Ostrenje kandzi

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
118.201
Jedan od vecih problema kod drzanja macke u kuci/stanu je njeno ostrenje noktiju o namestaj. Najcesce zrtve su trosedi, fotelje...:lol:
Kako spreciti macu da to radi....a ona to mora da radi, prosto urodjeni instinkt...i sta sad?
Jedan od predloga koji sam cula je da joj se poseku kandze :eek: meni licno to ne pada na pamet da uradim:(
Svi koji drze macke imaju iskustva sa ovim...ajde da razmenimo ideje...jel neko uspeo da nauci macu da to radi samo na odredjenom mestu?
Mislim meni licno nije nesto preterano stalo do namestaja...da sam toliki zaljubljenik u namestaj ne bih ni nabavljala macu....ali cinjenica je da moze stvarno mnogo da unusti tim grebanjem.
Ranije kada sam drzala macke svi trosedi u kuci i fotelje su bili skoro pa u rezancima...:lol:
 
ma iseces joj nokte...ne cele naravno,samo joj redovno kratis vrhove(bas kao sto ti sebi seces nokte,znaci taj mrtvi deo) i tako nece moci da cepa namestaj...to pod uslovom da ce biti kucna macka...ako bude isla napolje,nemoj joj seci nokte.
A imas da kupis za macke one...penjalice,grebalice :lol: kako se vec to zove...i uzmes joj to i tu neka grebe do mile volje....a kada krene na namestaj,oteras je....
al opet,jednostavnije ti je da joj skracujes noktice...
 
pokusava,naravno...al ne uspeva da raskupusa :)
a to na slici ti je za secenje noktiju i ima taj granicnik....samo ne znam koliko je to,tj. kolika je razdaljina od granicnika do sechiva,tako da obrati paznju na to...
samo joj pritisnes prst da izadje nokat i na noktu se vidi gde je zivac i samo pazis da ne povredis zivac i to je to...
i od malena je uci na secenje noktiju,da se ne bi otimala...
uostalom,sta ti ja pricam,imala si macke :)
 
ma grebalica ti je najbolja,samo da bude prilagodjnea macinoj velicini( ja se zeznula, pa gasi kupila malu i mnogo nisku, kada je pokidao staru) i pospes je valerijanom i eto resenja.. pri tom je oteras kad god pokusa da ostri kandze o namestaj i brzo ce nauciti: )
 
aha,mace privlaci valerijana, i onda u pet shopu obicno uz grebalicu dobijes valerijanu, kao susenu travu,pospes grebalicu time i onda ih miris taj privuce(postoji i u tecnom obliku,ali to jos nismo probali): )
 
pokusava,naravno...al ne uspeva da raskupusa :)
a to na slici ti je za secenje noktiju i ima taj granicnik....samo ne znam koliko je to,tj. kolika je razdaljina od granicnika do sechiva,tako da obrati paznju na to...
samo joj pritisnes prst da izadje nokat i na noktu se vidi gde je zivac i samo pazis da ne povredis zivac i to je to...
i od malena je uci na secenje noktiju,da se ne bi otimala...
uostalom,sta ti ja pricam,imala si macke :)

da al ih nisam podvrgla nikad tom cinu :lol:
nastrado je namestaj zestoko :lol:
 
ma grebalica ti je najbolja,samo da bude prilagodjnea macinoj velicini( ja se zeznula, pa gasi kupila malu i mnogo nisku, kada je pokidao staru) i pospes je valerijanom i eto resenja.. pri tom je oteras kad god pokusa da ostri kandze o namestaj i brzo ce nauciti: )

e ovo mi deluje humanije :lol:

probacu pa ako dresura ne uspe e onda ce da dobije ovu micinu spravu iz 13. veka :lol:

dobro je cuti da nekome uspeva

jeli a ovo boldovano je sta?
 

Back
Top