NIK SLOTER Ja, Srbenda!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Intervju, Rob Stjuart, glumac
Ja, Srbenda!

Kultni junak „Tropske vreline" kaže da je došao da vidi ono što sakriva CNN i istraži razloge svoje popularnosti u Srbiji

image.jpg

Nevaljalci, budite na oprezu... Nik Sloter je u gradu


Legendarni Nik Sloter stigao je u Srbiju! Naravno, reč je o glumcu Robu Stjuartu koji je tumačio ovaj lik u kultnoj seriji „Tropska vrelina" početkom devedesetih prošlog veka!

Rob Stjuart u Srbiju je došao povodom dvadesetogodišnjice postojanja novosadske grupe „Ateist rep", koja mu je 1998. posvetila pesmu „Slaughteru Nietzsche". Za ovu pesmu i za svoju slavu u Srbiji saznao je sasvim slučajno, i smesta odlučio da dođe i istraži korene svoje popularnosti. Ovo istraživanje biće zabeleženo u dokumentarnom filmu radnog naziva „Slaughter Nick for President: Quest for Serbia".

Gost na pank svirci

Ljubitelji panka imaće priliku da vide Roba Stjuarta uživo u subotu, 6. juna, u novosadskom „Muzeju zaboravljenih umetnosti", na pank festivalu „To be punk". Na festivalu će tokom dva dana svirati bendovi „Blickrig", „Generacija bez budućnosti", „Šem 69", „KUD Idijoti", „Superhiks", i, naravno, „Ateist rep" koji će u subotu, zajedno sa Robom Stjuartom na sceni, obeležiti dvadeset godina rada.



Stjuart kaže da mu nije jasno kako to da na ovim prostorima uživa status megazvezde:

- I dalje očekujem da će mi neko reći da su svi moji fanovi u stvari samo glumci i da je ovo jedna velika praktična šala na moj račun - rekao je.

Kakav osećaj imate sada kada ste tu, među fanovima?

- Želeo sam da dođem i čujem priče od ljudi iz Srbije o tome kako su devedesete godine ovde zaista izgledale, umesto da o tome slušam na CNN-u. Istraživanje koje sam već sproveo govori mi da istinita priča o ovoj zemlji još nije ispričana. Koincidencija je i to da je moj usvojeni brat rodom iz Srbije. Moja porodica usvojila ga je kada je imao pet godina, a kada je postao tinejdžer želeo je da istraži svoje korene i ispostavilo se da su srpski. Kad god sam bio ljut na njega, zvao sam ga „Srbine", a za mene je on imao jedno nešto gore ime. Koincidencije su počele da se gomilaju: advokat koga sam angažovao bio je Srbin, u baru u kome smo se jednom napili barmen je bio Srbin... Osetio sam se kao da su oko mene sve sami Srbi, i to je ukazalo da je vreme da dođem u vašu zemlju!

Imali ste i specijalan doček na aerodromu?

- Ljudi su došli u havajskim košuljama! Uzeli su slobodan dan da bi me dočekali!

Sviraćete zajedno sa „Ateist repom" pesmu „Sloteru Niče, Srbija ti kliče". Da li ste ranije svirali na koncertima?

- Muzika mi je hobi. Kada sam bio mlađi svirao sam u bendu, a svirao sam i folk muziku kako bih se prehranio tokom studija. Računao sam da ću biti na običnoj pank svirci i da ću se provući sa tri ili četiri akorda, ali se ispostavilo da „Ateist rep" svira komplikovaniju muziku od toga, tako da sam morao da puno vežbam pre dolaska u Srbiju!

Da li ste i dalje u kontaktu sa Kerolin Dan, koja je u seriji igrala Silviju?

- Ostali smo sjajni prijatelji! Ali, Kanada je velika zemlja, ona se odselila toliko daleko da mi do nje treba nekoliko sati avionom.Pričao sam Silviji o popularnosti serije u Srbiji i nije imala predstavu gde je to. Rekla je: „Sibir? Slavni smo u Sibiru?"

Kakvi su vam tačno planovi u Srbiji?

- Jednostavni. Ja ću pričati svoje priče, vi svoje, pićemo i zabavljaćemo se!

image.jpg

Hau du ju du, kolega... Sloter i beogradski „plavci"

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=67656&sectionId=42
 
- Želeo sam da dođem i čujem priče od ljudi iz Srbije o tome kako su devedesete godine ovde zaista izgledale, umesto da o tome slušam na CNN-u. Istraživanje koje sam već sproveo govori mi da istinita priča o ovoj zemlji još nije ispričana. Koincidencija je i to da je moj usvojeni brat rodom iz Srbije. Moja porodica usvojila ga je kada je imao pet godina, a kada je postao tinejdžer želeo je da istraži svoje korene i ispostavilo se da su srpski. Kad god sam bio ljut na njega, zvao sam ga „Srbine", a za mene je on imao jedno nešto gore ime. Koincidencije su počele da se gomilaju: advokat koga sam angažovao bio je Srbin, u baru u kome smo se jednom napili barmen je bio Srbin... Osetio sam se kao da su oko mene sve sami Srbi, i to je ukazalo da je vreme da dođem u vašu zemlju![/b]


Ali ovo je vrh....:hahaha:
 

Back
Top