CD-DVD citac, problem, ne radi!

Jowwa90

Zainteresovan član
Poruka
349
Imam u racunaru citac i za DVD i za CD. Stavio sam u njega neki stari CD, koji je dosta izgreban i na jednom mestu uflekan. Nije hteo da ucita sadrzaj sa njega. Izvadim ga i probam posle neke normalne, oce da ucitava CD-e, a nece DVD :( Reinstalirao drajvere, ali i dalje isti problem, CD oce, DVD nece:dontunderstand: Ranije je normalno sve radilo Upomoc:dash:
 
Prvo savet ne maltretiraj opticke uredjaje sa polumrtvim diskovima nikada posebno sada kada se rade dosta losije nego pre i s obzirom da im je vek trajanja dosta manji sem ako nemas nekog besnog Plextor-a koji bi procitao i gramofonsku plocu da je ubacis...mozda ti je crkla optika za dvd...moj drugar je dugo vukao neki dvd rw uredjaj koji je citao cd-ove i rezao ih ali mu je crklo citanje i rezanje dvd-ja na njemu tako da je sve moguce...drugo u takvim situacijama reinstalacija drajvera - firmware-a tesko da moze da pomogne...Jedino mozda da probas da das nekome ko je strucan da ti otvori dvd-rom da proba da ga ocisti...naravno ako je to problem...
 
Prvo savet ne maltretiraj opticke uredjaje sa polumrtvim diskovima nikada posebno sada kada se rade dosta losije nego pre i s obzirom da im je vek trajanja dosta manji sem ako nemas nekog besnog Plextor-a koji bi procitao i gramofonsku plocu da je ubacis...
Izgrebani diskovi ne smetaju drajvu, jer svakako nema fizičkog kontakta između sočiva i diska. To bi bilo isto kao i reći da će se oštetiti skener ako skeniraš mljuzgave fotke. Jedina stvar koja im zaista smeta je prašina i vreme.

Plextor već godinama ne pravi drajvove. Nekad ih je za Plextor pravio NEC, a sada ih pravi LiteOn... Plextor se sada samo bavi marketingom (i dobro im ide... prodaju rebrandirane drajvove od 20$ za 50$...)
 
Izgrebani diskovi ne smetaju drajvu, jer svakako nema fizičkog kontakta između sočiva i diska. To bi bilo isto kao i reći da će se oštetiti skener ako skeniraš mljuzgave fotke. Jedina stvar koja im zaista smeta je prašina i vreme.

Plextor već godinama ne pravi drajvove. Nekad ih je za Plextor pravio NEC, a sada ih pravi LiteOn... Plextor se sada samo bavi marketingom (i dobro im ide... prodaju rebrandirane drajvove od 20$ za 50$...)

Nebitno za izgrebane diskove a za Plextor znam mada nije tacno da bas godinama ne radi mozda 2 godine ali stvarno nije lose iskopati negde neki polovni cisto da odradjuje prljav posao koji sigurno moze bolje da odradi od danasnjih optickih uredjaja upravo zbog citanja tih polumrtvih diskova...
 
Ja sam imala tih problema sa NEC-om. Rezao je DVD al nije čitao. Instalirala sam IsoBuster preko koga je narednih godinu dana čitao sve, a posle je otkazao poslušnost što se tiče DVD, sad čita samo CD. Probaj sa ovim programom, ne možeš ništa izgubiti.
 
Ja sam imala tih problema sa NEC-om. Rezao je DVD al nije čitao. Instalirala sam IsoBuster preko koga je narednih godinu dana čitao sve, a posle je otkazao poslušnost što se tiče DVD, sad čita samo CD. Probaj sa ovim programom, ne možeš ništa izgubiti.

Hmm znam za to mada ga nisam probao...sva sreca nisam imao potrebe ;-) ali mislim da je dobro prelazno resenje bar dok ne skupi pare za novi...
 
Otvaranje drajva ume da bude pipavo, prepusti to nekome ko zna ako nisi siguran šta radiš. Naravno, ako već ne čita DVD-ove teško da možeš mnogo da ga upropastiš.... četiri šrafa na spoljnom kućištu, plus skidanje plastične maske preko sočiva - to je to.
 
Od skora imam problem sa CD-ROM-om a danas je baš pukao. Naime, kada ubacim dvd ili cd počne da cvili (baš tako) i onda ga zavrti da mislim da će se raspasti i tako stalno, samo cvili (kao kada učitava samo se ne čuje normalno). Desi se i da ga zatvorim praznog i počne da se ponaša kao da ima nešto u njemu o.O Laptop je u pitanju. Nemam pojma do čega je... Ubacim prazan DVD zacvili na kratko i učita ga, ubacim CD cvili malo i učita jedva nekako a kada ubacim DVD poludi načisto, pa se sve bojim da nekreće laser na spavanje. Zna li neko pomoći?
 
Da pitam još jednom :mrgreen: sada neće ni da učitava, samo vrti do besvesti i radi i kada ga praznog zatvorim :mrgreen: ako nema leka a nema ga koliko se kreću cene najjeftinijih i da li neko zna gde se može uzeti u Novom Sadu? ATA je tipa... Gledam po netu ima dosta polovnih ali se neusuđujem da kupim a sve kontam da mi se ne isplati ni novi ako je više od 2000 dindžosa...
 

Back
Top