Zar je moguce da za skoro 20 godina nismo ni korak napredovali?

pa vidis da za 20 godina nismo napravili nijedan novi autoput most, hidrocentralu - nista kapitalno

sto su komunisti pravili ovi ne znaju da okrece

90tih si makar imao opravdanje u finansiranju ratova i sankcijama, a koji je razlog sto nista nije napravljeno od 2000te do danas?

i na to jos sve sto je vredelo je rasprodato ,vidi se kako to funkcionise.bivsa privreda sad je u korovu ,hale su magacini, plodnu zemlju otkupili stranci i sto je najgore narod izgubio svaku nadu.grca u dugovima i bolestima i ne da nismo napredovali nego jurimo ka dnu bez povratka.
 
srbija ne napreduje i nazaduje zato sto imamo na celu drzave korumpiranu politicku elitu koja za cilj nema da bude bolje i njima i nama nego ,da bude bolje njima na racun nas gradjana

zato oni rade sve sto im zapad kaze, sprovode njihove neoliberalne modele ekonomije, koji naravno prave od njih bogate ljude a od gradjana srbije siromahe.

mislim nista to nije novo sto nam se desava, sve se ovo sto se nama desavalo vec desilo gomili zemalja iz juzne i centralne amerike , tzv banana republikama

proces krece tako sto amerika dovede na celo tih drzave politicku elitu koju drzi u saci, koja je korumpirana i pohlepna, zatim im napuni dzepove dolarima a za uzvrat oni uniste ekonomiju sopstvene drzave , i sopstvene gradjane dovedu u neokolonijalni status. zbog prezaduzenosti ne mogu da vrate glavnicu duga koji je potrosen naravno opet da se napune dzepovi lopova sa vlasti, pa se vecina budzeta trosi na samo otplatu kamata. tako amerika zivi na racun drugih . moderno ropstvo.

i n arvno zato sto se pola budzeta trosi na otplatu kamata, i zato sto je cela drzava zavisna od amerike, nema razvoja privrede, nema proizvodnje, nema novih skola, puteva, bolnica i narod te zemlje tavori, propada i na kraju najkvalitetniji ljudi iz te zemlje , kojima pukne film od sve te propasti krenu da se iseljavaju iz zemlje i da odlaze u samu ameriku i na taj nacin amerika postize dvostruki cilj - dobije za svoj gradjane najkvalitetnije iz te drzave, a da u njihovu edukaciju nije ulozila nista, a ostatak gradjana drzi prakticno kao u logoru i oni im sluze za otplatu ovih uzetih kredita

klasicno moderno ropstvo.

zato i nas srbe drze u zici...
 
A ja se sve nadam da će narod kao prvo da se složi, jer smo mi medju sobom totalno nesložni, pa se onda nadam da će da nam pukne film i da ćemo da sravnimo ovu vlast! Ja ne znam odakle nama snaga da sve ovo trpimo, sve ove godine!
Ili smo stvarno pi.čkice i nemamo muda da se suprotstavimo vlsti prsa u prsa, a ovamo se svi puvamo kako smo ludi, kako smo delije, kako smo jaki, daj bre da se skupimo i da ih demoliramo bre!
 
A ja se sve nadam da će narod kao prvo da se složi, jer smo mi medju sobom totalno nesložni, pa se onda nadam da će da nam pukne film i da ćemo da sravnimo ovu vlast! Ja ne znam odakle nama snaga da sve ovo trpimo, sve ove godine!
Ili smo stvarno pi.čkice i nemamo muda da se suprotstavimo vlsti prsa u prsa, a ovamo se svi puvamo kako smo ludi, kako smo delije, kako smo jaki, daj bre da se skupimo i da ih demoliramo bre!

Nema tu šta da se slaže, imaš izbore, a najbolja opcija pobijeđuje, jer su izbori jedini legitiman način rušenja vlasti u demokratiji...
 
u srbiji vise ni izbori nemaju smisla jer su nakon razbijanja SRS-a , sada skoro svi koji mogu da dodju na vlast u zemlji - korumpirani i kontrolisani od strane zapada.

videcete to uostalom i sami nakon sledecih izbora i vlade SNS i DS - i da se nista nece promeniti.

Tako da ovde covek ima dve varijante - da ode iz zemlje ili da se ovde izvrsi socijalna revolucija tj narodni bunt.

A posto je srpski narod naviknut da trpi mozemo da racunamo da ce do bunta doci posle jedno 200 godina robije....
 
Када имаш Динкића и Ђелића у влади, нема напретка...
Од тих 20 година, првих 10 Динкић и Ђелић нису били у влади (1991-2000.)

Него су били Томислав Николић (потпредседник владе), Александар Вучић (министар информисања), Јоргованка Табаковић (министар за приватизацију), и друге промашене личности из Напредне странке.

Резултат: 2000. годину смо дочекали са 0,3 у девизним резервама, плате су биле 9 еура, и није било струје.

Тек кад је дошао Динкић, девизне резерве су постале 20 милијарди, плате преко 300 месечно, и нема више "група" за рестрикције електричне енергије.
 
Од тих 20 година, првих 10 Динкић и Ђелић нису били у влади (1991-2000.)

Него су били Томислав Николић (потпредседник владе), Александар Вучић (министар информисања), Јоргованка Табаковић (министар за приватизацију), и друге промашене личности из Напредне странке.

Резултат: 2000. годину смо дочекали са 0,3 у девизним резервама, плате су биле 9 еура, и није било струје.

Тек кад је дошао Динкић, девизне резерве су постале 20 милијарди, плате преко 300 месечно, и нема више "група" за рестрикције електричне енергије.
Ja sam protivnik Slobodana Miloševića, jer ono što je ta ********* uradila je za zaborav... Srbija je najveći napredak doživjela 5 godina posle pada Sloba.
A nešto mi u zadnje vrijeme stagnira....
 
Од тих 20 година, првих 10 Динкић и Ђелић нису били у влади (1991-2000.)

Него су били Томислав Николић (потпредседник владе), Александар Вучић (министар информисања), Јоргованка Табаковић (министар за приватизацију), и друге промашене личности из Напредне странке.

Pa nisu ni oni bili u vladi u celom tom periodu, vec samo od 97 do 2000. Oni koji su bili na vlasti tokom devedesetih - SPS su danas prepoznati kao nezaobilazan faktor u priblizavanju evropskoj uniji.

Резултат: 2000. годину смо дочекали са 0,3 у девизним резервама, плате су биле 9 еура, и није било струје.

Ni ovo nije tacno, naravno.
 
Од тих 20 година, првих 10 Динкић и Ђелић нису били у влади (1991-2000.)

Него су били Томислав Николић (потпредседник владе), Александар Вучић (министар информисања), Јоргованка Табаковић (министар за приватизацију), и друге промашене личности из Напредне странке.

Резултат: 2000. годину смо дочекали са 0,3 у девизним резервама, плате су биле 9 еура, и није било струје.

Тек кад је дошао Динкић, девизне резерве су постале 20 милијарди, плате преко 300 месечно, и нема више "група" за рестрикције електричне енергије.

Samo sto ima jedan problem u tome sto pricas......
Plate jesu bile 10 maraka, ali je procenat "crnog trzista" bio preko 80%, i inspekcije nisu preterano jurile ljude koji su na taj nacin dopunjavali kucni budzet.
Dalje, plate jesu bile 10 maraka, ali su plate politicara bile oko 50 maraka, za razliku od danas.
Takodje, za vreme Milosevica drzavni aparat je bio bar duplo manji, jer je DOS dolaskom na vlast morao da nagradi sve dzabalebarose kojima je jedini posao bio da kritikuju Milosevica(kao najbolji vic iz tog perioda secam se stalne kuknjave opozicije kako se Milosevic okruzio policijom, i kako policije ima mnogo.Kada su dosli na vlast taj broj je JOS porastao).
Devizne rezerve su bile na niskom nivou kao posledica sankcija za koje Milosevic nije kriv ni na jedan nacin.
Da je Milosevic uveo realnu ekonomsku cenu struje ni kod njega ne bi bilo restrikcija.
Ali sasvim sigurno nije bilo toliko radnika sa makazama po terenu koji iskljucuju struju danas.

Ovim ne zelim da kazem da je Milosevic bolji.
On je kriv za neke sasvim druge stvari, a mnogo manje za ono sto je navedeno.
Hocu da kazem da su ovi danas isti kao on, a u nekim aspektima i gori, zato sto ovi danas trose i ono sto ce nasa deca morati da vracaju, i to bez ikakvog plana i cilja.
Milosevic bar to nije radio(verovatno bi i on uradio da je mogao ali su ga u tome sprecile sankcije).
 
Poslednja izmena:
Propuštene prilike.
89-90 je moglo da dođe do dogovora sa evropskim zemljama i osvremenjivanja ekonomije,privrede i društva,ali je Miloševićeva ekipa izabrala ratne avanture i izolaciju zemlje.
2003 je ubistvom Đinđića opet zaustavljen pohod ka normalizaciji stanja i napredovanju na radost mrzitelja evrope,izolacionista,prodavača sumornih ideja i teoretičara zavera.
 
Propuštene prilike.
89-90 je moglo da dođe do dogovora sa evropskim zemljama i osvremenjivanja ekonomije,privrede i društva,ali je Miloševićeva ekipa izabrala ratne avanture i izolaciju zemlje.
2003 je ubistvom Đinđića opet zaustavljen pohod ka normalizaciji stanja i napredovanju na radost mrzitelja evrope,izolacionista,prodavača sumornih ideja i teoretičara zavera.

Mozda ce me proglasiti za ratnog huskasa, ali je moje duboko uverenje da je sansa propustena 1991. kada je trebalo blickrigom poraziti Sloveniju i Hrvatsku, te za pregovaracki sto o buducem uredjenju SFRJ i njenoj podeli sesti sa pozicije pobednika.
Nemacka tad ne bi smela da pisne od SAD, koje su dale jedan razuman rok da se drzava obracuna sa separatistima.
Nazalost, naivnost i nesposobnost Milosevica i njegove klike, su dovele do porazavajuceg rezultata.
 
Poslednja izmena:
Nema tu šta da se slaže, imaš izbore, a najbolja opcija pobijeđuje, jer su izbori jedini legitiman način rušenja vlasti u demokratiji...

.

Demokratija nije samo: Jednom u 4 godine izaći na Izbore!:D
Juga je bila Totalitarni režim, ovo je tranzicija!
Na kraju, moja stara dobra izreka:
Demokratiju je često TEŠKO ostvariti Demokratskim metodama, u realno-kratkom razdoblju!:D
 
Mozda ce me proglasiti za ratnog huskasa, ali je moje duboko uverenje da je sansa propustena 1991. kada je trebalo blickrigom poraziti Sloveniju i Hrvatsku, te za pregovaracki sto o buducem uredjenju SFRJ i njenoj podeli sesti sa pozicije pobednika.
Nemacka tad ne bi smela da pisne od SAD, koje su dale jedan razuman rok da se drzava obracuna sa separatistima.
Nazalost, naivnost i nesposobnost Milosevica i njegove klike, su dovele do porazavajuceg rezultata.

Zadržavanje SLO i CRO u zajednici bi bilo isto tako, ako ne i pogubnije za budućnost Srbije!
 

Back
Top