Nakit

veliki sam ljubitalj kombinacija srebra sa drugim materijalima
ne volim kada ima onaj uglancan/neprirodan sjaj

ali mnogi ljudi ga ne vole ako ne sija tako, jer ne zele da neko pomjesa taj njihov nakit sa bizuterijom :neutral:

Bracelet-web.jpg


Amethyst%20Bracelet3%20copy.jpg
Da li je ona prva narukvica za prodaju ili bi je mozda menjao za nesto?
 
Da li ste culi za srebrnu glinu? Od nje se dobija cisto srebro 999.Od proleca cu, nadam se (stize mi pec) krenuti s izradom originalnog srebrnog nakita.
 
Daklem,
posto si me jednom bez veze banovala, i na kraju se sakrila iza svog statusa mudoratora pa nisi odgovorila na ono sto sam ti pisao i pitao te u vezi sa tim neopravdanim bamom, sad mozes da se slikas.:evil:
Moje devojcice, supruga i kcerka vole srebrni nakit uglavnom stari, ali ne beze ni od novog.
A posto ja :heart: svoje devojcice ja sam im nakupio nesto malo preko 10 kg starog srebrnog nakita sve ili skoro sve su muzejski primerci.
I sada sam u pregovorima da im kupim nekoliko komada.
Ako te zanima sta je u pitanju, protegni malo svoje lepe prstice na tastaturi, pa razguli na forum antikviteti pa proguglaj, imaces sta da visdis. A ja cu te obavestiti koji primerci su promenili vlasnika.:super:
A sto se tice novog nakita to su kupovale same i stvarno nemam uvida koliko ga ima ali koliko sam video i tu se kolicina ne meri brojem komada nego kilogramima.
Ali kao sto napisah, nisi bila korektna prema meni, pa sad, nema nista od postovanja na tvoju temu, nema slicica, nema ni eventualnog saveta oko odrzavanja, nema nista za tebe i tvoj post osim:mrgreen: i :evil:
I drugi put bar odgovori na pitanja, ako imas sta, ako nemas priznaj da nemas sta da odgovoris, pa je i to korektnije nego se sakrivati iza funkcije.

jao vidi ovo..z:lol:
pa stvarno izvini, ali nemam pojma o cemu pricas.
cuj, moja tema:sanke:
sve na froumu je nase, i onog momenta kad postavljac otvori temu ona vise nije njegova, vec forumska..ako zelis da pises o srebru, i ako ga volis, nemoj to sebi i drugim forumasima uskracivati zbog menez:)
ako zelis, mozemo na pp resiti to sto smatras da je problem, tema o srebru svakako nije mesto za to.
desi se da nekad ne odgovorim na sve pp-e koje dobijem u toku dana, jendostavno je toga previse.
ali to nije jer nekog potcenjujem ili se krijem iza bilo cega, vec je samo vreme u pitanju.
dakle, u duhu bozicnih praznika..mir?z:)
 
Od proleca cu, nadam se poceti s izradom originalnog nakita od srebra.Tada treba i pec da mi stigne.Inace devojke, imate da kupite u Svetu perli u Kosovskoj, udice za usi koje su antialergijske.Nisu ni skupe.Znaci skinete udicu na kojoj je mindjusa i okacite ovu.Sve to se lako moze odraditi s malim kljestima, a nekad i samo s prstima.Inace ja sam nakit pocela da pravim poslednjih godinu dana (nepunih).Ko zeli moze da pogleda moj blog, http://dondaart.blogspot.com/ upravo sam okacila fotografije i mali izvestaj s poslednje Mode za poneti, koja se odrzavala u Kulturnom centru Grad.Stvarno je bilo sjajno, jako puno posetilaca i izlagaca s predivnim radovima.Bila sam jedan od izlagaca.Sledecu Modu za poneti imate u martu i ko voli originalan nakit s autorskim pecatom obavezno treba da dodje!
 
il_430xN.73268019.jpg


earring-holder-S1Aaa.jpg


http://3.***************/_tfGC7tOlrdk/SC86876KNGI/AAAAAAAADKc/1JvLtrT2DNg/s400/earring-holder-frame.jpg

Slike su sa interneta, nije moj nakit. Ovo je dobro rešenje za minđuše - ram za slike ili fotografije, sa mrežicom.
 
Poslednja izmena:
Inace devojke, imate da kupite u Svetu perli u Kosovskoj, udice za usi koje su antialergijske.Nisu ni skupe.Znaci skinete udicu na kojoj je mindjusa i okacite ovu.Sve to se lako moze odraditi s malim kljestima, a nekad i samo s prstima.
e, informacija zlata vredna!
ja bi sve i kupila neke minđuše, al ne mogu, sve zamišljam kako mi otpadaju uši =))))
 
Imam nakita ali ga ne nosim vec poduzi niz godina.

Kod zenskih osoba volim vidjeti lijepe mindjuse, dobar prsten, seksi "nanogvicu" eventualno prstencic na nozi.
 
Volim nakit, natalozilo se dosta toga tokom godina normalno...cuvam ga u kovcezicima...kao oni starinski, kupujem ih u indija sopovima omiljeni je bio poklon, braon drvo presvuceno braon cipkom...obozavam ga...

Retko se bas kitim...ne setim se...jedino sto uvek imam su sat, mindjuse i jednu narukvicu koja se slaze sa satom...jedino mindjuse svakodnevno menjam i ne znam broj koji posedujem uopste, nemam alergiju pa nosim najvise srebro jos kada vidim filigranski rad gubim razum...volim starinski nakit najvise a imam ga najmanje...drveni ne preferiram nesto...volim i medaljone i dugacke ogrlice ali volim da to nekako patinirano izgleda, da deluje da ima neku svoju pricu
 
Poslednja izmena:
Jeka, imas one kao lutkice sa kacaljkama za nakit. Lutkica je onako izuvijana nekako nadrealisticki, ne umem bas da objasnim, a umesto ruku, sa sesira i sl joj vise kacaljke, kao mali ofingercici, na koje mozes da okacis narukvice, prstencice, mindjuse i sl. Ima po gift-shopovima da se kupi, meni se bas svidja kako izgledaju... I mislim da su zgodne za kupatilo posto nisu drvene nego metalne pa prelakirane u razne boje.

On topic:
Imam novi sat. Bakarno-braon sa narukvicom od upletene zice koja deluje kao til. Fossil. Dobila za diplomiranje, nedavno. Mnogo je lep. :)

Inace, nosim ogrlice dugacke, kratke, velike, male, metalne, drvene, od perli, raznorazne. I narukvice. Uglavnom volim bakar i staro zlato, imam par srebrnih stvari, ali mi na moj ten nekako vise idu toplije nijanse.
 
...Zaista jeste, veoma dekorativno i prakticno, a ne zahteva velika ulaganja - posebno mi se dopada treci predlog...Volim mindjuse, posebno one najdelikatnije koje se ne mogu nositi na klips...Pod stare dane razmisljam o piercing-u, ali se plasim da ce se izvrsiocu radova ruke tresti od smeha zbog uzrasta klijentkinje...Punk fazu sam vizuelno prerasla, tako da mi je pozicioniranost mindjusa relativno bitna...;)
 
...Volim mindjuse, posebno one najdelikatnije koje se ne mogu nositi na klips...;)

ja imam prelepe, zenstvene, delikatne mindjuse sa bockom(kako li sec zove) i klipsom- da ne mozete izgubiti ni po koju cenu :snesko5:
krupan nakit ne volim- izuzev prstenova sa ogromnim kamenom koji nije oivicen cirkonima ili... vec se istice lepota klamena- koje volim na kaziprstu :zjelka3:
nisam ljubitelj ulicnog nakita( koji se kupuje na ulici- mada imam par veoma dragih nausnica), alergicna na sve osim zlato...a za pravi nemam pare:zima:
 

Back
Top