Nirvana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Petar BSK

Veoma poznat
Poruka
10.059
Po meni najjbolji alt.rok bend ikada...Njihov album Nevermind je jedan od najprodavanijih u istoriji.Inace Nirvana je pojam u budizmu-duhovno savrsenstvo.Frontmen Kurt Cobain je bio budista.Grupa je osnovana 1986,osnovali su je Kurt i basisa Kris Novoselic. Kurt je umro 5.aprila 1994.pod cudnim okolnostima.Ostavio je i oprostajno pismo.Bio je ozenjen sa Kortni Lov a sa njom je imao cerku Frensis.
Pa sta mislite ?
 
1.samo ove dve jer se nisam bavio ovom podforumu.
2. bio je budista -nirvana znaci duhovno savrsenstvo u budizmu a pred ubistvo napisao je budi pismo-budi a zeni i detetu samo da ih voli.
3.ima oko 250 stranica ovde stigo sam do 20 i nisam mogao vise da trazim temu...
 
Tema sigurno ima..al dobro.
Nirvana bi mi bila cisto ok bend da se oko njih nije podigla takva nezapamcena fama da su mi se zgadili, sve sa depresivnim Kurtom na celu.
Kad cujem price o Nirvani kao najkvalitetnijem alt. bendu ikada nesto mi se prevrne.
Ukusi su ukusi naravno, po meni licno Nirvanu cak i u konkurenciji grunge bendova ( gde inace vaze za favorite) Alice in Chains siju za 10 mesta.
Sto se mene tice - Nirvana jeste zanimljiv bend, sa mnogo dobrih pesama ali mnogo su dobili, koliko god strasno zvucalo, upravo Kurtovom smrcu.
Ljudi vole takve sudbine .
 
Tema sigurno ima..al dobro.
Nirvana bi mi bila cisto ok bend da se oko njih nije podigla takva nezapamcena fama da su mi se zgadili, sve sa depresivnim Kurtom na celu.
Kad cujem price o Nirvani kao najkvalitetnijem alt. bendu ikada nesto mi se prevrne.
Ukusi su ukusi naravno, po meni licno Nirvanu cak i u konkurenciji grunge bendova ( gde inace vaze za favorite) Alice in Chains siju za 10 mesta.
Sto se mene tice - Nirvana jeste zanimljiv bend, sa mnogo dobrih pesama ali mnogo su dobili, koliko god strasno zvucalo, upravo Kurtovom smrcu.
Ljudi vole takve sudbine .

Potpis i pechat :klap: Tachka .
 
Nirvana je najbolji bend na svetu ...:worth: Nevermind je jedan od najprodavanijih albuma u istoriji , mislim da to dovoljno govori o kvalitetu Kurta Cobaina & co.:heart: Mozda se nekome ne dopadaju:dontunderstand: ali i to govori da niko prema njima nije ravnodusan:neutral:...
 

Prilozi

  • 001Nirvana_band_four_members.jpg
    001Nirvana_band_four_members.jpg
    24 KB · Pregleda: 5
Nevermind je jedan od najprodavanijih albuma u istoriji , mislim da to dovoljno govori o kvalitetu Kurta Cobaina & co.

Zapravo kvantitet vrlo retko govori o kvalitetu.
Pre govori o dobroj reklami.
I Den Braun i Paulo Koeljo su jako prodavani..pa su im knjige opet golo *****.
 
Poslednja izmena:
Volim Nirvanu. Posebno album "Nevermind"
Iako ne spada u moj n.1, Nirvanu cu uvek voleti da slusam.
Licno ne poznajem nesto Kurtovu biografiju i ne zanima me, ali njihovu muziku cenim.
 
otvaras nove teme a nemas pojma
nirvana znaci to sto znaci u budizmu, al kurt nije budista. nije napiso pismo budi nego njegovol zamisljenom prijatelju iz detinjstva boddah
raspitaj se malo pre nego sto pocnes da s'eres
 
postovao je budizam...nema veze to za boddah ali je bio budista...pola muzicara su budisti zato sto budisti vole mir itd.

nemoj ti da *****s nadji nesto pametnije da radis nego da mi solis pamet ovde
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top