Stigao novi Zakon o bezbednosti u saobracaju, ZOBS

Sinis@

Zainteresovan član
Poruka
116
Uhvatite se cvrsto za novcanike i polako ga citajte, stigao je dugo najavljivani novi ZOBS.
http://www.informisanje.info/2...on-o-bezbednosti-u-saobracaju/

Novi, za neke kontorverzni, zakon donosi mnogo novosti, strožije kazne za saobraćajne prekršaje, sistem kaznenih bodova, promene u obuci i načinu pologanja vozačkih ispita, nove vozačke kategorije.
Zakon reguliše korišćenje tehnologija i uređaja koji su bili nepoznati za strari ZOBS. Zabranjeno je upotrebljavati radar detektore i jammere, zabranjeno je telefonirati u toku vožnje sem uz pomoć hands free-a.
Interesantno, razgovaranje telefonom je zabranjeno i pešacima dok prelaze ulicu.

Cene svih kazni su povecane, smanjena je granica nivoa alkohola sa 0.5 na 0.3, nema vise prolaska na zuto, nema placanja kazni na licu mesta, sem mita naravno, nema laser detektora, nema osporavanja policijskog zapisnika, smanjenje brzine se 60 na 50kmh za naseljena mesta...

Pa vidite.
 
Uhvatite se cvrsto za novcanike i polako ga citajte, stigao je dugo najavljivani novi ZOBS.
http://www.informisanje.info/2...on-o-bezbednosti-u-saobracaju/



Cene svih kazni su povecane, smanjena je granica nivoa alkohola sa 0.5 na 0.3, nema vise prolaska na zuto, nema placanja kazni na licu mesta, sem mita naravno, nema laser detektora, nema osporavanja policijskog zapisnika, smanjenje brzine se 60 na 50kmh za naseljena mesta...

Pa vidite.

E ova ti bi na mjestu... :ok:
 
Da, kao sto inace u celoj zemlji nema gotovo uopste mita i korupcije :roll:
E, jadan li smo ti mi narod, svaka budala moze da nas shisha.

Policija ubuduće neće moći da naplaćuju novčane kazne na licu mesta, već će davati naloge za uplatu. Novčane kazne za prekršaje kretaće se od 3.000 do 50.000 dinara, a biće duplo veće u slučaju kada je u kolima i maloletnik.
 
Pa kakve veze ima nacin placanja? Kakva je tu famozna kontrola uspostavljena, ako ce on i dalje da zazmuri na prekrsaj, kad mu tutnes nesto u dzep za korupciju.

Ja vec imam sjajnu ideju kako cu protestvujem protiv nekih nebuloznih tacaka u zakonu i nadam se da ce biti ljudi koji ce podrzati ideju, jer bi massovna primena pokazala, da neke stvari i nisu tako genijalne, kao sto su predstavljene. Vozim u gradu striktno 50kmh u levoj traci - u levoj traci i boli me penis.
 
I to im je dojaja fora. Aj' za BG mi i nece izgledati tako smesno... ali kad Lala bude morao u njivu sa kacigom 'mesto sa sesirom, e to ce da bude stvarno smesno... da ne kazem jadno.
Ma nebuloza ima dosta koliko sam dosad video. Sad ce pandur moci da te kara, apsolutno kad god mu se digne. Ja sam to odavno rekao... i stari zakon bi bio sasvim u redu, samo kad bi se primenjivao, kao sto se ne primenjuje. Tj, primenjuje se, ali u najvecem broju slucajeva tamo gde je najmanje potreban.
 
Па исто као и до сада... одведе те моментално код судије за прекршаје да ти пресуди, а уколико се ради о мандатној казни, опет ће ти дати уплатницу да је уплатиш негде успут пре изласка из земље, а у централу пријави твој број таблице тако да када дођеш на границу не можеш да прођеш тј. изађеш из државе док не платиш... слично се десило мом стрицу у Аустрији... прошао је неких 10ак км неког пута за који је потребна вињета и био је у фазону - цепам право на границу нема шансе да ме нађу... међутим, усликала га камера на том делу пута, директно прослеђен број таблице у централу, и када је дошао на границу опет га услика камера која иначе т услика сваког ко излази из државе и пријави службенику, а овај га само проследи наљ шалтер за плаћање казне од неких чини ми се ~200еур, а вињетица је била чини ми се 6-7...

Врло је зезнута та електроника и ако се то код нас лепо спроведе (а не видим разлог да то не буде тако) неће бити баш много простора за манипулацију ;)
 
A sta sa strancima!!! Znaci ja sam u tranzitu, zurim nedje, malo brze vozim, on me snimi i sta dalje??? :roll:
to zavisi od dogovora izmedju drzava,Nemci su pre jedno godinu dana poceli da salju snimke sa fotoradara u Poljsku,Austrija jos uvek ne salje...ali ako si stranac i ako te zaustave,moras kaznu da platis na licu mesta,nema druge opcije,ako nemas kinte,ponude ti da podjes sa nima do najblizeg bankomata,ako nemas ni kred,kartu vode te u muriju,,auto ti odslepaju na pandurski parking,uzmu ti pasos i dok ne nadjes kintu ne mozes da napustis zemlju...u Srbiji je tako uvek i bilo,znam, jer vozim na Poljsku dozvolu...
 
to zavisi od dogovora izmedju drzava,Nemci su pre jedno godinu dana poceli da salju snimke sa fotoradara u Poljsku,Austrija jos uvek ne salje...ali ako si stranac i ako te zaustave,moras kaznu da platis na licu mesta,nema druge opcije,ako nemas kinte,ponude ti da podjes sa nima do najblizeg bankomata,ako nemas ni kred,kartu vode te u muriju,,auto ti odslepaju na pandurski parking,uzmu ti pasos i dok ne nadjes kintu ne mozes da napustis zemlju...u Srbiji je tako uvek i bilo,znam, jer vozim na Poljsku dozvolu...

Ajd' u redu da mi fotku posalje kuci, to sam vec i dobijao, nego je drugacija stvar na posranome Balkanu!!! Odje ove vucibatine iz grmlja vrijebaju i onda maltretiraju!!! :evil:

Iz Austrije mi je 'ladno stigla fotka, uslikali me na neku gradjevinu na auto-putu, ogranicenje bilo 50 km/h a ja vozio 78 km/h. Morao sam im platit' 100€ kaznu!!!
 
Jel misliš da biciklista ne može da se povredi ako padne s bicikla pri brzini od 30 km/h ? ;)
A jel znas da postoje i sanse da te pogodi meteor?

Btw, sto se kacige za bicikliste tice, gledao sam sinoc zakon i tu stavku nigde nisam nasao. I rekao bih da je neki senzacionalisticki novinar imao zelju da napravi sto vecu tenziju, pa je procitao i ono sto ne pise. Mozda gresim dusu, ako neko nadje tu tacku u zakonu, nek javne gde je.

Već su postavljene kamere na većim raskrsnicama po Bg-u.A do kraja godine,planiraju da sve veće raskrsnice i rizične ulice i puteve opreme kamerama.
Sve je to krasno i divno i prosto se rastopim kad vidim kako nam zemlja sve vise lici na Svajcarsku...
Prvo, do kraja godine da ce da pokriju sve bitno i rizicno, ne verujem i nema sanse. To su velika ulaganja i veliki poslovi, a tako nesto u nas se nikad nije zavrsavalo do kraja godine. Politicki marketnig, kao i sve dosad.
Druga stvar, nisam shvatio bas taj deo oko uslikavanja, dal' je potrebno samo za odredjene prekrsaje ili za sve prekrsaje... Al' recimo da je potrebno za sve, pitam se kako ce se neki prekrsaji ikada sprovesti u praksi, kao sto je ne ukljicivanje migavca pri skretanju i sl.
Sto se slikanja tice, jos pre X godina su saobracajci dobili digitalce da slikaju nelegalna parkiranja, pa ih je i to jako brzo pocelo da mrzi da praktikuju. Trajalo je mozda godinu do dve dana. Vozila za uklanjanje po ulici ima koliko hoces, a ipak se odnese manje od 2 promila dnevno.
Naravno ovce su uvek bile za shishanje, pa ce narod verovati na slepo da je novi zakon genijalno bolji i da po starom nisu recimo imali pravo da nose nepropisno parkirane, pa smo zato imali problem... ili mnogo su nam bile fine kazne, pa se narod izbezobrazio i placao svoju brzu voznju, siroke ruke.
 
Uhvatite se cvrsto za novcanike i polako ga citajte, stigao je dugo najavljivani novi ZOBS.
http://www.informisanje.info/2...on-o-bezbednosti-u-saobracaju/



Cene svih kazni su povecane, smanjena je granica nivoa alkohola sa 0.5 na 0.3, nema vise prolaska na zuto, nema placanja kazni na licu mesta, sem mita naravno, nema laser detektora, nema osporavanja policijskog zapisnika, smanjenje brzine se 60 na 50kmh za naseljena mesta...

Pa vidite.

sve u svemu jos gori od ovog sto je postojao..plus stvara izuzetne uslove za represije..nad bicnim gradjanima tj onima koji ne ugrozavaju saobracaj..
nije cilj ovog zakona bezbednost u saobracaju vec naplacivanje kazni sto se iz aviona vidi..

celokupan zakon ne stiti gradjanina od maltretiranja saobracajne policije..a oni sto divljaju kolima njih ni sad nece zaustavljati vec ce maltretirati ljude .koji ne voze dzipove sa E tablicama i zatamljenim staklima...

ja mislim da ce ovaj zakon kad bude poceo da se primenjuje da ostavi po nekog mrtvog idijota u plavoj uniformi na licu mesta..bio sam svedok hiljadu puta kad saobracajac maltretira coveka ni za sta jer hoce da mu uzme pare..ili sta vec.a sad sa ovim zakonom tek pandur ima odresene ruke da maltretira nekog..

sve bi to bilo mozda i u redu kad bi postojao odgovor na ono :ko ce cuvati cuvare:..
sve pandure koje ja znam brine samo i iskljucivo bezbednost i sigurnost ..sopstvene plate
 
Uuuu to bi tek bila sjajna fora! Ono kao fala bogu, para pun qurac, srecna zemlja i svi imamo kucu i garazu.
E, da. Video sam jos jednu sjajnu novinu. Nije usla u ovaj zakon, ali je amandman koji ce biti usvojen kasnije, kad se pripremi teren. Kaze da ce u auto-skolama moci da rade samo saobracajni inzenjeri.
(cisto da se zna koje su budale pisale zakon)
 
Poslednja izmena:
@jomini

Читао сам баш тај део... пише само да је зимска опрему неопходно имати и у другом ставу каже да ће детаље везане за зимску опрему шта она чини и у ком периоду се и на који начин користи ближе дефинисати Министар надлежан за послове саобраћаја посебним Правилником.

Дакле - чекамо Правилник који би требало да се појави до краја године тј до почетка примене Закона.
 
Uuuu to bi tek bila sjajna fora! Ono kao fala bogu, para pun qurac, srecna zemlja i svi imamo kucu i garazu.
E, da. Video sam jos jednu sjajnu novinu. Nije usla u ovaj zakon, ali je amandman koji ce biti usvojen kasnije, kad se pripremi teren. Kaze da ce u auto-skolama moci da rade samo saobracajni inzenjeri.
(cisto da se zna koje su budale pisale zakon)


Vec godinama se zna da ce to biti uvedeno, instruktori masovno ganjaju diplome fakulteta. Takodje je bilo price i o tome da auto na kom se vrsi obuka ne sme biti stariji od 6-7 godina, a ovaj Punto je dosao ko kec na 11.
 
Ја био пре неки дан на полигону са другаром који треба да полаже вожњу и схватио да је тај полигон нереалан до јајa... значи ја сам ЈЕДВА окренуо Браву оно из три пута, а он не би успео ни за 4 године :roll: мислим брате, какви су то полигони који одговарају само малим аутомобилима :roll: Шта ако ја сад отворим Ауто-школу и узмем комплетан Аудијев асортиман возила за обуку? Како да окренем А4 или не дај Боже А6 или А8? Q7? Јел' забрањено полагати на тим возилима? :neutral:
 

Back
Top