Nakit

2562_sv193_v.jpg

11_mindjusse2_thumb%5B7%5D.jpg

:zaljubljena:
 
Pitanje. :P
Zeleo bih da kupim neki lancic, ogrlicu, whatever, musko sam.

Samo bih zeleo da napomenem da ne volim one kajletine od 3 kile, sa krstovima i cudesima, i da ne volim zlatan nakit, eventualno belo zlato moze da prodje. Znaci srebro, moze neka kombinacija sa kaucukom, ali ne mora da bude ni srebro.

Problem je sto ni sam ne znam tacno sta hocu, gledao sam tako neke markirane lancice, ogrlice (police, fossil, sector), ali sad posle naocara i sata bas i ne mogu da priustim sebi nesto u tom cenovnom rangu. :(

Pozdrav!

EDIT:
Dolaze u obzir i kozne ogrlice, i dolaze u obzir i ogrlice sa privescima i slicno, samo da nije krst ili pentagram u pitanju. :P
 
Poslednja izmena:
Pitanje. :P
Zeleo bih da kupim neki lancic, ogrlicu, whatever, musko sam.

Samo bih zeleo da napomenem da ne volim one kajletine od 3 kile, sa krstovima i cudesima, i da ne volim zlatan nakit, eventualno belo zlato moze da prodje. Znaci srebro, moze neka kombinacija sa kaucukom, ali ne mora da bude ni srebro.

Problem je sto ni sam ne znam tacno sta hocu, gledao sam tako neke markirane lancice, ogrlice (police, fossil, sector), ali sad posle naocara i sata bas i ne mogu da priustim sebi nesto u tom cenovnom rangu. :(

Pozdrav!

EDIT:
Dolaze u obzir i kozne ogrlice, i dolaze u obzir i ogrlice sa privescima i slicno, samo da nije krst ili pentagram u pitanju. :P

...Pokusaj da pronadjes inspiraciju, ili priblizno definises sta odgovara tvom senizbilitetu, uz pomoc pretrazivaca:

http://www.google.com/images?hl=en&...e=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=992&bih=639

http://www.google.com/images?um=1&h...=male+necklaces&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=

...Kljucne reci: male (leather, rubber, urban, etno, tribal, silver, bone, retro...) necklaces...Srecno!...:)
 
hysteric-glamour-trygod-jewelry-01.jpg
 

Prilozi

  • 28939_388047153602_212844058602_3939405_5778062_n.jpg
    28939_388047153602_212844058602_3939405_5778062_n.jpg
    16 KB · Pregleda: 9
  • 01.jpg
    01.jpg
    33,9 KB · Pregleda: 5
  • il_430xN.34252229.jpg
    il_430xN.34252229.jpg
    19,3 KB · Pregleda: 9
  • handmade-filigree-jewelry.jpg
    handmade-filigree-jewelry.jpg
    38,4 KB · Pregleda: 6
  • img-thing (6).jpg
    img-thing (6).jpg
    7,7 KB · Pregleda: 2
Odrzavanje nakita

ZLATO I PLATINA

Pazljivo brisite parcetom jelenske koze, ne upotrebljavajte stare krpe, jer u njima mogu biti ostre cestice prasine ili peska, koje ce nakit izgrebati.

Pozlacenim predmetima posvetite posebnu paznju – zlato moze da se oguli.

Saveti za ciscenje nakita

Nakit (bez kamenja) trebra prati u blagom rastvoru sredstva za pranje i vruce vode. Za komplikovanije delove treba upotrebiti meku cetkicu za zube sa prirodnim vlaknima. Natalozenu necistocu uklonicete ako u vodu dodate malo amonijaka. Isperite vrucom vodom i posusite.

Za ciscenje nakita sa kamenjem koristi se specijalna sredstva za ciscenje prema naznacenom uputstvu za upotrebu. Ne preporucuje se upotreba vruce vode, zato jer ona moze da rasiri “rozetu” dragulja (posebno ako je rozeta zupcasta) i kukice sto moze prouzrokovati da kamen ispadne.

Ne upotrebljavati amonijak ili patentovana sredstva za cisnjenje nakita – ako je nakit sa biserima ili koralima! Kiseline ih rastvaraju!

Drago kamenje i korale u ogrlicama ciste se cetkicom “namocenom” u suvu sodu bikarbonu, ne koristiti se vodom, jer bi konac na kome je nakit nanizan mogao da istruli.
 
SREBRO

Napraviti rastvor od jednog dela sode bikarbone i 20 delova vode (npr. jednu kasiku sode rastvoriti u 20 kasika vode) i nasuti u aluminijumsku posudu ili vrecicu napravljenu od aluminijumske folije. Rastvor ce poceti da “klokoce i klobuce”…srebro potopiti u rastvor (koliko dugo ? zavisi od onesiscenja, svakako ne duze od 15 min.), zatim srebro oprati vrucom vodom i obrisati.
Ovaj postupak se primenjuje samo kod nakita bez kamencica, jer ovaj rastvor moze da osteti rozetu kamena.
Nakit sa kamencicima potpiti u rastvor u istom omeru ali uz upotrebu deterdzenta za sudje.

Srebrni nakit se moze cistiti specijalim sredstvom za ciscenje srebrnog nakita, uz napomenu sredstvo ne ostavljati na srebru, zato sto bi ono potamnilo mnogo brze i gotovo sigurno bi ostavilo tragove na odeci.

 
@ Kaju
Nema na cemu ...:)

BISERI

Nakit sa biserima odrzava se brisanjem vlaznom krpicom namocenom u toploj vodi sa veoma blagim deterdzentom sa posudje ili samponom.
Nikako se ne sme dodavati amonijak, jer bi se u tom slucaju biseri poceli razlagati.
Biseri ne smeju doci u dodir sa bilo kojom kiselinom jer ce biti unisteni.
Prljave mrlje moguce je ukloniti pomocu cetkice i magnezijuma u prahu. Ogrlice od bisera se ne peru, jer zbog dejstva vode moze da istruli konac na koji su nanizani.

Biseri se nose sto je moguce cesce, dodir sa ljudskom kozom odrzava njihovu boju. Ostavljeni u kutiji, pocinju da gube sjaj i menjaju boju.

KORALI
Nakit od korala cisti se kao i biserni nakit.
 
DRVO

Drveni nakit brise se gotovo suvom krpicom. Ne preporucuje se pranje vodom, posto tako mogu nastati mrlje ili se drvo moze deformisati.
Drveni nakit je moguce uglancati sa malo voska ili utrljavanjem maslinovog ulja, koji se koriste vrlo stedljivo, u vecim kolicinama njihovom upotrebom mogu se naciniti masne mrlje na nakitu.

BIZUTERIJA

Gubitak sjaja kod bizuterije sprecava se lakiranjem bezbojim acetatnim lakom (kupuje se u prodavnicama pribora za likovne umetnike) ili bezbojnim lakom za nokte. Sari lak s vremena na vreme potrebno je ukloniti sredstvom za skidanje laka ili razredjivacem i ponoviti postupak lakiranja.
 
Moze li mi neko odgovoriti, da li je moguce bilo gde u zemlji naci neku radnju ili privatnika koji bi mogao napraviti ovakvu ogrlicu? Ali da bude skoro kao original! Ne mora od zlata i nekog dragog kamena,ali da izgleda isto...
necklace.png
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam mali problemcic sa srebrom... :)
Zapravo, imam prelep srebrni prsten, koji mi je veoma draga uspomena. Na prednjoj srrani se nalazi dosta (oko 20-ak) malih, belih kamencica, onako razbacanih. Medjutim, primetila sam da mi je nekoliko kamencica ispalo. Jel mozda znate kako bih mogla da sprecim njihovo dalje ispadanje? Da ih premazem providnim lakom :think: ili necim drugim?
Hvala unapred :heart::hvala:



Pozdrav...vidim pitanje,ako moze i odgovor.
Srebrni prsten kome ispadaju kamencici(cirkoncici)
Moje misljenje da ce ti taj lak donijeti samo trenutno rjesenje,jer ce zaustaviti sipadanje kamenja ali ce se nesto drugo desiti,promjenama temperature lak ce ispucati i ostavice ruzan izgled (kao sa noktima)ti mozes pokuati to,nije losa ideja,samo na duge staze nije rjesenje.
Vidjela si vjerovatno ta mala cetiri prnga koja drze kamencic da ne ispadne,oni kad se izlizu ili kad se pomjere,dodje do ispadanja kamencica.
Ako imas para odnesi u radnju da ti popravve i trazi garanciju na njihov rad(to ti je kad ti ispadne neki drugi ti odes i kazes,reklamacija... ;-)
Nadam se da si upola zadovoljna odgovorom
Pozz
 
Zna li neko gde moze da se popravi nakit od bizuterije?

Mislim da je to nemoguce,posto se ne moze variti bizuterija,jedino rjesenje je da se lijepi,sto dalje znaci da ce biti ruzno i ne sigurno.
Ja sam imao slucajeve prstenja i ogrlica idr stvari,kad se pokusaju zavatiri(efekat je kao kad zagrijes olovo,postane tecno)ili se desi da pocne (slikovito receno,da buja,nadolazi,kao pjena)...
Ti pogledaj,jos jednom.Mozda postoje neke savremenije metode(mada ne vjerujem,jer se ne isplati)
 
Verenički prsten, belo zlato, dijamant ili brilijant(manji naravno:)), (valjda je samo razlika u obradi) ali kad bi birale za šta bi volele da dobijete i zašto?

Po cenama nema neke razlike tako da su obe opcije ok, a nigde na netu nisam našao ništa više od razlike po pitanju obrade.

...Cestitam!...:)...Tacno, razika je samo u nacinu na koji je kamen brusen - pod nazivom brilijant podrazumeva se zapravo dijamant obradjen/izbrusen na odredjen nacin (brilliant cut diamond)...Bezvremenski, najelegantniji i najrafiniraniji izbor bi bio prsten sa jednim kamenom (diamond solitaire), jednostavno set-ovan na prsten od platine ili belog zlata, iako izbor svakako moze biti i drugaciji, u zavisnosti od afiniteta ili aktuelnih trend-ova...Iako kod nas jos uvek retko vidjeni, veoma su popularni setovi (kompleti) koje cine stilski uskladjeni verenicki prsten i burma koji se nose zajedno...

...Najjednostavniji i najbrzi nacin za informisanje i kupovinu dragog kamenja je takozvani 4C (Cut, Color, Clarity, Carat) vodic...Ima ih mnogo dostupnih online, a ovo su neki od njih:

http://www.4diamond.com/4Cs/

http://www.allaboutgemstones.com/diamonds_4cs.html

http://www.bestdiamonds.co.uk/diamond_education.asp

...Diamond Solitaire Engagement Rings:

http://www.google.com/#hl=en&source...solitaire+&gs_rfai=&pbx=1&fp=74c470a575f1d983 - web pretraga

http://www.google.com/images?hl=en&...e=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=992&bih=639 - images pretraga

...Ozbiljnije informacije na temu dragog i poludragog kamenja mogu se pronaci na portalima i u literaturi koji se bave gemologijom (gemology)...Srecno!...:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top