Deca su ukras sveta

Posto je tema Deca su ukras sveta ovo su moji ukrasi

picture.php
 
Da li ste videli ovu ogavnu emisiju u kojoj na grozan nacin predstavljaju decu. To su izbori za decu. Od onih bas malih, do dece od 7,8 godina.
Za te izbore se spremaju tako sto ih sminkaju, friziraju, stavljaju umetke, lazne zube, trepavice, kreme za samopotamnjivanje, jednoj devojcici su brijali noge...
Ta deca ne razmisljaju normalno. Roditelji su ih naterali da zavole izbore, govore o svom izgledu kao da je najbitniji i sl. Pitam se kako ce se ta deca dalje razvijati...
 
Gledala sam jednu epizodu. One devojčice izgledaju kao porcelanske lutke, kao kopija misica, ali zaboravljaju da misice imaju 18, 19, godina, a ove malene po 5, 6 godina. Kada bi se samo ti roditelji sa tolikim entuzijazmom posvećivali svojoj deci, aktivnostima primerenim dečjem uzrastu, umesto pobedama ne glupavim izborima za mis... Da je to bar neko ostvarenje i dostignuće, neko te male pobednice kroz nekoliko godina niko živ više neće pamtiti. Ne smem ni da pomislim šta će tim roditeljima sve padati na pamet da izvode sa decom kad dođu u neke pubertetske godine, garant će im davati da unose maksimum 500 kalorija dnevno i da idu u teretane da se ne ugoje...Tužno:neutral:
 
Odvratno, gledala sam dosta emisija posvecenih ovoj temi. Majke lijece svoje komplekse i neostvarene snove. Ova djeca nemaju djetinjstvo. Suocena su sa osudjivanjima i prekorima ukoliko ne ispune ocekivanja.
 
Videla sam najave za tu emisiju na "Travel&living" i smuči mi se svaki put samo tih minut-dva dok gledam. Devojčice plaču dok ih šminkaju, prskaju samopotamnjivačem, nameštaju im frizure.
A mame frikovi ih forsiraju, dok su devojčice na sceni mame im daju uputstva, drhte i tresu se kao da je život u pitanju, ako dete ne osvoji nagradu mame plaču, a ako pobede, vrište od sreće!
Ja da sam neka vlast, na tim takmičenjima bih svu decu oduzela tim roditeljima! :rtfm:
 
zaista odvratna emisija
roditelji lijece svoje komplekse, a istovremeno ih djeci nabijaju
skracuju im djetinjstvo, odnose slobodu, suzavaju granice, i donose odgovornost.
Primoravaju ih na ono sto ne zele (mozda ne sve, ali ima onih kojima to ne prija), prave od njih plasticne ljude (u psihickom smislu, a i u fizickom bogami).
Namecu im svoje odluke i taj nacin vaspitavanja, koji izaziva mentalni hendikep.
A o stetnosti sminke, uopste kozmetike i svega toga, da ne govorim.
 
užas užas užas,naletela sam jednom na emisiju i posle 10 minuta promenila kanal,rasplakala sam se šta rade tim devojčicama...ma ti roditelji ne zaslužuju decu uopšte...a jeste simptomatično da su skoro sve mame predebele pa se verovatno njihovi kompleksi leče na ovaj način bez razmišljanja šta rade svojoj deci...fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj....
 
..shto se same emisije tiche, imam utisak da se trude da budu koliko toliko objektivni,
ne osudjuju ih apriori (kao ja :roll: ), niti je napravljena kao reklama za ovu..hmm..pojavu..

..prikazuju i suze i napade besa i probe i takmichenja, navijanje i radovanje,
bez komentara.. :neutral:
 
..mislim da je nemoguce zabraniti ih, ali mozda bi trebalo ogranichiti starost
"uchesnika" na npr vishe od 10-12 godina..
..tada deca josh i umeju da kazu neshto i usprotive se.. :(

..meni je vrlo karakteristichna bila jedna mama od oko 45 godina,
sa cerkicom od oko tri koja se takmichi od devet meseci :eek:
koja je rekla, sva srecna, kako su joj prijateljice komentarisale da je pre bebe
vodala kuche na izlozbe, a sad voda dete..i kaze "hihihi, pa da, takva sam ja.." :neutral:
..meni ovo lichi bash na to - izlozbu dresirane i nafrakane dece.. :(
 

Back
Top