Prvi put na selu

nenasBG

Ističe se
Poruka
2.090
Ja se spremam da odem za vikend na selo i naravno da povedem Zone sa sobom. E sad, ona je potpuno "gradski" pas, treca generacija, u zivotu nije videla nista sto cini uobicajenu "sliku" sela: nije videla kokoske, ovce, krave, nije cula nocne zvuke prirode, razne ptice, sove, nije cak ni zapravo osetila prisustvo poljskih miseva, gustera, insekata... Nije posetila pravu sumu, ni livadu, ni njivu, ni bastu, pa ni seoski put za nju ne predstavlja opasnost.

Imate li iskustva? Kako da se lepo provedemo na selu a da pri tome ne budemo u opasnosti, kako da se upoznamo sa drugim raznim zivim stvorenjima a da nikoga ne ugrozimo, kako da nocu spavamo a ne osluskujemo nocne zvuke, uopste, kako da boravimo na selu? kako da se pripremimo, sta da ponesemo, na sta da obratimo paznju?

Savete, molimo lepo:)
 
Nemam psa vec mace. Razmisljala sam kako bih njih, jednog dana, povela na selo, ali pod specijalnim uslovima, ne bas uobicajenim za mace.

Ne mogu da ti dam savet za kucu, ali moram da ti kazem da joj je ime divno i da me je momentalno podsetilo na film Zona Zamfirova, koji sam gledala vec vise puta. Sto Vam je ubavo ovo devojce... Zone...Zone Zamfirsko... :D. Imam i cd sa muzikom iz tog filma, ali divljak pa radi...skoro nikako, na moju zalost :aha:.
 
Pa Gizmo je prvi put kad je video koze i jariće totalno odlepio, hodao je kao onaj izložbeni degenerični nemački ovčar, razrogačenih očiju, podignutih ušiju a oborenih sapi i sa repom skoro među nogama. Za svaki slučaj je bio na povodniku i dobro sam postupila što sam ga vezala jer se jednom jarčiću nije baš svideo. Dakle povodnik, zaštita od parazita POD OBAVEZNO, možda neki njen krevetić ili nešto slično što miriše na "njenu" kuću da bi lakše spavala noću i njene posude za hranu i vodu... Osim toga stvarno ne vidim neke posebne razloge za brigu. Samo još optimizam i sve će biti u najboljem redu! :)

P.S. I kalgel (gel za bebeće desni, lokalni anestetik) ako joj padne na pamet da gazi i jede ose, mrave isl.
 
Uz sve sto je mm nabrojala ponesi i pronizom u slucaju da je alergicna na ubod pcele ili ose. I pod obavezno tablete za spavanje,jer ako nije navikla na cvrcke i ostale zvuke tesko da ce nocu spavati :lol:
 
Aska kad vidi koze laje ko blesava,a od krava se plasi :lol::lol:

Jeza je probala da pojede i zeku takodje (divljeg) :lol::lol::lol:

Za koke ne znam ali znam da su mi prethodnog psa kad sam je vodio kod babe napadale a ona jadna nije ni zalajala :lol:
 

Back
Top