okvir za tabelu

G

gost12

Gost
da li neko moze da mi kaze kako da dobijem tanku liniju oko <table> , ali samo okolo, bez crtanja linija redova i kolona kao sto to radi border atribut , i da li se to moze uopste dobiti samo html-om ili moram da koristim sliku :cry:
 
OK, provalio sam... :idea:
CSS mi je resio problem, napravio sam klasu 'tabela':

<style type="text/css">
.tabela {
border: 2px solid #000000;
}
</style>

ranije sam koristio to 'tabela u tabeli' ali nisam mogao da kontrolisem debljinu "bordera", a sto se tice border atributa u table tagu on bi mi iscrtao sve redove i kolone, a to je upravo ono sto sam hteo da izbegnem

hvala u svakom slucaju :)
 
Buvica:
Hmm... Da li ti je to jedina/glavna tabela na sajtu? Ako jeste, trebalo bi da border specifikujes unutar css-a, a da pravis izuzetke uz pomoc klasa.

da, naravno... ne znam da li ce stil vaziti i za recimo manje tabele unutar te tabele na koju nakacim klasu... nista od cele ove price dok se sve to lepo ne proveri :wink: .... testing testing 123 ....
 
Hmmm....

Hajde da se vratimo na pocetak. Ako sam ja dobro razumela, tebi je poreban okvir SAMO oko tabele, ne i oko celija?

Onda u CSS ide nesto ovako:

table {border: 1px solid #ff0000; }
td {border: 0px ; }

Nisu ti potrebne klase.

(naravno, ovo je samo sto se tice ivica, moras da specifikujes i izgled fonta koji ce se pojavljivati u tabeli, bg color u celijama i sl.)

Ako ovo nije ono sto zelis, molim te malo bolje objasni sta hoces i probacu da pomognem :)

PS-Inace, preporucujem da se koriste eksterni stilovi
 

Back
Top