Da li vredi kupiti SB Audigy SE 7.1?

Boze bezveze, naravno da ce da ti radi i na XP i na Visti i svim novijim sistemima :lol:
Cak stavise, prilicno sigurno mogu da ti kazem da ti Live! nece raditi na novijim 64bitnim sistemima, jer je Creative prestao da pravi nove drivere za njega.

Karta je odlicna, kao sto je oduvek i bila. S obzirom da je u polu pro klasi, nista manje ni ne treba da ocekujes od nje. Realno je plafon za obicnog kupca. Da si audiofil neki, pa mozda i da trazis nesto dalje... al' da jesi, ne bi pitao kakav je Audigy. A i nista ti ne znaci neki jaci bes od karte, ako nemas onda i neke zayebane zvucnike (:
 
Boze bezveze, naravno da ce da ti radi i na XP i na Visti i svim novijim sistemima :lol:
Cak stavise, prilicno sigurno mogu da ti kazem da ti Live! nece raditi na novijim 64bitnim sistemima, jer je Creative prestao da pravi nove drivere za njega.


Karta je odlicna, kao sto je oduvek i bila. S obzirom da je u polu pro klasi, nista manje ni ne treba da ocekujes od nje. Realno je plafon za obicnog kupca. Da si audiofil neki, pa mozda i da trazis nesto dalje... al' da jesi, ne bi pitao kakav je Audigy. A i nista ti ne znaci neki jaci bes od karte, ako nemas onda i neke zayebane zvucnike (:
Pa cekaj sad...radi li ili ne radi na Visti?Ja koliko znam NECE bre na 64 bit Visti da radi...zato mu ja tu kartu nikada ne bih preporucio(stari model)...bolje je (za koji Evro vise) da kupi Audigy2ZS jer ona ima Drajvere za 64 bitnu Vistu!;)
 
Ja sam problem lošeg analognog izlaza na relativno dobroj integrisanoj karti rešio korišćenjem SPDIF digitalnog izlaza (TOSLINK) umesto analognog, pošto moje pojačalo ima i takav ulaz (a neki imaju i koaksijalni SPDIF)

Dakle, što već neko reče, bitno je kakav ti je sistem na kom slušaš sve to. Pitanje je koji se tebi aspekt te integrisane kartice tačno ne sviđa? Da li je šum, ili dinamički rang, MIDI plyaback ili nešto treće...
 
SB PCI Creative Audigy SE 7.1.........ovo me interesuje,.......jel razlika izmedju ove i
X-Fi Audio karte,imao sao ovu X-Fi ali u PCI ex. varijanti pa sam je prodao jer mi je hladnjak
od graficke zauzeo oba slota x1.

Cuo sam da X-Fi Audio nema X-Fi chip ve c da je to "ulepshani" X-Fio Audio....

Da li je istina da sa nekim drajverima ovaj PCI Creative Audigy SE 7.1 ima performanse
X-Fi Audio karte???
 
Da li je istina da sa nekim drajverima ovaj PCI Creative Audigy SE 7.1 ima performanse
X-Fi Audio karte???
Zavisi koje X-Fi karte... Osnovni model (X-Fi Xtreme Audio) je potpuno ista karta kao i Audigy SE, a celo X-Fi procesiranje izvodi softver, i mnogi se žale na ovu karticu jer ima mnogobrojnih problema.

Dakle, ako hoćeš pravi X-Fi moraš imati neki jači model.

E sad, da se vratimo na ono prvo pitanje - sve zavisi na kakvom sistemu radiš playback.
 
SW-G45 Blueberry .......povezivanje 3.5mm kabl.chinc linijski.
Imam ovu bednu HD Aufio 7.1,za razliku od stare SB Live!5.1.....shi.t do bola.
Pa bih uzeo ovu Audigy SE jer je kako vidim isto "pakovanje" kao X-Fi Audio.

Uglavnom ,zao mi je ovih zvucnika da ih patim sa HD Audio ,......zvuk je bedan.
 
Ja bih na tvom mestu ipak uzeo neku X-FI kartu, jer je dobar korak napred u odnosu na dosadasnji progres Sound Blastera. Live! je odlicna karta i pomak koji je on svojevremeno napravio je realno tesko dostizan i tesko je odreci ga se, kad se uvo jednom navikne.
Ja se licno isto zlopatim sa slusanjem integrisanog zvuka, trenutno, posle 8 godina Live!-a. Stekam para da se pruzim za neku dobru kartu. Ali cu da gadjam vec neku entry level pro klasu. Imas nekih E-MU kartica za reda velicine 150e, koje su klasa iznad X-FI serije npr.

Sto se tice TV karte, odma da ti kazem stopostotan naj izbor, Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro. Trenutno je imas kod nas za nekih 70-tak evra. Pronadji je preko PC-Berze. Takodje, na UK e-Bayu mozes da je nadjes u OEM pakovanju za nekih 15-tak funti. Pa ako imas nekog tamo, mozes da prodjes i znacajno jeftinije.
A zasto kazem da je ova naj izbor. Imas sve sto ti treba na njoj: dual tjuner koji radi nezavisno sa anologno-digitalnim signalom, hardverski MPEG i DivX kompresor, sliku u slici (PiP) i cita teletekst. Koliko god se trudio, na drugim kartama neces naci sve ove opcije, uvek jedna fali.
 

Back
Top