Deca su ukras sveta

zasto upisivati dete na balet?
deca su nam inace totalno neaktivna i sve vise ih ima sa nepravilnim drzanjem kicme
i sa ravnim stopalama...
bilo kakav sport u ranom uzrastu je vise nego dobrodosao..bas zbog ispravljanja deformiteta
i pospesivanja pravilnog razvijanja..
belet nije sport..ali u najranijem periodu je vise nego koristan..
prednost baleta se ogleda u ojacavanju muskulature, pravilnom drzanju i ravnotezi...
idealan je za devojcice u ranom uzrasnom periodu jer pored gracioznosti,
gipkosti i koordinacije pokreta, balet razvija muzikalnost i osecaj za ritam,
predstavljajuci osnovu svih plesnih stilova...
dete se uci klasicnoj muzici..
ja u baletu nalazim sirok spektar stvari zbog kojih dete treba slati..
naravno u ovo ne ukljucujem bolesne ambicije roditelja..

je, gracioznost i drzanje kada si na prstima, problemi sa deformisanim stopalima i skracenim mishicima kada se skines sa istih.... sto dalje povlaci probleme sa kicmom i zglobovima jer tijelo nije u pravilnom polozaju... i slicne .... divote
.. koje niko ne pominje kada se kaze - balet... samo sam dozivis kasnije
 
Prvi klip- to mi je u redu sve dok deca pronalaze zabavu i užitak u tome, odnosno dok im to ne predstavlja neku nametnutu obavezu. A bitno je i da oni to ne shvate previše ozbiljno, već kao neki vid igre. Ja jesam za to da se deca bave nekim sportom, ili da imaju neki hobi, ali onaj koji sama izaberu.Dužnost roditelja je da daju neke smernice, ali i da osluškuju i posmatraju svoje dete pa ako primete da to predstavlja teret za njega/nju treba reagovati na odgovarajući način.
Drugi klip-sve je već rečeno, mogu samo da dodam da bih ja te mame i tate zatvorila u podrum i tu ih ostavila par dana da razmisle o tome šta rade svojoj rođenoj deci.
 
ako ces po toj logici..
ni jedan sport nije dobar..
u svakome mozes da nadjes sijaset uzasnih stvari
u svakom trpe zglobovi...
da li to znaci da ne treba da se bavimo sportom?


je, gracioznost i drzanje kada si na prstima, problemi sa deformisanim stopalima i skracenim mishicima kada se skines sa istih.... sto dalje povlaci probleme sa kicmom i zglobovima jer tijelo nije u pravilnom polozaju... i slicne .... divote
.. koje niko ne pominje kada se kaze - balet... samo sam dozivis kasnije
 
je, gracioznost i drzanje kada si na prstima, problemi sa deformisanim stopalima i skracenim mishicima kada se skines sa istih.... sto dalje povlaci probleme sa kicmom i zglobovima jer tijelo nije u pravilnom polozaju... i slicne .... divote
.. koje niko ne pominje kada se kaze - balet... samo sam dozivis kasnije

Slazem se u potpunosti. Kicma me u 27. godini ubija kad god moram da budem savijena neko vreme, o zglobovima sam vec pisala, ko zna sta ce biti kad ostarim. Balet je jako lepa umetnost, osecaj kad sa 9-10 godina nastupas na velikoj sceni Narodnog pozorista je stvarno mocan, ali posledice su za ceo zivot.
 
ako ces po toj logici..
ni jedan sport nije dobar..
u svakome mozes da nadjes sijaset uzasnih stvari
u svakom trpe zglobovi...
da li to znaci da ne treba da se bavimo sportom?
.... balet kao proizvod daje odredjene, za taj sport karakteristicne, smetnje koje ne mogu da se izbjegnu
ne pokusavaj da generalizujes na sve sportove
Slazem se u potpunosti. Kicma me u 27. godini ubija kad god moram da budem savijena neko vreme, o zglobovima sam vec pisala, ko zna sta ce biti kad ostarim. Balet je jako lepa umetnost, osecaj kad sa 9-10 godina nastupas na velikoj sceni Narodnog pozorista je stvarno mocan, ali posledice su za ceo zivot.
vjezbanje ujutro i uvece donekle olaksava stvar, povremeno odlazenje na masazu... kada ostarimo bar imamo liniju :lol:

e, a jel umijes da trcis ali da gazis petom prvo a ne samo prstima?
 
.... balet kao proizvod daje odredjene, za taj sport karakteristicne, smetnje koje ne mogu da se izbjegnu
ne pokusavaj da generalizujes na sve sportove

ja generalizujem..a ti ogranicavas..
imala si kontakt sa baletom pa si upoznala i njegove lose strane..
ali ako se udubis..te lose strane ces naci u skoro svakom sportu..
sportska takmicenja i uspesi nasih sportista kod dece bude zelju za bavljenjem sportom,
a kod roditelja ambicije...problem je kada ambicije postanu ''prece'' nego dete..
pored svih pozitivnih strana sporta,
sportska aktivnost koja ne odgovara detetu moze da ugrozi njegovo zdravlje.
nekada je dete previse malo ili nedovoljno motoricki spremno,
a nekada prosto nije talentovano pa ne moze da ispuni zahteve koji se pred njega postavljaju.
pored fizickog napora koji moze da dovede do nepravilnog rasta i razvoja
i psihicki stres kome je dete izlozeno..ostavlja posledice..
sport za malu decu treba da bude pre svega igra,
zabava u kojoj rezultat nije bitan...
ali to prvo treba da nauce roditelji..
oni su ti koji guraju dete i preko ''granice''..ako oni nisu zadovoljni sa rezultatom..
 
ja generalizujem..a ti ogranicavas..
imala si kontakt sa baletom pa si upoznala i njegove lose strane..
ali ako se udubis..te lose strane ces naci u skoro svakom sportu..
sportska takmicenja i uspesi nasih sportista kod dece bude zelju za bavljenjem sportom,
a kod roditelja ambicije...problem je kada ambicije postanu ''prece'' nego dete..
pored svih pozitivnih strana sporta,
sportska aktivnost koja ne odgovara detetu moze da ugrozi njegovo zdravlje.
nekada je dete previse malo ili nedovoljno motoricki spremno,
a nekada prosto nije talentovano pa ne moze da ispuni zahteve koji se pred njega postavljaju.
pored fizickog napora koji moze da dovede do nepravilnog rasta i razvoja
i psihicki stres kome je dete izlozeno..ostavlja posledice..
sport za malu decu treba da bude pre svega igra,
zabava u kojoj rezultat nije bitan...
ali to prvo treba da nauce roditelji..
oni su ti koji guraju dete i preko ''granice''..ako oni nisu zadovoljni sa rezultatom..

:kafa:

.... balet kao proizvod daje odredjene, za taj sport karakteristicne, smetnje koje ne mogu da se izbjegnu
ne pokusavaj da generalizujes na sve sportove

ps: ono gore je kakao, jes' da se smajli pise kao "kafa" al'jbga....
 
Ovo sto rade devojcicama misicama je strasno i bolesno.
Ali sto se baleta tice, ja sam zavrsila nizu baletsku skolu, to je bila moja zelja, roditelji mi nisu bas bili odusevljeni. Jeste da i dan danas zbog toga imam problema sa zglobovima, svaku promenu vremena osetim, mogu da radim u hidrometeoroloskom zavodu, nepogresivo predvidjam kisu :) ali nije mi zao, za tu skolu me vezu samo lepe uspomene.
Znas, mislim da bi trebalo da uzrok tvojih tegoba potrazis na drugoj strani, a ne u nizoj baletskoj skoli.

Kad bi bilo tako kao sto ti mislis, silni odrasli ljudi bi sada puzali umesto sto hodaju. Jer mnoga deca od najranijih dana upraznjavaju daleko angazovanije aktivnosti nego sto je niza baletska skola.
Sta bi trebalo da bude sa onima koji se ceo zivot bave fudbalom, vaterpolom, tenisom, hokejom...? - nabrajam samo uobicajene sportove, a ne one gde je normalno da polomis ruku na svakom nastupu.

Da ne bude zabune, smatram da je moguce da te sve boli od bavljenja sportom - ali ne bas u 27. godini i to zbog toga sto si pohadjala nizu baletsku skolu.

Moj iskren savet ti je da odes na pregled kod strucnjaka ako te bas toliko boli, jer mozda ce moci da nadje uzrok, a samim tim i lek za tvoje tegobe.
 
Znas, mislim da bi trebalo da uzrok tvojih tegoba potrazis na drugoj strani, a ne u nizoj baletskoj skoli.

Kad bi bilo tako kao sto ti mislis, silni odrasli ljudi bi sada puzali umesto sto hodaju. Jer mnoga deca od najranijih dana upraznjavaju daleko angazovanije aktivnosti nego sto je niza baletska skola.
Sta bi trebalo da bude sa onima koji se ceo zivot bave fudbalom, vaterpolom, tenisom, hokejom...? - nabrajam samo uobicajene sportove, a ne one gde je normalno da polomis ruku na svakom nastupu.

Da ne bude zabune, smatram da je moguce da te sve boli od bavljenja sportom - ali ne bas u 27. godini i to zbog toga sto si pohadjala nizu baletsku skolu.

Moj iskren savet ti je da odes na pregled kod strucnjaka ako te bas toliko boli, jer mozda ce moci da nadje uzrok, a samim tim i lek za tvoje tegobe.

Kao sto rece unsaie, bavljenje baletom daje odredjene za taj sport karakteristicne smetnje. Kad provodis odredjen broj sati svakog dana u neprirodnom polozaju na vrhovima prstiju, a sve to u periodu kad se organizam razvija, ono sto strada su kicma i misici i zglobovi na nogama. Ne boli me sve i ne sve vreme i nisam ja jedina sa tim problemima, procitaj prethodne postove, ovde nas je dve sa istim posledicama bavljenja baletom, a poznajem mnogo devojaka koje isto to tvrde.
 
Poslednja izmena:
Znas, mislim da bi trebalo da uzrok tvojih tegoba potrazis na drugoj strani, a ne u nizoj baletskoj skoli.

Kad bi bilo tako kao sto ti mislis, silni odrasli ljudi bi sada puzali umesto sto hodaju. Jer mnoga deca od najranijih dana upraznjavaju daleko angazovanije aktivnosti nego sto je niza baletska skola.
Sta bi trebalo da bude sa onima koji se ceo zivot bave fudbalom, vaterpolom, tenisom, hokejom...? - nabrajam samo uobicajene sportove, a ne one gde je normalno da polomis ruku na svakom nastupu.

Da ne bude zabune, smatram da je moguce da te sve boli od bavljenja sportom - ali ne bas u 27. godini i to zbog toga sto si pohadjala nizu baletsku skolu.

Moj iskren savet ti je da odes na pregled kod strucnjaka ako te bas toliko boli, jer mozda ce moci da nadje uzrok, a samim tim i lek za tvoje tegobe.


..znash li sa koliko godina profesionalni sportisti odlaze u (invalidsku) penziju? :)
..tu negde ubrzo iza 27..
 
Kad bi bilo tako kao sto ti mislis, silni odrasli ljudi bi sada puzali umesto sto hodaju. Jer mnoga deca od najranijih dana upraznjavaju daleko angazovanije aktivnosti nego sto je niza baletska skola.
Sta bi trebalo da bude sa onima koji se ceo zivot bave fudbalom, vaterpolom, tenisom, hokejom...? - nabrajam samo uobicajene sportove, a ne one gde je normalno da polomis ruku na svakom nastupu.
to sto nabrajas su nezgode u sportu..... ovo je nesto sto je normalna posledica, bez ikakvih padova sa baletanki, kroz prozor i sl. ...
 
Kao sto rece unisaie, bavljenje baletom daje odredjene za taj sport karakteristicne smetnje. Kad provodis odredjen broj sati svakog dana u neprirodnom polozaju na vrhovima prstiju, a sve to u periodu kad se organizam razvija, ono sto strada su kicma i misici i zglobovi na nogama. Ne boli me sve i ne sve vreme i nisam ja jedina sa tim problemima, procitaj prethodne postove, ovde nas je dve sa istim posledicama bavljenja baletom, a poznajem mnogo devojaka koje isto to tvrde.
Dobro.

..znash li sa koliko godina profesionalni sportisti odlaze u (invalidsku) penziju? :)
..tu negde ubrzo iza 27..
OK, vazi. Sad znam.
 
To je po meni ipak drugacije,kad odrastas u porodici muzicara,profesionalnih sportista....to i tebi nekako postane nacin zivota ,drugo da nije to zeleo ne verujem ta bi bio tu gde je
Decko je talentovan za violinu i nastupa po koncertnim dvorama i nije zloupotrebljen da sluzi za jevtinu zabavu drugih
 

Back
Top