zahtev za alimentaciju???

djilas

Početnik
Poruka
35
Ovako,,,
posle 15 god. braka sam se razveo prosle godine u septembru. Tri cerke ( 15,11 i 6 god.) su na njihov zahtev pripale meni na odgajanje sa punim starateljskim pravom. Bivsa supruga je po presudi obavezna da placa alimentaciju 110 evra u din. protivvrednosti.
U medjuvremenu se preudala za coveka koji zivi i radi u Italiji i rodila mu sina i ostala u Italiji.
Zelim da podnesem zahtev za povecanje alimentacije ali ne znam kako da sastavim molbu a nemam novca za advokata pa molim za pomoc...
Unapred zahvalan!!!
 
Ovako,,,
posle 15 god. braka sam se razveo prosle godine u septembru. Tri cerke ( 15,11 i 6 god.) su na njihov zahtev pripale meni na odgajanje sa punim starateljskim pravom. Bivsa supruga je po presudi obavezna da placa alimentaciju 110 evra u din. protivvrednosti.
U medjuvremenu se preudala za coveka koji zivi i radi u Italiji i rodila mu sina i ostala u Italiji.
Zelim da podnesem zahtev za povecanje alimentacije ali ne znam kako da sastavim molbu a nemam novca za advokata pa molim za pomoc...
Unapred zahvalan!!!

Raspitaj se u svojoj opstini za besplatnu pravnu pomoc, ali mislim da ces tesko dobiti povecanje alimentacije jer sad tvoja bivsa zena ima jos jedno dete koje mora da izdrzava. Cini mi se da se u tom slucaju moze dogoditi da ti cak i smanje alimentaciju. Najtacnije ces saznati ako se obratis advokatu.
Alimentacija koju nasi sudovi odredjuju je 20% od plate za svako dete, a koliko sam cula, ne odredjuju preko 65-66% od plate (ukupno).

Centri za socijalni rad cesto nemaju pravnu pomoc, vec samo psihologe i socijalne radnike.
 

Back
Top