Pomozite!!

diddy90

Početnik
Poruka
5
Nasla sam malu macu koja je imala zive ranice po licu pre 2 nedelje i odvela sam je kod veterinara....ustanovio je da je to neka bakterija koja joj izjeda vezivno tkivo izmedju koze i misica i zato joj koza puca...:sad2:Maca vec 2 nedelje prima peniciline i mazemo joj flogocid kremu od koje joj cak opada dlaka...:(Zanima me da li se neko sureo sa takvim slucajem od vas i da li znate kako se leci??? Hvala unapred...
 
Je li uzeo bris i uradio antibiogram? Ako su po licu, to lako može da bude i ušna šuga, kod mačaka je relativno česta. Glupo je lečiti napamet a dovoljan je jedan ovlaš pogled kroz mikroskop.
 
Nasla sam malu macu koja je imala zive ranice po licu pre 2 nedelje i odvela sam je kod veterinara....ustanovio je da je to neka bakterija koja joj izjeda vezivno tkivo izmedju koze i misica i zato joj koza puca...:sad2:Maca vec 2 nedelje prima peniciline i mazemo joj flogocid kremu od koje joj cak opada dlaka...:(Zanima me da li se neko sureo sa takvim slucajem od vas i da li znate kako se leci??? Hvala unapred...

Ako antibiotik ne deluje a prima ga 2 nedelje,ili nije bakterija u pitanju( u pravu je Mim,moguce je da je suga,narocito sto je lokalizovana na licu) ili taj antibiotik koji prima ne deluje na tu bakteriju.U svakom slucaju,bris i antibiogram,kostalo bi puno manje i puno brze bi se maca izlecila da je to odmah uradjeno i da se na osnovu toga dala terapija.
PS nisu mi jasni vecina vetova,mislim igraju se ,,pogadjalica" umesto da odmah preduzmu korake do konkretne dijagnoze...ili im se mozda vise ,,isplati" da ,,proricu" dijagnozu i ,,pogadjaju" terapiju
PS verovatno je vet mislio na jednu(od mnoogoo) vrsta stafilokoka,one izjedaju tkivo.Ali postoji nekoliko vrsta koje to rade,i ne deluju na sve isti antibiotici...zato je neophodan antibiogram(ako je bakt. u pitanju)
 
Da, ako je bakterija, uraditi antibiogram. A ako terapija ne da rezultate, ponoviti antibiogram. Vetovi koji su u to vreme "držali" kraljevački "azil" su se igrali Milana Tarota, Vidovite Zorke isl. i kao rezultat, u okviru CNR-a su na ulice vraćeni psi sa gotovo neizlečivom kožnom infekcijom od strane gadno izmutirane stafilokoke, imune na skoro sve poznate antibitike kod nas i verovatno praćene demodeksom. Ali ovo mače najverovatnije ima "samo" ušnu šugu. Lako se otkriva i relativno lako leči. Taj vet, ako već nema mikroskop, verovatno ima trihinoskop, i srednje uvećanje bi bilo dovoljno.
 
Hvala puno na informacijama....a da li je ta usna suga prenosiva? posto imam malog psa i plasimo se da mu to ne predje...mada maca ima i ranice i po vratu i sa gornje i donje strane...njoj bikvalno "puca" koza... jednom je veterinar pobigao za vrat da bi pogledao ranu ispod vrata i njoj je na tom mestu gde je uhvatio pukla koza i macka je ostala da visi... uzasan prizor je bio...;(
 
To sa pucanjem koze ne lici na sugu.Odmesi mace negde gde rade bris,i to ti je puno laksi i brzi nacin da mu se uspostavi prava dijagnoza i da prava terapija koja ce zaista delovati.
 
Hvala puno na informacijama....a da li je ta usna suga prenosiva? posto imam malog psa i plasimo se da mu to ne predje...mada maca ima i ranice i po vratu i sa gornje i donje strane...njoj bikvalno "puca" koza... jednom je veterinar pobigao za vrat da bi pogledao ranu ispod vrata i njoj je na tom mestu gde je uhvatio pukla koza i macka je ostala da visi... uzasan prizor je bio...;(


Da li si uspela da saznas sta je sa macetom i kako da ga uspesno lecis ?
 

Back
Top