O LOVCIMA I OSTALIM.........

moler

Zainteresovan član
Poruka
195
papucari, jedino se u lovu osecate muskarcima, zene su vam debele i brkate. zasto svi kazete 'ulovio sam fazana', kad ste ga zapravo ubili, raskomadali, napunili novinama i stavili u dnevnu sobu...a oci od stakla, kao da su prave...priroda, to je tako fantastican svet kroz koji vi idete u crnim cizmama. na svetu je ostalo oko dvesta bengalskih tigrova, na sest milijardi ljudi, pa mi pricajte o humanosti; sest milijardi-to je inflacija vrednosti ljudskog zivota. znam pricu o lovcima koji su pustili mladi odgoj fazana, a ovi mali, nisu ni pobegli; lovci ispusise po cigaru, pogledase na satove i sve ih "ulovise" sa metar-dva...cak je jednom lovcu bilo zao...vi ih kao lovite zbog gajenja-a ustvari ih gajite zbog ubijanja-hranite ih zimi, sipate im so-svaka cast! sto se lepo ne poubijate medjusobno, da budete od koristi-pravi deathmatch! nesto vas nema na forumu, zastali ste na pisacoj masini,a? vi kao regulisete brojnost zivotinja(kolege ste sa bogom)-bas plemenito; i onaj izgovor-vec je bio star vuk, iovako bi umro za koju godinu...a vi cete provesti jos par decenija masnih crvenih usiju, uz cvarke rakiju i maljavu zenu. da bar ubijete jelena, nego ga oderete za tepih pa ga gazite godinama; iscupate mu rogove da se hvalite gostima. jedan lovac je pisao kako je pogodio lava i kako je ovaj arlaukao i grizao ranu od nemoci i ocaja...brem je pisao kako je ubijao toliko zivotinja da je nazalost samo neke stigao da preparira, a ostale su trulele na suncu. ulovljenog vuka poklonite j*benom vuku bojovicu, a on arogantno kaze da mu sad nema zime od potera!? sve te zivotinje su neduzne osudjene na dozivotnu robiju, pa i njihovo potomstvo; u ogradjenim kutijama, bez prava na privatnost. sve to kao zbog edukacije ljudi, jer kako bi mi jadni znali kako izgleda slon!!!to mi vredja inteligenciju-pa imamo prirodnjacki muzej, knjige, filmove,-i ovu novu stvar-internet. zoo-vrt je kao sou nakaza, pokazuju ljudima zivotinje i uzimaju pare. u svetu vrtove vode doktori biologije, a kod nas propali vajar-alkoholicar(ili su mu to oci crvene jer mnogo place zbog zivotinja). oni kao proucavaju ponasanje zivotinja-u kavezu!? sta da se cimaju do afrike-uhvate lepo sedmicu do kalisa i eto im lava(koji je sebi odgrizao sape od bombardovanja, a bojovic nije nasao za shodno da ga uspava, vec je mislio da ce privuci ljude, kao nekad 'knindza'. tigar u prirodi obilazi dnevno teritoriju od nekoliko desetina kvadratnih kilometara, a ovde od nekoliko desetina kvadratnih decimetara. razmislite pre nego sto sledeci put odvedete dete i kupite mu secernu vunu u "vrtu dobre nade"....nego, lovci-objasnite mi pojam 'stetocine', znate ono kad sipate naftu u svaku rupu na njivi; kao one su na vasoj teritoriji-a ko je tu bio prvi? pa posle vi jedete tu naftu. pogledajte nekad 'microcosmos'. stetocina je onaj koji je blizu da istrebi ostale vrste; sirite se i osvajate, imate sve osobine virusa...jedino su vam psi blizu po imbecilnosti; degenerisani vukovi...dobri su u jamarenju, a?(partners in crime). hranite medveda celu godinu na jednom mestu, i onda vam neki italijan plati debelo da mu iz ceke otkine glavu, ili manjim zrnom da mu nedaj boze osteti krzno, za bundu njegove debele zene...znate ono kad gorili iseku sape, a mladunce(decu) mu prodaju kao ljubimca, pa ga ovi drze obucenog kao bebu, u kavezu za kanarince............ili japanci koji ajkuli uzmu samo peraja pa je puste nazad u vodu; vole svezu ribu pa su smislili metod da je drze zivu i u tiganju, i posle vidis zutace kako veselo jedu przenu ribu koja se veseli sa njima i uzvraca zdravicu, iako nema donji deo tela...imlekove krave su kao dobrovoljni davaoci mleka-mleko im je nesto rozikasto; glupe krave na farmi pasu travu po dvais godina, a ove bre zive punim plucima po dve-tri godine-k'o dzejms din! lovci, sta koristite u borbi protiv nemilosrdnih i podmuklih zivotinja- sacmare, automate, nocne vizire, nagazne mine, sonare, otrove...bitno je zivotinji dati sansu da pobegne! lovci bre, koji ste vi sljam........
 
bože, bože al ima bolesnog sveta, izadji malo iz tog ćumeza u kome živiš i oseti pripodu, što se tiče zoo vrta u pravu si, ali za lov nemoj ništa da lupetaš, pa ne pogadja svaki metak....ima tu i doručak i tako to....
 
moler:
papucari, jedino se u lovu osecate muskarcima, zene su vam debele i brkate. zasto svi kazete 'ulovio sam fazana', kad ste ga zapravo ubili, raskomadali, napunili novinama i stavili u dnevnu sobu...a oci od stakla, kao da su prave...priroda, to je tako fantastican svet kroz koji vi idete u crnim cizmama. na svetu je ostalo oko dvesta bengalskih tigrova, na sest milijardi ljudi, pa mi pricajte o humanosti; sest milijardi-to je inflacija vrednosti ljudskog zivota. znam pricu o lovcima koji su pustili mladi odgoj fazana, a ovi mali, nisu ni pobegli; lovci ispusise po cigaru, pogledase na satove i sve ih "ulovise" sa metar-dva...cak je jednom lovcu bilo zao...vi ih kao lovite zbog gajenja-a ustvari ih gajite zbog ubijanja-hranite ih zimi, sipate im so-svaka cast! sto se lepo ne poubijate medjusobno, da budete od koristi-pravi deathmatch! nesto vas nema na forumu, zastali ste na pisacoj masini,a? vi kao regulisete brojnost zivotinja(kolege ste sa bogom)-bas plemenito; i onaj izgovor-vec je bio star vuk, iovako bi umro za koju godinu...a vi cete provesti jos par decenija masnih crvenih usiju, uz cvarke rakiju i maljavu zenu. da bar ubijete jelena, nego ga oderete za tepih pa ga gazite godinama; iscupate mu rogove da se hvalite gostima. jedan lovac je pisao kako je pogodio lava i kako je ovaj arlaukao i grizao ranu od nemoci i ocaja...brem je pisao kako je ubijao toliko zivotinja da je nazalost samo neke stigao da preparira, a ostale su trulele na suncu. ulovljenog vuka poklonite j*benom vuku bojovicu, a on arogantno kaze da mu sad nema zime od potera!? sve te zivotinje su neduzne osudjene na dozivotnu robiju, pa i njihovo potomstvo; u ogradjenim kutijama, bez prava na privatnost. sve to kao zbog edukacije ljudi, jer kako bi mi jadni znali kako izgleda slon!!!to mi vredja inteligenciju-pa imamo prirodnjacki muzej, knjige, filmove,-i ovu novu stvar-internet. zoo-vrt je kao sou nakaza, pokazuju ljudima zivotinje i uzimaju pare. u svetu vrtove vode doktori biologije, a kod nas propali vajar-alkoholicar(ili su mu to oci crvene jer mnogo place zbog zivotinja). oni kao proucavaju ponasanje zivotinja-u kavezu!? sta da se cimaju do afrike-uhvate lepo sedmicu do kalisa i eto im lava(koji je sebi odgrizao sape od bombardovanja, a bojovic nije nasao za shodno da ga uspava, vec je mislio da ce privuci ljude, kao nekad 'knindza'. tigar u prirodi obilazi dnevno teritoriju od nekoliko desetina kvadratnih kilometara, a ovde od nekoliko desetina kvadratnih decimetara. razmislite pre nego sto sledeci put odvedete dete i kupite mu secernu vunu u "vrtu dobre nade"....nego, lovci-objasnite mi pojam 'stetocine', znate ono kad sipate naftu u svaku rupu na njivi; kao one su na vasoj teritoriji-a ko je tu bio prvi? pa posle vi jedete tu naftu. pogledajte nekad 'microcosmos'. stetocina je onaj koji je blizu da istrebi ostale vrste; sirite se i osvajate, imate sve osobine virusa...jedino su vam psi blizu po imbecilnosti; degenerisani vukovi...dobri su u jamarenju, a?(partners in crime). hranite medveda celu godinu na jednom mestu, i onda vam neki italijan plati debelo da mu iz ceke otkine glavu, ili manjim zrnom da mu nedaj boze osteti krzno, za bundu njegove debele zene...znate ono kad gorili iseku sape, a mladunce(decu) mu prodaju kao ljubimca, pa ga ovi drze obucenog kao bebu, u kavezu za kanarince............ili japanci koji ajkuli uzmu samo peraja pa je puste nazad u vodu; vole svezu ribu pa su smislili metod da je drze zivu i u tiganju, i posle vidis zutace kako veselo jedu przenu ribu koja se veseli sa njima i uzvraca zdravicu, iako nema donji deo tela...imlekove krave su kao dobrovoljni davaoci mleka-mleko im je nesto rozikasto; glupe krave na farmi pasu travu po dvais godina, a ove bre zive punim plucima po dve-tri godine-k'o dzejms din! lovci, sta koristite u borbi protiv nemilosrdnih i podmuklih zivotinja- sacmare, automate, nocne vizire, nagazne mine, sonare, otrove...bitno je zivotinji dati sansu da pobegne! lovci bre, koji ste vi sljam........
 
Moleru,bre,farbaj nekog drugog...vidi se da i nisi nesto obavesten kakvi su pravi lovci. A taj stereotipni napad .....cccccc.....vec mi je muka od toga.Chista demagogija....tako su pojedini nasli za shodno da mi prebacuju kakva sam ja to osoba, "surovi ubica neduznih zivotinja",pa kako samo mogu to da radim....i u isto vreme su glabali prasence sa raznja....vrhunac apsurda.
A sto se zoloskog vrta tiche,e, to je stvarno zalosno!
 
E taman sam hteo da poprskam buba svabe i zutace mrave po stanu ali posle citanja ovog teksta stvarno nemam srca da poubijam milione buba koje veselo trckaraju po hrani i tepihu,nego moler dodji do mene da ti dam jedno par hiljada komada da ih volis kod tebe u stanu.
 
Kod nas je opste poznato da ljudi vole da pricaju o stvarima o kojima ne znaju ili vrlo malo znaju i izvode pogresne zakljucke na osnovu oskudnih podataka. O lovu treba znati sledece:
- nije svaki clan lovacke organizacije ujedno i lovac jer lovac je samo onaj koji postuje zivot ;
- lovac kada bi stalno ulovio zvao bi se nosac a ne lovac
- odstrel koji je nepopularan kod nelovaca predstavlja samo 1 % aktivnosti lovaca dok se kao i kod domacica ne vide ostali uradjeni poslovi u lovistu
- vecina poznatih knjizevnika i nobelovaca su bili lovci

I na kraju lako je pricati o lovu sa stanovista beton ekologije i smatrati da su lovci krivi za nestanak vecine vrsta divljih zivotinja a zna se da je tomoderna civilizacija odnosno otudjenje od prirode.
 
ZAR NISU SVI LJUDI GREŠNI?LJUDI LOVE JER IM JE TO U KRVI,SNALAŽENJE U PRIRODI,PREŽIVLJAVANJE,ODHRANJIVANJE PORODICE...
LOVAC NIJE SAMO "UBICA" KAKO TO MNOGI SMATRAJU,LOVAC SE BRINE O PRIRODI POMAŽE ŽIVOTINJAMA U TEŠKIM KLIMATSKIM USLOVIMA,PREHRANJUJE IH,OBEZBEĐUJE IM SKLONIŠTA,POMAŽE U UZGOJU MLADIH ŽIVOTINJA,SPREČAVA ŠIRENJE OPASNIH ZARAZNIH BOLESTi(BESNILA,..).LOVCI SU VEĆI PRIJATELJI PRIRODE I NJENIH LEPOTA NEGO MNOGI TAKOZVANI ZAŠTITNICI ŽIVOTINJA KOJI SAMO PRIČAJU A NE PREDUZIMAJU NIŠTA NEGO SAMO LAPRDAJU
 
Samo napred braca lovci! Oglasite se i vi. Nevalja kad nam skrabalo pljuje po delatnosti da niko ne reaguje. Covek se bavi lovom odkad postoji i mnogi ljudi danas ne mogu shvatiti koliko je to plemenit posao. Mi smo zastitnici zivotinja!
 
MOLERU<MOLERU>>>daj bogati pametnjakovicu,nemoj se praviti tu pametan,kao ti nasao ovde pricati o lovcima kao nehumanim budalama,ajd bogati vidi kad si prosli put po zimi nahranio gladnu i izmucenu divljac???i dok pravi lovci spasavaju zivotinje ti sjedis za kompjuterom i rasipas"svoju beskrajnu pamet"...daj spusti se na zemlju!sad ti kao smeta sto mi ulovimo srndaca ili divlju svinju i sto ih kasnije jedemo,a ako bi tebe neko ponudio sigurno ne bi odbio nego bi zasladio"jadnim zivotinjama koje su u tvom stomaku zbog okrutnih lovaca"..............................................
AKO TEBI TO SMETA,OK,ja samo govorim da lovci definitivno prirodi vise pomazu nego ti!!
 
vidim sliku prelepe livade i lovca koji daje vodu zednom lanetu i previja krilo povredjenoj ptici; oko nogu mu se veselo igraju zecevi, vrapci mu slecu na rame; jedan nestasni meda zeli da se igra, i iza svega je zuto sunce i prelepa duga; pa ti si genijalna! molim te nemoj vise da pomazes zivotinjama!? ako nisi primetila, bio sam sarkastican; vidim da si primetila DA MI TO SMETA,OK !?!
 
poprilicno je ocito da neko ovde nema pojma o prirodi i zivotinjama,jer da ima,ni u sali ne bi pisao ovo sto je prepametni moler uradio...koliko si si samo ti puta nasao na toj"prekrasnoj livadi sa pticama na ramenima i zivotinjicama oko sebe"u ulozi lovca?da pogodim-najmanje PEDESETAK?ha-ha
a druga stvar-ako bismo mi lovci prestali pomagati zivotinjama(ili ako bi one NE DAJ BOZE)zavisile od tebe i tvoje maste,necu ni da razmisljam dokle bi doslo!I jeden dobronameran savet-MOLERU,DRZI SE SVOG KRECENJA I NE PRICAJ STVARI O KOJIMA NEMAS POJMA! :lol: [/i]
 
da sam prepametan-to si u pravu; bolje radi nesto korisno mesto sto ubijas zivotinje- vezi goblene, ukljuci se u AMWAY, gledaj spanske serije, ako imas TV aparat...pitam se na kom stupnju razvoja treba da budes da bi isla u prirodu i pucala u zivotinje...
 

Back
Top