Vesela, Svetozar, Zuca i Mrvica vas cekaju...

shurikken

Obećava
Poruka
57
Ove cetiri prepametne i umiljate kuce cekaju da po njih dodje neko ko ce im biti najvazniji na svetu. Imaju tri meseca, ocisceni su od parazita i sutra ih vakcinisemo. Buduci da brzo rastu, lepoticama se sve vise zuri novoj kuci. Trenutno su u improvizovanom dvoristu ispred moje firme (okruzeni su belim blokovima, a spavaju ispod stare mesalice). Odatle ne mogu da istrce na ulicu. Ja ih redovno hranim, cistim, mazim i pazim. Bilo da je vikend ili su praznici ja idem tamo (imam utisak da radim svaki dan :confused: ), pa ih pustam malo napolje da trckaraju.
Vesela je kao sto joj ime kaze - luda, brza i jaaaako vesela
Svetozar je posebna prica - on je najvazniji u ekipi
Zuca je prava dobrica i skace kao bambi kad se igra
Mrvica je moja miljenica, najmanja je i najneznija.

Ako zelite nekog od njih ili poznajete nekoga ko bi ih voleo, molim vas javite se!
064/133-22-10
064/26-56-485
shurikken@gmail.com


Hvala svima
 

Prilozi

  • Vesela.jpg
    Vesela.jpg
    28,8 KB · Pregleda: 24
  • Svetozar.jpg
    Svetozar.jpg
    26,1 KB · Pregleda: 21
  • Zuca.jpg
    Zuca.jpg
    30 KB · Pregleda: 22
  • Mrvica.jpg
    Mrvica.jpg
    32,9 KB · Pregleda: 24
  • ekipica.jpg
    ekipica.jpg
    21,8 KB · Pregleda: 27
da, svadjaju se...mislim to - reze i kidisu, ali nekako ozbiljnije nego sto bi se ocekivalo od tromesecnih kucova. I to samo jedni prema drugima, a maze sa mnom kao ludi. Doduse, nije to stalno, ali povremeno se do'vate, a meni se srce cepa. Kad sam ja tamo, sa hranom, oni se bore ko ce prvi do mene i tada je to najintenzivnije. Mislim da je to zbog prostora u kojem su, jer kad dodjem i pustim ih ispred, to je totalno duga prica - igraju se kao pravi, bez tenzije.
Zato sam se pitala cime bih mogla, sem zvakalicama da ih odviknem od toga.Mozda znate neku foru... Ili je to jednostavno tako kad su malci ogradjeni, jadnici moji mali.

Hvala
 
kuce jos cekaju, svaki dan su sve veci, ali i sladji. Ostali su Vesela, Mrvica i Zuca. Ustanovila sam da je Vesela bila razlog svadje i to zbog hrane (zbog cega drugog). Ona sada jede odvojeno i svi srecni. Pravo je djubrence, jer ako jede u blizini Mrvice i Zuce prekine svoje jelo na pola, otrci kod njih i pocne da rezi,a oni se jadnici razbeze. Tako da, ona sada jede u drugom prostoru i vise nema frke. Dok Mrvica i Zuca vole da jedu zajedno i to iz iste cinije.

Molim Vas ako ikako mozete da razglasite svima da su ostale jos tri kuce, jer ja mogu samo vikendom da ih nosim na udomljavanje, a kao za baksuz ovaj sad vikend ce biti kisni, a tada udomljavanja nema. Dakle, ovo ovde mi je jedina opcija za njihov spas iz onog ogradjenog dela u kojem zive.

Jos jedna stvar, njihovu mamu smo danas sterilisali, veterinar je dosao u dva po nju i vratio je u pola 5. Jos je bila dosta mamurna od anestezije. Ja sam je postavila carsafe i krpice da lezi na tome, kvasila sam joj sapice da joj bude lakse i mazila sam je do 8 uvece. Medjutim, ona je posle nekog vremena ustala (javili mi portiri iz firme) i onako jadna sa onom jezivom ranom legla na travu.
Ako je neko imao iskustva sa sterilizacijom kuca koje zive napolju, molim vas neka mi kaze sta i kako je najbolje da je negujem.
Kako da joj ne dozvolim da seta mnogo?
Kako da joj zabranim da gricka ranu u narednih par dana (probacu sa kragnom, ali nisma sigurna da ce mi dozvoliti da joj stavim)?
Ja imam iskustva sa ovom mojom malom kod kuce, ali ona spava u krevetu i dosla je kuci posle sterilizacije u mnogo boljem stanju od mame ovih malisana. mislim da sam cak videla i krv kako joj kaplje iz rane, a kad sam pozvala veta, on mi kaze to je normalno, medjutim nesto mi tu i nije bas normalno....
Svaki savet je dobrodosao!!!

Hvala!
 
tri kuce su dalje zeljne novih vlasnika. Postalo je malo nezgodno da ih cuvam tu gde su, jer se covek, na cijem su placu ,buni iako mu nisu ni blizu.,On je tu samo od 9-17h (rec je o auto-placu). Navodno, "to se mnogo oteglo, tu su vec tri meseca....", mada sam mu ja objasnila kakva je situacija sa udomljavanjem, da to ne ide brzo... Da bi danas, kada sam krenula da ih hranim posle posla, naisla na rasirenu zicu na tom prolazu kuda ja ulazim unutra. To me nije sprecilo da ih nahranim, ali mislim da ce sledeci put kada se budem videla s njim biti prica da ih nosim ili nesto slicno.
Eto i sad i moje trmesecne cuke HITNO traze nekoga, da ih on ne bi pustio napolje.

Hvala svima!
 
Da i jos nesto, nasla sam dve male mace koje je majka ostavila na malo nezgodnom mestu, tacnije na mestu gde se oporavlja sterilisana majka ove tri kuce. Ona ih ne dira, tacnije ni ne primecuje ih, medjutim mace nisu mogle tu da ostanu, jer kada im se Majka maca bude vratila nece moci da udje tu da ih hrani od Majka kuce.
Ja sam ih premestila na drugo mesto, nadajuci se da ce ih MMaca cuti tamo gde su. Sutra cu ih nahraniti i fotkati da ih vidite. tTo su dve male lutkice. Jedna je crna sa belim carapicama, a druga je bela sa zutim.
Pa ako nekome treba umiljata maca ili kuca neka se javi

Pozdrav
 
hvala na zeljama!

da bas zna da potraje.... sad mi je sve teze i teze s njih dve. Rastu, prostor im se smanjuje...
Jadnice toliko su zeljne trcanja, pa kad dodjem ozare se. A ja ne mogu ni dugo da ostajem s njima - po pola sata najvise, jer bezim sa posla.
Sve vreme su same, pa mi se srce cepa. Ne znam ni sama koliko jos mogu da ih drzim tamo. Milsim zbog njih dve, za lika ciji je plac vise nije problem, dogovorili smo se.

Eto, nadam se da cu ovaj vikend uspeti nesto da uradim, vodicu ih na udomljavanje. Mada ako ih stavim pored nekih bebica kuca, izgledace kao dzinovi, a sad su najsladje, prave cetvoromesecne bombonice.
 
Ja upravo odg.na par,,, A za tog lika i plac "Da li si videla natasa76 brine se da negde smesti psa pa ako tu ima mesta izvini sto pitam sada sam se smorila videla sam da su ga udarila kola".. Medeni su.. Ja vec troje u garsonjeri, a stize i privremeno otrovano i davljeno stene haos!!! Problem je sto ljudi vole rasne!! Ja sam mojoj ekipi skoro prepunila kapacitete!!! Nadam se da ce biti ok. Vidi i za udomljavanje gde idu, nervira me uzmu pa vrate...Izvini bas sam nesto u haosu sa zivuljkama:) Pisi kako je ostalima
 
Ja upravo odg.na par,,, A za tog lika i plac "Da li si videla natasa76 brine se da negde smesti psa pa ako tu ima mesta izvini sto pitam sada sam se smorila videla sam da su ga udarila kola".. Medeni su.. Ja vec troje u garsonjeri, a stize i privremeno otrovano i davljeno stene haos!!! Problem je sto ljudi vole rasne!! Ja sam mojoj ekipi skoro prepunila kapacitete!!! Nadam se da ce biti ok. Vidi i za udomljavanje gde idu, nervira me uzmu pa vrate...Izvini bas sam nesto u haosu sa zivuljkama:) Pisi kako je ostalima



malo mi je najasno sta si napisala, ali ako sam dobro shvatila - neko ima psa kojeg su udarila kola, pa se pita da li moze na taj plac gde su ove moje, je l?

ako je tako - To je u cosku auto-placa, sa sve izlozenim automobilima odmah tu i ne moze da se prosiri, a stvar je u tome sto je taj ogradjeni prostor sada mali i za ove dve moje, zbog cega me i hvata panika. Mislim da bi jos jedna kuca tek popunila sve i da bi tada postalo nepodnosljivo. Posebno me brine sto je kuca povredjena, pa ne znam sta bi se tu desavalo sa jos ove dve sa malim povredjenim jadnickom. Ne daj boze da mu dodatno zadaju muke. Malo je bas, slikacu pa cete videti. Inace, morala bih i gazdu da pitam gazdu za jos jedno.
svejedno i njih opet treba da slikam, pa cu ih taman slikati u tom prostoru, da se neko bas sazali i uyme ih obe :)

Nadam se da je sa tom kucom sve ok.

pozd
 












Na prve dve je Mrvica, a na drugim Vesela koju jos zovemo i Belka

Mrvica je prava lavica, ima zute okice i jako je mila i mazna.
Vesela, aka Belka, je zivahna, a govor tela joj je fantastican - na svako obracanje ona mrdne, kao secer je dok to radi

Ako mozete posaljite ovo jos negde, jer sam sada vec u panici. Ne znam sta cu sa njima, jer 08.08. putujem na dve nedelje i nece imati ko da ih hrani. Sa ljudima ciji je plac mozda mogu da dogovorim vodu, ali i to mi je nesigurno (mislim da ce zaboraviti), a vikendom ne rade. Svi mi savetuju da ih pustim, sto mi je totalni apsurd posle ovoliko zrtvovanja. Ne znam sta da radim!!! Ne mogu da ostanu tu ako ih niko ne hrani.
Molim vas sve za pomoc!

Hvala
 
eh, za vikend sam se cula sa Dejanom i trebalo je da ih vodim na Adu, međutim, oterali ih odande, pa sam vodila melecke na Kej u Zemunu. Bila sam tamo do 23 h i nista. Prilaze samo oni koji već imaju zivotinje. Nekako smo bili neupadljivi, samo ja i one na kaisicima na klupi. Nisam imala nikakav znak da ih udomljavam... Jao.... uzas!
Onda sam u ponedeljak vodila jednu kucu kod nekih ljudi da je vide, imaju savrseno dvoriste za nju. Rekli su da ce se javiti, pa sad cekam... uf

ne znam, strah me od subote kad putujem
 
Cao svima,

Vratila sam se sa puta, zatim bila bolesna nedelju dana.Za to vreme sam organizovala kolegu i jos dve zene da vode racuna o dve, vise ne tako male devojcice. Bilo kako bilo, nisam ih videla tri nedelje do danas. Ogromne su i nema vise mesta u njihovom dvoristancetu za njih.
U cemu god da ostavim vodu-one slome.
Ne mogu vise da ih hranim odvojeno, jer su velike pa ne mogu jednu da iznosim i vracam, preteske su.
Ne mogu da ulazim unutra-treba mi poseban mantil.
Sve u svemu mnogo se promenilo sve od kako su porasle.
Mislim, po nekoj racunici, da sad imaju sest meseci.

Resila sam da ih pustim jer je vise nehumano da budu tu gde su zaista!
Place mi se od muke. Danas sam zakazala sterlizaciju i posle toga ih pustam na ulicu (ah ovo mi je bilo uzasno da napisem a kako cu to da izvedem nemam pojma)
Cini mi se da je sve bilo uzalud. Plasim se automobila i njih dve koje nemaju pojma o tome sta ih ceka napolju.

OVO JE POSLEDNJI POZIV I MOLBA
Ako neko zna ikoga molim vas pomagajate, dajte mi neki savet gde jos mogu da se oglasim. Udomljavanje na standovima vise ne igra, velike su i transport je nemoguc, tacnije nemam ga. Plakati su svuda, oglasi... Ne znam vise ni sama. Da, zvala sam i onog veterinara cim si javila (mrvica i cile), ali bilo je kasno I da, oni ljudi sto su gledali Zutu Mrvicu se vise nisu javili...

Molim za svaku pomoc.
Dakle - dve devojcice, stare sest meseci, vakcinisane, bice sterilisane, fine i umiljate mole za dom u neredne dve do tri nedelje, ako i toliko izdrze ovamo.

Hvala svima
 
Mrvica i Belka su super podnele operaciju i jos su u Centru za mesance na oporavku. Tamo ce se taman druziti sa drugim kucama, pa da se malo socijalizuju za dalji zivot. I dalje akutelne, traze vlasnike, imam prevoz obezbedjen za bilo koje mesto ili grad...

IDEJA

Nego danas sam isla da lepim plakate u Garden centar i Merkur - sto uopste nisu losa mesta za udomljavanje kucica u potencijalna dvorista, jer na takva mesta dolaze ljudi koji zive u kucama. Eto fine ideje i za ostale koji traze vlasnike sa dvoristima.
Bilo bi super kada bi mogli da organizujemo neka udomljavanja ispred slicnih centara, ali naravno u dogovoru sa ljudima odande, da nas ne bi oterali. To moze da im se predstavi kao dobra ideja, jer ako se dobro najave takva udomljavanja i njima ce odgovarati da im dodje vise ljudi tamo. Eto ako neko poznaje nekoga neka predlozi....

Pozdrav
 
Mrvica i Belka su sterilisane, i dalje cekaju vlasnike.

Rekose mi u Centru za mesance da su toliko vezane da sve vreme, i među svim onim kucama tamo, samo gledaju da ne izgube jedna drugu iz vidika i da sve rade zajedno. Piski jedna piski druga, spava jedna spava i druga... lepotice.

Dakle, sterilisane, vakcinisane i spremne da cuvaju i zive u dvoristu. Bilo bi idealno kada bi neko uzeo obe, jer su toliko bliske
 
nisam uspela da održim reč i pustim ih. Nije bilo sanse da dozvolim tako nesto, da ih gledam kako odlaze, ili, sto je jos gore, da one gledaju kako ja odlazim.
Zato su i dalje ograđene na auto-placu.
Molim Vas, sada se vec uveliko muče tamo, sve sto vide su beli blokovi oko njih, a jako su fine i pored svega toga.
Pitajte nekoga za njih za neko dvoriste, ja mogu da odlazim tamo da ih hranim ili da placam hranu, samo da ne budu vise ovde.
Hitno je zaista, kada biste ih samo videli, trče samo jednom nedeljno, kada plac ne radi, a sve vreme su unutra.
064/1332210
shurikken@gmail.com
 

Back
Top