Novosti: Sultan od Srbije

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Novosti: Sultan od Srbije Nedelja, 7. jun 2009. 11:20

v137047p0.jpg


Studira menadžment na Fakultetu organizacionih nauka i Vojnu akademiju. Piše knjige i osvaja nagrade na takmičenjima u besedništvu. Šapčanin Ivica Tadić (22) po mnogo čemu je poseban mladić, ali najvažniji podatak u njegovoj biografiji je da je on knez, i jedan od nekolicine direktnih naslednika - otomanskog trona!

Kada bi Turska vratila monarhiju, među prvima u redu za presto bio bi baš on. Kneževsku titulu, koju njegova porodica ima još od početka 18. veka, Ivica je nasledio kada je postao punoletan.

Da njegovim venama teče "plava krv", saznao je sam. U velikoj monografiji o porodici, koju imaju svi Tadići, nema podatka o tome ko je bio prvi predak koji se iz Turske doselio u Srbiju, ali jasno piše da je oko 1700. knezu Jovanu Tadiću Porta zagarantovala nasledno kneževstvo. Ivica se zainteresovao za istoriju, proučavao i "kopao" po arhivama, a međuvremenu je postao i nosilac titule.

"Poreklo vodimo od Tadeja, koji je u Pivsku nahiju došao iz Turske po padu Hercegovine 1482. godine, ne zna se tačno iz kog grada. Bio je administrativac u tadašnjoj turskoj carevini, nešto poput Unmika na Kosovu", priča Ivica u jednom dahu.

Pretpostavlja se da je bio musliman, ali neka tumačenja kažu i da je možda bio Jevrej. To njegovo poreklo pomalo se krije u familiji. Ipak, Tadej se oženio Srpkinjom i njegovi potomci izjašnjavali su se kao Srbi, pa su čak, vrlo brzo i ratovali protiv Turaka.
Tadićima su, kao sposobnim ljudima, Turci poverili da ubiraju poreze, a za razliku od većine življa, mogli su slobodno da se kreću po celom carstvu, nose oružje, jašu konje... Sultan im je, zbog svih zasluga, početkom 18. veka fermanom dodelio naslednu kneževsku titulu.

Kao jedna od najstarijih porodica sa ovom titulom, Tadići bi, u slučaju da se u Turskoj vrati monarhija, bili među pretendentima na presto.

"To se, verovatno, neće desiti", smeje se knez Ivica. "Jer, Turska je posle Ataturkovih reformi izrazito sekularna država, u kojoj je monarhistička struja slaba, gotovo simbolična. U kontaktu sam sa tim neformalnim krunskim savetom, koji lobira za monarhiju. Oni znaju za liniju Tadića. Razume se da bih prihvatio presto. Ipak, čak i da se monarhija opet uvede na nekom referendumu, logično je da bi car bio Turčin, a ne Srbin. Bez obzira na to što bih ja možda imao veća prava na tron od nekog iz drugog dela carevine!"

Titulu je, u stvari, nasledio Ivičin rođeni stric, ali on nema sina, pa je kneževstvo preneto na prvenca njegovog brata.

"O svemu ovome postoje dokumenti u arhivu u Istanbulu. Imali smo i kopije, ali ih je jedan od istraživača rodoslova još pre Drugog svetskog rata izgubio".

Knez Ivica nikada nije bio u Turskoj, ali kaže da bi voleo da ode i nauči jezik predaka. Ipak, obrazovanje mu je trenutno na prvom mestu. Na Vojnoj akademiji jedan je od najboljih studenata i "dogurao" je do čina studenta-vodnika prve klase. Uči za tenkistu, a na FON-u se sprema za menadžera organizacije.

"Želim da budem vojnik, to je i porodična tradicija. Svi muški Tadići pohađali su vojne škole", nastavlja priču srpsko-turski knez.

"Volim da pišem, možda bih radio i kao novinar u listu "Odbrana". Napisao sam tri knjige, jednu o religiji starog Egipta, druga je ljubavni roman čija se radnja odigrava takođe u dolini Nila, a treća je kritika monoteizma. Nijedna, međutim, još nije objavljena".

Mladi knez ima vremena i za druženje, ali trenutno nema devojku. Konkurs za kneginju je otvoren.

(MONDO)

http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=137047

_______________

interesantno....da nije i ovaj nas El Presidente neki.........:think:
 
Poslednja izmena:
A i Predsednik Tadic je poreklom iz okoline Pive, kao i ovaj....mozda su jim skupni preci...ko zna..

Da, da,
a uzevši u obzir da se najbolja rakija dobija od sorte kruške poznatije kao viljamovka,
konkluzija ove priče djeluje zastrašujuće po budućnost srpskog naroda u borbi protiv
juda, masona, čifuta, Amerikanaca, Arapa, Albanaca, Kineza, svih komšija, reptila, Čede Jovanovića, Tome Nikolića, Hrvata, autonomaša i naravno Džeja .. :sad2:
 
Ne,ozbiljno,nikad cuo,

pojasni mi :)

Izvinjavam se moderatorima na skretanju sa teme,
ali čovjek je lijepo zamolio.....

Elem, "i naravno Džej" potiče iz Čorbine pjesme :

Na priredbi kod Frankfurta
peva Kurta, peva Murta
Sinan, Hasan, Jasar, Saban
Nino, Seki i jos neki i naravno Dzej

Mala Maja Marijana
Anci, Brzi i Dajana
Keba, Kemis, Rodja, Jami
svi zajedno u galami i naravno Dzej

Refren 2x
Is'o sam kod oni stranci
da im otmem njini Franci
imam jednu zelju zarku
da im uzmem koju marku

Mica, Cica i Zorica
Zoki, Boki, Rodic Roki
Sladja, Kobra, Stela, Nela
slatka mala Karamela i naravno Dzej

Lepa Brena, Ekstra Nena
Lepa Lana i Cakana
Lepi Bora, Lepi Gagi
Lepi Mica, svi su dragi, i naravno Dzej

Refren 2x

Era, Gedza, Bekic Beki
i naravno Super Sneki
i sa njima zmija Veki
Viki, Siki, Viki, Riki i naravno Dzej

Peva Sinko i Marinko
Mitar Miric, Skoric Mira
dok muzika grozno svira
peva hitic Mile Kitic i naravno Dzej


P.S. Moj post je bio ironičan,
zaje*ancija ....
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se moderatorima na skretanju sa teme,
ali čovjek je lijepo zamolio.....

Elem, "i naravno Džej" potiče iz Čorbine pjesme :

Na priredbi kod Frankfurta
peva Kurta, peva Murta
Sinan, Hasan, Jasar, Saban
Nino, Seki i jos neki i naravno Dzej

Mala Maja Marijana
Anci, Brzi i Dajana
Keba, Kemis, Rodja, Jami
svi zajedno u galami i naravno Dzej

Refren 2x
Is'o sam kod oni stranci
da im otmem njini Franci
imam jednu zelju zarku
da im uzmem koju marku

Mica, Cica i Zorica
Zoki, Boki, Rodic Roki
Sladja, Kobra, Stela, Nela
slatka mala Karamela i naravno Dzej

Lepa Brena, Ekstra Nena
Lepa Lana i Cakana
Lepi Bora, Lepi Gagi
Lepi Mica, svi su dragi, i naravno Dzej

Refren 2x

Era, Gedza, Bekic Beki
i naravno Super Sneki
i sa njima zmija Veki
Viki, Siki, Viki, Riki i naravno Dzej

Peva Sinko i Marinko
Mitar Miric, Skoric Mira
dok muzika grozno svira
peva hitic Mile Kitic i naravno Dzej

:hahaha::rotf::klap:
 

Back
Top