Molim za pomoc,operacija zucne kese.

bambili

Početnik
Poruka
22
Idem na operaciju zucne kese krajem meseca u bolnicu Dragisa Misovic laparaskopski zahvat,imam jedan kamen u kesi,malo je veci i iznosi 25 mm,molim vas za neki savet ili iskustvo neko ako je neko bio skoro operisan pa da znam sta me ocekuje,jako se plasim iako znam da je to rutinska operacija,hvala unapred.
 
Idem na operaciju zucne kese krajem meseca u bolnicu Dragisa Misovic laparaskopski zahvat,imam jedan kamen u kesi,malo je veci i iznosi 25 mm,molim vas za neki savet ili iskustvo neko ako je neko bio skoro operisan pa da znam sta me ocekuje,jako se plasim iako znam da je to rutinska operacija,hvala unapred.


Majka mog druga je bila na tom zhvatu pre pola godine,isto u Dr.Misovic.Ujutu je otisla u bolnicu,sutradan ujutro su joj radili intervenciju,dan posle toga je otisla kuci.za nedelju dana je otisla na more,autobusom.Sta vise reci?Samo opusteno,oni tamo znaju sta rade!!!
 
Idem na operaciju zucne kese krajem meseca u bolnicu Dragisa Misovic laparaskopski zahvat,imam jedan kamen u kesi,malo je veci i iznosi 25 mm,molim vas za neki savet ili iskustvo neko ako je neko bio skoro operisan pa da znam sta me ocekuje,jako se plasim iako znam da je to rutinska operacija,hvala unapred.

Moja majka je operisala pre dve godine.

Vazno je da se posle pridrzavas propisane dijete koju ti odrede.

Nije imala nikakvih problema sa samom operacijom.
 
Hvala ali mene brine to sto je kamen 2,5 cm a oni prave rez od 1 cm,kako ce ga izvuci i bojim se da ne povrede neki organ,jos su me naplasili da se upumpava neki gas u stomak da bi se odvojila trbusna duplja od organa i da to moze da povredi creva,ma svakakve gluposti covek cuje.
 
Hvala ali mene brine to sto je kamen 2,5 cm a oni prave rez od 1 cm,kako ce ga izvuci i bojim se da ne povrede neki organ,jos su me naplasili da se upumpava neki gas u stomak da bi se odvojila trbusna duplja od organa i da to moze da povredi creva,ma svakakve gluposti covek cuje.

Pa da li si ti normalna? Idi vadi to cudo koje moze da te ubije i ne razmisljaj o necemu o cemu kao laik ne mozes ni da sanjas, i samo slusaj komsinicu baba kuranu koja ce da ti isprica sve o cemu nem pojma a ti jedva cekas da te nesto jos vise isprepada. Treba da vidis moga brata koji je tako cekao i trpeo dok nije dobio izliv zuci, bio je zut ko kanarinac, a izvukli su ga iz mrtvih jedva. E njega su rasporili od ispod rebara do prepona. Moja zena je medju prvima u Beogradu operisana laparoskopski i izvadili su joj ne jedan nego dva od 2 cm i to kroz rupicu manju od 1 cm, pa sad da je pitas kad je to tacno bilo ne bi mogla da se seti.
 
Pa da li si ti normalna? Idi vadi to cudo koje moze da te ubije i ne razmisljaj o necemu o cemu kao laik ne mozes ni da sanjas, i samo slusaj komsinicu baba kuranu koja ce da ti isprica sve o cemu nem pojma a ti jedva cekas da te nesto jos vise isprepada. Treba da vidis moga brata koji je tako cekao i trpeo dok nije dobio izliv zuci, bio je zut ko kanarinac, a izvukli su ga iz mrtvih jedva. E njega su rasporili od ispod rebara do prepona. Moja zena je medju prvima u Beogradu operisana laparoskopski i izvadili su joj ne jedan nego dva od 2 cm i to kroz rupicu manju od 1 cm, pa sad da je pitas kad je to tacno bilo ne bi mogla da se seti.

:super::super::super::super::super::super:
 
Ne brini kako će izvaditi kamenčić.
Mom mužu su pre godinu dana izvadili žuč (isto laparoskopski), a cela donja polovina je od upale bila tvrda kao kamen. Ipak su rupice od operacije skoro neprimetne a kako im je tošlo za rukom - samo oni znaju.
Suprug kaže da je prvih par sati posle operacije imao jake bolove, ali to je prošlo i on je sutradan, kada smo došli po njega sam sišao sa sprata bolnice i to sa punom torbom.
Prvih nedelju dana je osećao neki slabiji bol (ipak je to bila operacija!), a posle mesec dana je i zaboravio da je ikad imao problema.
Upravo zbog njegove operacije i ja sam se mnogo raspitivala kod bivših pacijenata, pa sam čula razna iskustva.
Svaki organizam drugačije reaguje, pa neko mora doživotno da vodi računa o ishrani, nekom smeta samo jako masno i začinjeno a neko jede sve redom (moj muž i koleginica). U svakom slučaju barem prvih par nedelja se treba pridržavati spiska namirnica koji svako dobije pri izlasku iz bolnice.
Kasnije, ako organizmu nešto ne prija, poneko ima mučninu ili bol, ali ogromna većina samo mora u WC, ali to nije praćeno nikakvim drugim problemima. Nadam se da ćeš i ti biti u ovoj grupi.
Srećno, i ne boj se - nemaš čega.
:zag:
P.S.:
U to vreme sam na kulinarstvu otvorila temu "ishrana posle operacije žuči", pa pogledaj i ako ti bude trebalo ponovo je aktiviraj.
 
Poslednja izmena:
Moja baka ima kamen u zuci, a ima 65 godina, zuc joj je prepun kamenjima tako da stalno ima napade, i veoma jake bolove vec par godina unazad. Hiruska intervencija je jedino resenje, ali tu postoji problem. Njeno srce je mnogo slabo tako da svi lekari procenjuju da operaciju nece izdrzati. Sada mnogo cesto ima napade, stalno je po bolnicama.

Da li postoji mogucnost da zucna kesa u takvom slucaju pukne, i da li neko zna drugacije resenje? Mozda neki caj, melem i sl. I da li to uopste moze da pomogne ili bar ublazi bolove kad je zucna kesa puna?


Unapred hvala.
 
Da, konsultovan je njen kardiolog, ona je dugogodisnji bolesnik angine pektoris. Zatim joj srce mnogo slabo radi, ima otprilike ispod 50 otkucaja u minuti, visok pritisak, tromb, secer. Nema sto nema. Kardiolog kad izvrsi pregled srca konstatuje da mu nije jasno kako ona zivi sa takvim srcem. Mnogo je slabo. Ja sada strucnije ne znam da pojasnim, ali otprilike tako. Mada ona sa tom konstatacijom lekara da joj se srce "drzi na koncu" zivi vec dugi niz godina.

Oni smatraju da ne moze da podnese anesteziju, nisam sigurna, ali valjda su to naveli kao najbitnije. Sta onda ako je situacija takva? Ona drzi i dijete, ali uzalud. Zar zaista nema pomoci?
 
Hvala ali mene brine to sto je kamen 2,5 cm a oni prave rez od 1 cm,kako ce ga izvuci i bojim se da ne povrede neki organ,jos su me naplasili da se upumpava neki gas u stomak da bi se odvojila trbusna duplja od organa i da to moze da povredi creva,ma svakakve gluposti covek cuje.

Koza je elasticna. I ne vadi se samo kamen nego cela zuca kesa. Gledao sam tu operaciju uzivo bar jedno khmmm 10 X tako da mi je izasla na nos. Upumpava se gas u stomak (ugljen dioksid) da bi se odigao i da bi bila bolja preglednost da se vidi sta se radi. Gas ne moze da ti povredi creva posto se ne upumpava u creva. Posle ces imati neke nelagodnosti dok taj gas ne izadje tipa bolova u ramenom pojasu ali to je sve.
 
Koza je elasticna. I ne vadi se samo kamen nego cela zuca kesa. Gledao sam tu operaciju uzivo bar jedno khmmm 10 X tako da mi je izasla na nos. Upumpava se gas u stomak (ugljen dioksid) da bi se odigao i da bi bila bolja preglednost da se vidi sta se radi. Gas ne moze da ti povredi creva posto se ne upumpava u creva. Posle ces imati neke nelagodnosti dok taj gas ne izadje tipa bolova u ramenom pojasu ali to je sve.

Hvala ti na objasnjenju ali moram te pitati zasto taj bol u ramenom delu,kakve to veze ima sa stomakom,znaci operacija je rutinska i da ne razmisljam puno o njoj,sem te nelagodnosti u pojasu ramena kakav osecaj jos imaju bolesnici posle operacije,dali ih boli rana i tako to?Hvala jos jednom,a za baku od devojke koja se javila mogu samo da dodam da mi je bas zao i da se nadam da ce uspeti nekako da se izbori sa tom mukom.Ja imam 33 godine i zato to i hocu da obavim dok sam mlada jos i dok nemam neke vece tegobe.
 
Hvala ti na objasnjenju ali moram te pitati zasto taj bol u ramenom delu,kakve to veze ima sa stomakom,znaci operacija je rutinska i da ne razmisljam puno o njoj,sem te nelagodnosti u pojasu ramena kakav osecaj jos imaju bolesnici posle operacije,dali ih boli rana i tako to?Hvala jos jednom,a za baku od devojke koja se javila mogu samo da dodam da mi je bas zao i da se nadam da ce uspeti nekako da se izbori sa tom mukom.Ja imam 33 godine i zato to i hocu da obavim dok sam mlada jos i dok nemam neke vece tegobe.

Vazduh u trbusnoj duplji, njegovo nakupljanje i zadrzavanje ispod dijafragme drazi peritoneum i dijafragmu , a zbog nadrazaja nerva koji inervise to podrucje (n.phrenicus) dolazi do bola u pleckama.
Naravno da se to ne javlja kod svih pacijenata i ne traje dugo.
 
pozdrav moja zena je prosle nedelje operisana klasicno jer je kesa bila puna izvadili su joj cak 5 kamencica od po 2-3 cm i 65 (i slovima sezdeset pet ) velicine nokta na malom prstu. katastrofa. sto se tice laparoskopije ona je super kad ima sice, sutradan se ide kuci i normalno nema velikog reza. u bolnici dr. dragisa misovic su super i nisam verovao nesto u nase zdravstvo. uglavnom samo pici i ne brini brigu :super:
 
evo slike njenih kamencica
 

Prilozi

  • kamenolom goca 1.jpg
    kamenolom goca 1.jpg
    26,2 KB · Pregleda: 307

Back
Top