Molim za pomoc,operacija zucne kese.

Има ли ко да препоручи,где бих могао баку да водим на операцију жучне кесице. Има калкулус од 21мм,предложена јој је операција. Али,она није из Београда,а било би добро да се овде оперише,јер у Мајданпеку,где живи,не постоји могућност лапароскопске операције,а њој сигурно да није потребан рез од 10-так и више цм у њених 66 година,нарочито јер је мало крупнија.

Знам да операција+постоперативна нега у КЦС кошта око 50,000 дин,али има ли ко неки други предлог:ВМА,Драгиша Мишовић???

И још нешто-речено је да где год да оде мора да ради и преглед,што је О.К. Међутим,питам се ,да ли би могла да измоли упут,макар за преглед,да не плаћа и то,или нема шансе?

Хвала.
 
Majka mog druga je bila na tom zhvatu pre pola godine,isto u Dr.Misovic.Ujutu je otisla u bolnicu,sutradan ujutro su joj radili intervenciju,dan posle toga je otisla kuci.za nedelju dana je otisla na more,autobusom.Sta vise reci?Samo opusteno,oni tamo znaju sta rade!!!

Ja sam se operisala laparoskopsi pre 15 dana. Nije nista strasno, samo je prva 2 dana uzas ona sonda kroz nos koja vam stoji i bolno gutanje. Posle treceg dana pocinje nagli oporavak. Ja sam drugi dan otisla kuci, i odmah sam ustajala. Rane posle nedelju dana skoro i da ne bole. Meni je izvadjen kamen velicine 40 x 30 mm a zucna kesa mi je bila gangrenozna - i eto sada je sve u redu.
 
Hvala ali mene brine to sto je kamen 2,5 cm a oni prave rez od 1 cm,kako ce ga izvuci i bojim se da ne povrede neki organ,jos su me naplasili da se upumpava neki gas u stomak da bi se odvojila trbusna duplja od organa i da to moze da povredi creva,ma svakakve gluposti covek cuje.

Moj je bio 26 mm, operisao me je prijatelj, malo se pomučio da ga izvuče, ali ispalo je sve ok. Iskreno, prijatelj mi je rekao da je neki drugi hirurg radio da bi radio klasično. Trajalo je oko 2 i po sata.
 

Back
Top