Vikend negde u Srbiji

lolabella

Početnik
Poruka
4
Pozdrav, forumasi-putnici!

Zivim u Bgdu i htela bih sa deckom da odem negde za vikend.. :heart:
Vrlo slabo poznajem Srbiju, posto sam uvek putovala po inostranstvu (sto znam i nije tako lose :D)

Ali sad bih negde gde se moze brzo kolima i gde ima mogucnosti za opustanje..

Pliiiz, dajte mi neki predlog..

Thanks i pozdravcic.
 
Spa centara i nema bas previse u okolini... Imas jedan pod kosmajem, to je neki kao '' Hotel Babe '' cenim da je nesto jaci sa cenama ali ima sve... Nesto slicno spa centrima postoji i u okolnim banjama, tipa Selters recimo... ( bazen s toplom vodom i licima treceg doba ) to ti je odma tu kod Mladenovca. A sto se hrane tice mozda neki salas u vojvodini, kao neko etno selo sa onim njihovim vojvodjanskim specijalitetima... Toga ponajvise ima tamo oko Palickog jezera... Mada ni do tamo sad ne treba vise od dva tri sata kolima. ( nije srbija sad vise tako velika ) Cenim da na palicu moze i spa da se nadje u boljim hotelima...
 
Verovatno i na Zlatiboru ima takvih centara. Mozes tamo da pogledas. Po meni, ako ti treba bas odmor, znaci ono opustancija po ceo dan, sve cet'ri u vis - mislim da je Tara pravo resenje. Naravno preko dana malo setnjice ne skodi...
 
Da li je neko bio u hotelu Breza u Vrnjackoj banji? Nikad nisam bila, a planirala sam da odemo na par dana,cisto da se malko odmorimo i promenimo klimu. Cisto me zanimaju vasa iskustva i utisci. I da li neko zna koliko je hotel udaljen od autobuske stanice, i da li uopste postoji mogucnost nekog taxi prevoza ako je to prilicno daleko?
 
Srbija ima prelepih mesta i za vikend i za odmor. I sto je za pohvalu usluga je svake godine sve bolja. Evo nekih mesta za izbor: Bajina Basta - Drinska kuca, Soko Banja - mnogo toga, zavisi sta ima slobodno, Zasavica, Petrovac na Mlavi - Zdrelo, Salas Cenej, Tara, Vlasinsko jezero, Babin zub, Kladovo - Lepenski vir, Zlatarsko jezero, Pirot - Planinarski dom, Ranc Platan - Fruska Gora. Seoski i lovni turizam su sve bolji. I td.
 
Mrtva tema ,mozda je ozivimo malo :P ! Da li neko ima neka saznanja ,iskustva o vikendu na rancu Platan u Vrdniku na Fruskoj gori ...postoji njihov sajt ,dosta dobro uredjen ,ali sa ne bas preciznim informacijama ,pa me bas zanima necije licno iskustvo sa njima ...unapred hvala ako se neko javi :bye: !
 
Svidja mi se Zlatibor, ali dosta je izvikano, kao da je jedino mesto u Srbiji koje treba da se poseti, bez obrira sto ima sve od relax tretmana, do dobre klope, lepe prirode i td.
Super je ovo Mokra gora i slicno....
Mislim da je i Djavolja varos super, nisam isla, planiram/O....
Palic....
Homolje....
Mapu u ruke i pravac destinacija
 
Vikend u Srbiji:
* u blizini Beograda Kosmaj, Arandjelovac, Topola. Fenomenalno.
* Dunav: Viminacijum, Srebrno jezero, Golubac, Lepenski vir, Rajkova pecina, Donji Milanovac, Kladovo.
* Istocna Srbija: Negotin, Rajacke pivnice, Zajecar, Felix romuliana.
* Prolom banja, Kursumlijska banja, Djavolja varos.
 
Srebrno jezero se prilicno kultivisalo,otvoren je za ovu sezonu novi hotel kao i gomila vila i apartmana,a u avgustu ce biti pusten u rad i akva park.
Takodje tu je i ogromno kamp naselje,jeftin smestaj a i ko voli rostiljanje.
 

Back
Top