Čukalović sudija Ustavnog suda Kosova!!!!

Reichsmarschal

Ističe se
Banovan
Poruka
2.922
Ivan Čukalović, profesor međunarodnog javnog prava kragujevačkog Pravnog fakulteta, izabran je, kako piše na internet sajtu skupštine u Prištini, za jednog od šestoro sudija Ustavnog suda Kosova.

Skupština Kosovo je na sednici kojom je predsedavao Jakup Krasnići izabrala šest sudija Ustavnog suda Kosova. Među izabranim sudijama našlo se i ime Ivana Čukalovića.

Kako navodi sajt, na počtku sednice je glasano za kandidate iz redova manjinske zajednice. Pošto su kandidati Ivan Čukalović i Altay Suroy, u prvoj rundi glasanja dobili dve trećine glasova poslanika iz redova manjinskih zajednica, a u nastavku i potrebne glasove svih prisutnih poslanika na plenarnoj sednici, izabrani su za sudije Ustavnog suda Kosova.

Čukalović je jedan od optuženih u aferi Indeks u okviru koje je uhapšeno 38 osoba, profesora i saradnika Kragujevačkog pravnog, ali i drugih pravnih fakulteta u Srbiji.


срамота:sad2:
 
Da li u Srbiji ima albanaca sa makar zavrsenom srednjom skolom? :think: Izgleda da ih nema ni na okupiranom Kosovu, cim moraju da uvoze "strucnjaka" iz Kragujevca.

Ovakvi komentari su zreli za ban. Samo u Beogradu živi više desetina hiljada Albanaca raznog nivoa obrazovanja. A da ne govorimo da medju 100000 Albanaca u području Preševske doline ima takodje osoba svih nivao obrazovanja. Pretpostavljam da su neki od nji manje pametni od tebe, ali da ima i onih inteligentnijih od tebe.
 
Ovakvi komentari su zreli za ban. Samo u Beogradu živi više desetina hiljada Albanaca raznog nivoa obrazovanja. A da ne govorimo da medju 100000 Albanaca u području Preševske doline ima takodje osoba svih nivao obrazovanja. Pretpostavljam da su neki od nji manje pametni od tebe, ali da ima i onih inteligentnijih od tebe.
Ima ih malo vise od polovine od tog broja.
 
Na Kosovu ima sudija Ustavnog suda Srbije?

Nema,moja greska...vremenski period....pa i ne moze tamo da ih ima,kada je Srbija imala vlast na Kosmetu koliko ih je bilo.......90% :think:

Trenutno nema jer 99% shiptara u Srbiji prebiva na Kosmetu,tako da ih po sporazumu iz Kumanova ne kachi ustavni sud Srbije,dok ih u drugim delovima Srbije van Kosmeta nema u dovoljnom broju da bi i jednog stavili na to mesto......:think:

Ovakvi komentari su zreli za ban. Samo u Beogradu živi više desetina hiljada shiptara raznog nivoa obrazovanja. A da ne govorimo da medju 100000 Albanaca u području Preševske doline ima takodje osoba svih nivao obrazovanja. Pretpostavljam da su neki od nji manje pametni od tebe, ali da ima i onih inteligentnijih od tebe.

Tvoji provokatorski postovi su zreli za ban......
Neka zive slobodno,i da budu srecni sto ih niko ne dira,niti ih je ikad dirao.....sasvim dovoljno......i previse.
 
Poslednja izmena:
Ovakvi komentari su zreli za ban. Samo u Beogradu živi više desetina hiljada Albanaca raznog nivoa obrazovanja. A da ne govorimo da medju 100000 Albanaca u području Preševske doline ima takodje osoba svih nivao obrazovanja. Pretpostavljam da su neki od nji manje pametni od tebe, ali da ima i onih inteligentnijih od tebe.
Ti treba da živiš negde kao član manjinske zajednice pa ne bi ovoliko lupetao.Albanaca u srpskoj politici,pravosuđu ili školstvu ima procentualno više nego što je njihovo učešće u broju stanovnika uže Srbije.I prave konstantnu štetu Srbiji na taj način što dovlače i zapošljavaju nesposobne i beskorisne rođake i sunarodnike.
 
Ti treba da živiš negde kao član manjinske zajednice pa ne bi ovoliko lupetao.Albanaca u srpskoj politici,pravosuđu ili školstvu ima procentualno više nego što je njihovo učešće u broju stanovnika uže Srbije.I prave konstantnu štetu Srbiji na taj način što dovlače i zapošljavaju nesposobne i beskorisne rođake i sunarodnike.

Čekaj, kako ih ima kad onaj sumnja da postoji u Srbiji Albanac sa višim stepenom obrazovanja od nižeg? Koliko to ima Albanaca u srpskoj politici, ne računajuči nacionalne partije iz Preševske doline, kao i koliko ima Albanaca u pravosudju i školstvu? Na osnovu kojih i kakvih podataka ti to tvrdiš?
 
To ne znamo do sledećeg popisa.
E, vala, nisu mogli da se sa pedeset i nesto hiljada za sedam godina popnu na sto. Mislim, jesu oni Sipci, ali nisu amebe da se razmnozavaju deobom.

No, poenta je u tome da u Beogradu ivi bar isto toliko Albanaca, dobar deo njih su sasvim solidno obrazovani. U Beograd uje čak postojalo albansko studentsko kulturno umetničko društvo ‘Perpjekja”. Ti studenti sigurno nisu bili samo sa osnovnom školom, zar ne?
Ne bih znao, jedini Albanac iz BG-a koga ja znam je pekar. Znaci, zavrsio je srednju.
 
Slažem se da je poitrebno da bar jedan sudija ustavnog suda u Srbiji bude Albanac.

Pretpostavljam da je preduslov tome da taj albanac zna ponesto o pravnom sistemu Srbije. Kog pripadnika tog plemena ti kandidujes na to mesto?

Ne bih znao, jedini Albanac iz BG-a koga ja znam je pekar. Znaci, zavrsio je srednju.

Jesi siguran da je zavrsio srednju? Mozda je poceo pa je video da to ipak nije za njega...
 
Čekaj, kako ih ima kad onaj sumnja da postoji u Srbiji Albanac sa višim stepenom obrazovanja od nižeg? Koliko to ima Albanaca u srpskoj politici, ne računajuči nacionalne partije iz Preševske doline, kao i koliko ima Albanaca u pravosudju i školstvu? Na osnovu kojih i kakvih podataka ti to tvrdiš?
Na osnovu tog što ne znam ni za jednog šiptara pravnika,pošto je jedino pravo koje onei poštuju zakon jačeg.
 

Back
Top