Da odem u Laze Lazarevica ili na farmu ovaca?

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Znam da je besmisleno to sto cu napisati, ali kao da ce mi biti lakse ako saspem preko tastature :(

Jel' neko zadovoljan poslednjim racunom za telefon?
Ima li koga, ko se ne oseca prevarenim?
Ovaj mesec, uz normalnu kucnu aktivnost, cak jedan clan porodice nije ni bio prisutan mesec dana, racun za telefon je za TRECINU veci! Bez ikakvog zvanja inostranstva, sa ne vise od 10 poziva na mobilni ( i to malo verovatno), a racun ovog meseca veci od prethodnog.... Svi imamo mobilne u kuci, znaci i to se koristi, pa kad zaboga spavamo... ako samo telefoniramo..

Analogna centrala, nazalost. Nema listinga, nema pomoci, samo pretnja o iskljucenju ako ne platim...
Toliko sam iznerviran da jednostavno ne mogu da se "opasuljim"... Nikada nista dzabe nisam uzeo, placam sve svoje obaveze, tudje mi ne treba...
Ali Telekomu izgleda TREBA tudje. Svakim mesecom sve vise.

Pre koju nedelju, mislim Incognito mi odgovori da prekid rada preko dial-upa (presao sam na wireless), ne znaci mnogo u ukupnom zbiru. Nije bas tako cini mi se. Ne da bih nesto posebno dobio naravno i slazem se sa njim, ali MORALO bise se barem osetiti, koliko, toliko..Seo pa izracunao:
- 3 clana porodice (je koristim mobilni iskljucivo)
- neka svaki DNEVNO telefonira SAT vremena ukupno
- to je 3 SATA dnevno telefoniranja
- to je 90 SATI mesecno
- mojih 20 SATI dial up-a (najmanje) = 110 SATI
- ukinuo dial-up je minus 18% SATI manje
- Tada je prethodni racun bio oko 2000
- Nako ukudanja dial-upa ,ocekivao racun < 1700
- Dobio racun na 2400 !! :(
- Sledeci mesec TACNO 2400 opet ?$%#^&# kako bas isto
- Ovaj mesec 3100 !

Sta li me tek ceka sledeci mesec...
Plasim se dobicu 10000 a necu im nista moci. Planiram da 30.06 zakljucam telefon za pozivanje od kuce i ostavim samo da me mogu zvati. Ako dobijem racun veci od pretplate, pobicu ih. No, sta ako dobijem opet na primer 1500 din? NISTA, nazalost, kao sto ni sada nista ne mogu, to me uzasava. Plati ili secemo liniju. Pa ima li tome kraja ljudi? Banda lopovska i nista vise! Ne znam da li bih time uopste nesto postigao, jel' ima neko savet? Dzaba bih i neke svedoke o zakljucavanju nasao, jer ce mi reci da svedoci sigurno nisu 24 sata cuvali moj telefon...

Ne idem vise na salter za reklamacije, nema smisla :(
Ljudi, sta da se radi? Jednostavno sam toliko iznerviran, da razmisljam da li da odem i sam se prijavim na neko odeljenje u Laze Lazarevica (jer sam ocigledno budala koju pljackaju a ne reaguje) ili pravo na farmu ovaca gde bar ima postenih ovcica i zna se neki red (jer me ovi iz Telekoma sisaju svaki mesec do glave)

Razmisljam u ocaju da na terasi raspalim vatricu pa da se sporazumevam dimnim signalima, ali bi mi verovatno i to naplatili debelo...
Bubnjeve sam odbacio kao mogucnost sporazumevanja, zbog komsija, neko bi me ukokao.
Preostaje samo da razvucem kanap kao kad smo bili deca, uzmem kutiju imalina, nakacim poklopce na krajeve i telefoniram za dzabe do mile volje (jeste da nema tona) ali bar nema ni zauzeca linije :)

Izvinjavam se svima sto sam poslao ovaj post, ali eto, lakse mi je kad se izjadam, znajuci da nisam jedini kome otimaju pare, a i mnogo vas je ovde sa istim ili gorim iskustvima...

Boze, da hoce da im se zgrada srusi na njihove lopovske glave..
Oj drzavo....
 
Pozdrav za brata-po-dranju :)

Meni su isto tako konstantno povecavali racune dok nisu dostigli cifru 6700 dinara;
Tada sam otisao na salter i (piiip) sam mater salterskoj sluzbenici u (piiip)... Od tada stzu normalni racuni... 2 do 3k dindzi
A sta da ti kazem, znas i sam da je listing poziva sa analognih centrala nemoguce dobiti... kad odes da se zalis, kazu da je broj impulsa ocitan sa MIKROFILMA :!: :?:
Pa jel ovo film o Agentu 007 ili sta vec :D
 
Profesionalac:
Pozdrav za brata-po-dranju :)

Meni su isto tako konstantno povecavali racune dok nisu dostigli cifru 6700 dinara;
Tada sam otisao na salter i (piiip) sam mater salterskoj sluzbenici u (piiip)... Od tada stzu normalni racuni... 2 do 3k dindzi
A sta da ti kazem, znas i sam da je listing poziva sa analognih centrala nemoguce dobiti... kad odes da se zalis, kazu da je broj impulsa ocitan sa MIKROFILMA :!: :?:
Pa jel ovo film o Agentu 007 ili sta vec :D
U pravu si.
Ono sto me dovodi do ludila je sasvim moguca (pa i izvesna) situacija, da mi posalju racun na 10,000 ili vise, pa onda mogu i dalje samo da kukumavcim #%$^##
Lepo ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da NISTA ne mogu da ucinim. Ili cu da platim ili cu da ostanem bez telefonske linije....
Nije mi zao da platim i mnogo vise, kada sam potrosio, ali da mi neko uzima koliko mu treba ili misli da moze, je situacija u kojoj bih naradije ukokao nekoga. Ali za onu telekomovu lopovsku djubrad, ne zelim da robijam.
I tako, ajde ponovo da cekam racun...
 
Ma, njih treba ->
bash.gif
 
Brate nece jos dugo biti haraca za nase telefonske potrebe i potrebe za internetom koja je u
svetu svuda normalna a njihove usluge su i po 3 puta skuplje od svetskih jer oni su jos u nadi da se vrati cobi i mira uzjase metlu sa njima samo treba na prvu loptu imao sam dosta vec iskustva u tome i delotvorno je jer da se i njima tarifiraju racuni kao i nama oni bi bili poslednja rupa u BG a oni brate i cistacica ima rodju u Australiji sa kim razgovara iz firme.A sad pocece mi utakmica i nadam se da nema reklama o telekomu...
 
Zamisli najneverovatnije nesto sto sam cuo` izdrati se na salterskog sluzbenika i onda Vam stizu manji racuni`.Stvarno nema Vam premca najbolji ste.Jos nesto ako Vas stalno varaju,potkradaju i imate velike racune eto zato sto je to zavera nas protiv preplatnika a ne mislite da ste ih vi napravili .Sta vise ni ja ne bi placao nesto a da mislim da sam potkraden .lepo ali sasvim dostojanstveno raskinite ugovor.
 
bgd24:
Sta da ti kazem sem da nisi jedini...
Codemaker bi trebao da dobro prouci svoje pisanije i uporedi sa logikom jedne hladnokrvne racunske masine kao sto je tel centrala. Dakle, racun moze biti 100, 1000, 10000,... zavisno koliko se tog meseca zvalo sa telefona u stanu i to centrala sasvim ravnodusno belezi. Umesto silne energije koju ulaze pljujuci svoj servis koji svakodnevno koristi Codemaker bi mogao da se postavi /radi otklanjanja paranoje/ kao centrala - da BELEZI svoje tel razgovore zajedno sa ukucanima /tarifa za sva mesta je svima dostupna 9812/. TO MORA DA SE POKLOPI sa brojem impulsa na racunu. Mnogi su iskljucivali telefon od Prvog do Prvog u mesecu i takvi sigurno nece biti na ovom forumu. Inace telefoniranje /ne racunajuci nekoliko godina unazad inostranstvo, koje je sada skuplje 10-20%/ iz Srbije je najjeftinije na zemaljskoj kugli, po drustvenom proizvodu Srbije mnogi od nas nebi trebali ni imati telefon. Nadam se da na ovom forumu nema takvih koji ne doprinose drustvu u kome zive, bilo bi krajnje licemerno sa pozicije neradnika pljuvati one koji rade - u ovom slucaju - drze u funkciji telefoniju u drzavi takvoj kakva je, sa korisnicima takvi kakvi su.
 
aman zaman:
bgd24:
Sta da ti kazem sem da nisi jedini...
Codemaker bi trebao da dobro prouci svoje pisanije i uporedi sa logikom jedne hladnokrvne racunske masine kao sto je tel centrala. Dakle, racun moze biti 100, 1000, 10000,... zavisno koliko se tog meseca zvalo sa telefona u stanu i to centrala sasvim ravnodusno belezi. Umesto silne energije koju ulaze pljujuci svoj servis koji svakodnevno koristi Codemaker bi mogao da se postavi /radi otklanjanja paranoje/ kao centrala - da BELEZI svoje tel razgovore zajedno sa ukucanima /tarifa za sva mesta je svima dostupna 9812/. TO MORA DA SE POKLOPI sa brojem impulsa na racunu. Mnogi su iskljucivali telefon od Prvog do Prvog u mesecu i takvi sigurno nece biti na ovom forumu. Inace telefoniranje /ne racunajuci nekoliko godina unazad inostranstvo, koje je sada skuplje 10-20%/ iz Srbije je najjeftinije na zemaljskoj kugli, po drustvenom proizvodu Srbije mnogi od nas nebi trebali ni imati telefon. Nadam se da na ovom forumu nema takvih koji ne doprinose drustvu u kome zive, bilo bi krajnje licemerno sa pozicije neradnika pljuvati one koji rade - u ovom slucaju - drze u funkciji telefoniju u drzavi takvoj kakva je, sa korisnicima takvi kakvi su.
Opa GOSTE, pa ti predje i na vredjanje. Prozva me neradnikom. Ocigledno si radnik Telekonja, ili bar njihov "simpatizer". I naravno, "ravnodusne" masine beleze samo ono sto kroz njih prodje, a KO inicira protok nije vazno? Ajde uozbilji se prijatelju...

Zanimljivo za svo vreme odkad sam nazalost primoran da budem pretplatnik Telekonja, NIJEDNOM mi nisu uvazili NIJEDNU reklamaciju. Po tome, ja nisam upravu i oni su u pravu i sta se onda bunim? A i dosadjujem jadnim ljudima tamo na salteru..
I ne znam NIKOGA kome su uvazili JEDNU reklamaciju.
Ali znam:
- Kada sam trazio razdvajanje od dvojnika, rekli su nema tehnickih mogucnosti, u zgradi u kojoj zivim (centar Novog Beograda), znam nekoliko stanara koji su razdvojeni
- KAda sam trazio ISDN, receno mi je da nema tehnickih mogucnosti, a stan do mene je dobio ISDN
- KAda sam trazio prebacivanje na digitalnu centralu, nema tehnickih mogucnosti, a u zgradi malo malo pa neko dobije digitalni prikljucak
- Poslednji mesec racun je bio 1,000 dinara a ovaj 3,500 - ko tu koga zeza, jer moja porodica nije valda 3.5 puta vise mahnito telefonirala ovaj mesec? Ajde pricaj mi malo o tome
- Precesto mi se desava da dvojnik (komsija do vrata) nije kod kuce jer je meni ostavi kljuc od stana i otputovao, a ljudi me zovu na mobilni jer mi je telefon stalno zauzet? A ja sam u kuci i radim i ne telefoniram.
- Znam da se ogroman broj ljudi vise i ne zali, jer nema svrhe. Brkata baba na salteru za reklamacije uzme lupicu, pogleda u mikrofilm i kaze da je sto se njih tice racun ispravan
- Poslednji puta pre godinu dana otprilike, kada sam se zalio (I nikada vise necu ,da, moje muke sa Telekonjem traju gooodinama unazad), rekli su mi da ce neko doci da ispita stvar i instalacije. Nakon 15 dana ( a niko se nije pojavio) poslato mi je obavestenje, da su "uvidom u stanje i pregledom instalacije" ustanovili da je sve u redu..
- Dvostruki, cetverostruki i ko zna koikostruki PCM sljaka pounom snagom, ili me ljudi koji nesto o tome znaju (jedan od njih je inzenjer kod vas tamo) zdusno lazu
- Prosle godine sam bio tacno CEO Jul na odmoru, nikoga nije bilo u stanu, ne secam se tacne cifre, ali stigao mi je racun na preko 1,000 dinara! I to je ok? Pokusao sam da se zalim, sacekao u redu na salteru, baba je uzela mikrofilm i famoznu lupicu i rekla da je sve u redu! :) (nema smajlija za plac) Pa na koliko vremena da iskljucim telefon da bi se uverio da KRADETE? I na kraju krajeva, kada ustanovim da KRADETE, sta ja tu mogu kad baba isuce lupicu...

Ma ne, dzaba pisem, mani me se covece, dosta mi vas je preko vrha glave. Vi posteni, radni i iskreni ljudi, samo nastavite da kradete, pre ili kasnije puci cete, pa kud koji mili moji. Nicija nije gorela do zore.
Mi neradnici cemo morati sacekati bolja vremena da u Telekonj dodju pravi i posteni ljudi. Tada ce sigurno biti bolje. Ili ako se pojavi jos jedna kompanija barem, pa da nastane frka od konkurencije... BAto, al' cete ondak paziti sta radite...

I molim te dugar, budi malo kulturniji, ne etketiraj nekoga ko ima muku a branis one koji tu muku i meni i hiljadama ljudi stvaraju problem, pri tome izigravajuci nevinasca.
 
Vidim da si sklon beskrajnim monolozima, ajde malo dijaloga:
Opa GOSTE, pa ti predje i na vredjanje. Prozva me neradnikom. Ocigledno si radnik Telekonja /KO POMENU VREDJANJE/, ili bar njihov "simpatizer" /TACNO, JA SAM TAJ KOGA TI PLJUJES/. I naravno, "ravnodusne" masine beleze samo ono sto kroz njih prodje, a KO inicira protok nije vazno? /EJ BRE, DA LI TI STVARNO MISLIS DA 3-4 RADNIKA TELEKOMA U TVOJOJ ANALOGNOJ CENTRALI CUCE PO CEO DAN U NEKOM BUDZAKU CEKAJUCI BAS TEBE DA SE SKINES SA LINIJE DA BI TI "NAKARIKALI" IMPULSE (IZRAZ KOJI JE UPOTREBIO JEDAN TVOJ ISTOMISLJENIK) Ajde uozbilji se prijatelju...

Zanimljivo za svo vreme odkad sam nazalost primoran da budem pretplatnik Telekonja, NIJEDNOM mi nisu uvazili NIJEDNU reklamaciju. (AMAN ZAMAN COVECE, NA CENTRALI NA KOJOJ JA RADIM ZA 22 GODINE NIKOME NIJE UVAZENA REKLAMACIJA - TO SE JEDNOSTAVNO NE DESAVA, SVE JE TEHNICKI ISPRAVNO - 1000 PROBNIH POZIVA PREKO PROBNIH LINIJA - 1000 ISPRAVNIH) Po tome, ja nisam upravu i oni su u pravu i sta se onda bunim? A i dosadjujem jadnim ljudima tamo na salteru..
I ne znam NIKOGA kome su uvazili JEDNU reklamaciju.
Ali znam:
- Kada sam trazio razdvajanje od dvojnika, rekli su nema tehnickih mogucnosti, u zgradi u kojoj zivim (centar Novog Beograda), znam nekoliko stanara koji su razdvojeni /SVAKI SLUCAJ JE POSEBAN, NEMAMO PRECIZNE INFO NI JA I NI TI, ALI ZNA SE DA PO PROPISIMA POSTOJE PRIORITETI - A UVEK TREBA IMATI NA UMU - SIROMASNA ZEMLJA - BEOGRAD NIJE MINHEN- OGRANICEN BROJ ISDN - PRIORITETI.../- KAda sam trazio ISDN, receno mi je da nema tehnickih mogucnosti, a stan do mene je dobio ISDN /
- KAda sam trazio prebacivanje na digitalnu centralu, nema tehnickih mogucnosti, a u zgradi malo malo pa neko dobije digitalni prikljucak /ISTA PRICA, DRZAVA PREKO DIRIGOVANE CENE IMPULSA DAVI TELEKOM, TELEKOM NEMA PARE ZA DOVOLJAN BROJ PRIKLJUCAKA/
- Poslednji mesec racun je bio 1,000 dinara a ovaj 3,500 - ko tu koga zeza, jer moja porodica nije valda 3.5 puta vise mahnito telefonirala ovaj mesec? Ajde pricaj mi malo o tome /EJ BRE, MOZE DA BUDE I 35.000, ZAVISI KOLIKO SE ZOVE/- Precesto mi se desava da dvojnik (komsija do vrata) nije kod kuce jer je meni ostavi kljuc od stana i otputovao, a ljudi me zovu na mobilni jer mi je telefon stalno zauzet? A ja sam u kuci i radim i ne telefoniram. /"977" U POSLEDNJIH PEDESET GODINA U CELOJ DRZAVI/
- Znam da se ogroman broj ljudi vise i ne zali, jer nema svrhe. Brkata baba na salteru za reklamacije uzme lupicu, pogleda u mikrofilm i kaze da je sto se njih tice racun ispravan
- Poslednji puta pre godinu dana otprilike, kada sam se zalio (I nikada vise necu ,da, moje muke sa Telekonjem traju gooodinama unazad), rekli su mi da ce neko doci da ispita stvar i instalacije. Nakon 15 dana ( a niko se nije pojavio) poslato mi je obavestenje, da su "uvidom u stanje i pregledom instalacije" ustanovili da je sve u redu.. /ZA INSTALACIJE U STANU ODGOVARAS SAM, A TELEKOM DO KROVA/ULAZNOG ORMANA, STO SU SIGURNO PROVERILI, IAKO ZATO VEOMA RETKO POSTOJE REALNE POTREBE/
- Dvostruki, cetverostruki i ko zna koikostruki PCM sljaka pounom snagom, ili me ljudi koji nesto o tome znaju (jedan od njih je inzenjer kod vas tamo) zdusno lazu /ISTA PRICA - SIROMASTVO, POMISLI NA HILJADE ONIH KOJI SU ZAHVALJUJUCI PCM DOBILI PO PRVI PUT TELEFON/
- Prosle godine sam bio tacno CEO Jul na odmoru, nikoga nije bilo u stanu, ne secam se tacne cifre, ali stigao mi je racun na preko 1,000 dinara! I to je ok? Pokusao sam da se zalim, sacekao u redu na salteru, baba je uzela mikrofilm i famoznu lupicu i rekla da je sve u redu! (nema smajlija za plac) Pa na koliko vremena da iskljucim telefon da bi se uverio da KRADETE? I na kraju krajeva, kada ustanovim da KRADETE /TO NEBI SMEO DA KAZES U LICE NEZAVISNOJ KOMISIJI INZENJERA POD PRETNJOM SUDOM ZA KLEVETU/, sta ja tu mogu kad baba isuce lupicu... /EVO JEDNOG POUCNOG PRIMERA: ZENA JE KRENULA 29. JULA U AUSTRALIJU I PRE POLASKA OBAVILA RAZGOVOR. KADA SE VRATILA POSLE TRI MESECA, ZATEKLA JE RACUN ZA AVGUST NAJVECI U SVOM ZIVOTU - ZNACI SAMO TAJ JEDAN RAZGOVOR USAO JE U OBRACUNSKI PERIOD ZA AVGUST/

Ma ne, dzaba pisem, mani me se covece, dosta mi vas je preko vrha glave. Vi posteni, radni i iskreni ljudi, samo nastavite da kradete, pre ili kasnije puci cete, pa kud koji mili moji. Nicija nije gorela do zore.
Mi neradnici cemo morati sacekati bolja vremena da u Telekonj dodju pravi i posteni ljudi. Tada ce sigurno biti bolje. Ili ako se pojavi jos jedna kompanija barem, pa da nastane frka od konkurencije... BAto, al' cete ondak paziti sta radite... /I MI JEDVA CEKAMO, JER PRAVI LJUDI SU MEDJU NAMA (TEHNIKA NE OSTAVLJA MESTA POSTENJU - NEPOSTENJU) - BICE KAO NA TRZISTU FUDBALERA/
I molim te dugar, budi malo kulturniji, ne etketiraj nekoga ko ima muku a branis one koji tu muku i meni i hiljadama ljudi stvaraju problem, pri tome izigravajuci nevinasca
IZVINI, IMAM GLUPU NAVIKU DA PRIHVATAM TON KOJI SAGOVORNIK NAMECE
UVEK GOVORI SAMO U SVOJE IME, NE ZAKLANJAJ SE IZA HILJADA, POSTOJE DESETINE HILJADA KOREKTNIH KORISNIKA , BROJ KORISNIKA TELEKOMA KOJI SE MESECNO ZALI, MERI SE PROMILIMA.
 
I ti mislis da si nesto odgovorio?
I uplasi me sudom za klevetu? Smrzao sam se od straha. Pa odkada se LOPOVIMA ne sme reci da su LOPOVI? KAda mi budu za SVAKI racun dali LISTING, i ako vidim da su u pravu, izaci cu na Terazije sa velikim transparentom izvinjenja, do tada - KRADU me bezocno.
Zaklanjas se iza "siromastva", "drzave koja usisava", "PCM obezbedio mnogima telefon", "moglo je i vise da te kosta", "ne sede oni i cekaju tebe" ...
I da, govorim u SVOJE ime i ne prenosim rekla kazala, niti se iza koga zakljanjam, sve su to moja iskustva
Alo najbojle ce biti ovako:
"Izvinjavam se Telekonju sto sam ih blatio, ja sam kriv i sam sebi kradem impulse, molim ih da mi ne daju barem digitalnu liniju, za mene i nije nista drugo do analogne (stare), neka mi dekretom zabrane instalaciju ISDN, ADSL T1 (ako znaju sta je to). Sve sto sam rekao izmislio sam, i kajem se, funkcionise besprekorno. Sjajni su strucnjaci i telefonija je fantasticna u ovoj zemlji, jedino ja eto, ne znam sta cu pa nasao njih da blatim. Zahvalan za odlicne veze - pokajnicki korisnik.."

Dobro?
Ocigledno nemas druga posla. Sa tobom vise nema sta da se prica, pogotovo nakon mog pokajanja. Potpuno si u svemu u pravu.
 
Ajd' malo spustite loptu, mislim nije ovo pljuvaonica...

Argumenti protiv Telekoma stoje i nema sta da se vise doda... Cak i da ne kradu, kako to moze covek da zna? Zar ja moram da belezim svaki poziv da bih znao koliko cu platiti?!? I jos gore, cak i kad ja sve to sracunam i odem tamo oni kazu 'vi ste toliko potrosili, nema veze sta ste racunali'... Mislim stvarno... To mu dodje ono 'vi ste potrosili koliko mi kazemo da jeste'.

Zamisli da odes u pekaru i hoces kilo zu-zu-a, i ovaj napuni kesicu i da ti a ti moras da mu verujes da tu zaista ima 1kg zu-zu-a bez obzira sto pekar nema vagu... Ako odes kuci i izmeris, i shvatis da tu nema 1kg i vratis se da se bunis, on ti kaze 'ti si pojeo razliku'... A onda taj vrli pekar nabavi vagu koju moze da steluje kako pozeli... I opet vaga pokaze kilogram, a da l' si ti dobio kilogram to je vec pitanje... K'o kantari na pijacama...

Ja se razmisljam da otkazem telefon... To bi ih jako zabolelo posto me smatraju 'power user-om'. Mobilni mi pokrpi osnovne potrebe (a tu imam mnogo laksu kontrolu troskova i lako bih primetio da l' me kradu) a 2Mbps mi je sasvim dovoljno :mrgreen: ...

Inace, rekoh ti ja - racuni ne padaju kad predjes na wireless/cable/whatever... Navikli da skidaju isto i to ti je...

A za vrlu gospodu iz khm, khm, Telekoma, zeleo bih da mi objasne kakva je to pretplata za koju se sledeceg meseca placa 'razlika u pretplati' kad god se visina pretplate podigne?

I jos nesto - ko ono odvali o najjeftinijim pozivima?!? ... Medjunarodni pozivi su skoro duplo skuplji nego u svim ostalim zemljama, a jedno 10 puta skuplji od onih 'razvijenijih'... Lokalni pozivi se placaju cini mi se samo u Srbiji, a medjugradski pozivi su smejurija u svetu... U proseku, Telekomove usluge kostaju od 20 do 1000% skuplje nego igde u svetu! A kvalitet usluge je smesno i komentarisati...

Pricajte vi te pricice onima koji nosem nisu presli preko grane, a ja sam fino video kako se svuda u svetu radi i prosto je smesno kad Telekom pocne sebi da vadi opravdanja... Mislim gori ste od najgore dece!
 
Incognito:
Ajd' malo spustite loptu, mislim nije ovo pljuvaonica...
U pravu si, izvinjavam se clanovima foruma koji su citali moje postove, malo sam preterao... Ali svaki puta maltene poblesavim kad se javi neko ko jednostavno ne priznaje da se ista lose desava sa korisnicima nase vajne telefonije...

Inace, rekoh ti ja - racuni ne padaju kad predjes na wireless/cable/whatever... Navikli da skidaju isto i to ti je...
Pa ne znam sta da kazem , recimo ovako:
Pre wireless:
- Neka svako od cetiri clana porodice (ukljucujuci i mene, mada ne telefeoniram cesto uopste) dnevno telefonira (zove) pola sata ukupno = 2 sata dnevno "visenja" na telefonu, iznosi 60 sati. Siguran sam da to nije prava mera, manje je, ali 'ajde.
- Dodam mojih (barem) 20 sati dial-upa nekada
Sve u svemu = 80 sati arcenja linije u odlasku

Posle wireless:
Umanji 80 za 20 i dobices 60 sati "ljudskog faktora", sto znaci manje arcenja telefona za 25%. A racun ne da nije manji, ili isti vec je VECI, svakim mesecom skoro. Ovaj mesec 3,500
A onda, gle cuda, prosli mesec,najednom se svi "primirili" i racun bio 1,100

Pa da li bi se ti pitao:
1. Kako je moguce da nakon smanjenja za 25% racun ostaje u dlaku isti skoro, ili se povecava
2. Otkud TRI puta manje telefonski racun prethodni mesec uz normalne aktivnosti. Svaki mesec mi je racun bio veci u proseku za 200 - 300 dinara, a onda odjednom - poklon - 1,100 dinara racun? Ili je to zapravo ono sto sam i trebao da placam, ostalo je "visak"?

Ima mnogo pitanja, ali odgovora nema. Listinga nema, pa tako samo treba da verujem. KAKO?
A najvaznije pitanje je zapravo DOKLE BRE!
Ili sam ja neka destruktivna drustvena jedinka, koja strci izvan populacije onih hiljada i hiljada "sretnih i zadovoljnih korisnika" ?
Napomena: govorim samo i iskljucivo u SVOJE ime i prema svojim podacima.

Ali brate Inco, izgleda da samo trosimo reci uzalud, bacamo energiju u prazno. Nista ne mozemo, zaleci se ne postizemo nista. Treba da smo sretni sto u kuci uopste nesto "zvrcka", jer sto rece uvazeni "gost", ljdi su sretni sa bilo cime pa i sa "N-strukim PCM", vazno je da moze dozvati kad treba...
 
Cak i da ne kradu, kako to moze covek da zna? Zar ja moram da belezim svaki poziv da bih znao koliko cu platiti?!? /VIDIM DA SE FRLJAS TEHNICKIM IZRAZIMA, HAJDE TI PREDLOZI KAKO PARANOIK DA PROVERI SVOJ RACUN AKO JE ZAKACEN U SIROMASNOJ ZEMLJI NA STARU ANALOGNU CENTRALU/ I jos gore, cak i kad ja sve to sracunam i odem tamo oni kazu 'vi ste toliko potrosili, nema veze sta ste racunali'... /AKO UREDNO EVIDENTIRAS SVE POZIVE I POMNOZIS MINUTAZU SA VAZECOM TARIFOM NECES VISE BITI NI NA SALTERU NI NA OVOM FORUMU/ Mislim stvarno... To mu dodje ono 'vi ste potrosili koliko mi kazemo da jeste'. /A STA TI PREDLAZES - "kantari na pijacama"/
A za vrlu gospodu iz khm, khm, Telekoma, zeleo bih da mi objasne kakva je to pretplata za koju se sledeceg meseca placa 'razlika u pretplati' kad god se visina pretplate podigne? /O CEMU BRE PRICAS, NEKOM PROCENTU OD POLA EURA, KOLIKO TI BATO/SEKO IMAS GODINA/

I jos nesto - ko ono odvali o najjeftinijim pozivima?!? ... Medjunarodni pozivi su skoro duplo skuplji nego u svim ostalim zemljama, a jedno 10 puta skuplji od onih 'razvijenijih'... Lokalni pozivi se placaju cini mi se samo u Srbiji, a medjugradski pozivi su smejurija u svetu... U proseku, Telekomove usluge kostaju od 20 do 1000% skuplje nego igde u svetu! A kvalitet usluge je smesno i komentarisati /DOBRO, DA NE BI POMISLILI DA TI SE SVE CINI, AJDE SAD NAVEDI CENE MINUTA RAZGOVORA I CENU PRETPLATE U BILO KOJOJ EVROPSKOJ ZEMLJI, DA TE NE PITAM O VISINI PROSECNOG RACUNA/

EVO TI ZA POCETAK SVEDSKA (imaj na umu da koriste istu Eriksonovu centralu kao neki nas pretplatnik - koja isto kosta, cije odrzavanje isto kosta, i ciji je fond za plate osoblja za odrzavanje isti (kod nas ih ima vise ali primaju mnogo manje plate, pa mu dodje na isto /// posle ovog argumenta zapocinje prica: pa nisu plate kod nas i u Svedskoj iste, tacno nisu ali neko ko nema pare ne moze da ima Mercedes koji isto kosta kod nas i u Svedskoj, ni telefon koji isto kosta kod nas i u Svedskoj/

Cene poziva uzete od glavnog operatera, sto ce znaciti najskuplje (u spicu):
- u lokalnom saobraćaju -------------- 0,03 Evra minut /2,22 din/ KOD NAS 0,12 din 18,5 puta skuplje
- u međumesnom -------------------- 0,03 Evra minut /2,22 din/ KOD NAS 0,74 / 1,48 / 2,9 din/
- poziva fixni mobilni ----------------- 0,25 Evra (ka Telia mob mrezi, 0,30 Ev ka ost) /18,5 din/
- u međunarodnom saobraćaju ka SCG- 0,35 Evra ka fiksnoj, 0,50 Evra ka mobilnoj, (mnogo jeftinije kod konkurenata). 25,9 din /KOD NAS 24,5 din/


- Cena POTS prikljucka --------------- 68 Evra. = 5000 din
- pretplate, za POTS prikljucke -- 20 Evra mesecno, kad se sve gluposti natakare =1480 din - DAKLE SVEDJANI PLACAJU 1480 DINARA MESECNO SAMO PRETPLATU


Hajde da pogledamo na susednu Hrvatsku:
MESECNA PRETPLATA je 85.4 kune, ili oko 810 dinara, a u nju je uračunato samo 10 kuna (95 dinara) razgovora! Ajde da vidim ko će kod nas da plaća 10 evra mesečno samo za "zadovoljstvo" posedovanja telefona. Da bi se koliko toliko pokrili gubici u Telekomu, drzava je zakljucila radi socijalnog mira da je bolje da plate ceh firme koje placaju impuls duplo skuplje i oni koji zovu inostranstvo

DAKLE - "OBICNI" PRETPLATNICI NIKADA NECE IMATI JEFTINIJE TELEFONIRANJE NEGO STO SU IMALI OVIH GODINA
ZBOG TOGA JE MNOGO SMESAN OVAJ FORUM
 
Opet opsirno, ali ne ide krace. Da hocu bas kratko, napisao bih samo - LOPOVI...

Zanimljivo kako se svi oni, koji zdusno i iz petnih zila brane Telekom, ne registruju. Te "gost", te "aman zaman", te "ej bre" (gle inventivnosti)...

Po tebi ispada da je sve u najboljem redu. One hiljade ljudi koji imaju primedbe na vas rad, su verovatno neki besposleni paranoici i/ili notorni lazovi, koji jednostavno zele da pljuju po Telekomu.

Sticajem okolnosti, mnogo putujem u inostranstvo i bas sam se bio zainteresovao kakvo je stanje tamo. Ne oko cena, vec oko toga, da li "obican korisnik" ima nesto da kaze o uslugama telefonije tamo.
Moraces mi verovati na rec da NIJEDAN od ljudi sa konima sam razgovarao NIKADA nije imao poroblema sa racunom za telefon, niti je IKADA imao razloga da posumnja. Ni niko od onih koje oni poznaju.
Za njih je takav problem NEPOSTOJECI.
1. Oni placaju koliko potrose, neki puta vise, neki puta manje. Razlika u "arcenju" telefona je UVEK vidljiva, koriste vise - placaju vise i obratno. Skoro u impuls mogu da kazu koliko ce ih odredjeni mesec kostati telefon. Cude se kada pomenem da ne mogu dobiti listing.
2. Telefonske kompanije im obezbedjuju mnogo dodatnih servisa, pa biraju.
3. Ne znaju sta je PCM
4. Ne znaju sta je dvojnik
5. Telefon UVEK dobiju gde zele i kada zele i koliko linija zele (znam u USA tipa koji resio da zivi u prikolici, dobio telefon u roku 24 sata)
6. Telefoniraju i kada pada kisa, teperatura je ispod 5 celzijusa a telefoniraju bogami i ako je sunceva aktivnot pojacana a i kada duva vetar - za razliku od nas na koje sve to veselo utice
6. Povremeno raskinu a jednom kompanijom pa predju kod druge, uvek uz maltene "kuknjavu" ostavljene kompanije (te zasto, te kako, te cime niste zadovoljni, te evo, sta vam treba popravicemo i uraditi, te ajde ostanite, evi imamo pogodnosti te i te...)
7. .... ima jos, ali me mrzi da ti govorim ono sto vec znas...

Tvoja diskusija se svodi na "mala siromasna zemlja", na to da zapravo mi STVARNO placamo samo koliko potrosimo, da je dobro i ovako, kada bolje ne moze i da ste svi u Telekomu "vredni i posteni radnici", pa te prosto boli, kada neko kritikuje jednu takvu (maltene socijalnu, jer IPAK mozemo kako-tako telefonirati) kompaniju. Ne razumes sta zapravo hocemo - preko 'leba pogace?

Ne prijatelju, zelim samo da shvatis da konstantno imam problem sa tom vasom "uslugom" i da zelim da se to promeni. I ne samo ja.
Sto se tebe tice, sve je u redu, jedino mi korisnici zakeramo pa smo te eto isprovocirali da se javis i (skriven iza nick-ova koji nista ne znace) branis pravdu.
Uvek sam SVE svoje racune placao (pa i vas koji sigurno nije tacan), ne zalim se na cenu ako mi usluga treba i mogu i zelim da je platim. Ali sistem - plati jer toliko kosta, bez ijednog dokaza da stvarno toliko trosim - je za mene ponizavajuci. I ti to znas.

I, smesan ti je ovaj forum?
Pa sto se javljas, nismo te zvali. Mi samo izmedju sebe diskutujemo i iznosimo svoje probleme, tako nam je lakse, jer znamo da tamo u tvojoj firmi - niko ne daje pet para za nase brige i muke.

Kada budete imali samo reklamacije kad nekoj babi ne radi telefon, ona panicki reklamira a vi ustanovite da je ispao utikac iz zida - tada cu vam verovati. Do tada, sto se mene licno tice i moje porodice - kradete, neradnici ste, aljkavi i uskoro cete izgubiti monopol. Tada cemo videti kako MOZE bolje, jer cete bolje morati, da bi preziveli uz konkurenciju, da mi sa SMESKOM, ODMAH i uz najbolje zelje ispunite sto vise zahteva i potreba.
Neces vise imati potrebe da branis firmu u kojoj radis.

Zasto li nema niko drugi da vas hvali i podrzi, nego sami sebe hvalite i pruzate jedni drugima podrsku?
Ne mogu da docekam vreme dok vas sistem rada ne odumre. Nadam se uskoro, onda se javi ponovo. A javices se verovatno nesto poput: "ej drutvo, imamo taj i taj novi servis, posetite nas sajt i uverite se, bicete odusevljeni, za 24 sata nove linije u vasem stanu, vikendici, prikolici, podrumu, WC-u i bilo gde.. jeftino..")
 
Znate sta je najinteresantnije? Provajdere koje koriste osobe koje brane Telekom - sve iz 'suprotnog tabora' :D :D :D ... Jedan cak koristi wireless...

Sad mi je sve jasno - brane nekog clana familije koji je uleteo u Telekom preko USB veze (ujka-stric-burazer) pa bi taj isti odavno trebao da se nadje na ulici, ali dok Telekom posluje kako posluje bice mesta za doticnog/u...

aman zaman, kako da ti dokazem da globalno usluga kosta manje u svetu nego kod nas? Evo, ja radim za jednu americku kompaniju i bas sam pricao sa jednim kolegom o tome. On placa $50 predplatu (Power User) za ISDN liniju koju je dobio besplatno u roku od 2 dana sa obavezom da bude u predplatnickom statusu u narednih godinu dana, i za to je dobio:
- Besplatne pozive u lokalu
- 20 sati besplatnih razgovora van lokala unutar USA
- 10 sati besplatnih razgovora sa 'istim kontinentom'
- Sve moguce servise (call waiting, caller id, call barring, call diverting, etc.)
- Listing SVIH poziva na CD-u sa svakim racunom

Medjunarodni pozivi (preko okeana) su takodje smesni - 30 centi minut sa recimo nama.

Kroz sve to ima i ADSL prikljucak 768/256kbps flat koji placa $12 mesecno.

A sta ja dobijem za mojih 200€ koliki mi je prosecan racun? Sat-dva ispricanih sa US, 10-ak sati dnevno interneta, tek poneki poziv unutar zemlje i to je to... Evo juce mi stiglo pismo da je 'promo period' call waiting-a, call diverting-a i konferencijske veze istekao, koji je bio besplatan 'znacajnim korisnicima' poslednja tri meseca... Ej! Naplacuju usluge koje se aktiviraju jednim pritiskom na dugmence i centralu uopste ne opterecuju... Da ne pricam pricu o tome kako sam dobio CallerID (vec sam pricao o tome).

Dovedite nivo usluga na onaj kakav je u svetu, pa se onda pozivajte na svetske cene (koje su opet, u globalu, znacajno jeftinije nego kod nas). I kad poredite cene, poredite sa onim od pre 6-7 godina kad nije bilo *DSL-a - danasnji trend je da se namerno podizu cene u lokalu (tada su svuda bile besplatne) kako bi se ljudi koji idu na internet stimulisali da predju na *DSL ili neki drugi vid konekcije, i samim tim mreza malo 'procistila'... Za par godina opet ce vratiti cene na ono sto su nekad bile, kad DialUp totalno zamre u razvijenom svetu...

A oko pretplate, boli me za tih pola evra razlike u predplati - vazan je princip. Ako je nesto deklarisano kao 'predplata' znaci da se unapred placa i da ne treba da podleze korigovanju cena... A mislis da je tih pola eura malo? Pomnozi sa brojem linija pa ces videti koliko Telekom uzme para samo od tako necega... Daj ja da svima prodam neku uslugu u predplati, a onda da im sledeceg meseca uzmem pola evra vise za 'razliku u predplati'... Telekom ima vise od 3 miliona prikljucaka, sto ce reci uzima vise od 1.5 miliona jevreja na nesto sto ocigledno normalnoj osobi ne bi palo na pamet... I gde odu te pare?!? ... A, da, u vase dzepove ili dzepove vasih rodjaka...

Jadno i bedno!
 
On placa $50 predplatu ... + $12 mesecno. ZNACI PRICAMO O NEKOM KORISNIKU KOJI SVOJOJ KOMPANIJI PLACA 62 DOLARA MESECNO /U STA CISTO SUMNJAM/ - DA LI TI ZNAS KOLIKI JE PROSECAN RACUN KOD NAS. ZNACI RECIMO, SLICNA CENTRALA I KOD NAS I KOD NJIH, I NASA I NJIHOVA RADI, TROSI STRUJU, DELOVI, OSOBLJE ... - ALI NJIHOVA MLATI PARE A NA NASOJ NEMA KO DA TELEFONIRA - NA DESETINE HILJADA RACUNA OD POLA DOLARA - A NI TO NEMOZE DA SE NAPLATI SA MESEC I PO DANA POCEKA NEGO MORAJU ISKLJUCENJA
A sta ja dobijem za mojih 200€ koliki mi je prosecan racun? /SVAKA CAST, A ZASTO NAS BRE TOLIKO PLJUJES KAD OD NAS TOLIKO ZAVISIS. SLICNO RADE SPSOVCI I SESELJEVCI - PLJUJU ZAPAD A SLAZU SE DA OD NJIH TREBA TRAZITI PARE/.. Ej! Naplacuju usluge koje se aktiviraju jednim pritiskom na dugmence i centralu uopste ne opterecuju... / PRE NEKI DAN BIO KOD MEHANICARA, URADI POSAO ZA PET MINUTA NA SKUPOJ MASINI I ODRA ME/
Dovedite nivo usluga na onaj kakav je u svetu, /KAKO DA DOVEDEMO KADA UCESTVUJES U FORUMU NA STRANI LOBIJA KORISNIKA KOJI SU VEC DOBILI TELEFON I NIJE IM U INTERESU DA SE STIGNE DO EKONOMSKE CENE IMPULSA, KAKO BI SE DOSLO DO PARA DA OSTALI DOBIJU TELEFON/ I kad poredite cene, poredite sa onim od pre 6-7 godina kad nije bilo *DSL-a -......... da predju na *DSL ili neki drugi vid konekcije, i samim tim mreza malo 'procistila'... Za par godina opet ce vratiti cene na ono sto su nekad bile, kad DialUp totalno zamre u razvijenom svetu... /VRATI SE PRIJATELJU TAMO GDI SI, U SVOJE OKRUZENJE PRE NEGO STO I SAM ZAMRES/ .
A oko pretplate, .......A mislis da je tih pola eura malo? /PRICALI SMO O NEKOM PROCENTU OD POLA EURA. A STO TO OVDE PRICAS SVAKI PROBLEM IMA SVOJU ADRESU, DA LI SI TRAZIO OBJASNJENJE TAMO GDE TREBA.
ELEM,
BRE BRALE JA TI PREDLOZI EVROPU (IAKO TREBA GLEDATI OKRUZENJE, SLOVENIJU NAPRIMER) A TI ODE U AMERIKU. DOBRO NISI OTISAO U JAPAN ILI NA MARS. ALI VIDIM DA SE KOD TEBE ISKRICE RAZUMA PROBIJAJU KROZ KONFUZIJU OVOG FORUMA. DOBRO, I DRZ TAM, DRZ OVAM, JE NEKI DIJALOG. ajmo dakle u Ameriku.

PUSTIMO REKLA-KAZALA, idi lepo naprimer na sajt Instituta za tehnologiju Ilionisa www.telecom.iit\edu\pdfs\permin.pdf i uporedi:
tamo lepo pise
Kad se malo prevede- cena po jednom minutu razgovora je:

kod nas u Chicagu

Lokal /do 15km/ 0.12 din 7-14 din
Obrenovac 0,73 din 29 din
Pirot 2,6 din 11 din

KAKO SE ONO KAZE - NE CIMAJ SISU KOJA TE HRANI - ZA SITNE PARE
 
@aman zaman (super nick! :idea: )
Uzecu sebi za pravo da odgovorim na post koji si zapravo uputio Incognitu, ali sve receno pogadja direktno i mene, a slazem se sa Incom 100%. On ako bude nasao za shodno ce odgovoriti u svoje ime.
Ova tema me ne bi toliko pogadjala i ne bih ni pisao o tome, da nema jedne stvari. Uporno se ovde provlaci teza sa tvoje (i ostalih Telekomovih sticenika), da je zapravo sve u redu, nego se stvara neki lobi "pljuvaca" kojima je to jedino zanimanje u zivotu - da budu kontra, "antiprotivni" sto rece moja baba.
Nece biti prijatelju.

ALI NJIHOVA MLATI PARE A NA NASOJ NEMA KO DA TELEFONIRA - NA DESETINE HILJADA RACUNA OD POLA DOLARA - A NI TO NEMOZE DA SE NAPLATI SA MESEC I PO DANA POCEKA NEGO MORAJU ISKLJUCENJ
Kakve to veze ima sa uslugama koje trazimo? Hocu da znam koliko sam potrosio i gde telefonirao, zasto nema uvek signala i zasto sam dvojnik i zasto PCM - sta ste mi naplatili, ukratko. To, dali neko placa ili ne, sta imam ja sa time? Da nece sutra GSP da mi kaze da je karta 500 din, jer ima ih mnogo koji se scercuju?

SVAKA CAST, A ZASTO NAS BRE TOLIKO PLJUJES KAD OD NAS TOLIKO ZAVISIS. SLICNO RADE SPSOVCI I SESELJEVCI - PLJUJU ZAPAD A SLAZU SE DA OD NJIH TREBA TRAZITI PARE
Pa pljuje vas sto stvarno nazalost ZAVISI od vas. Da ne zavisi, vec bi odavno otisao drugom provajderu, i ne samo on

KAKO SE ONO KAZE - NE CIMAJ SISU KOJA TE HRANI - ZA SITNE PARE
I za ovu sentencu, svaka cast, kulturno nema sta! Po tebi, "uzmi sta dajemo i po kojim uslovima - jer kakvi ste ni za diste niste"? Kuku, kad TAKVI diskutuju u ime Telekoma, sve je jasno..



JA TI PREDLOZI EVROPU (IAKO TREBA GLEDATI OKRUZENJE, SLOVENIJU NAPRIMER)
Kako si je to predlozio (Evropu mislim)? Sta cinite tamo u vezi toga. Ovakvim radom ne da necete stici Sloveniju, nego ce nas Albanija presvirati ubrzo (ako vec nije) Toga se ja plasim. Takve diskueije kao tvoja me nazalost uveravaju da nam se crno pise. Ned'o Bog da TI dodjes na neko rukovodece mesto u Telekomu. Ili tebi slicni


VRATI SE PRIJATELJU TAMO GDI SI, U SVOJE OKRUZENJE PRE NEGO STO I SAM ZAMRES
Nivo diskusije ti pada... Daj argumente a ne vredjanja


KAKO DA DOVEDEMO KADA UCESTVUJES U FORUMU NA STRANI LOBIJA KORISNIKA KOJI SU VEC DOBILI TELEFON I NIJE IM U INTERESU DA SE STIGNE DO EKONOMSKE CENE IMPULSA, KAKO BI SE DOSLO DO PARA DA OSTALI DOBIJU TELEFON
Wow! Znaci deri sve zivo oko sebe, naplacuj sta stignes, sve u nameri da konacno svi dobiju kakvu takvu telefoniju? Bravo! Sta je ovo - komunizam? Dovedi brale na ekonomsku cenu, upari se sa ostalim razvijenim telefonijama, ali daj uslugu na nivou. Ili ces dranjem sakupljati pare da bi jednog dana MOZDA imali ekonmomsku cenu? Znaci treba da se solidarisemo tako sto ce oni koji imaju telefon, placati vise i na nevidjeno, da bi i ostali mogli dobiti telefon? Nema toga ni u Kini prijatelju. Plati pa klati. Ali STA platiti - to je ovde problem.



PRE NEKI DAN BIO KOD MEHANICARA, URADI POSAO ZA PET MINUTA NA SKUPOJ MASINI I ODRA ME
Ne mogu da verujem... A jel' ti mehanicar rekao sta je uradio? Jeste. Je'l ti sad sve funkcionise kako treba? Nadam se. A mi placamo za nesto sto neznaomo sta, a da li cemo uslugu moci iskoristiti neznamo, funkcionise kilavo, a za najsitniju uslugu - deri! AKo je to logika, svaka cast

I da zavrsim, u celoj tvojoj diskusiji, nisam naisao ni na trunku razumevanja za ono o cemu "lobi" prica (i nema veze sa SPS ili SRS, tek da se osvestis). Kako pricas, ispada da je sve zapravo sjajno, da nepravedno kritikujemo Telekom, da treba da budemo sretni sto uopste imamo telefon, a za placanje, usluge, sigurnost veze itd, to nije nasa stvar, o tome brinu "strucnjaci i vredni radni ljudi Telekoma"
Daj pokazi malo vise fleksibilnosti, red je, ljudi smo.
A ja cu ti reci, (jer za razliku od tebe nisam jednosmeran), znam da Telekom u datoj situaciji ne moze bas mnogo, barem ne u dogledno vreme. Ali to sto moze, treba dovesti na neki nivo, podnosljiv za sve. Ako nista, javno reci sta je uradjeno, sta se planira, kada, kakvi su izgledi. Ponekad se i izviniti ljudima, itd.. Mislim da treba u Telekomu mnogo vise raditi i promeniti pogled na stvari. Nismo mi tu zbog vas, da vasm placamo i cutimo i ne trazimo nista, vi tu zbog nas da nam za date pare omogucite ono sto svaki normalni gradjanin ocekuje ovde i vani.

Sta znaci modernizacija, kad se u uzoj i siroj okolini ponekad postavi nova digitalna centrala, a ljudi koji 30 i vise godina placaju telefon i dalje ce da ostanu na staroj "trosnoj" analognoj centrali, za koju se korisnicima govori "nema tehnickih mogucnosti" vec godinama? Pa dokle da cekam tu "svetlu digitalnu buducnost" ? Al' eto, svojim sam urednim placanjem (previsokoh i nepotvrdjenih) racuna, omogucio eto nekom iz Zuca i sire (nemam nista protiv ljudi tamo, da je jasno, nije on kriv sto dobija analognu vezu naravno), da dobije telefon, digitalnu vezu, a ja cu i dalje da sipcim na analognoj? Izvini, ali nije mi jasno i ne slazem se.

I registruj se brate - ne boli nista - ovako se osecam lose kad nas ne tretiras ni kao sagovornike kojima se bar treba predstaviti se, makar od toga nemamo nista, jer opet ne znamo ko si. Ali pokazi malo postovanja. Makar si radnik Telekoma, postuj i druga misljenja i ARGUMENTOVANO suprotstavi svoje.
 
aman zaman:
KAKO SE ONO KAZE - NE CIMAJ SISU KOJA TE HRANI - ZA SITNE PARE

E ovo je ono, dragi moji, što ja nazivam mrakom ! Ova rečenica sublimira razmišljanje (koje kasnije inicira ponašanje) koje treba i mora da nestane !

Da li prosečan bakalin misli da on mene hrani ?
Da li prosečan taksista misli da on mene hrani ?
Da li bankarski službenik misli da on mene hrani ?

Da li iko normalan, kome ja plaćam robu ili uslugu, misli da on mene hrani ? Ne, naravno. Prodavac zavisi od kupaca a ne obratno.

Ali, naši dragi forumaši, zaposleni u Telekomu to ne mogu da shvate. Zato oni ne mogu da razumeju naše nezadovoljstvo.

-----------------------------------------------------
Da li se sećate namćor baba iza šaltera Beo banke, koja su odokativnim metodama određivale ko će da dobije 5 a ko 10 čekova ? ( A sebi i svojima davale po 200 komada.) E, te namćor babe su takođe mislile da ONE MENE hrane, da one meni omogućavaju da trošim svoje pare. Da su one ZASLUŽNE za to što ja imam tekući račun, čekove, kartice. E pa, namćor babe, za.je.ba.le ste se ! To se sad lepo vidi. Sada gomila banaka mene zove da baš kod njih otvorim tekući, da mi daju Visa, Master, Clasic, Virtuon, Elektron, i ostale znane i neznane kartice, da mi daju onoliko čekova koliko ja tražim. A pre nego da kažem "dobar dan", ponude mi da sednem u udobnu fotelju. Svesni istine da ja njih hranim.

E, tako će, draga braćo, za koju godinu, da me zovu telefonske kompanije da baš kod njih budem telefonski pretplatnik, da mi daju Caller ID, da mi daju ISDN, da mi daju 2 MB protoka, uz gomilu olakšica i podrazumevani detaljni račun. I popust na količinu. Ali, pre nego što zatražim 5 MB protoka, ponudiće mi da sednem u udobnu fotelju i poslužiće me kafom. Zvuči neverovatno, zar ne ? I za banke je zvučalo neverovatno, ali, evo, pogledajte oko sebe, to je naša svakodnevica.
 
Milojko Vasic:
Čisto kao ilustracija ... Pogledajte link. Šta i kako i pošto i šta je gratis i šta se plaća ...

http://www.vonage.com/
Vid'o :evil:
Boze, da li ce to ikada ili slicno zaziveti i kod nas? Dok Telekom i njegovi prirepci budu jedini ovde - nece!
I, Milojko, kako si tako nezahvalan. Em imas telefon, em ti lepo kazu gde gresis u stavu prema Telekomu, em te uce da shvatis gde gresis, em brinu o tebi (hrane te) - pa SISU ti BRE ponudise - ti nezahvalnice jos i hulis! Jos bi i listing i neke dodatne usluge! (cekaj brate da i poslednji zaseok bude "fully digitalised" pa onda da krenemo redom sto se usluga tice, ne zuri, ima vremena, daleko je 3000-ta...) Sram te bilo!

BTW, gledam cenu iz USA u Prag = 6 centi minut. Zanimljivo je (i verovatno indikativno) da kad me ljudi zovu iz USA, minut kosta (ne secam se bas precizno) 17 centi! Da li to znaci da sam toliko dalje od Praga ili moraju da se batrgaju preko dodatnih linija ili nasi jednostavno tako zacepe? Ne razumem se u te telefonske veze izmedju drzava, ali mi je neverovatno da skoro 3 puta vise mora da se plati za Beograd nego za Prag. Zna li neko zasto? Ili i ovde to ima veze kako Telekom odlucuje? Ne znam ali me zanima.
 
buzzmaker zar nisi vec izrekao svoje argumente na koje sam ti odgovorio. Ti sad ne uzimajuci u obzir moje argumente recikliras svoj monolog sa praznim parolama koje smo toliko puta culi.Jel lepo covek dao primer sa Marsa (pardon Amerike) i ja mu lepo odgovorio. Znaci: Institut za tehnologiju Ilionisa www.telecom.iit\edu\pdfs\permin.pdf:
Kad se malo prevede - cena po jednom minutu razgovora je:

Lokal /do15km/ 0.12din kod nas >>> u Cikagu 7-14 din
Bg-Obrenovac 0,73 din kod nas >>> 29 din u Cikagu Beograd-Pirot kod nas 2,6 din >>> u Cikagu 11 din do nekog slicno udaljenog mesta

Ovo je veoma kompleksna tema a ti je svodis na parole sa pijace. Postoje razni modaliteti naplate tel. usluga, vidimo da neke firme u Americi to nude u vidu pretplate (koja se daje UNAPRED), ali njihov Institut je uradio analizu na osnovu nekih proseka. Sigurno je da i nas Telekom razmislja o raznim modalitetima naplate ali sta to vredi kada je cena telefoniranja jedna od preostalih pet cena koje drzava i dalje kontrolise jer su korisnici siromasni. Znaci Tito, Milosevic, Kostunica, Tadic... za Telekom se sve svodi na isto. Zivimo u siromasnoj zaostaloj zemlji na brdovitom Balkanu a ti imas zlu srecu da si jos uvek na analognoj centrali. U zaostaloj zemlji neko mora da bude analogan a ti bi zeleo da to bude tvoj komsija iz drugog kraja grada a ne ti. Na svim analognim centralama u svetu kojih ima jos uvek svuda (iznenadio bi se gde sve) NEMA LISTINGA, NEMA USLUGA.., nema kvalitetnog interneta, dvojnici moraju da se postuju kao dobre komsije... Nego sada je 25. u mesecu - uzmes lepo svesku i stavis pored telefona, zamolis svoje ukucane, ti sam pogledas na sat kad si se nakacio na internet upises POSTENO vremena, izvestis se na 9812 o tarifama i napravis sam sebi svoj LISTING i RACUN, sredinom decembra kad dobijes od postara racun izvines nam se svima i pocnes da radis nesto korisnije.
Kad vec pomenu Albaniju ajde nam reci koliko kosta minut Tirana - Skadar a ja cu ti reci koliko je Beograd - Nis (sta cemo kada ispadne da je i u Albaniji skuplje).
Jedno pitanje: Da li ti ovako i sa strujomerima i vodomerima, toplomerima.. Koga vise mrzis Elektrodistribuciju, Infostan, Toplanu ili Telekom. Koji su tvoji motivi? Da si utrosio toliko energije koliko za ovaj forum imao bi brojac u kuci koji se kaci za analognu centralu. Cudi me da vec nisi predlozio da organizujemo eskurzije sumnjicavih korisnika do svojih brojaca u centrali. Poneses lepo samlicu sednes pored svog brojaca i lovis ga kad krene, ukljucis stopericu, kad zavrse s naseg ispitnog telefona proveris ko i s kim razgovara u tvom stanu, stikliras plus... zaneses se tako u lovu na ove sto kradu, osvrnes se malo kad vidis ovi iz naslova tvog foruma, iz Laze, vec stigli i merkaju te.
UCESTVUJES U FORUMU NA STRANI LOBIJA KORISNIKA KOJI SU VEC DOBILI TELEFON kojima NIJE U INTERESU DA SE STIGNE DO EKONOMSKE CENE IMPULSA, KAKO BI SE DOSLO DO PARA DA OSTALI DOBIJU TELEFON Ovo je ozbiljan argument, izvinjavam se ostalima sto se ponavljam - znaci neekonomska cena, nema se para za investicije a ovi koji vec imaju telefon bas briga, oni bi i dalje za dzabe da telefoniraju. - Jedan argument koji nije izgovoren: I oni koji su mnogo platili pri uvodjenju telefona su odavno naplatili svoje pare i sada soliraju za dzabe. Svako za sebe moze da izracuna - to je matematika za osnovnu skolu.

- Milojko al se ti zabavljas parolama u dijalogu gluvih telefona. Ako dobijas uslugu za dzabe (ili daleko ispod ekonomske cene) svaki tvoj rucak, ako radis sa firmom koja 90% zavisi od te usluge - JE PLACEN u dobroj meri od Telekoma koji ti tu jeftinu uslugu daje. Znaci pre rucka prekrstis se i kazes: Hvala Bogu i Telekomu sto mi hleba daje. O ceni telefoniranja sa Marsa (pardon iz Amerike) u Srbiju vec je dat odgovor, politika naplate je veoma kompleksna tema u svakoj zemlji, kompaniji... ali sve moze da se svede na statistiku koja je neumoljiva - u Srbiji je najjeftinije telefoniranje na svetu. U Srbiji to korisnika najmanje kosta i u tome se sadrzi odgovor na sva postavljena pitanja na ovom forumu.
DAKLE, ZACETNICI OVOG FORUMA DELUJU PROTIV RAZVOJA TELEFONIJE, PROTIV SVOG INTERESA I DOLAZIMO OPET DO TOGA DA JE FORUM APSURDAN I SMESAN
 
aman zaman:
- Milojko al se ti zabavljas parolama u dijalogu gluvih telefona. Ako dobijas uslugu za dzabe (ili daleko ispod ekonomske cene) svaki tvoj rucak, ako radis sa firmom koja 90% zavisi od te usluge - JE PLACEN u dobroj meri od Telekoma koji ti tu jeftinu uslugu daje. Znaci pre rucka prekrstis se i kazes: Hvala Bogu i Telekomu sto mi hleba daje.

Nešto tu ne štima u tvojoj logici. Kažeš da Telekom pruža uslugu "za džabe ili daleko ispod ekonomske cene". Dakle, vi, zaposleni u Telekomu, maltene od usta odvajate da bi mi nezahvalni telefonirali. Dobro. A zašto ste onda prigrili monopol pa ne date da iko razvuče kabl između dve kuće ? Jer, kad ne bude monopola, i kad drugi operateri dođu i počnu da naplaćuju uslugu po ekonomskim cenama, onda ćete valjda i vi ? Pa ćete imati mnogo više para, zar ne ?
 
Ti "aman.." si apsurdan i smesan mali Telekomov coveculjak..
Tvoji argumenti se svode na "mala zemlja na brdovitom Balkanu..." i "Tito, Milsevic i kompanija..." Da toga nema, cvetali bismo.
Imam ja sta pametnije da radim, i radim, veruj mi za razliku od tebe, monogo produktivnije i efikasnije (po moju porodicu i mene). A sta bi mi i koristilo i da sve saberem, podelim i pomnizom, kad se utvrdi neslaganje - opet ja ne bih bio u pravu jer nista ne mogu da dokazem. Kao ni vi, ali vi "drzite banku"

- Zaprepascujuce je da do sada nisam shvatio da zapravo telefoniram za "dzaba". Hvala ti na prosvetljenju, sokiran sam bezobrazlukom koji si izgovorio.
- To sto je kod nas "jeftinije no drugde" upari sa nasim primanjima pa se svede na isto (ili na nasu stetu ipak) ALi i to nece bas biti. Letos sam u Grckoj kupio za 10 evra karticu i sa FIKSNOG sam telefonirao u Beograd 120 minuta (dva sata neprekidnog ukupnog razgovora). Probaj to odavde u Grcku, ima usi da odpadaju. Tek kao primer jeftinoce u Telekomovoj mrezi

Ali, uostalom, nema smisla ni da se razgovara sa ljudima poput tebe. Ne nudis resenje, ni izlazak iz tunela. Samo odgovras da tako mora "da bide" i da smo mali nerazvijeni i slupani prethodnim vladavinama... I tako - dokle?

Duboko se izvinjavam SISI, oni su u pravu, ja samo "palim vatru" jer eto nemam druga posla.

FYI: Ne koristim internet preko dial-up, odavno sam sprecio da me strefi slog cekajuci na konekciju da bi surfovao svetlosnim brzinama, koristim wireless da se otkacim od blagostanja koje mi SISA nudi. To je tek posebna prica, moj prijatelju... o kojoj ti izgleda nemas pojma ili ne smes/umes ni da progovoris...

Inace, nemam nista protiv Inforstana, Vodovoda i kanalizacije te grobljanskih usluga. Tamo bar tacno znam sta placam.
 

Back
Top