Drž'te me ubicu je

Poruka
20.421
Rucak je počeo u 15.15.
U 16.45 ona sedi i peva ...ko mi ne veruje ima i snimak da postavim...
A u tanjiru stanje nepromenjeno :evil: evo vec 45-ti min.
2wejvat.jpg


Sad ako je ne zadavim nikad necu. :evil:

Pitanje :

Koje su to situacije kad izgovorite il pomislite ovo iz naslova teme ???
Zadrzavajte me odgovorima inace ce da nastrada :mrgreen:
 
Jutros sam to rekla, ali u sebi...

Moja šmizla nekad divno sedi u svojoj stolici za ručkanje bilo da jede ili čeka
da mi završimo sa jelom...

Dva dana unazad je nemoguća, ustaje, savija se preko naslona, bukvalno čekam momenat
da ispadne ... kad smo same, jedino što kažem hiljadu puta jeste NINA SEDI, NINA SEDI
na kraju je i ona počela to da ponavlja :lol:
 
mirka ja ovo moje hranim u hodu ....tako 3 dana pa mi pukne film ( meni eeej meni da pukne film :mrgreen: i to posle 3 dana) onda lepo pitam ....sta hoces za rucak on kaze tortu sa filom :roll: :mrgreen: ...ja kazem dobro ja cu sebi nesto spremiti ....i zazelim se ja :mrgreen: jaja na oko ....spremim sebi dve i salatu od paradajza....hoces?? on : necu .....dobro ....i ja pocnem on me gleda .....kad sam stigla do poslednjeg zalogaja on se uspravi i kaze eeeeeeeej pa ostavi i meni malo....onda dojeo to pa jos jedno i ceo paradajz u salatu.....i sad ga vise ne molim hoces -neces ..kad ogladnis trazi...
 
Mirka, sto je teras da jede?
Lepo skloni klopu (ali ne odmah, neka stoji jedno vreme), i ne daj joj nista da jede do uzine.
I uvek tako radi, tj budi dosledna!

Tako ces je uobrociti, ali ako pri tom pokazujes ljutnju i nerviranje, dete ima time da te ucenjuje (jer je to ocito mala pametnica) :) vec glumi nonsalantnost.
Ovo je proveren recept, samo trazi povece strpljenje od strane roditelja (a moras jos sprecii da ti se muz ili mama ili svekrva ne umesaju negativno u sve ovo).
poz
 
Na glavu mi se popela.
I sad sedim pored nje na metar pravim se luda kuckam sa vama a ona kao jede ...usput peva , bila je dva x da piski, jednom da kaki :roll: , vozi neku kutiju po stolu , i gleda me ispod oka a ja sam kul.

Nemoj da bi me neko odao da sam po-pi-zde-la slucajno ! :lol:

I ima da jede.
Sad za inat.
Da vidimo koja ce duze da izdrzi .
 
Poslednja izmena:
:lol: Joj, ne dao mi Bog da mi Mirka majka :) :cmok:
Imam klinku od rodjene teke 4 god koja kad sam kuci je po ceo dan svaki dan sa mnom..
Nikad nece da jede i bas je inatdzija .. Obrnutom psihologijom kad joj kazem : Nemoj slucajno to da pojedes , jer meni se jede ali nisam htela da trazim od tvoje mame sve pojede makar na silu :lol: da ne ostane za mene :mrgreen:
Ili pricam bajku to pali :)
 
Иди бре, Мирка! :lol:

Кад сам прочитала наслов, помислила сам да је тема о неким женама које се чупају за косу.:mrgreen:

Пусти дете да једе колико хоће, није она више беба.;)

Мене су моји малтретирали са јелом...и никад нисам појела оно што су намислили....о Боже , колико сам само времена изгубила мрљајући по тањиру због кеве која смара с јелом. :mrgreen:(инспирисала ме мачка врачарка )
 
Rucak je počeo u 15.15.
U 16.45 ona sedi i peva ...ko mi ne veruje ima i snimak da postavim...
A u tanjiru stanje nepromenjeno :evil: evo vec 45-ti min.

Sad ako je ne zadavim nikad necu. :evil:

Pitanje :

Koje su to situacije kad izgovorite il pomislite ovo iz naslova teme ???
Zadrzavajte me odgovorima inace ce da nastrada :mrgreen:

Asocirala si me na The Cosby show, epizodu kada devojcica nepomicna sedi za stolom ne zeleci pojesti brokole, istrajava u tome satima. Kada joj ponude novi bicikl (nisam sigurna da li je upravo to nagrada) devojcica u trenu pojede omrazeno povrce i zadovoljna odseta. :)
Nagradjivanje jeste jedna od solucija kojom se motivisu deca, da li prilikom ucenja ili u drugim situacijama, i donosi vise rezultata nego kaznjavanje. Medjutim, ne treba ih primenjivati cesto. I samo u situacijama za koje zakljucite da su od znacaja. Treba ostati autoritet.
Verujem da ce tvoja princeza zatraziti hranu kada ogladni. :)
 
..:lol: ..crna mirka.. :lol:

..kad dete kaze da je zavrshilo - sklanjam tanjir i sledeca jestiva stvar je sledeci obrok..
..nishta izmedju..
..radi od, recimo, dve i po godine pa nadalje..
..rekli su pametniji od mene: "vashe je da odredite kada i shta ce dete jesti,
njegovo je da odredi koliko ce pojesti.."
..mozda je za mene tri zalogaja malo, ali ako je za njega dovoljno - poshtujem..
..ako izmrljave ruchak, utuku vecheru,
ako ofushare doruchak, prvi su za stolom za ruchak.. :)
..i svi srecni.. :)
 

Back
Top