Sta mislite..

Ne verujem u to .....ali cesto dodje period kad je jedan od partnera zaokupljen licnim problemima pa mozda manje nudi u tom trenutku...sto naravno ne mora da znaci da i manje voli...
Ne mozemo konstantno pruzati istu kolicinu ljubavi, paznje..bla bla...:)
 
Sta mislite jel ima istine u onom da u vezi uvek jedna osoba vise daje-i to ona koja smatra (realno ili ne) da manje vredi.
Свако даје колико меже или мисли да је довољно.
То се не може и не треба мерити.

А истина је да појединци сматрају да увек дају више.
Често такви воле да изигравају жртве и да набијају на нос шта су све пружили.
Захтевају да им се услуга врати и сматрају да су нешто заслужили. :roll:
Емоционални уцењивачи. :neutral:
 
Свако даје колико меже или мисли да је довољно.
То се не може и не треба мерити.

А истина је да појединци сматрају да увек дају више.
Често такви воле да изигравају жртве и да набијају на нос шта су све пружили.
Захтевају да им се услуга врати и сматрају да су нешто заслужили. :roll:
Емоционални уцењивачи. :neutral:

Ja sam mislila na one koji stvarno i daju vise-jer se vise boje da ce izgubiti osobu sa kojom su...ne na te sto opisujes, ali ima svakavih, da..
 
Upravo tako NiNa, ali uvek na kraju nagrabusi manje vredan. :) Ne treba se kačiti sa osobama koje su pune sebe, koje pate od toga da su bitnije od drugih, takve nisu za svakog, treba ih ostaviti da se kolju sa sebi sličnima koji nosevima deru oblake, neka leti perje. :D
 
Ma ne meri se, ako postoji, ocigledno je..taj uvek popusta, radi sve da udovolji ovom drugom, sebe stavlja na drugo mesto...blah ma nije ni bitno
То може да буде ствар васпитања а може и ствар психе.
Ако није ствар васпитања, питање је зашто се та особа осећа мање вредном.
Ко јој је то наметнуо, зашто је то дозволила... Да ли у томе можда потајно ужива?
Можда је само умислила? Или можда чак на тај начин жели себе да уздигне у туђим очима. Болесно, али има и тога.
Ипак, не можемо ми посматрачи са стране да видимо то...
Ни да пресудимо или просудимо.
Мени су веће жртве они који у тој ситуацији "примају".
Они су често изманипулисани (ако то дозволе, наравно).
Неко се "жртвује" за њих а они то нису тражили.
Ужас.
Често ни не знају зашто сваки дан осећају кривицу.
А ако им то којим случајем прија, још горе.
 
Možda ljudi žele da ostave dobar utisak na voljenu osobu, trude se iako realno nisu u mogućnosti da je isprate u svim sferama, kad im je partner već uzvratio emocije nastoje da to ne prokockaju zbog neke banalnosti. I daju sve od sebe da se zadrže na nekom nivou koji ih neće diskvalifikovati u partnerovim očima. Ima žrtvovanja iz ljubavi, nekima je to plemenitost koja se ne sreće stalno, a nekima služi za podsmeh. Npr. bolesno je tražiti određenu vrstu slatkiša po čitavom gradu zato što je palo obećanje da će to biti poklon, to je za prezir. Da, ali kod onih koji ne znaju da cene druge ako na njihovoj pojavi nisu istaknuti simboli uspeha.
Zato mislim da u meču treba da učestvuju igrači istog kalibra.
 
ne mislim da manje vredim ali sam sklona da se bas unesem u vezu....i razmazim sto je velika greska...i kad mi dojadi da ja stalno potezem i trudim se, odleprsam.....normalno, naviknut na komociju, posle jauce za nazad....ebi ga....ne moze to tako....mora biti podjednako
 

Back
Top