Dnevnik Ratka Mladića

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
ratko-mladic-v.jpg


Serž Bramerc, glavni haški tužilac, može da izvesti danas Savet bezbednosti UN da nema Ratka Mladića, ali da ima izuzetno važan dokument - lični ratni i posleratni dnevnik ovog najtraženijeg haškog begunca.

„Blic” je uz pomoć advokata nekih optuženika kojima će ovaj obimni dokument zadati mnogo glavobolje imao uvid u pojedine njegove delove. U ratnim beležnicama koje je Akcioni tim predao Tužilaštvu Tribunala, rukom pisanim okruglim, ćiriličnim slovima, Mladić je podrobno i više nego detaljno opisivao sastanke sa Slobodanom Miloševićem, Jovicom Stanišićem i mnogim drugima, pukovnicima i nižim oficirima.
Dnevnik zaplenjen tokom pretresa stana Mladićeve supruge Bosiljke Mladić, 4. decembra prošle godine po nalogu Veća za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu, sastoji se iz više beležnica. Jedna od njih je ispisana na NIS-ovom poslovnom dnevniku - planeru.

Zavedeno pod datumom 26. 01. 1995. godine, pod stavkom sastanak sa pukovnikom Milanom Rundićem, Mladić navodi stavke:
„U Bileći se može osposobiti f-ka za proizvodnju municije; Ima mogućnosti da se kuju košuljice za mine od 60 milimetara; ‘Zastava’ radi na nabavci delova ; Aluminijski kombinat traži da mu isporučimo glinicu, a oni će nama platiti opravku mašine…”
Zavedeno pod datumom subota 04. 02. 1995. u Beogradu Mladić beleži detalje svog susreta sa ocem Filaretom.
„Traži da pomognemo u oslobađanju njegovog zeta Zećez Novice, stanuje u Konjicu, Ulica Vinka Borisa br. 5. Ima telefon (pa navodi broj), zvao ga je brat iz Diseldorfa (zove se Zećez Neđo)”. Navodi brojeve, a zatim dodaje da je „Novica sada u kućnom pritvoru u Konjicu”.

Idućeg dana u 19.30 beleži sastanak sa Lazarom Kovačevićem. „Lazo: U sredu ili u četvrtak dolazi IL-76 sadržaja: za VJ 200 kom. rak. ) 9M39 - igla; na svake 4 rak. jedan lanser = 50 k.; 40 rak. i 10 lansera za nas; 40 rak. + 10 lans. (lansera) x 20.000 dolara po komadu. Bio sam u Alma Alti, našao sam 48 MB 240 mm - Tulipan, nova su na tenku T-64, elektronsko upravljanje tri čoveka, potvrdio sam četiri komada, od čega su dva za nas, težak je 37 tona, košta 1.250.000 dolara.
„Našao u Kazahstanu RPO A - šmel B-3, ukupno 3.000 komada za milion dolara ili 333 dolara po komadu, a ako hoćemo kupiti 200 kom, onda to košta 750.000 dolara. *Naručio AG-S-17 (bacač bombi automatski) „Snaj. puška 12,7 mm dometa do 3.000 m, ne zna koliko će doći;” Naručio snaj. pušku SVD dometa do 1.000 m, kalibra 7,62 ili 5,54 (ne zna tačno)…”. Dalje nabraja, a zatim u sledećoj fusnoti piše: Uvećaj

„Oni koji rade u Moskvi, Škorić i društvo, oni su lenčuge, neće da rade ništa. Ja sam im nudio da stave u diplomatsku poštu i rizikovao sam delove za ‘mig’. Ovi ljudi koje su postavili nisu naši. … Da se vratim na temu Tolimir - (nečitko završava rečenicu). „Ovde sam do srede i idem u Niš da čekam avion.”
U narednim danima Mladić beleži svoje sastanke sa još nekim ljudima, govori o novcu koji je potreban za „kupovinu senatora u SAD”, spominje i Klintona, ali i Tuđmanov put u Ameriku. Takođe navodi podatke o finansiranju Vojske u 1994. godini…
Inače, Tužilaštvo Haškog tribunala zatražilo je od Sudskog veća da spisku dokaza protiv bivšeg šefa DB Jovice Stanišića i njegovog pomoćnika Franka Simatovića doda i ovu beležnicu Ratka Mladića.
Tužilaštvo navodi da zabeleške sa sastanka, koji je održan 30. juna, povezuju Stanišića sa paravojnim jedinicama iz Erduta i Đeletovaca, odnosno s „arkanovcima” i sa „škorpionima”, koje su „direktno uključene u zločine koji se navode u ovom predmetu”.
U beležnici se nalaze zapisi i sa sastanaka Mladića, Stanišića i „drugih visokih političkih i vojnih lidera” sa tadašnjim predsednikom Srbije Slobodanom Miloševićem, održanim između 27. januara i 5. septembra 1995. godine.
Tužilaštvo u Tribunalu je u svom zahtevu Sudskom veću obrazložilo da „beleške sa tih sastanaka ilustruju blisku saradnju između učesnika u udruženom zločinačkom poduhvatu, uključujući optuženog Stanišića, i da se u njima ocrtava uloga Stanišića kao koordinatora između različitih učesnika u poduhvatu”.

Dokument haškim istražiteljima predat 25. februara
Mladićevu beležnicu vlasti u Beogradu su haškim istražiteljima predali 25. februara ove godine, a u Hag je stigla 2. marta. Zato tužioci traže da ona naknadno bude uvrštena u spisak dokaza protiv Stanišića. Iz dokumenta proizilazi da su tokom pretresa stana Mladićeve supruge u Beogradu, prošlog decembra, srpske vlasti zaplenile još nekoliko beležnica za koje se pretpostavlja da su pripadale Mladiću, kao i „desetine video-snimaka” sastanaka i proslava kojima je general prisustvovao u vreme obuhvaćeno optužnicom protiv Stanišića 1991-95. Tužilaštvo u Hagu te materijale trenutno pregleda i ocenjuje njihovu dokaznu vrednost za postupak protiv Stanišića. O zahtevu tužilaca da Mladićeva beležnica bude uvrštena na spisak dokaza odlučiće Sudsko veće predsedavajućeg Alfonsa Orija.

Politička volja Srbije na probi
Zbog izostanka hapšenja Mladića 3. maja 2006. godine Evropska komisija opozvala je pregovore o Stabilizaciji i asocijaciji sa Srbijom, (tada SCG). Sredinom jula Vlada Srbije usvojila je Akcioni plan za saradnju sa Haškim tribunalom, koji podrazumeva koordiniranu akciju svih nadležnih organa za hapšenje generala Mladića. Od odlaska Vojislava Koštunice i njegove stranke DSS sa vlasti, i stavljanja obaveštajnih agencija pod kontrolu stranke predsednika Srbije Borisa Tadića, Haški Tribunal, i sama Karla Del Ponte, i EU prestaju da sumnjaju u postojanje političke volje da Srbija ovaj zadatak ispuni. Ostaje da se vidi da li će Evropa i ove nedelje, kako je to jednom opisao „Njujork tajms”, „pokazati zube mnogo manje opasnoj i mahom poslušnoj vladi Srbije, i zemlji koja ne predstavlja opasnost svojim susedima i nema nikakvu moć da utiče na zapadne sile koje traže da im se povinuje”, ostaje da se vidi.

dnevnik-01.jpg

dnevnik-02.jpg

dnevnik-03.jpg

Sutra „Blic” nastavlja objavljivanje dnevnika.



Viđan od Han Pijeska do Povlena

Za proteklih jedanaest godina bilo je više pokušaja hapšenja Mladića. Svi su završeni bezuspešno. Viđan je na Romaniji, u Han Pijesku, Beogradu, Banji Vrujci u okolini Valjeva, Pančevu, na Zlatiboru, Ceru, Povlenu... Kao moguća skrovišta u prvim godinama bekstva Del Ponteova je pominjala razne kasarne i vojne objekte, ali i manastire u Ovčarsko-kablarskoj klisuri i jedan manastir kod Beograda. Analize BIA, ipak ukazuju da se Mladić od 2001. krio u urbanim delovima Srbije - od 2002. do 2006. godine u Novom Beogradu, gde i danas, kako neki veruju, igra žmurke sa domaćim službama koje ga jure, dok je čitava zemlja njegov talac.
Dok je javnost spekulisala da se Mladić krije u nekom makedonskom, Titovom bunkeru, gde čuva ovce, okružen sa 200 naoružanih telohranitelja, rekonstrukcija njegovog kretanja, dobijena nakon hapšenja jataka tokom 2006. godine govorila je nešto sasvim drugo - Mladićev život pod poternicom ne odvija se među gudurama i planinama. Tokom te 2006. godine policijskom racijom, razbijena je dugogodišnja Mladićeva mreža jataka. Oko desetak njih završilo je u zatvoru.
U optužnici, kojom je rekonstruisano Mladićevo kretanje od 1. juna 2002. do 25. januara 2006. pobrojane su adrese na kojima je živeo u novobeogradskim ulicama od Jurija Gagarina preko ulice Peđe Milosavljevića do Trećeg bulevara i Vladimira Popovića. U nekim stanovima proveo je po 15, u drugim po 45 dana. Stanove u kojima se krio putem oglasa iznajmljivali su od 250 do 400 evra njegovi jataci. Oni su organizovali i prevoz, plaćali komunalne troškove, snabdevali ga hranom i telefonskim karticama i dopunama.
Nema informacija koje mogu da ukažu šta se sa Mladićem zbiva nakon 2006. godine. Analiza dotadašnjeg kretanja motiv je za pretpostavku da Mladića ni danas ne pokriva četa telohranitelja, opskrbljena teškim i lakim naoružanjem. Naprotiv, veruje se da ga štiti samo možda dvoje, troje, ljudi u neposrednoj blizini, i da se ne izlaže javnosti tako slobodno. Ali da je hapšenje Mladića znatno teži posao no što je to bio slučaj sa Karadžićem, vrlo je verovatno. Ne samo zbog njegovih veština preživljavanja, što mu u gradskoj, urbanoj sredini nije od presudnog značaja, već zbog jakih veza i stečenog bratstva u krvi, koje se nikada ne raskida a pruža mu logističku podršku. Samo se veruje da je Mladić daleko manje razmetljiv od Karadžića, ali sasvim je sigurno da je dobro obučen vojni obaveštajac koji ume da se sakrije.

http://www.blic.rs/temadana.php?id=95654
____________
NE daj se NE daj Đenerale Brate, nikad nece moci, tebe da uhvate...!!!
 
Poslednja izmena:
General Mladic :Najteze me je pogodila situacija kada sam saznao za brutalan obracun hrvatskih vlasti sa pripadnicima Vojnopomorske oblasti na komandnom mestu u Zrnovnici kod Splita, gde su u podzemnom objektu bila 164 oficira i vojnika.Italijanski ambasador Budjoli poslao im je konzerve hrane za pse. Tada sam dohvatio telefon i nemackom posredniku Velmanu rekao: "Vi ste Svaba. Ubicu vas za deset minuta ako mojim drugovima ne posaljete pravu hranu". Velman je to ucinio bez reci.
 
General Mladic :Najteze me je pogodila situacija kada sam saznao za brutalan obracun hrvatskih vlasti sa pripadnicima Vojnopomorske oblasti na komandnom mestu u Zrnovnici kod Splita, gde su u podzemnom objektu bila 164 oficira i vojnika.Italijanski ambasador Budjoli poslao im je konzerve hrane za pse. Tada sam dohvatio telefon i nemackom posredniku Velmanu rekao: "Vi ste Svaba. Ubicu vas za deset minuta ako mojim drugovima ne posaljete pravu hranu". Velman je to ucinio bez reci.

:hahaha::hahaha::hahaha:

Kakva budalaština! :rotf::rotf::rotf:
 
Nista nije dokazano postoji predpostavka NEVINOSTI , pa nisi valjada spao na te grane da kao zreo covek kleveces ljude.

Da se ovakav rodio kod vas vi bi smakli onog bana Jelacica i na mesto njega postavili mu spomenik od zlata.
Kao Ateni Partenos.
Bolje da se takav nije rodio kod nas, "popušio" toliko teritorije od HV-a i napravio najveći zločin nad civilima nakon II sv. rata u Evropi (Srebrenica). Stvarno imate razlog da budete ponosni na njega
 
Bolje da se takav nije rodio kod nas, "popušio" toliko teritorije od HV-a i napravio najveći zločin nad civilima nakon II sv. rata u Evropi (Srebrenica). Stvarno imate razlog da budete ponosni na njega

Oprosti a zar ovo nije najveci zlocin protiv civilnog stanovnistva nakon II svetskog rata :
Sistem "spaljene zemlje" po ugledu na nacisticku Nemacku :

U „Oluji“ uništeno je oko:
- 25.000 kuća
- 13.000 privrednih objekata
- 182 zadružna doma
- 56 zdravstvenih stanica
- 78 crkava
- 29 muzeja
- 181 groblje
- 352 trgovine
- 96 trafo-stanica
- svi srpski industrijski pogoni
- 920 spomenika
- 211 ugostiteljskih objekata
- 410 zanatskih radnji.

- u Krajini je prije „Oluje“ živjelo 450.000 Srba.
- 1991-1995. ukupno je ubijeno 6.765 Srba.
- nestalo je 2.670 Krajišnika.
Upoređenje popisa iz 1991. i 2001. godine pokazuje da u Hrvatskoj nedostaje više od pola miliona Srba.

- Srbi su u Hrvatskoj ostali bez 50.000 stanova. Veliki broj oduzetih srpskih stanova hrvatske vlasti poklonile su svojim „braniteljima“.
 
General Mladic :Najteze me je pogodila situacija kada sam saznao za brutalan obracun hrvatskih vlasti sa pripadnicima Vojnopomorske oblasti na komandnom mestu u Zrnovnici kod Splita, gde su u podzemnom objektu bila 164 oficira i vojnika.Italijanski ambasador Budjoli poslao im je konzerve hrane za pse. Tada sam dohvatio telefon i nemackom posredniku Velmanu rekao: "Vi ste Svaba. Ubicu vas za deset minuta ako mojim drugovima ne posaljete pravu hranu". Velman je to ucinio bez reci.

Ovaj ratko zahebaniji od betmena i supermena. hahah
Verujem da mrkim pogledom promeni i zakon gravitacije lol
 
Oprosti a zar ovo nije najveci zlocin protiv civilnog stanovnistva nakon II svetskog rata :
Sistem "spaljene zemlje" po ugledu na nacisticku Nemacku :

U „Oluji“ uništeno je oko:
- 25.000 kuća
- 13.000 privrednih objekata
- 182 zadružna doma
- 56 zdravstvenih stanica
- 78 crkava
- 29 muzeja
- 181 groblje
- 352 trgovine
- 96 trafo-stanica
- svi srpski industrijski pogoni
- 920 spomenika
- 211 ugostiteljskih objekata
- 410 zanatskih radnji.

- u Krajini je prije „Oluje“ živjelo 450.000 Srba.
- 1991-1995. ukupno je ubijeno 6.765 Srba.
- nestalo je 2.670 Krajišnika.
Upoređenje popisa iz 1991. i 2001. godine pokazuje da u Hrvatskoj nedostaje više od pola miliona Srba.

- Srbi su u Hrvatskoj ostali bez 50.000 stanova. Veliki broj oduzetih srpskih stanova hrvatske vlasti poklonile su svojim „braniteljima“.

Taj spisak jeste zločin.
Samo što nije plod Oluje, nego četverogodišnjeg uništavanja od strane Srba.
 
Ako me išta ovde nervira onda je odsutnost Bošnjaka/Muslimana na ovakvim temama. Ovde se propagira čovek koji ih je pobio na hiljade a nijedan da se javi. Ali zato nas Hrvate sataru na forumu.hr.
Jel možda Bošnjacima/Muslimanima zabranjen pristup na krstarici?
 
ma hrvati su takvi ovde na forumu,.. pljuju na pavelica i ustase, a kuci imaju objesene njihove slike, sto vi hrvati krijete, sto vas je sram da priznate da se ponosite, dicite sa Pavelicem..i ustasama......?

ustase bili i ostali...***...
 

Back
Top