Da li trpite uvrede?

madamX

Početnik
Poruka
36
Mislim, ima situacija kada On ne zeli drugacije da razgovara osim da vredja, vredja.... A recimo imate dete... Ja ne umem tako da komuniciram pa je naravno On uvek recitiji.
Moja okolina smatra da je to sasvim normalno i kazu mi "pa sta, on je takav" itd. Imate li slicnih problema, il sam ja jedina koja smatra da razgovor moze da bude i bez uvreda cak i ako imate razlicita misljenja? :dontunderstand:
 
Covek koji poseze za uvredama i samo uvredama u raspravi ne moze da bude Bog zna kako recitiji u odnosu na onog koga samo to vredjanje imobilise da progovorri...
Sad bi ti jedna moja prijateljica rekla:Sigurno ima marsa u prvoj kuci-ona sve tome pripisuje,mislim astrologiji-oni imaju ostar jezik i uvek vredjanje kao jedini argument...
Razgovor dvoje civilizovanih MORA da bude bez uvreda,ali kako neki ne razumeju drugi jezik,mozda bi trebala da uzvratis istom merom...
Naravno ako si sigurna da to ne bi izazvalo metodu pokazivanja ko je jaci...
 
Covek koji poseze za uvredama i samo uvredama u raspravi ne moze da bude Bog zna kako recitiji u odnosu na onog koga samo to vredjanje imobilise da progovorri...
Sad bi ti jedna moja prijateljica rekla:Sigurno ima marsa u prvoj kuci-ona sve tome pripisuje,mislim astrologiji-oni imaju ostar jezik i uvek vredjanje kao jedini argument...
Razgovor dvoje civilizovanih MORA da bude bez uvreda,ali kako neki ne razumeju drugi jezik,mozda bi trebala da uzvratis istom merom...
Naravno ako si sigurna da to ne bi izazvalo metodu pokazivanja ko je jaci...

cao maki :rumenko:
 
Mislim, ima situacija kada On ne zeli drugacije da razgovara osim da vredja, vredja.... A recimo imate dete... Ja ne umem tako da komuniciram pa je naravno On uvek recitiji.
Moja okolina smatra da je to sasvim normalno i kazu mi "pa sta, on je takav" itd. Imate li slicnih problema, il sam ja jedina koja smatra da razgovor moze da bude i bez uvreda cak i ako imate razlicita misljenja? :dontunderstand:
Где ме нађе? :lol:
Да, баш је тако било.
Ћутала сам јер ме је остављао без текста.
Не умем да разговарам ни тим тоном ни на том нивоу.
Сад ће он морати да потражи неког ко ће моћи/желети да му парира,
а ја ћу, ако будем имала среће, наћи човека који уме да разговара. :)
 
Mislim, ima situacija kada On ne zeli drugacije da razgovara osim da vredja, vredja.... A recimo imate dete... Ja ne umem tako da komuniciram pa je naravno On uvek recitiji.
Moja okolina smatra da je to sasvim normalno i kazu mi "pa sta, on je takav" itd. Imate li slicnih problema, il sam ja jedina koja smatra da razgovor moze da bude i bez uvreda cak i ako imate razlicita misljenja? :dontunderstand:

naravno da razgovor i treba da bude bez uvreda..ali ako krene sa njima pa postoje dva nacina...izadjes iz kuce..sto ja radim..u vecini slucajeva ili skinem vikler sa jezika..sto preporucujem...ala sam u par navrata sebi dala oduska...da se sve pusilo..a nagrada mi je bila...zabezknuta faca:rotf:
 
Postoje likovi kojima je vredjanje jedini nacin komunikacije i ne znaju za drugi..najcesce vredjaju kada nemaju argumnentaciju i jebeno su samouvereni da su pametnjakovici i uvek u pravu..takve osobe ne postuju nikoga..i treba ih ignorisati..jer niko ne moze da nas vredja ako to sami ne dopustimo..
 
Postoje likovi kojima je vredjanje jedini nacin komunikacije i ne znaju za drugi..najcesce vredjaju kada nemaju argumnentaciju i jebeno su samouvereni da su pametnjakovici i uvek u pravu..takve osobe ne postuju nikoga..i treba ih ignorisati..jer niko ne moze da nas vredja ako to sami ne dopustimo..

ima takvih. to su zlikovci. ali kako ignorisati? mislim da ne pomaze. to je isto sto i trpljenje. treba se suprtstaviti i pokazati da to ne pali.
 
ima takvih. to su zlikovci. ali kako ignorisati? mislim da ne pomaze. to je isto sto i trpljenje. treba se suprtstaviti i pokazati da to ne pali.

To bi uradile Ti i Ja..ali ima osoba koje nisu ustanju da se suprostave..ne treba se svadjati...uzvracati uvrede jer takvi bas to upravo zele..da vide suze i bes..treba ga ignorisati i jednostavno mu staviti do znanja da vam se ebe na sve sto on kaze..i da sa takvim ponasanjem samo sebe vredja .... i tako dalje..
 
To bi uradile Ti i Ja..ali ima osoba koje nisu ustanju da se suprostave..ne treba se svadjati...uzvracati uvrede jer takvi bas to upravo zele..da vide suze i bes..treba ga ignorisati i jednostavno mu staviti do znanja da vam se ebe na sve sto on kaze..i da sa takvim ponasanjem samo sebe vredja .... i tako dalje..

pa ko moze da iskulira, super! mene to mnogo nervira. ili se svadjam ili trpim. u svakom slucaju trudim se da izbegavam takve osobe. mada ponekad bude bas napeto. kad je neko mnogo bezobrazan... a mislim da postavljacica teme trpi. ne kulira. da moze da kulira ona ne bi postavljala temu o tome.
 
To bi uradile Ti i Ja..ali ima osoba koje nisu ustanju da se suprostave..ne treba se svadjati...uzvracati uvrede jer takvi bas to upravo zele..da vide suze i bes..treba ga ignorisati i jednostavno mu staviti do znanja da vam se ebe na sve sto on kaze..i da sa takvim ponasanjem samo sebe vredja .... i tako dalje..
Једном сам му се супротставила баш онако... И он је остао без текста.
И био је сав јадан и смушен. Пих.
А ја сам самој себи била одвратна.
Зашто сам себи то дозволила.
То је био почетак краја. :neutral:
Не желим ја таквог мушкарца поред себе.
 
Mislim, ima situacija kada On ne zeli drugacije da razgovara osim da vredja, vredja.... A recimo imate dete... Ja ne umem tako da komuniciram pa je naravno On uvek recitiji.
Moja okolina smatra da je to sasvim normalno i kazu mi "pa sta, on je takav" itd. Imate li slicnih problema, il sam ja jedina koja smatra da razgovor moze da bude i bez uvreda cak i ako imate razlicita misljenja? :dontunderstand:

Свађа - ОК, тешке речи - понекад ОК....али да неко трпи константно вређање уз болдовано образложење....:confused:

А јеси ли му ти некад, у неким тренуцима отворености и мирног разговора, рекла колико те биле његове увреде?
 
Ma jednostavno iskuliras tako nesto i to je to... Nekim ljudima treba neki ventil da izbace negativnost-pa je vredjanje pravi nacin za to,drugi su jednostavno nevaspitani.Na na taj nacin komuniciraju sa drugima,jer ne znaju drugacije.....Ja nikad nikog ne vredjem...smatram da svako ima pravo na svoje misljenje,a oni koji su skloni uvredama,ti ne postuju razlicitost,egoisticni su,ljubomorni,nezadovoljni sobom,svojim zivotom itd. , a prvenstveno imaju problem sami sa sobom.
 
Mislim, ima situacija kada On ne zeli drugacije da razgovara osim da vredja, vredja.... A recimo imate dete... Ja ne umem tako da komuniciram pa je naravno On uvek recitiji.
Moja okolina smatra da je to sasvim normalno i kazu mi "pa sta, on je takav" itd. Imate li slicnih problema, il sam ja jedina koja smatra da razgovor moze da bude i bez uvreda cak i ako imate razlicita misljenja? :dontunderstand:

Tenkre, bre, takav je dobar samo za sex i to jednom ili dvaput max:roll:
 
Mislim, ima situacija kada On ne zeli drugacije da razgovara osim da vredja, vredja.... A recimo imate dete... Ja ne umem tako da komuniciram pa je naravno On uvek recitiji.
Moja okolina smatra da je to sasvim normalno i kazu mi "pa sta, on je takav" itd. Imate li slicnih problema, il sam ja jedina koja smatra da razgovor moze da bude i bez uvreda cak i ako imate razlicita misljenja? :dontunderstand:

I ako imamo različita mišljenja, i ako imamo djecu...... BEZ uvreda.
 
Hvala vam svima!

Slatko se ismejah za ono "skinem vikler sa jezika":D

Za ovih desetak godina sam isprobala sve moguce tehnike. Nekad sacekam da sve prodje pa naknadno lepo objasnim kako sam se osecala (ali retki su trenuci kada njega zanimaju moja osecanja), nekad na licu mesta uzvratim, mada iako umem da opsujem, ne umem da ponizavam...
Uglavnom, ishod je uvek isti : ne razgovaramo, ponekad i mesecima. A potrebno je to kad si u zajednici.

Provalila sam da mu je to sistem da izbegne obaveze. Najlakse je ne razgovarati i onda svi problemi ostaju meni, dok se on lepo, na miru posveti sebi i svom poslu.
Sa drugima je jako fin, narocito sa onima koji su mu za posao bitni. Da prosto covek ne poveruje kakav je u 4 zida.
Kuliram koliko mogu, ali ponekad se pitam "Za ime Boga, sta je bre ovo?!?!?!":besna: pa onda pozelim da cujem od drugih kakav stav zauzimaju u slicnim situacijama.
 
Hvala vam svima!

Slatko se ismejah za ono "skinem vikler sa jezika":D

Za ovih desetak godina sam isprobala sve moguce tehnike. Nekad sacekam da sve prodje pa naknadno lepo objasnim kako sam se osecala (ali retki su trenuci kada njega zanimaju moja osecanja), nekad na licu mesta uzvratim, mada iako umem da opsujem, ne umem da ponizavam...
Uglavnom, ishod je uvek isti : ne razgovaramo, ponekad i mesecima. A potrebno je to kad si u zajednici.

Provalila sam da mu je to sistem da izbegne obaveze. Najlakse je ne razgovarati i onda svi problemi ostaju meni, dok se on lepo, na miru posveti sebi i svom poslu.
Sa drugima je jako fin, narocito sa onima koji su mu za posao bitni. Da prosto covek ne poveruje kakav je u 4 zida.
Kuliram koliko mogu, ali ponekad se pitam "Za ime Boga, sta je bre ovo?!?!?!":besna: pa onda pozelim da cujem od drugih kakav stav zauzimaju u slicnim situacijama.



i to je brak? :eek:
nista protiv tebe, ali ovakve stvari nikad nisam mogla da shvatim..sta je motiv da se pored ovakve osobe ostane do kraja zivota?
 
takve osobe su vrlo teske za podnositi....ako nisi takav, suprotstavices se par puta ali ce te to smoriti....ceka te naporan zivot sa njim....dobro se naoruzaj strpljenjem i nemoj nista da dozivljavas licno ako zelis da ostanes normalna u glavi......
 

Back
Top