Reputacija

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
Kad nekog iz Bg-a pitaš odakle si - i on kaže sa Liona, Karaburme, Mirjeva............. jel imate na osnovu toga neku skretnicu u mišljenju o njemu?
Da li imate predrasude o nekom, makar i maaaale na osnovu toga u kom delu grada je odrastao ili gde živi?
 
Nemam presdrasuda...ranije, kada smo bili mladji pa smo poznavali pola grada, mogli smo da pitamo da li zna ovog ili onog (za devojke se nije nikad pitalo, da vrag ne odnese salu (" e, izvini, bio sam ti s' kevom...")).
 
Znači nema više onoga da su na Karaburmi romi (romi a ne c da mi ne zatvore temu)
Da se po blokovima rasturaju narkotici više nego u ostalim delovima grada, da je Dorćol prežvakan.... a da se najlepša deca rađaju na Zvezdari? :lol:
 
Uf, ala si ga nakitila...
povezanost i kolicina saobracaja je uslovila da vise nema "krajeva" vec se pomeranja vrse po principu gde ima vise love, novih lokacija za gradnju i sl.
Karaburma je "mala Kolumbija" od vremena rata, Cigani su potisnuti prema Dunavu ili prema blokovima, za Zvezdaru ne znam za radjanje ali da se tu prave, prave se...
 
Nemam.
Imam samo ideju da su deca sa Nbgd drugacija od dece sa Banovog brda, da su deca sa Karaburme opet drugacija od ovih sa Zvezdare al nemam predrasude, vise zapazanja.

Imam predrasude prema Čačankama ...pogotovo ovim sto zive u strogom centru beograda :)
 
A predrasude prema tom nekom nemam, mada mi uvek prodje kroz glavu koga jos znam iz tog kraja.. i sta znam o samom kraju.. i da.. neki delovi grada su mi jednostavno lepsi od drugih.. ali nista to ne ometa buduce poznanstvo..
 
Duga prica :lol:
Sa tuznim krajem :)

Kad god cujem to tuzni kraj, uvek se setim Narodne skupstine s pocetka devedesetih, poslanik koji prica o dedi i unuku i Slobodan Unkovic koji kaze "dajte ljudi da cujemo tuzni kraj" :hahaha:

Inace nemam predrasuda prema odredjenim delovima grada, mada svako voli da favorizuje svoj, a u tome narocito prednjace Zemunci. Imam neke kolege na poslu koji su stalno u fazonu munze konza, dok ih jednom nisam isprozivala po cemu je Zemun toliko poseban i objasnila im da je Vracar (inace moj rodni kraj) jos posebniji :mrgreen: Posle toga vise nisu smarali sa Zemunom.
 

Back
Top