Истра

miron

Obećava
Poruka
56
Поздрав свима, који будете читали ову тему, са ћирилицом да ли ће проћи?
Биће претпостављам разних реакција али да небуде псовки и сличног.
Агенција Агава из Новог Сада објавила је оглас о сезонским пословима у Истри.
Објављено преко BestJobs, да ли се упустити у такав посао?
Тражи се неки од хрватских докумената ради пријаве и осигурања?
Послови су ваљда у туризму, хотелима а њихова накнада за услугу 30% од прве зараде. Мислим да све ово није баш повољно. Ја сам ову понуду добио, јер сам
регистрован на поменутом сајту који ми шаље понуде за запослење. :)
 
Поздрав свима, који будете читали ову тему, са ћирилицом да ли ће проћи?
Биће претпостављам разних реакција али да небуде псовки и сличног.
Агенција Агава из Новог Сада објавила је оглас о сезонским пословима у Истри.
Објављено преко BestJobs, да ли се упустити у такав посао?
Тражи се неки од хрватских докумената ради пријаве и осигурања?
Послови су ваљда у туризму, хотелима а њихова накнада за услугу 30% од прве зараде. Мислим да све ово није баш повољно. Ја сам ову понуду добио, јер сам
регистрован на поменутом сајту који ми шаље понуде за запослење. :)

Ia sam u posledne dve godine letovala u Istri. Lјudi su divni, kulturni i lјubazni PREMA SVIMA. Nisam boravila u ostalim deloma Hrvatske ali u Istri malom primorskom mestu mogu da posalјem dete samo u prodavnicu da kupi hleb a da ga oni pitaјu odakle јe sa tako simpaticnim naglaskom i da se siti ispricaјu. Posto mi se niјe islo na piјacu gazda mi јe uјutru donosio voce i povrce koјe gaјe okolni mestani. Ophode se s postavanјem pretpostavlјam prema lјudima koјi se nјima obracaјu s postovanјem. KAO I SVUDA
 
i ja pohvaljujem istru. bila sam prosle godine na moru, nakon 18 godina....jeeeeee, a kao klinka sam non stop tamo "visila" .
ps. ljudi su fenomenalni i bas vole nas novosadjane....:whistling:
a za ovu agenciju na naselju ne znam, nikad sa njima niasm dolaziola u kontakt
 
Spremamo se u Istru cetvrtu godinu zaredom,dvoje male dece,autom-normalno.Mozda sam poslednji koji bi nesto pricao u korist hrvata,ali cinjenice govore drugacije:ni jedan preki pogled,niti bilo kakav neprijatan dogadjaj.Koliko mi se cini,Istrijani su raskrstili sa budalastinama tipa:voli me-ne voli me,jer ta prica ne ide ako zelis ziveti od turizma.Sto se tice kretena raznih vrsta,ne morate ici do Istre,njih ima svuda oko nas!
Znaci,sednes u auto i pali,za max. 7 sati si tamo autoputem i stignes odmoran,sto je vrlo bitno.
Vozis 140-145 i niko te nista ne pita,panduri zaustavljaju iskljucivo ako si napravio prekrsaj,a ne rutinska kontrola tipa"daj 10 evra da te ne bije maler!"
 
Pošto i mene ove godine zanima odmor u Istri, zamolio bih te za malo više detalja. Koje mesto, kakav smeštaj, cene.....

Moja neka ideja je da idemo početkom septembra. Prvi izbor mi je Rovinj, za sada neko hotelsko naselje na oko 4 km od Rovinja, "Amarin". Išao bih kolima, ali je važno to da idemo sa devetomesečnom bebicom.

U napred hvala svima na odgovorima.
 

Back
Top