbija ih je izdala i skroz ih se odrekla! To je zalosno! Nije nikakva tajna da su kosovski Srbi gotovo u potpunosti izgubili povjerenje u Srbiju i njeno rukovodstvo. Postoji to Ministarstvo za KiM, ali od njega nikakve koristi! Jeremic svaki dan kao papagaj po 5 puta ponavlja onu suplju pricu kako Srbija nikad nece priznati Kosovo.

Zakljucak: Mislim da taj nazovi patriotizam nije realan prikaz osjecanja. Ili uletite sa vojskom i vratite Kosovo u Srbiju ili ne mlatite vise sa tom pricom o nasoj svetoj srpskoj zemlji!
 
Mnogi od nas se hvale srpstvom i patriotizmom, ali mislim da velika vecina Srba nije nikad bila na Kosovu, sto prirodno rezultira manjkom istinskih osjecanja prema Kosovu. Ako ne potices sa Kosova i niko tvoj nije sa Kosova, kako onda mozes osjecati toliku ''ljubav'' prema toj pokrajini? Zato sto je Lazar tu poginuo i sto je to ''sveta srpska zemlja''? Ma, dajte! Mislim da Srbiju uglavnom nije briga za Kosovo, ali ne smije to da prizna jer je to nemoralno! Ti jadni Srbi na Kosovu su ostavljeni na milost i nemilost siptara! Srbija ih je izdala i skroz ih se odrekla! To je zalosno! Nije nikakva tajna da su kosovski Srbi gotovo u potpunosti izgubili povjerenje u Srbiju i njeno rukovodstvo. Postoji to Ministarstvo za KiM, ali od njega nikakve koristi! Jeremic svaki dan kao papagaj po 5 puta ponavlja onu suplju pricu kako Srbija nikad nece priznati Kosovo.

Zakljucak: Mislim da taj nazovi patriotizam nije realan prikaz osjecanja. Ili uletite sa vojskom i vratite Kosovo u Srbiju ili ne mlatite vise sa tom pricom o nasoj svetoj srpskoj zemlji!

Nisam bio na Kosovu.
Ali nisam bio ni u Kragujevcu, ni u Subotici, ni u Vranju ni u Kraljevu.

Sa druge strane ovi EUropejci kod nas nisu bili ni u Rumuniji, a kamo li u Belgiji ili Francuskoj, pa!?
 
Nikad nisam bio na KiM, ali ne ne zelim da nam ga neko otme zato sto je nase.
Da nas Ameri i nihovi saveznici nisu napali i dan danas bi bili na KiM.
Zato ne baljezgaj.

Rudjer da se ja tebi uselim u sobu u kuci u koju ti i ne odlazis da li bi ti tu sobu i dalje smatrao svojom ili bi mene ostavio na miru da zivim u njoj, Ako je odgovor da , molio bih te ba mi javis svoju adresu da se uselim kod tebe u kucu.
 
Mnogi od nas se hvale srpstvom i patriotizmom, ali mislim da velika vecina Srba nije nikad bila na Kosovu, sto prirodno rezultira manjkom istinskih osjecanja prema Kosovu. Ako ne potices sa Kosova i niko tvoj nije sa Kosova, kako onda mozes osjecati toliku ''ljubav'' prema toj pokrajini? Zato sto je Lazar tu poginuo i sto je to ''sveta srpska zemlja''? Ma, dajte! Mislim da Srbiju uglavnom nije briga za Kosovo, ali ne smije to da prizna jer je to nemoralno! Ti jadni Srbi na Kosovu su ostavljeni na milost i nemilost siptara! Srbija ih je izdala i skroz ih se odrekla! To je zalosno! Nije nikakva tajna da su kosovski Srbi gotovo u potpunosti izgubili povjerenje u Srbiju i njeno rukovodstvo. Postoji to Ministarstvo za KiM, ali od njega nikakve koristi! Jeremic svaki dan kao papagaj po 5 puta ponavlja onu suplju pricu kako Srbija nikad nece priznati Kosovo.

Zakljucak: Mislim da taj nazovi patriotizam nije realan prikaz osjecanja. Ili uletite sa vojskom i vratite Kosovo u Srbiju ili ne mlatite vise sa tom pricom o nasoj svetoj srpskoj zemlji!

Dečko...postoji nešto što se zove empatija, a to je sposobnost da doživiš tuđa osećanja. Ne moram da odem na Kosovo da bih umeo da osetim kako je tim ljudima teško i koliko pate.A lažnog patriotizma je uvek bilo i uvek će ga biti...
 
Dečko...postoji nešto što se zove empatija, a to je sposobnost da doživiš tuđa osećanja. Ne moram da odem na Kosovo da bih umeo da osetim kako je tim ljudima teško i koliko pate.A lažnog patriotizma je uvek bilo i uvek će ga biti...

Pate isto koliko su Albanci patili pod srpskim i jugoslovenskim terorom. Samo se tad ni jedan BG "dušebrižnik" nije setio da spomene stravičnu represiju nad Albancima.

Bilo da sam Albanac, Srbin, Egipćanin ili Goranac, iselio bih se sa Kosova. Tamo ljudi nemaju perspektivu. To je rupa bez dna.
 
Mnogi od nas se hvale srpstvom i patriotizmom, ali mislim da velika vecina Srba nije nikad bila na Kosovu, sto prirodno rezultira manjkom istinskih osjecanja prema Kosovu. Ako ne potices sa Kosova i niko tvoj nije sa Kosova, kako onda mozes osjecati toliku ''ljubav'' prema toj pokrajini? Zato sto je Lazar tu poginuo i sto je to ''sveta srpska zemlja''? Ma, dajte! Mislim da Srbiju uglavnom nije briga za Kosovo, ali ne smije to da prizna jer je to nemoralno! Ti jadni Srbi na Kosovu su ostavljeni na milost i nemilost siptara! Srbija ih je izdala i skroz ih se odrekla! To je zalosno! Nije nikakva tajna da su kosovski Srbi gotovo u potpunosti izgubili povjerenje u Srbiju i njeno rukovodstvo. Postoji to Ministarstvo za KiM, ali od njega nikakve koristi! Jeremic svaki dan kao papagaj po 5 puta ponavlja onu suplju pricu kako Srbija nikad nece priznati Kosovo.

Zakljucak: Mislim da taj nazovi patriotizam nije realan prikaz osjecanja. Ili uletite sa vojskom i vratite Kosovo u Srbiju ili ne mlatite vise sa tom pricom o nasoj svetoj srpskoj zemlji!

Koja gomila gluposti.....kakve veze ima da li je neko bio na Kosmetu ili ne?
Ja nikad nisam bio u Mirijevu na Vidikovcu,Miljakovcu,Ledinama.....i sta to znaci..da ako sad neka stoka zeli da oduzme te krajeve BG da mene treba to da ne zanima????
 
Pate isto koliko su Albanci patili pod srpskim i jugoslovenskim terorom. Samo se tad ni jedan BG "dušebrižnik" nije setio da spomene stravičnu represiju nad Albancima.

Bilo da sam Albanac, Srbin, Egipćanin ili Goranac, iselio bih se sa Kosova. Tamo ljudi nemaju perspektivu. To je rupa bez dna.

Da bas su patili .....za vreme SFRJ na hiljade Srba je pobeglo sa Kosmeta pod sitarskim terorom....samo recimo Nis je pun Srba koji su posle WWII pod pritiskom morali da odu sa Kosmeta.
 
Rudjer da se ja tebi uselim u sobu u kuci u koju ti i ne odlazis da li bi ti tu sobu i dalje smatrao svojom ili bi mene ostavio na miru da zivim u njoj, Ako je odgovor da , molio bih te ba mi javis svoju adresu da se uselim kod tebe u kucu.

ima puno srpskih kuca u koju su se uselili albanci. ali ne vidim kako se neko uselio u tvoju kucu kada ti nemas kucu na kosovu...
 
Dečko...postoji nešto što se zove empatija, a to je sposobnost da doživiš tuđa osećanja.
tacno. i meni je zao kada se desi zemljotres u indoneziji. ali nakon par dana ja to zaboravim. daleko od kuce daleko od srca.
Ne moram da odem na Kosovo da bih umeo da osetim kako je tim ljudima teško i koliko pate.A lažnog patriotizma je uvek bilo i uvek će ga biti...

i ovo je "tacno", procitas novine, koje su pune istine o tim svakodnevnim zlocinima, a normalno je da verujes u to, pa gde bi novine lagale ili izvrcale istinu i....
 
Mnogi od nas se hvale srpstvom i patriotizmom, ali mislim da velika vecina Srba nije nikad bila na Kosovu, sto prirodno rezultira manjkom istinskih osjecanja prema Kosovu. Ako ne potices sa Kosova i niko tvoj nije sa Kosova, kako onda mozes osjecati toliku ''ljubav'' prema toj pokrajini? Zato sto je Lazar tu poginuo i sto je to ''sveta srpska zemlja''? Ma, dajte! Mislim da Srbiju uglavnom nije briga za Kosovo, ali ne smije to da prizna jer je to nemoralno! Ti jadni Srbi na Kosovu su ostavljeni na milost i nemilost siptara! Srbija ih je izdala i skroz ih se odrekla! To je zalosno! Nije nikakva tajna da su kosovski Srbi gotovo u potpunosti izgubili povjerenje u Srbiju i njeno rukovodstvo. Postoji to Ministarstvo za KiM, ali od njega nikakve koristi! Jeremic svaki dan kao papagaj po 5 puta ponavlja onu suplju pricu kako Srbija nikad nece priznati Kosovo.

Zakljucak: Mislim da taj nazovi patriotizam nije realan prikaz osjecanja. Ili uletite sa vojskom i vratite Kosovo u Srbiju ili ne mlatite vise sa tom pricom o nasoj svetoj srpskoj zemlji!

Napisao si neverovatnu količinu nebuloza u ovom tekstu. Po tebi, ne samo da je O.K to što su Srbi izgubili Kosovo već sada to treba i da odobravaju.
Ja shvatam da ti govoriš na račun onih koji pene i busaju se u grudi junačke, ali ipak, povedi malo računa o tome šta pišeš.
 
tacno. i meni je zao kada se desi zemljotres u indoneziji. ali nakon par dana ja to zaboravim. daleko od kuce daleko od srca.

i ovo je "tacno", procitas novine, koje su pune istine o tim svakodnevnim zlocinima, a normalno je da verujes u to, pa gde bi novine lagale ili izvrcale istinu i....

Uuuuu...kakva ironija! Samo što Indonezija nije deo moje zemlje i u Indoneziji ne žive moji prijatelji kao što žive na Kosovu. Ali i da nemam te prijatelje dole, ne moram da čitam novine da bih znao kakav je osećaj kad se desi ono što se desilo njima. Naravno, često je patnja onih koji su nekada živeli dole i onih koji često odlaze veća nego naših koji ne idemo i koji nismo odatle...ali to nikako ne znači da mi ne patimo zbog ove situacije. A tvoje insistiranje na sebičnoj ljubavi prema Kosovu koju (nadam se) osećaš pripisaću tvojoj frustraciji zbog (nažalost) proglašene nezavisnosti Kosova.
 
Napisao si neverovatnu količinu nebuloza u ovom tekstu. Po tebi, ne samo da je O.K to što su Srbi izgubili Kosovo već sada to treba i da odobravaju.
Ja shvatam da ti govoriš na račun onih koji pene i busaju se u grudi junačke, ali ipak, povedi malo računa o tome šta pišeš.

Ja sam Srbin iz Republike Srpske. Ne kazem da je ok to što su Srbi izgubili Kosovo. Ja jesam pogodjen tom nesrecom kao covjek. Ali kazem da Srbija nije pogodjena i da je briga za Kosovo, jer da je briga, valjda ne bi dozvolili da joj se neko useli u kucu i da je sebi prisvaja. Ako si pazljivo citao moj tekst, mogao si vidjeti da sam ja na vise mjesta branio kosovske Srbe. Njima treba konkretna pomoc od njihove drzave Srbije, a ne busanje u grudi junacke.
 
Погледај само свој фашистички коментар!

После мене банују...када ти одговорим..али са вама може само тако!

komentar nije fasisticki, vec glup. ali takav je odgovor zahtevao tvoj post.
ps. stalno se cuje "da ti se neko useli u kucu..." da mi je samo znati ko je prvi plasirao ovaj glup primer u javnost.
 
Ишли смо сваке године до 1998 , имали смо кућу тамо јер ми је тата родом из Пећи

Ишли смо у Патријаршију и сваки пут макар једном у Високе Дечане јер су они преко 20 колометара од Пећи. Нигде нисам видео такву природу као ону која окружује тај мансастир
 
ima puno srpskih kuca u koju su se uselili albanci. ali ne vidim kako se neko uselio u tvoju kucu kada ti nemas kucu na kosovu...

Зар је битно чија је кућа? :dontunderstand:

Није нормално да се неко некоме усељава у кућу. Нема везе да ли се Шиптар уселио Србину, Србин Шиптару, Абориџин Кинезу или Монгол Ескиму! Кућа је приватно власништво а у овој држави закон јасно прописује да само власник и његов заступник имају право да располаже над имовином. Нисмо у Средњем веку па да једни другима упадамо на гајбу са стварима. :confused:
 
komentar nije fasisticki, vec glup. ali takav je odgovor zahtevao tvoj post.
ps. stalno se cuje "da ti se neko useli u kucu..." da mi je samo znati ko je prvi plasirao ovaj glup primer u javnost.

Мој?
Арбанас..де мало пази..коме шта пишеш...да си глуп..јеси...то не спорим..а јесте ти пост фашистички...и то да те хитлер у наручје узме!
 

Back
Top