Parlamentalni izbori?

Za koga biste glasali?

  • Srpska napredna stranka

  • Koalicija - Za evropsku Srbiju

  • Koalicija - Dss-Ns-Np

  • Srpska radikalna stranka

  • Koalicija - Sps-Pups - Js

  • Liberalno demokratska partija

  • Pokret socijalista


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne.
Ali smatram da su neophodni posto sadasnji sastav skupstine ne odgovara politickoj realnosti u Srbiji.
Ovi izbori su pokazali da se srpska politicka scena svodi na dva takmaca
DS i SNS. Umerenu Levu i Desnu opciju.
SNS je zaista ostvario odlican rezultat, DS manje vise ocekivano.
Narodnjacka koalicija je po mom milsjenju ostvarila veoma dobre rezultate i jasno pokazala da poseduje sabilnu podrsku 11%-13% glasackog tela i da nema problema sa svojom popularnoscu kako su mnogi pokusavali da predstave.
SPS je sve iznenadio dobrim rezultatom i na zalost cini mi se da ce u buducnosti predstavljati jezicak na vagi.
LDP je prosao u granicama svojih realnih mogucnosti i jos jdnom nam je pokazao da se vecito nalazi na granici cenzusa i da nikada nije sigurno da li ce ga preci - vecita boranija.
SRS - katastrofa. Ukoliko zele da ostanu na politickoj mapi Srbije morace da ra malo revidiraju stavove preme SNS.
Dakle u buducnosti cemo imati dva bloka:
LEVI okupljen oko DS-a u kome bili i G17, LDP, Rasim Ljajic, Manjine (mada za Madjare ne mogu biti siguran zbog odlicnih odnosa sa SNS)
DESNI okuplen oko SNS. U tom bloku bi bili i narodnjaci a mozda i radikali ukoliko zele da opstanu kao i eventualno madjari.
Za SPS ne znam kom taboru bi se prikljucio. Verovatno onom ko ponudi vise i od njih ce mnogo zavisiti ko ce formirati vlast.
Takodje smatram da su izbori potrebni posto je ova vlada katastrofalna, uz Zivkovicevu vladu ovo je najgora vlada posle 5. oktobra
 
Mislim da ce Toma sad "velikodusno" ponuditi SRS i DSS da naprave vlast u Zemunu i na Vozdovcu...
Kada to radikali sa gnusanjem odbiju,Toma ce se okrenuti DS ( ista igra kao sto je odigrao Dacic prosle godine) sa obrazlozenjem da je to jedini nacin da ove opstine dobiju vlast,sto je ipak najbitnije.

A to ce samo biti uvod za republicke izbore. Koji ce biti neposredno po ukidanju viza,znaci januar sledece godine.
Na tim izborima DS (bez ovih prilepaka tipa g17,spo,canak) ,SNS i SPS uzimaju najmanje 65-70% glasova. I eto vam je nova vlada. I sam Toma je vise puta izjavljivao da sa Tadicem moze,ali sa Dinkicem nikako.......
 
Mislim da ce Toma sad "velikodusno" ponuditi SRS i DSS da naprave vlast u Zemunu i na Vozdovcu...
Kada to radikali sa gnusanjem odbiju,Toma ce se okrenuti DS ( ista igra kao sto je odigrao Dacic prosle godine) sa obrazlozenjem da je to jedini nacin da ove opstine dobiju vlast,sto je ipak najbitnije.

A to ce samo biti uvod za republicke izbore. Koji ce biti neposredno po ukidanju viza,znaci januar sledece godine.
Na tim izborima DS (bez ovih prilepaka tipa g17,spo,canak) ,SNS i SPS uzimaju najmanje 65-70% glasova. I eto vam je nova vlada. I sam Toma je vise puta izjavljivao da sa Tadicem moze,ali sa Dinkicem nikako.......

Pa i nije los scenario ...

Isto se moze smatrati kao uvod u dvopartijski sistem...
 
Glasala bih za Marsovce. Verovatno bi oni, imajući u vidu prostornu distancu, bili objektivniji i realnije sagledali satanje stvari na političkoj, ekonomskoj i estratnoj sceni Srbije.

Takođe, sigurna sam da bi uspeli i da smisle neko rešenje za mrdanje napred.

Za ove navedene - ne bih glasala, dok ne upotrebe šmrk i ne očiste svoje redove. I to svi odreda.
 

Back
Top