Da li kupujete brendovanu robu

pa opanke, naravno :D
a ti i tvoje.... d&g i ostale grandovske marke.... ko bi normalan nosio suknju od 1500e a da ne osjeti da je precjenjena?
"Nisam dovoljno Bogat da bih kupovao jeftinu garderobu"...
a verujem da 99% ljudi kupuju Leviske,Nike,Adidas itd....a da ne pricam kod vas zena koliko gledate da vam kozmetika bude Original/na!I onda kao ne kupujete Original...ma daj molim te!
 
Obožavam Jagger i Legend farmerice i jakne....Preslatke košuljice sam pazarila u Todoru za male pare, ponekad kupim i nešto iz dečije kolekcije jer dvanaesticu i četrnaesticu mogu da obuku i odrasli....
Od marki veša za mene su zakon Lisca i Extreme intimo....Womensecret ima slatke pidžamice....
Od marki obuće volim Batu...
Znači ništa D&g, Versace i ostale skupe marke....
 
Obožavam Jagger i Legend farmerice i jakne....Preslatke košuljice sam pazarila u Todoru za male pare, ponekad kupim i nešto iz dečije kolekcije jer dvanaesticu i četrnaesticu mogu da obuku i odrasli....
Od marki veša za mene su zakon Lisca i Extreme intimo....Womensecret ima slatke pidžamice....
Od marki obuće volim Batu...
Znači ništa D&g, Versace i ostale skupe marke....
Alo bre devojke....moramo nesto da razgranicimo:
Treba prvo ljudi da shvate sta je konfekcija a sta su luksuzne marke!
Mislim to sto je Zara, Mango, H&M, Esprit, Beneton... spada u konfekciju. Jednostavno to svako moze da kupi ( u normalnim ekonomskim uslovima ).
Luksuzne marke: Chanel, Dior, D&G, Louis Vuitton, Armani, Gucci, Marc Jacobs, Prada, Cavalli, Escada, Chloe ... nosi i u najrazvijenijim i najbogatijim drustvima manje od 5% ljudi!
Te stvari treba potpuno razgraniciti, jer vise od 95% stanovnistva moze samo ceznjivo da gleda ili sebi priusti poneku jeftiniju sitnicu iz ove 2. kategorije!
Da li smo se razumeli?;)
 
Alo bre devojke....moramo nesto da razgranicimo:
Treba prvo ljudi da shvate sta je konfekcija a sta su luksuzne marke!
Mislim to sto je Zara, Mango, H&M, Esprit, Beneton... spada u konfekciju. Jednostavno to svako moze da kupi ( u normalnim ekonomskim uslovima ).
Luksuzne marke: Chanel, Dior, D&G, Louis Vuitton, Armani, Gucci, Marc Jacobs, Prada, Cavalli, Escada, Chloe ... nosi i u najrazvijenijim i najbogatijim drustvima manje od 5% ljudi!
Te stvari treba potpuno razgraniciti, jer vise od 95% stanovnistva moze samo ceznjivo da gleda ili sebi priusti poneku jeftiniju sitnicu iz ove 2. kategorije!
Da li smo se razumeli?;)

Naslov teme je Da li kupujete brendovanu robu...a ne dali kupujete luksuzne marke... I kao što neko reče, svaka krpica ima svoju etiketu tako da obrni okreni većina nas kupuje brendovanu robu....
Ništa gore od muškarca koji se trpa u ženske teme....Gori od udava....:thumbdown:
 
Naslov teme je Da li kupujete brendovanu robu...a ne dali kupujete luksuzne marke... I kao što neko reče, svaka krpica ima svoju etiketu tako da obrni okreni većina nas kupuje brendovanu robu....
Ništa gore od muškarca koji se trpa u ženske teme....Gori od udava....:thumbdown:

PS. Koliko se ja razmem u srpski jezik, zar nije pravilniji naziv brendirana garderoba....:roll:
 
"Nisam dovoljno Bogat da bih kupovao jeftinu garderobu"...
a verujem da 99% ljudi kupuju Leviske,Nike,Adidas itd....a da ne pricam kod vas zena koliko gledate da vam kozmetika bude Original/na!I onda kao ne kupujete Original...ma daj molim te!

ta izreka se koristi u slucajevima proizvoda koji se raspadaju te se iz tog ugla ne isplati kupiti ih.... ne moze se primjeniti na odjecu koja je u nekim slucajevima trajnija i kvalitetnija u domacoj demode proizvodnji nego bilo kakvim brendovima

kozmetika je stvar koja utice na zdravlje i vrlo je vazno da bude kvalitetna, tu nema kompromisa
 
Naslov teme je Da li kupujete brendovanu robu...a ne dali kupujete luksuzne marke... I kao što neko reče, svaka krpica ima svoju etiketu tako da obrni okreni većina nas kupuje brendovanu robu....
Ništa gore od muškarca koji se trpa u ženske teme....Gori od udava....:thumbdown:

Ajde,molim te,objasni mi kako ovo moze da bude zenska tema?Zar ovi sveCki dizajneri kroje garderobu samo za zene:think::roll:
Nego ako ne umes lepo da mi odgovoris ili da komentarises na pitanje i post onda ti je najlaksi i OVAKAV neki besmisleni odgovor!
 
ta izreka se koristi u slucajevima proizvoda koji se raspadaju te se iz tog ugla ne isplati kupiti ih.... ne moze se primjeniti na odjecu koja je u nekim slucajevima trajnija i kvalitetnija u domacoj demode proizvodnji nego bilo kakvim brendovima

kozmetika je stvar koja utice na zdravlje i vrlo je vazno da bude kvalitetna, tu nema kompromisa
Nisam znao...znaci ako se ne naparfemisem sa Chanelom ima odmah da se razbolim,jel" da?
 
Alo bre devojke....moramo nesto da razgranicimo:
Treba prvo ljudi da shvate sta je konfekcija a sta su luksuzne marke!
Mislim to sto je Zara, Mango, H&M, Esprit, Beneton... spada u konfekciju. Jednostavno to svako moze da kupi ( u normalnim ekonomskim uslovima ).
Luksuzne marke: Chanel, Dior, D&G, Louis Vuitton, Armani, Gucci, Marc Jacobs, Prada, Cavalli, Escada, Chloe ... nosi i u najrazvijenijim i najbogatijim drustvima manje od 5% ljudi!
Te stvari treba potpuno razgraniciti, jer vise od 95% stanovnistva moze samo ceznjivo da gleda ili sebi priusti poneku jeftiniju sitnicu iz ove 2. kategorije!
Da li smo se razumeli?;)

Razumeli smo se.
Nisi me nimalo impresionirao tvojim zanimljivim traktatom o modi i brendovima.
Toliko toga ima što može da ima ili kupi tih 5 % ljudi.
Ne znam samo zašto bi to bio razlog za moju, tvoju ili bilo čiju frustriranost.
Ja ne živim da bih njima zavidio, a ako oni žive da bi mene impresionirali, to je već tužno.
Za svoj novac svak nek kupuje što mu je drago.

Još gori je ovaj tvoj ton kojim si valjda htio da kažeš nešto tipa da mi sužnji ne razumemo svu sofisticiranost ukusa jednog plemića poput tebe.

Ne kupujem brendirane stvari jer smatram da su precenjene.
Jednostavno koštaju previše a kvalitet nije na nivou cijene.
Ne želim da plaćam prestiž i luksuz koji mi ništa ne znači.
Radije ću kupiti tri solidne stvari nego jednu brendiranu i preskupu.
 
Razumeli smo se.
Nisi me nimalo impresionirao tvojim zanimljivim traktatom o modi i brendovima.
Toliko toga ima što može da ima ili kupi tih 5 % ljudi.
Ne znam samo zašto bi to bio razlog za moju, tvoju ili bilo čiju frustriranost.
Ja ne živim da bih njima zavidio, a ako oni žive da bi mene impresionirali, to je već tužno.
Za svoj novac svak nek kupuje što mu je drago.

Još gori je ovaj tvoj ton kojim si valjda htio da kažeš nešto tipa da mi sužnji ne razumemo svu sofisticiranost ukusa jednog plemića poput tebe.

Ne kupujem brendirane stvari jer smatram da su precenjene.
Jednostavno koštaju previše a kvalitet nije na nivou cijene.
Ne želim da plaćam prestiž i luksuz koji mi ništa ne znači.
Radije ću kupiti tri solidne stvari nego jednu brendiranu i preskupu.
Da li si ti nekad video,opipao ili cak obukao nesto od tih "luksuznih" stvari?
 
Ajde,molim te,objasni mi kako ovo moze da bude zenska tema?Zar ovi sveCki dizajneri kroje garderobu samo za zene:think::roll:
Nego ako ne umes lepo da mi odgovoris ili da komentarises na pitanje i post onda ti je najlaksi i OVAKAV neki besmisleni odgovor!

Ne mislim da je isključivo ženska ali moda je jedna velika razbibriga, nešto vrcavo i veselo zbog čega se svi na tren osetimo bolje...Ne može da nam ulepša dan ali može da nas učini srečnim na tren kada kupimo nešto što nam se sviđa.
A ti si upao na temu sa vrlo nefleksibilnim stavom da u Srbiji nema originala, pa si nam još i održao slovo šta su luksuzne marke...
Ako želiš da učestvuješ u ovoj, prvenstveno zabavnoj, temi...što ne bi normalno ćaskao, rekao da li kupuješ ili ne kupuješ markirane krpice i zašto a ne da izigravaš lokalnu Pametnicu....i soliš nam svima pamet...
 
Ne mislim da je isključivo ženska ali moda je jedna velika razbibriga, nešto vrcavo i veselo zbog čega se svi na tren osetimo bolje...Ne može da nam ulepša dan ali može da nas učini srečnim na tren kada kupimo nešto što nam se sviđa.
A ti si upao na temu sa vrlo nefleksibilnim stavom da u Srbiji nema originala, pa si nam još i održao slovo šta su luksuzne marke...
Ako želiš da učestvuješ u ovoj, prvenstveno zabavnoj, temi...što ne bi normalno ćaskao, rekao da li kupuješ ili ne kupuješ markirane krpice i zašto a ne da izigravaš lokalnu Pametnicu....
O.K.
Izvinjavam se....mozda sam malo povisio ton:rumenko: ali me je na neki nacin "iznerviralo" to da NIKO(kao) ne voli ili ne bih kupio(da mu materijalni uslovi to dozvoljavaju) original!
Ja licno VOLIM te skupe stvari(Samo neko ko u zivotu nije imao prilike da makar proba neke od poznatih dizajnera moze da kaze kako je : glupo, kicasto, bezveze, ruzno, neudobno... Taj nema pojma sta prica... ) ali to ne znaci da je moj ormar natrpan njima...ima tu mnogo vise "no name" proizvoda...eto toliko od mene!
p.s. jos jednom da se IZVINIM(za svaki slucaj);)
 
Da li si ti nekad video,opipao ili cak obukao nesto od tih "luksuznih" stvari?

Ne prijatelju moj.
Ja sam običan čovjek.
Vidio jesam, pipao nisam.
Ne maštam o stvarima koje mi ne trebaju ili koje zasigurno ne mogu imati.
One su izmišljene za najbogatije, a naše grebanje i batrganje da po svaku cijenu imamo nešto od toga, prilično je tužno.
Jer mi nijesmo i nikad nećemo biti oni, šta god stavili na sebe.
Jer tu nije riječ o ljubavi i urođenoj sofisticiranosti, žeđi za kvalitetom i trajnosti....nego o pukom dokazivanju i liječenju kompleksa u slučaju onih koji to sebi ne mogu normalno priuštiti.
Jedno je kad neki običan čovjek odvoji 2.000 EUR za neki odevni predmet, a drugo je kad to uradi neko ko za veče može potrošiti tri puta toliko i zarađuje 30 puta toliko.
Jel sad tebi jasno šta sam ja htio reći
 

Back
Top