Do koliko godina setate goli pred decom?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ova tema se po naslovu ne treba nalaziti ovde.
Ali necemo ovde iznositi misljenja u vezi ovog pitanja, vec misljenja o misljenjima i posledicama ovog pitanja....

http://www.savvydaddy.com/content/age/infant/00324/how-old-too-old-your-kids-see-you-nakedhttp://www.savvydaddy.com/content/age/infant/00324/how-old-too-old-your-kids-see-you-naked

Posto indirektno utice na MZ odnose i na uopste seksualnost, onda je ovo pitanje vezano i za podforum seks....

Ali ni taj ugao ne zelim da analiziramo , kako ce nagost formirati seksualnost deteta....

Vec kako ce odnos prema nagosti, prema seksu , bilo od oca, u navedenom linku , bilo od majke....i kako mi stojimo a kako cemo da spojimo zapad i istok....

Jer ne mozes piletu sise da prisivas.
Nama godi egomanija i snobizam , kao narodu, ali kod seksualnosti ce vec biti raznog pucanja, kad se spoji jedno odrastanje i drugaciji kodeksi kad se odraste....

Znaci nije tema odgovarati na postavljeno pitanje vec je to pitanje jedno od onih koji oblikuju drustveno , a ne seksualno ponasanje sutra, za 15 godina....
 
Ova tema se po naslovu ne treba nalaziti ovde.
Ali necemo ovde iznositi misljenja u vezi ovog pitanja, vec misljenja o misljenjima i posledicama ovog pitanja....

http://www.savvydaddy.com/content/age/infant/00324/how-old-too-old-your-kids-see-you-nakedhttp://www.savvydaddy.com/content/age/infant/00324/how-old-too-old-your-kids-see-you-naked

Posto indirektno utice na MZ odnose i na uopste seksualnost, onda je ovo pitanje vezano i za podforum seks....

Ali ni taj ugao ne zelim da analiziramo , kako ce nagost formirati seksualnost deteta....

Vec kako ce odnos prema nagosti, prema seksu , bilo od oca, u navedenom linku , bilo od majke....i kako mi stojimo a kako cemo da spojimo zapad i istok....

Jer ne mozes piletu sise da prisivas.
Nama godi egomanija i snobizam , kao narodu, ali kod seksualnosti ce vec biti raznog pucanja, kad se spoji jedno odrastanje i drugaciji kodeksi kad se odraste....

Znaci nije tema odgovarati na postavljeno pitanje vec je to pitanje jedno od onih koji oblikuju drustveno , a ne seksualno ponasanje sutra, za 15 godina....

Пред дечацима се не треба скидати после 2 године.
Пред девојчицама можемо увек, јер имамо исте полне органе.;)
Мада уопште не видим потребу за разголићивање пред децом.

У дечијим бисерима сам писала одвалу једног малог, кад је пред свима рекао:"Мама је данас секла длаке на пиши маказама!" :eek::mrgreen:
Ми смо пукли од смеха. Његовој мами је наравно било непријатно, од тад га не пушта у купатило док сређује своје длачице на "пиши".:mrgreen::mrgreen::mrgreen::hahaha:
 
...

Ne moze se vise govoriti o zajednickom pristupu, pedagoskom pristupu , jer pedagogija je u drugom planu u odnosu na ego misljenje svakog roditelja...(mozda se cini da to treba okarakterisati kao neodgovorno ponasanje , ali ne postoji neodgovorno privatno ponasanje u individualno forsiranom drustvenom modelu ponasanja...).

Posto ne postoji nista sto je zajednicko osim sugerisanog medijskog profila ponasanja, to imamo sukob tradicionalnog, pedagoskog i medijski sugerisanog....

Ta mesavina se desava u buducim susretima i komunikacijama izmedju dece, mladih , zrelih jedinki....


Ovo je tema o bliskoj futurologiji odnosa...deo , snazniji deo ce se manifestovati na seksualne MZ odnose ili MM ili ZZ odnose (da ne dobijem odmah poziv u sup), ali deo ce se manifestovati u drustvenim odnosima uopste.....


P.S. U stara vremena babe i dede su cesto malu decu zadevali, kad trce gola po dvoristu, sa recima "nedaj ovo nikom , nedaj ovo nikom" sto moze da ostavi podsvesni trag na seksualno ponasanje deteta iako ni namera ni logika ne kazu da bi to trebalo da se desi, ali ureze se dogadjaj kao stav prema svojoj pishi....
Slusao sam mnogo cudnih, a opet nenamernih takvih detalja od poznanika i poznanica...koji uticu na njih....Iako oni misle malo , tj da ne utice presudno na seksualni zivot, ipak utice...
Ovo je primer kako nevazno utice na seksualni stav i zivot, a mogu se naci primeri i za uticaj male promene seksualnog stava i zivota na drustveno ponasanje ili shvatanje i odnose prema drugima...


E to je tema...Kad se sutra pomesaju razni miksevi u detetu pa u mladima , pa onda svoje medjuodnose malo menjaju i zbog toga....pa neispunjenost ili ustrucavanje ili ustaljenost (sigurnost ali ne u smislu ego sigurnosti u sebe,samopouzdanja) pocne da utice na medjuodnose....
-------------------------------------------------
Naslov ili ponasanje u naslovu je samo primer razlike izmedju jednog , drugog i treceg nacina shvatanja ponasanja i odnosa prema svemu , ne samo prema skidanju....

Tradicionalac se nikad nece skidati go pred decom, uciti tradicionalnom ponasanju i stavu prema drustvu, postenju, radu....ne i poslovanju...
Pedagoski orjentisani ce nesto krisom , nesto kao slucajno , ali davati usmerenja koja nemaju veze sa APS moralom vec sa maksimalnim prilagodjenjem trenutnim uslovima u drustvu (znaci nece reci ne kradi, vec, kradi malo , oni u sredini se nikad ne uhvate i najbolje prodju, ne brukaj se za sicu, a ni ne preteruj, jer ces onda zaglaviti)....
Medijski plagijatori nemaju neki aktivan odnos prema problemima, vec jasno odredjeno pracenje tendencija....ako je liberalno u trendu onda Ada bojana, sta drugo...
Ako posao zapne snimi gole fotke i raspali mastu i temu o sebi...itd....

Medjuodnosi kod ljudi su jednostavniji kad je drustvo usmerenije, sto postavlja pitanje da li ce medioplagijatori pojesti vasu decu, posto ih ima najvise ili ce vasa deca placati cenu vaseg pedagoskog pristupa, ili ce placati cenu vasih moralnih nazora i toga sto se kao ljudi osecaju izopsteno iz drustva u kome su vazniji neki drugi kodeksi ponasanja....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Neka krene tim putem sta se desava kad se i do koliko godina setate goli pred decom....

Pa ce ljudi kad se tu izjasne , onda poceti da povezuju razlicite price koje ce da se jave, i onda ce doci do pitanja koje ce da se javi posle 15 godina od danas...ili malo ranije...

A to je kako da se njihovo dete uklopi u sredinu sa perinim malim koji bukvalno deli drugarice sa tatom, ili sa mikinim malim koji je slobodouman, kulturan, nekulturan, ali se izdvoji i povuce kad se Jelena pojavi razgacena....a jelena je vasa cerka kod koje je dosao, pa se presvukla i posto je drug, izasla u frotirskim ili flanelskim (ne znam naziv materjala, ali devojcice ih nekad nose , kao zecije krzno, kao bade mantil materijal, ili kao sto muskarci nose bokserice kao letnje gacice...).

Ustrucavanje i izbegavanje se onda ne tumaci kao posledica uskog stava prema nagosti, vec drugacije, niti kao stav prema seksualnosti nego drugacije....
Pa i konotacije i reaktivna reakcija ostalih na to daje opste drustveni kontekst ovom pitanju...

Kazem da ce drugacije da se ponasa prema svemu dete koje je u svojoj desetoj godini gledalo golu majku i oca, od deteta koje nije uopste gledalo golog majku i oca....ili onog deteta koje nece gledati , ali ce npr biti usmereno od roditelja na seksualno obrazovanje i istrazivanje, pa ce samo u tim godinama upoznati suprotni pol....ja sam se zezao do 11, a onda ozbiljno poceo, doduse, one su ozbiljno pocele sa mnom , a ja bio usmeren da sve prihvatim i ispostujem....kod mene svaki dodir M i Z nije ponizenje...

Sad je to taktika i taktiziranje, ili seljaciziranje na drugoj strani , pa nekoj godi kad je neko dohvati onako ko kad hvatas dzak cementa (bila tekstilna fabrika kod mene u komsiluku i brate cega tu sve ima....njima q ne silazi sa usta, a rado bi ga i taze pored staze....

No nebitno to....
Osim dominantnog trenda , svi ostali ce biti hendikepirani (kao danas oni koji ne zele da nepotishu ili da rade ispod zita, kradu za drugog i za sebe...)
 
I za dečake i za devojčice, sve do 8-9 godine ne vidim neki poseban problem da se roditelj bilo kog pola prošeta ili pojavi pred njima bez odeće. Deca to neće pogrešno shvatiti i to ne može ni na koji način da utiče loše na njih. Naprotiv

Osim za one roditelje koji su i sami konzervativni, zatucani i u strahu šta da kažu ako im dete postavi neko nedolično i sramotno pitanje o tome što tata ima pišu a mama nema i tome slično.

Kasnije ne samo da je neprijatno roditeljima, nego bi bilo neprijatno i deci, obzirom da ih hvata pubertet.

Па није сад, да је шизење ако се деси, али чему то опуштено шетање голих људи пред децом. То не разумем?
*******, ја волим да сам гола, па нисам кад је неко у кући.

Мој тата никад није прошетао го пред нама. И то је ок.
Није ни мама, мада некад претрчи са пешкиром. И то је ок.
Некад се ја купам, а мама пере веш, некад ја морам у вц или вадим веш из машине док се она купа. И то ми је прихватљиво. Тако смо одувек. Није баш да загледамо једна другој у ону ствар, (имамо и застор), али опуштено.
 
Poslednja izmena:
ne šetam gola pred decom niti pred mužem ako neću da:per:
pred decom sam prestala kad i da se presvlačim kad je stariji imao oko 2 god, kad je sa velikim zanimanjem počeo da gleda stv ari oko sebe.... mislim dobro ako vidi, nije smak sveta, ali, izbegavam..
i moj joca je negde oko 5.og rođendana zahtevao da ga golog ne vide oni koji ne žive sa nama (baba, deda, ujko i ko god bi nam došo u posetu
e sad znam da postoje ljudi (valjda se zovu naturisti:think:) koji smatraju normalnim šetanje pred ukućanima bez odeče, da se tako lakše prihvata svoje telo sexualnost, da je sve prirodnije, tako se čovek oslobađa kompleksa itd, al ja jednostavno nisam od njih....
 
ne šetam gola pred decom niti pred mužem ako neću da:per:
pred decom sam prestala kad i da se presvlačim kad je stariji imao oko 2 god, kad je sa velikim zanimanjem počeo da gleda stv ari oko sebe.... mislim dobro ako vidi, nije smak sveta, ali, izbegavam..
i moj joca je negde oko 5.og rođendana zahtevao da ga golog ne vide oni koji ne žive sa nama (baba, deda, ujko i ko god bi nam došo u posetu
e sad znam da postoje ljudi (valjda se zovu naturisti:think:) koji smatraju normalnim šetanje pred ukućanima bez odeče, da se tako lakše prihvata svoje telo sexualnost, da je sve prirodnije, tako se čovek oslobađa kompleksa itd, al ja jednostavno nisam od njih....

:) pa sto bi se i silila....radi kako osecas da treba....ne vidim ja tu nista strasno, ma kakav stav da se zauzme....pred nama se mama nikad nije stidela, tata jeste.....i nama to bilo normalno....moj sin se ni ne osvrne zamnom a ima i kad se okupamo zajedno....
 
Poslednja izmena:
za moje kriterijume, to je mnogo godina za zajedničko kupanje sa mamom....
al nemamo svi iste kriterijume....

da, mnogi mi to kazu....ali, on i ja imamo izgradjen odnos gde golotinja nije nesto sramno....zbog njegovih problema sa kozom jos moram da ucestvujem u njegovom kupanju i nezi koze pa je to mozda i zbog toga tako...a i nikad tu nije bilo nekog velikog interesovanja.....ali, ako on iskaze zelju za vecom privatnoscu i ja cu se toga pridrzavati......
 
Moja drugarica je živela u porodici gde su svi jedni pred drugima šetali goli ..... Ona se npr. kupa u kadi, a brat sedi sa njom u kupatilu i pravi joj društvo ..... Majka redovno šeta bez brusa ..... ćale bez gaća ..... Tako su navikli .... to im je sve normalni i ništa u tome ne vide ružno.

U početku mi je to bilo neobično, ali sam se navikla kada sam ih bolje upoznala .... ljudi jednostavno tako funkcionišu i nemaju stida jedni pred drugima ..... jednom prilikom je njena keva bez problema digla svoju majicu i pitala me ''šta ti misliš nataša, jel ja imam male grudi'' ......

Mislim da pitanje ''do kad šetati go pred detetom'' zahteva neko vremensko ograničenje .... a ono zapravo nije potrebno .... stvar je stava i predrasuda.
 
Ja mogu da gledam gole grudi a da ne shvatam to seksualno...
To sam video kad sam kao srednjoskolac drzao dva odelenja ekonomske skole, koje su bile svega 3 god mladje od mene i dobro razvijene...

Znaci maksimalno su se trudile da se pokazu (jer sam ih lovio dok im nisam postao profesor), non stop minici i izbacene grudi, ali to kao posvecen profesor ne primecujes, tj vidis ti meso , ali kao golu guzu, tj izgleda da ja guzu ne tretiram erotski...., kao nogu....kao ruku...

Mislim da je slicno i prema svom detetu, ali sam siguran kad sam srecan i zadovoljen....ili kad radim...
A sta kad se desi primisao...
Mozda moze da se desi, da sagledas istu nogu , sisu, mindzu kao erotski detalj...
Ok kratko traje, ali obicno muskarac reaguje tako sto zeli da ostane u idealizovanim odnosima sa onim sto voli...tj zahtevace pristojnost....
Znaci u slucaju da otac odmeri cerku, siguran sam da ce to vise smetati cerki nego ocu, jer je veca sansa da otac to posmatra ne kao erotski vec kao dete objekat....

Pa opet ima nas svakakvih....

Dok je bio popularan Zeljko Samardzic, bilo je popularno i orgijanje po klubovima na 18 rodjendan....
Znaci tata slavi cerki rodjendan a razvaljuje njene drugarice....ih ne na jednoj takvoj zurci sam bio , ili kao dj ili kao gost....Resavska se osevapila sa takvim zurkama....
To je danas ta srednje bogata elita...
 
Bio na saveznim takmicenjima, a falio profesor fizike, lakse bilo da se direktor i profesor koji radi dogovore da to bude moja praksa tokom cele godine, nego da cekaju pola godine da se neko javi na konkurs...

Dobar primer kako se formalizmom unistava pedagoski kvalitet skole...
Jer ja sam pedagoski rad pokupio pre toga na drugom mestu, a u BG se recimo radi upravo formalno , u belim rukavicama ali deca ispastaju...
U BG se dogovore direktor i pravnica ili pravnik skole i onda do samog kraja polugodista nemaju profesora za mnoge predmete, a onda nadju "zamenu" i onda ta zamena odradi navrat nanos casove i sve legalno a deca raznesena i nenaucena...

Mene kao srednjoskolca procenili, pratili me par puta ili slucajno naletali ili mozda i prisluskivali ispred vrata i videli da to lepo funkcionise i ostavili da radim....
A i verovatno razredna tih odelenja pitala ekonomke sta misle o meni i kvalitetu casova....Ako je direktor dobar u skoli , skola funkcionise kao porodica, ako nije, onda funkcionise kao radni logor....
Ili ne funkcionise....
 

Back
Top